Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szukanie haka na World of WarCraft – wstępniak redakcyjny na bieżący tydzień

54 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2008 o 19:58, SimekPL napisał:

>> Kifa
Ja grałem pierwszy raz w GW chyba z 3 lata temu.
Oczywiście to stwierdzenie Plushowego jest wyrażeniem niechęci do GW...

Bynajmniej nie jestem do GW uprzedzony, tym bardziej nie czuje do niego niechęci. To, że jakoś ten tytuł do mnie nie przemówił nie oznacza, że jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW jest super grą ,ale wystarczy kupić wow`a , żeby przekonać się co to jest prawdziwy mmorpg. GW 2 napewno będzie duża innowacja w świecie gier online, możliwość dłuższego grania, grafika, o wiele wiecej czarów i questów, to będzie ofiarowywał nam nowy gw. Jestem fanym mmorpg grałem w prawie wszystkie możliwe, i umiejscawiam na 1 miejscu wow`a, na drugim lineage 2, a na 3 gw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:53, Lukas Unspoken napisał:

Dla mnie GW to MMO całkiem fajne. Na pewno dużym plusem tej gry jest jej polska wersja
językowa. Blizzard nie pofatygował się żeby jakikolwiek dystrybutor wydał WoW-a po polsku
a to na pewno ułatwiło by sprzedaż tej gry w Polsce, a i ucieszyło by graczy. Guild Wars
to tytuł dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę w rach internetowych, a na pewno
dla tych którzy niezbyt znają angielski tytuł ten zadowoli.


Guild Wars został spolonizowany dlatego, bo nie jest rasowym MMORPGem. Polonizacjacja WoWa dla mnie była by totalną głupotą. Oczywiście - gracze nie znający angielekiego nie zagrają. Ja jak zaczynałem grać w Wowa też anglika nei umiałem. Ale posiedziałem trochę ze słownikiem, nauczyłem się trochę słownictwa i angielski w głowy. Ale polskie nazwy itemków i zbroi -> weźcie sobie przykładowe zbroje czy miecze z 70 i przetłumaczcie.. Śmiech na sali. Do tego nie można by praktycznie trejdować z innymi narodowościami. Wyjściem byłoby zrobienie serwerów dla Polski, jak Hiszpanii ostatnio. Ale to spowodowało by wylew tibijczyków i im podobnych, takie gorsze jeszcze Burning Legiony. Dla mnei anglojęzyczność WoWa to jego zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Immortalczysko: wyrzuć GW ze swej listy, to nie mmo.

Zresztą, jedyne co do GW2 można dodać/zmienić to ulepszyć i tak już doskonałą grafikę, stworzyć nowe otoczenie, bohaterów i fabułę. No i znajdziemy też takie drobnostki jak brak niewidzialnych ścian, skakanie, pływanie.. czyli pełna swoboda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hak na WoWa?

Wpływ na wygląd postaci jak w Fable, efekty jak w Force Unleashed, świat wielki podzielony między kilka frakcji, dynamicznie zmieniająca się mapa polityczna i dungeony, przedmioty o teksturach dokładnych jak w Lineage 2 (btw to, ze jest jeden krój szaty w WoW i tylko teksturki zmianiaja to jest ŻAL)... itede itp. W skrócie świat którym się nie znudzisz i masz na niego wpływ tak jak na wygląd postaci...

A grafika nie musi być jak w Crysisie... wystarczy, ze gra będzie dostepna za prepaidy:]

Gram w WoW i jest całkiem spoko, ale... ciągle czekam na MMORPG, który mnie zadziwi i wciągnie bez reszty. W grach single dostrzegam wiele ciekawych elementów, które zebrane w jednym MMO zmiotłyby konkurencje razem z WoWem...

Niestety, to wiązałoby się z wielkimi kosztami i wielkim ryzykiem w wypadku porażki... no i te wymagania sprzętowe... może po trzydziestce wreszcie zdołam pograć w taką grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że odpowiedziałeś.

Na moje porównywanie GW z grami typu WoW, Lineage, LOTRO jest niewłaściwe.
Nie chodzi tu o wielka teorie i brzmienie - Guild Wars nie jest po prostu zwykłym MMO. Zastosowano w nim wiele innowacyjnych rozwiązań, zarazem technicznych, jak i tych odnoszących się do całego gameplay''u (walka, handel itd.). Temu nie możesz zaprzeczyć i właśnie dlatego twierdzę, że GW wyewoluowało tworząc na bazie MMO odrębny gatunek, a co za tym idzie, odrębne, świeże spojrzenie na gry Online. Z WoW''em ,jak i innymi MMOsami, jest w dużej mierze tak, że opierają one swoje fundamentalne zasady na poprzednich grach. Większość z nich czerpie z IMO przestarzałych założeń i standardów wykorzystanych np. w Ultimie, Lineage''u, Knight Online (po części Hack and Slash).

To, że GW nie przemówiło do Ciebie rozumiem, bo to kwestia gustu i upodobań, nie zawsze to co według nas dobre podoba się innym. Chodzi tylko o to, aby pisząc nie sugerować czytelnikom swoich upodobań. Do mnie np. nie przemawia WoW. Jest on dla mnie niezrozumiałym fenomenem i nie widzę w nim nic szczególnego. W tym miejscu masa czytelników za pewne mogła by mnie zabić. =P No ale tak jest moja opinia i ja mogę ją wyrazić. Natomiast pisząc artykuł, news powinniśmy być bezstronni i przedstawiać fakty. Powinniśmy stronić od wplatania swoich opinii. Od opinii, to jest komentarz na dole...

Mam cichą nadzieję, że przeredagujesz to zdanie oraz że udało mi się wytłumaczyć moje spojrzenie na sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 23:12, SimekPL napisał:

Mam cichą nadzieję, że przeredagujesz to zdanie oraz że udało mi się wytłumaczyć moje
spojrzenie na sprawę.


Cóż... Muszę Cię zmartwić. Zdania nie przeredaguję. Wstępniak redakcyjny jest formą felietonu - otwórz sobie różne pisma, miesięczniki, tygodniki. Często właśnie tam wstępniak jest małym felietonem a ten jest "krótkim utworem publicystyczno-dziennikarskim [...] napisany w sposób lekki i efektowny, utrzymany w osobistym tonie" (Nowa Encyklopedia Powszechna PWN, Warszawa 1998). Wikipedia dodaje jeszcze do tej definicji "[...]wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora." ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton). To co w nim napisałem jest po prostu moim zdaniem w tej materii. Cieszę się, że są ludzie o innych poglądach, ponieważ bez tego życie byłoby strasznie nudne.

Co do WoW, to zgodzę się z tobą. Ja też nie widzę w tej grze niczego specjalnego, mimo że z naukowego punktu widzenia, próbowałem zgłębić fenomen tej gry. W WoW gra ponad 10 milionów osób, ale... nie będę tu przytaczał pewnego hasła, w którym było nawiązanie do much i jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 23:53, PlushowyMisio napisał:

> Mam cichą nadzieję, że przeredagujesz to zdanie oraz że udało mi się wytłumaczyć
moje
> spojrzenie na sprawę.

Cóż... Muszę Cię zmartwić. Zdania nie przeredaguję. Wstępniak redakcyjny jest formą felietonu
- otwórz sobie różne pisma, miesięczniki, tygodniki. Często właśnie tam wstępniak jest
małym felietonem a ten jest "krótkim utworem publicystyczno-dziennikarskim [...] napisany
w sposób lekki i efektowny, utrzymany w osobistym tonie" (Nowa Encyklopedia Powszechna
PWN, Warszawa 1998). Wikipedia dodaje jeszcze do tej definicji "[...]wyrażający - często
skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora." ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton).
To co w nim napisałem jest po prostu moim zdaniem w tej materii. Cieszę się, że są ludzie
o innych poglądach, ponieważ bez tego życie byłoby strasznie nudne.

Co do WoW, to zgodzę się z tobą. Ja też nie widzę w tej grze niczego specjalnego, mimo
że z naukowego punktu widzenia, próbowałem zgłębić fenomen tej gry. W WoW gra ponad 10
milionów osób, ale... nie będę tu przytaczał pewnego hasła, w którym było nawiązanie
do much i jedzenia :)


To samo można powiedzieć o tibii ale są gusta,ja probowałem zgłebić genialność gw i jakoś sie nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie w mmo :). Mnie nie rajcują tego typu gry :). Głównie mnie zniechecił wow kiedy patrze ile kosztuje sama gra i do tego zakup kart aby móc grać na serwerach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 09:14, Paweł Age napisał:

Nie wiem co widzicie w mmo :). Mnie nie rajcują tego typu gry :). Głównie mnie zniechecił
wow kiedy patrze ile kosztuje sama gra i do tego zakup kart aby móc grać na serwerach
:).


Ale no to utrzymaj serwery gdzie gra pare milionów,zatrudnij programistów,gm i jeszcze ich opłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2008 o 11:28, hammerfall87 napisał:

Ale no to utrzymaj serwery gdzie gra pare milionów,zatrudnij programistów,gm i jeszcze
ich opłać.


taa, wlasnie po 3 latach grania zostalem doszczetnie obrabowany z golda, stuffu z wszystkich postaci:(( juz 3 tydzien blizz rozpatruje moje prosby o przywrocenie rzeczy. Goldsellerzy i złodzieje w Wowie to plaga z ktora jakos programisci nie moga sobie poradzic niestety...a co miesiac przez 3 lata oplacam konto rzetelnie to juz ponad 1k złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie WoW rządzi ale mam teraz dziadowe problemy z kontem. I żaden MMO mnie nie zaciekawił jedynie Warhammer Onlineale i tak WoW najlepszy u mnie. Ale jestem ciekawy co będzie o Mafii 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować