Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GT - déjà vu?

69 postów w tym temacie

I za to złącze będziemy płacić jakieś 200zł-300zł więcej, bo to nowość.cena Ultry wciąż będzie taka sama, mimo wyjścia szybszego od niej i tańszego Radeona 3870X2 (1200zł).NVidia nieraz próbowała wcisnąć graczom to samo w zmienionej wersji i dzięki genialnemu marketingowi udawało jej sie to.Tyle, że dzięki nowym produktom ATI raczej jej to nie wyjdzie. ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest błąd w opisie obrazka powinien być gf 8800gt a nie 9800gt. Co do newsa bardzo mnie nie dziwi i jestem pewien, że są tacy co wymienią 8800gt na 9800gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tym ATI że wstało z popiołów itp. Przecież kolejne seri Nvidii 5 6 7 przegrywały z ATI :) W ostatniej serii nie wydali high-enda konkurującego z 8800GTX, bo uznali to za nieopłacalne mogli wydać jakieś monstrum którego produkcja by się nie zwróciła ale uznali to za głupotę. Coś krótką pamięć macie. Ostatnio zajęli się opracowaniem wielordzeniowych rozwiązań i mamy karta za 1300zeta lejąca te za 2 kawałki. Z popiołów to może się odradzać w ultra highend a nie w mainstream czy power. Nvidia dała ciał w segmencie kart które najlepiej schodzą, tera próbują to łatać 9600GT ale ta karta raczej będzie nieopłacalna wobec 8800GS 3870 czy 8800GT. A ta 9800 GT to po prostu bez komentarza, mogliby chociaż jednostki do 128 z 112 podciągnąć a tak to wyjdzie gniot mający sens tylko dla kogoś kto idzie na 3 karty, ale to jest rozwiązanie tylko dla jednej gry, gry poza grafiką średniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, uważałem NVidię za dobrego producenta kart graficznych ale za takie numery należy im się kara, może nawet w postaci słabej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej bronicie te ATI które ma ciągłe problemy ze sterownikami do swoich kart, i też sprzedaje shit który bez sterów jest bezużyteczny, i nie sądze żeby Nvidia była do tyłu bo lada moment zmiotą ATI na kolejne pół roku :).Nvidia ciągle też bawi sie tymi cyferkami ale nie mam tego za złe bo przecież "Biznes is Biznes" chłopaki robią swoje ;).

scyzor=>> No nie wiem czy ATI wygrywało z serią 6 oraz 7, ciągle było do tyłu, zresztaą tak samo było w przypadku serii 8 tyle że niedawno wypuścili swoją high-endową karte (Radeon 3870X2) ( ale dopiero po jakim czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kondixes. 90% z Was nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie są problemy z platformą ATI. Czytacie różne artykuły, coś dowiecie się od kolegi itp. I to wszystko. Podniecacie się i basta. Do tego różnego rodzaju benchmarki itp. Pracując w serwie komputerowym mam do czynienia na co dzień ze sprzętem. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile z ATI jest problemów kompatybilnościowych! Nie raz nieźle musimy się nagłowić, aby zmodyfikować klientowi kompa tak, aby dana karta ATI zadziałała - a to gryzie się z płytą główną, a to karta dźwiękowa nie ta, to znowu dla odmiany sieciówa nie pasuje. Ech... Z nVidia jedyny "problem" z jakim się spotykamy to po prostu za słaby zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:44, pendejo napisał:

jest błąd w opisie obrazka powinien być gf 8800gt a nie 9800gt.


Podpis jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aghhh... No nie powiedziałbym :p Ja używałem GeForce''ów 2 MX, 4 MX i 6800GS a także Radeona 9600XT. Teraz mam X1950pro i jakoś tych "problemów z kompatybilnością" nie mam i nie miałem, tak samo jak mój kolega, który również miał 9600XT tylko z inną konfiguracją niż ja i drugi, który używał 9550. Według mnie to właśnie WY którzy najczęściej mogę się założyc nawet nie mieliście doczynienia z kartą ATI tylko przeczytaliście sobie "fachową" recenzję takiej karty w jakimkolwiek piśmie o komputerach, wystawiacie i w kółko powtarzacie takie opinie. Wręcz przeciwnie, to właśnie na GF6800GS miałem problemy z grafiką w Test Drive Unlimited, a po jakimś czasie karta w ogóle poszła się kochac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze małe dopowiedzenie. Nie uważam, że problemów kompatybilnościowych nie ma w ogóle, ale jednak sądząc po własnych doświadczeniach, doświadczeniach znajomych i po tym, że jakoś przeglądacjąc fora nie widzę, by co drugi, co trzeci posiadacz karty ATI narzekał na coś uważam, że na pewno nie jest to problem duży, na tyle duży jak niektórzy piszą (przy czym 93% tych osób rzuca puste "karty ATI to szit bo niedzialajom jak nalezy i w ogole Nvidia kladzie je na kolana, o!") A już kompetnie padam przy argumentacji nie działających sterowników czy ogólnie problemów ze sterownikami. Gram w zarówno nowe jak i stare gry i jakoś nie miałem nigdy sytuacji, że gra nie odpalała, przycinała niesamowicie, choc nie powinna, czy żeby były jakieś przekłamania graficzne na obrazie. A z tego co wypisują Ci sami, których przykład podawałem wcześniej fanboje Nvidii to karty ATI w ogóle ie działają lub niewiele im do tego brakuje. Nie, nie jestem miłośnikiem ATI, kupuję taką kartę jaką mi się opłaca kupic, taką która ma wedug mnie najlepszy stosunek jakośc/cena w segmencie, na który mnie stac, dowodem tego jest właśnie to, że mam "na koncie" karty obydwu producentów. Jednak nie mogę wytrzymac, gdy widzę jak niektórzy wypisują takie bzdety. Po za tym warto trzymac za ATI kciuki, co prawda sądzę, że widmo bankructwa póki co raczej nad nimi nie wisi, to jednak Nvidia jest firmą o wiele bogatszą i większą, więc wyprodukowanie przez ATi kart wydajniejszych od GeForcow + mądra polityka cenowa + rewelacje dotyczące tego jaki to GF9800GT jest nowy, lepszy i w ogóle mogą sprawic, że oba koncerny znów będąpracowały na pełnych obrotach, z dużym zaangażowaniem i z dbałościa o klienta, co przysłużyłoby się nam wszystkim niezależnie od tego, która firmę wolimy. Pisałem to wszystko "jednym tchem" i trochę się zagalopowałem, mam nadzieję, że to co napisałem da się przeczytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:44, pendejo napisał:

jest błąd w opisie obrazka powinien być gf 8800gt a nie 9800gt.


GeForce 9800 GT zubożony o jedno złącze SLI = 8800GT ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrekgościu i tu jest cały problem. Ty, Twój kolega. I ok. Zgadza się. To są zaledwie dwa kompy. Firma, w której pracuję sprzedaje kilka tysięcy kompów rocznie (głównie dla firm i rozpieszczonych dzieciaków prezesów tychże firm). Są to zarówno firmówki jak i potoczne "składaki". Co do sterowników. Jeżeli twierdzisz, że problemu ze sterami u ATI nie ma, to nawet nie mamy o czym mówić, bo nie za bardzo jesteś obeznany w tej kwestii.

PS.
Gwoli wyjaśnienia. Nie jestem ani za ATI ani za nVIDIA. Spowodowane jest to tym, że codziennie mogę mieć inna kartę w domu. Po prostu biorę kartę z pracy i sprawa załatwiona :) Oczywiście biorę do testu i na drugi dzień oddaję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidii bardziej zalezy na kasie, a ne na wyprodukowaniu czegosc nowego:/ Mam 8800 GTS i jestem zadownolony lecz nie zachwycony. Mam nadzieje ze ATi w tej serii 4000 wypusci cos naprawde nowego z nowymi technologiami. Lecz Nvidii nie mozna juz obrzucac obelgami bo to tylko plotka (danie ne zostaly oficialnie potwierdzone), a przeciez seria 9800 GTX/ GTS (GX2 nie) ma miec systemowe wspieranie Antyaliasingu 4x. wiec moze poczekajmy do premiery nowych kart Nvidii i ATi, chociaz ta druga juz wydala swoja swietna karte "dwurdzeniowa" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TobiAlex - tak, to są tylko dwa kompy, jednak na zupełnie innej konfiguracji, u mnie AMD - u niego INTEL. Po za tym dokonywaliśmy co jakiś czas pewnych zmian w sprzęcie i nadal wszystko działoło gitt. Powtarzam NIE TWIERDZĘ, ŻE TAKICH PROBLEMÓW NIE MA W OGÓLE, to, że ja takich problemów nie mam i nie miałem nie znaczy, że nikt nie miał. Jednak z tego co piszesz Ty i sporo innych osób, które nie raczą napisac nic konkretnego oprócz tego, że Nvidia rulez, ATI ssie można wywnioskowac, że każdy posiadacz Radeona ma jakieś problemy typu, że mu grafika gryzie się na przykład z modemem (!!!). A wracając do samych sterowników, to nadal podtrzymuję tezę, że jakieś poważne problemy z nimi to bzdura, chyba, że mamy na myśli jakieś modele kart, które dopiero zjechały z taśmy produkcyjnej. Sam gram, tak jak pisałem i w nowe i w stare gry i w fps''y i w strategie, dośc często aktualizuję sterowniki Catalyst, więc miałem zainstalowane różne ich wersje i problemów w grach nie miałem. Nie wyobrażam sobie, że skoro u mnie nie było na danej wersji problemów, to raptem ktoś kto ma załóżmy X850XT nie może gry odpalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować