Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

A ja mam taki problem: wszedłem sobie na bazar by kupić trochę siarki. Patrzę, ktoś sprzedaje. No to zaznaczyłem ile chce kupić i dałem ok. I jakoś nie widzę tej siarki mimo, że minęło już dużo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:13, Sarturias napisał:

A ja mam taki problem: wszedłem sobie na bazar by kupić trochę siarki. Patrzę, ktoś sprzedaje.
No to zaznaczyłem ile chce kupić i dałem ok. I jakoś nie widzę tej siarki mimo, że minęło
już dużo czasu...


Masz flote handlową (przynajmnie jeden statek)? Bez tego się nie obejdzie. Jak masz to statki powinny załadować towar na wymianę i wypłynąć. Sprawdź w widoku portu kandlowego lub samych statków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:58, A-cis napisał:

A wino, jak stwierdziłem, to opłaca się kupować najwyżej po 5 zł, dlatego, że na godzinę
ja najmniej muszę zużyć minimum 3 jednostki. W takim przypadku kosztowałoby mnie to 15
zł/godz. W ciągu tej godziny przyrost mieszkańców mam nieco ponad 1 człowieczka. A ten
jeden człowieczek wyprodukuje mi zaledwie 0,5 marmuru/kryształu/siarki. Te 0,5 marmuru
żeby sprzedać za 15 zł (czyli cały za 30), to ja się muszę nieźle nagimnastykować :-)
A przy wyższych cenach wina niż 5, to cała sprawa staje się już kompletnie nieopłacalna.


Mylisz się, i to bardzo. Zapominasz, że ten jeden człowieczek nie znika po godzinie, a cały czas na siebie pracuje i po dniu inwestycja w wino zwraca się z nawiązką.

Co zaś się tyczy złota, to i tak podczas ataków zabierają ci go jakieś symboliczne wartości. Ja mając ponad 12k straciłem podczas ataku na mnie niespełna 20 zł, czyli nawet atak mu się nie zwrócił (7 miotaczy, jeden miecznik). Grunt to surowce wysłać na kolonie, choć nie ma już FSa jak w Ogame, więc trzeba pilnować :). Nie wiem czy to nie zabije tej gry, bo nie sposób utrzymać solidną obronę we wszystkich koloniach jednocześnie, a 24/7 też nie da się siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 01:55, A-cis napisał:

Bo mnie akurat trochę wina by się przydało, bo mi się zapasy powoli
kończą.


jeśli grasz na Alfie to również mogę służyć winkiem:) Mam tego sporo i chętnie się wymienię za marmur który potrzebuję w ogromnych ilościach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:18, Dux napisał:

Masz flote handlową (przynajmnie jeden statek)? Bez tego się nie obejdzie. Jak masz to
statki powinny załadować towar na wymianę i wypłynąć. Sprawdź w widoku portu kandlowego
lub samych statków.

Mam jeden statek handlowy, a mimo to nic się nie dzieje.

Zauważyłem coś, co jest dla mnie bardzo dziwne. W tej grze można utknąć ! Przykład, chce mieć trochę marmuru ale nie mam go bo nikt nie sprzedaje z wyspy...chce kupić z innej wyspy ale też nie moge bo muszę mieć Port na levelu 4 co znaczy, że muszę mieć marmur, którego przecież nie mam! I tak powstaje ślepa uliczka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:12, rob006 napisał:

Jest do tego jakiś symulator/kalkulator ataków?

Póki co nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:19, rob006 napisał:

Mylisz się, i to bardzo. Zapominasz, że ten jeden człowieczek nie znika po godzinie,

Hmmm... zaczynam się obawiać, że masz rację :-)
Muszę to sobie jeszcze raz przekalkulować :-D

====> Stwór
A gdzie Ty jesteś? Bo wip_01 też mi oferował wino, ale do niego musiałbym płynąć pół dnia :-)

====> Sarturias
Żeby kupić cokolwiek z innej wyspy wcale nie musisz mieć portu na levelu 4. Coś musiałaś pokręcić. Port na 1 lewelu wystarczy do wszelkich zakupów. Wyższy level portu przyspiesza tylko załadunki i może mieć znaczenie tylko w przyszłości, kiedy będzie się pewnie przeładowywało tysiące towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:41, A-cis napisał:

====> Stwór
A gdzie Ty jesteś? Bo wip_01 też mi oferował wino, ale do niego musiałbym płynąć pół
dnia :-)


(74:65) to moje położenie:) A miasto nosi nazwę Zukitsu:) Aktualnie mam jakieś 500 wina na wydanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:50, Prince07 napisał:

Może do mnie masz bliżej Kartagina [28:32], też mam wino bo bardzo atrakcyjnej cenie
:>


Za to ja jestem blisko jesteśmy w razie czego:)
Moje namiary, to 28:54 (Atum) i 28:53 (Nechbet)
Oczywiscie mówimy o Alfie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 18:14, Dux napisał:

Oczywiscie mówimy o Alfie?


Oczywiście. Dobrze wiedzieć, że niedaleko jest kompan z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:47, Stwór napisał:

(74:65) to moje położenie:) A miasto nosi nazwę Zukitsu:) Aktualnie mam jakieś 500 wina na wydanie:)

Ponad 6 godz. płynięcia .... Przypomina mi się bajka o królewnie, która żyła za 7 morzami, 7 górami i 7 rzekami. Otóż pewnego dnia ta królewna wyszła na balkon pałacowy i jęknęła: Kurde, jak ja mam wszędzie daleko!
Ja mogę to samo powiedzieć :-)

====> Prince07
Do ciebie mam jeszcze dalej. Jeśli chodzi o Stwora, to jest ode mnie o 17 wysp, a Ty o ok. 30 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczołem dzisiaj grać w tę gre i jest o wiele lepsza od plemion.
Ja garm na świecie beta pod nickiem:Assax takim jak tu. Wyspa na której jestem nazywa się Quousios.
Jeśli ktoś jest blisko to niech napisze. Acha moje miasto nazywa się Twoja Stara xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 20:34, Marcinos07 napisał:

Ja jestem na: Drearios[53:49]

Tylko że Ty jesteś na serwerze Alfa a on pisał, że gra na Becie.
Byście się dłuuugo szukali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 20:05, A-cis napisał:

Ponad 6 godz. płynięcia ....


Nie raz można się umówić by wysłać transport na kilka godzin:) jak ide spać itp.;) Choć to fakt daleko to wysłać winko zawsze mogę bo bardzo dobrze prosperuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować