Zaloguj się, aby obserwować  
marlen230

Klony GTA

45 postów w tym temacie

Klony GTA

…czyli wszystko o grach zabójczo podobnych do znanej GTA. Co wniosły, a głównie, które są warte uwagi, i które warto kupić… Bo któreś chyba na pewno warto. Pierwszym klonem, no może nie zupełnie, ale podobną grą, jest Scareface. Nie kupiłam jej tylko wygrałam co prawda. Dzieli ją to od GTA, że… a) jest na podstawie filmu, b) jest w niej 1 bohater główny Montana, c) ma dużo innych rzeczy, chociażby statki, d) toczy się tylko i wyłącznie w Miami Jednak podobieństwo jest dość duże. Osobiście oczywiście wolę GTA. I nie kupiłabym sama Scareface’a, bo średnio mi się podobał. Przeszkadzało mi sterowanie i grafika głównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na serialu Miami Vice.

A Scarface''a od GTA różni bardzo wiele, np. sprzedaż dragów, rozbudowa willi, kupowanie statków, samochodów itp.

Klonem GTA, zresztą bardzo dobrym jest nomen omen Just Cause, lecz brakuje mu trochę do świetności GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż,mi bardzo spodobał się True Crime:New York City.
Naprawdę polecam,to jest świetna gra. :)
Jeżeli jeszcze nie graliście,musicie to nadrobić.

A co do Ciebie,Marlen - opanuj się.Naprawdę,zakładasz tyle tematów,że ban na pewno Cię dosięgnie.Dobrze Ci radzę,lepiej udzielaj się w tematach już założonych,zamiast zakładać nowe... No bo po co tak zaśmiecać forum?

Pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam naprawdę świetną gierkę, którą jest Just Cause. Jest to udane połączenie GTA z Far Cry''em. Wcielamy się w agenta CIA, Rico Rodriguez''a, który ląduje na południowoamerykańskiej wyspie San Esperito. W grze nie mamy szansy się nudzić - ciągle trwa tam akcja. Grafika jest nawet dziś świetna - wyspa wygląda po prostu oszałamiająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 09:16, trombocylek napisał:

Bardziej na serialu Miami Vice.

Cały motyw z Diazem oraz praktycznie cała końcówka watku fabularnego jest prawie żywcem wzięta ze Scarface.

Lord Matti>> Mafia miała autorski engine. I faktycznie to nie to samo co GTA, Mafia to wyższa liga (fabularnie na pewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2008 o 11:09, Krejt napisał:

Cały motyw z Diazem oraz praktycznie cała końcówka watku fabularnego jest prawie żywcem
wzięta ze Scarface.


Dokładnie.Brakowało tylko tego by Tommy zaszedł od tyłu Diaza ze strzelbą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 11:33, Lord Matti napisał:

A tak lekko odbiegając od tematu oglądał ktoś film GTA ? :) Z lat 80'' film, nie wiem
czy warty oglądania :D


A był taki? Bo ja nigdy o takowym nie słyszałem... Chyba, że mówisz o filmie Scarface na którym to GTA VC mocno się wzorowało :P

A co do tematu to dla mnie jedyna dobra gra będąca "klonem" GTA to Mafia, wszystkie inne klony mnie zawiodły i się nie podobały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 11:38, cinus` napisał:

A był taki? Bo ja nigdy o takowym nie słyszaem... Chyba, że mówisz o filmie Scarface
na którym to GTA VC mocno się wzorowało :P

A co do tematu to dla mnie jedyna dobra gra będąca "klonem" GTA to Mafia, wszystkie inne
klony mnie zawiodły i się nie podobały :P


Tak był taki. Przeglądałem sobie różne serwisy z recenzjami filmów, żeby zobaczyć co ciekawego wychodzi na ekrany i jakimś trafem zwróciłem uwagę na tytuł Grand Thieft Auto :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 11:39, Lord Matti napisał:

Tak był taki. Przeglądałem sobie różne serwisy z recenzjami filmów, żeby zobaczyć co
ciekawego wychodzi na ekrany i jakimś trafem zwróciłem uwagę na tytuł Grand Thieft Auto
:)).


Hmm z ciekawości poszukałem i znalazłem tylko to http://www.filmweb.pl/Grand+Theft+Auto,1977,o+filmie,Film,id=5924 jednak czytając opis filmu to wydaje mi się, że film ten niewiele ma wspólnego z grą...
Swego czasu (jakieś pare lat temu) były plotki o ekranizacji GTA gdzie główną rolę miał zagrać Ray Liotta, jednak projekt ten chyba umarł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może projekt znowu zawita w sieci po wydaniu GTA4 pcety.
Ciekawe jakie klony powstaną na podstawie GTA4 :).
Apropos a czy Driv3r nie jest jakby troszkę zmienionym gta ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas robią nowe klony GTA (Just Cause, Mafia, True Crime, Scareface itd.) ale mnie tak naprawdę spodobała się tylko stara dobra Mafia. I wg mnie jest nawet lepsza od GTA, tak jak ktoś tu wspomniał - wyższa liga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saints Row - to jest dopiero gangsta klimat. GTA to może się schować ;) W SR grało mi się lepiej niż w GTA ze względu na ciekawsze misje główne i te dodatkowe oraz bardzo dobrą muzykę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory przewodniczącym za te tematy, tylko 2 były moje. ,mój kumpel przeglądał z mojego konta gry itp. itd. No i dopisał 10. tematów :). Ok, a co do tematu, nie lubię Scareface''a i uważam że nie wyszedł wydawcom. Sterowanie do kitu chociażby. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scarface jest klonem, ale jednak wybrałbym GTA. W SF głupio się rozmawia. Powinni się podchodzić i koniec. Trochę kitna mapa. nie można strzelać do normalnych ludzi, nie jestem zabijaką ale czasem chciałbym poszaleć. I największy minus, bardzo mi przeszkadza. W tej grze nie ma granatów, za to podoba mi się kupowanie samochodów i innych przedmiotów. Jest jeden dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować