Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2010 o 11:59, KraczyKruk napisał:

Witam! Ja mam pytanie do osób, które zapoznały się zarówno z książką jak i grą: czy
istnieje jakaś zalecana kolejność w zapoznawaniu się z Metro 2033? Lepiej najpierw przeczytać
książkę, czy przejść grę? A może są to dwie oddzielne historie? Czy książka nie straci
na atrakcyjności jeśli najpierw zapoznał bym się z grą?


Jak dla mnie, nie ma tu jakiejś specjalnej kolejności. Każy sobie rzepkę skrobie. :))) Ja równocześnie czytam książkę i gram w gierkę. Ale czytając, moja wyobraxnia tak pracuje, że nie łączę tego co widziałem w grze. Tak więc i gra się super i czyta się super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 23:22, marekl1975 napisał:

Dlaczego, pomimo iż mam odpalony XFire, nie widzę na nim ile godzin gram w metro?


może dodaj ją ręcznie w opcjach programu, a może na stronie masz w Game Hours gre ukrytą (hide).
Miłej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 15:09, NeMo-PL napisał:

może dodaj ją ręcznie w opcjach programu, a może na stronie masz w Game Hours gre ukrytą
(hide).
Miłej zabawy :)


To znaczy, problem polega na tym, że po uruchomieniu XFire jest ona na liście zainstalowanych gier. Nie pokazuje się na panelu XFire na moim gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji "Starcie drezyn". Wyjechałem już z tunelu do tej wielkiej jaskini w której jest walka z czołgiem. Mój towarzysz krzyczy abym celował w jakieś podpory bo go wtedy zniszczę. O jakie tu podpory chodzi? Nie widzę w tym czołgu żadnych podpór i za każdym razem ginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w rozdziale 4 i jestem w tej misji, że łażę na zewnątrz i muszę unikać latających demonów. Doszedłem do takiej budki, gdzie stoi magnetofon. Wiem, że w jednej z poprzednich misji jakiś gościu powinien dać mi kasetę, ale nikt mi nic takowego nie dał. Czy gry już wogóle nie przejdę do końca? Czy to tylko jakiś poboczny quest, który nie ma większego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 21:26, marekl1975 napisał:

Jestem w rozdziale 4 i jestem w tej misji, że łażę na zewnątrz i muszę unikać latających
demonów. Doszedłem do takiej budki, gdzie stoi magnetofon. Wiem, że w jednej z poprzednich
misji jakiś gościu powinien dać mi kasetę, ale nikt mi nic takowego nie dał. Czy gry

On jej nie daje tylko kładzie na podłodze, jak chcesz to bierzesz:P

Dnia 08.08.2010 o 21:26, marekl1975 napisał:

już wogóle nie przejdę do końca? Czy to tylko jakiś poboczny quest, który nie ma większego
znaczenia?

nie ma większego znaczenia ale wpływa na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 10:44, marekl1975 napisał:

A tę kasetę to kładzie taki gościu który siedzi za kratą gdy jest natarcie?

nom. Ja ją zauważyłem, ale coś nie dało się podnieść to poszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzieki za radę! Cofnąłem się do etapu obrony i ranny dowódca dał mi ją po prostu do ręki. Na powierzchni szybko znalazłem magnetofon, tylko potem trochę pobłądziłem. Obecnie jestem już w podziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciąłem się w rozdziale siódmym w misji "Wieża". Trochę pomagam tu sobie poradnikiem gry-online, ale niewiele to daje. No jestem na samym początku misji przy tym samochodzie. Prawidłowo załącza się cut scenka na której powalają mnie bestie. Dalej mam biec za jakimś kolesiem do jakiejś małej chałupy. Atakują całe chmary potworów. W pewnym momencie kolo zatrzymuje się, otacza go chmara potworów, które mnożą się w nieskończonośc. Nigdzie dalej nie chce biec. Gdy sam dobiegam do małej chatki (znajduję tam maskę), to ten wrzeszczy do mnie abym wracał. Gdy wracam, to kolo ginie i misja kończy się niepowodzeniem. Gdzieś robię błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:20, marekl1975 napisał:

Zaciąłem się w rozdziale siódmym w misji "Wieża". Trochę pomagam tu sobie poradnikiem
gry-online, ale niewiele to daje. No jestem na samym początku misji przy tym samochodzie.
Prawidłowo załącza się cut scenka na której powalają mnie bestie. Dalej mam biec za jakimś
kolesiem do jakiejś małej chałupy. Atakują całe chmary potworów. W pewnym momencie kolo
zatrzymuje się, otacza go chmara potworów, które mnożą się w nieskończonośc. Nigdzie
dalej nie chce biec. Gdy sam dobiegam do małej chatki (znajduję tam maskę), to ten wrzeszczy
do mnie abym wracał. Gdy wracam, to kolo ginie i misja kończy się niepowodzeniem. Gdzieś
robię błąd?

Mi zginął raz. Jak to w każdej grze taki typ misji jest nienawidzony (eskortuj) ale musisz go cały czas bronić. Ciągle. Po przejściu parudziesięciu metrów i zgładzeniu 20 fal potworów załączy się cut-scenka. Lej na to, że masz czerwony ekran bo dostajesz:P Zażywaj ciągle strzykawki bo dalej nie będą ci wogóle potrzebne. Broń cały czas go, u mnie wyglądało to tak, że każdą bronią strzelałem do brzydot aż do rozładowania broni, a na przeczekaniu (czyli czasie w którym nadejdzie następna fala) je ładowałem. Działa ale trzeba mieć wyćwiczonego fraga na fps''ach:P (strzały w głowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:31, Bithda napisał:

Mi zginął raz. Jak to w każdej grze taki typ misji jest nienawidzony (eskortuj) ale musisz
go cały czas bronić. Ciągle. Po przejściu parudziesięciu metrów i zgładzeniu 20 fal potworów
załączy się cut-scenka. Lej na to, że masz czerwony ekran bo dostajesz:P Zażywaj ciągle
strzykawki bo dalej nie będą ci wogóle potrzebne. Broń cały czas go, u mnie wyglądało
to tak, że każdą bronią strzelałem do brzydot aż do rozładowania broni, a na przeczekaniu
(czyli czasie w którym nadejdzie następna fala) je ładowałem. Działa ale trzeba mieć
wyćwiczonego fraga na fps''ach:P (strzały w głowę).


Dzięki za radę, spróbuję tak jak piszesz. Tylko jeszcze problem jest taki, że te slicznotki rozwalają mi maskę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:50, marekl1975 napisał:

> Mi zginął raz. Jak to w każdej grze taki typ misji jest nienawidzony (eskortuj)
ale musisz
> go cały czas bronić. Ciągle. Po przejściu parudziesięciu metrów i zgładzeniu 20
fal potworów
> załączy się cut-scenka. Lej na to, że masz czerwony ekran bo dostajesz:P Zażywaj
ciągle
> strzykawki bo dalej nie będą ci wogóle potrzebne. Broń cały czas go, u mnie wyglądało

> to tak, że każdą bronią strzelałem do brzydot aż do rozładowania broni, a na przeczekaniu

> (czyli czasie w którym nadejdzie następna fala) je ładowałem. Działa ale trzeba
mieć
> wyćwiczonego fraga na fps''ach:P (strzały w głowę).

Dzięki za radę, spróbuję tak jak piszesz. Tylko jeszcze problem jest taki, że te slicznotki
rozwalają mi maskę. :)

tutaj już masz problem:P Po prostu musisz znać granicę. *Okej, żyje mój kompan tzn. że jest good* *otaczają go 3 potwory jest good* *otacza go 20 jest bad*:] Ustal w swojej głowie granicę jego żywotności, ile może być przy nim stworów a kiedy jest ich za dużo, no i dbaj o własną du...maskę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całą grę Metro 2033!!! Gra bardzo mi się spodobała. Grywalnośc bardzo fajna, a wszystko to dzieje się w pięknym i mrocznym klimacie moskiewskiego metra po wojnie atomowej. Grafika na DX11 jest piekna, a dźwiek zrobił na mnie ogromne wrażenie. Echo odbijające się w tunelach jest doprowadzone wprost do perfekcji. Lokacje są bardzo fajne, a i cała gama stworków przeznaczonych do odstrzału robi wrażenie. A teraz... zostało mi dokończyć książkę. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wydać te 100zł na grę? Przyznam, że zrobiła na mnie wrażenie po obejrzeniu kilku filmików i snapszotów. Polecacie? I jaki optymalny sprzęt potrzebny, by uruchomić to cudo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że gra cały czas wywala z błędem powodowanym przez cholerny PhysXCore.dll
Cały czas mi to wywala w tych samych rozdziałach , chociaż tego g*wna nie używam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować