Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 13:04, EverettMcGill napisał:

Czy ktoś wie, jak zainstalować to dziadostwo z płyty, którą mam, a nie poprzez sieć?
Zamiast instalować z nośnika, Steam chce na upartego pobierać instalację z internetu.


Dobra. Już sobie poradziłem, choć sposób był durny i na wyrost. :/

Zauważyłem, że gra po jakichś 2-3 minutach okrutnie ścina. Podłubałem w konfigach w celu zoptymalizowania wydajności, trochę pomogło... lecz wciąż gra traci dźwięk. Dzieje się to na tym etapie, gdy bohater wychodzi za kolesiem w czarnym płaszczu ze swojej kanciapy i idzie do bramy porozmawiać z Hunterem. Wówczas gra całkowicie traci dźwięk. Przeinstalowałem stery od dźwięku, płyty głównej i karty graficznej. Nie pomaga.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupiłem grę i.. po tym jak jest napis METRO 2033 (po tym jak logo THQ przemija) Wywala błąd, program przestał działać.. Czy może ty być spowodowane starymi sterownikami do grafy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2010 o 22:24, 4ny4 napisał:

czy ktoś grał w tą grę na podobnym konfingu: 3GB ram, 9600GT i +4600x2 ? Chodzi jakoś
znośnie ?

Na C2Q6600, GF8800GS śmiga mi na prawie najwyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę Metro 2033 i prawidłowo zainstalowałem ją z płyty. Gdy próbuję uruchomić, to wyskakuje mi błąd pliku EXE. wogóle nie chce mi się uruchomić. Mam Semprona 2 GB RAM i Radeon X1950Pro i WinXp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 14:13, marekl1975 napisał:

Kupiłem grę Metro 2033 i prawidłowo zainstalowałem ją z płyty. Gdy próbuję uruchomić,
to wyskakuje mi błąd pliku EXE. wogóle nie chce mi się uruchomić. Mam Semprona 2 GB RAM
i Radeon X1950Pro i WinXp.

Na pudełku jest info że gra jest na steamie i wymaga połączenia do aktywacji . W praktyce naprawdę spora część gry jest zasysana przy instalacji ze steamu. Pewnie z tąd brak pliku exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś grę,zainstalowałem,steam pobrał aktualizację,próbuję uruchomić,pobierają się jakieś aktualizacje systemu i na końcu wychodzi taki oto błąd: pierwszy screen
przy próbie instalacji Nvidia Physx 9.10.0222 po rozpoczęciu instalacji pojawia się tylko takie okienko - drugi screen:
co mam zrobić?

20100630221313

20100630221529

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 22:15, lis_23 napisał:

Kupiłem dziś grę,zainstalowałem,steam pobrał aktualizację,próbuję uruchomić,pobierają
się jakieś aktualizacje systemu i na końcu wychodzi taki oto błąd: pierwszy screen
przy próbie instalacji Nvidia Physx 9.10.0222 po rozpoczęciu instalacji pojawia się tylko
takie okienko - drugi screen:
co mam zrobić?

Miałem dziś to samo, identycznie z Batmanem AA. Też nie działała gra bo coś z Physixem. Jak go instalowałem od nowa (Physixa nie batmana) to pisało tylko TEKST. Usunąłem Physixa z listy Dodaj lub Usuń Programy i zainstalowałem od nowa na czysto. Podziałało, już wszystko oK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 22:37, kaczek93 napisał:


Miałem dziś to samo, identycznie z Batmanem AA. Też nie działała gra bo coś z Physixem.
Jak go instalowałem od nowa (Physixa nie batmana) to pisało tylko TEKST. Usunąłem Physixa
z listy Dodaj lub Usuń Programy i zainstalowałem od nowa na czysto. Podziałało, już wszystko
oK.

Czyli wywalić Physix z kompa ( programy i funkcje w viscie ) i zainstalować na czysto pobranego z netu?
czy grę też będzie trzeba przeinstalować od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 22:46, lis_23 napisał:

>
> Miałem dziś to samo, identycznie z Batmanem AA. Też nie działała gra bo coś z Physixem.

> Jak go instalowałem od nowa (Physixa nie batmana) to pisało tylko TEKST. Usunąłem
Physixa
> z listy Dodaj lub Usuń Programy i zainstalowałem od nowa na czysto. Podziałało,
już wszystko
> oK.
Czyli wywalić Physix z kompa ( programy i funkcje w viscie ) i zainstalować na czysto
pobranego z netu?
czy grę też będzie trzeba przeinstalować od nowa?


Wejdź na tą stronę http://dllfiles.pl/dll/physxloaderdll lub poszukaj na necie samego pliku physxloader.dll i wgraj go do katalogu System32 w Windows. Zresetuj kompa i gre odpal. Działą na 100% miałęm ten sam problem na grafice ATI 5850.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 23:00, NeMo-PL napisał:

> >

Wejdź na tą stronę http://dllfiles.pl/dll/physxloaderdll lub poszukaj na necie
samego pliku physxloader.dll i wgraj go do katalogu System32 w Windows. Zresetuj kompa
i gre odpal. Działą na 100% miałęm ten sam problem na grafice ATI 5850.

Pozdro.


Dzięki,pomogło ;)
widzę też że nie potrzebnie tak się bałem wymagań tej gry,jak na razie chodzi bez przycinek ( 1280x1024,directx10 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś tą grę? plusy/minusy produkcji, ile czasu zajmuje przejście całego wątku (ze wszystkimi zadaniami pobocznymi) tak na oko? Dobra polska wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 10:35, Bithda napisał:

Poleci ktoś tą grę? plusy/minusy produkcji, ile czasu zajmuje przejście całego wątku
(ze wszystkimi zadaniami pobocznymi) tak na oko? Dobra polska wersja?

Oasobiście mogę szczerze ci ją polecić. Nie jest to gra przełomowa, nie jest do też gra doskonała ale jest to na prawdę dobra, solidna i klimatyczna produkcja z którą można spędzić kilka upojnych godzin.
Oczywiście ma kilka elementów które irytują jak np. słabą inteligencję przeciwników, pewien strasznie wkurzający level z dziwnymi i nie pasującymi do gry glutami czy sekwencje QTE wsadzone trochę na siłę i bardzo nierównomiernie.
Co do zadań pobocznych to jest ich kilka ale tylko kilka (chyba z 5) lecz nie są to klasyczne zadania brane od ludzi lecz raczej coś na co można się przypadkiem natknąć w czasie rozgrywki.
Wypada też wspomnieć o ciekawie oskryptowanych i ekektnownych scenkach.
Jeśli grałeś w takiego Stalkera i ci się podobał to Metro również przypadnie ci do gustu ale nie mówię że jeśli nie grąłeś to ci się nie spodoba. Jak dla mnie to gra na 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam pytanie do osób, które zapoznały się zarówno z książką jak i grą: czy istnieje jakaś zalecana kolejność w zapoznawaniu się z Metro 2033? Lepiej najpierw przeczytać książkę, czy przejść grę? A może są to dwie oddzielne historie? Czy książka nie straci na atrakcyjności jeśli najpierw zapoznał bym się z grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 11:59, KraczyKruk napisał:

Witam! Ja mam pytanie do osób, które zapoznały się zarówno z książką jak i grą: czy
istnieje jakaś zalecana kolejność w zapoznawaniu się z Metro 2033? Lepiej najpierw przeczytać
książkę, czy przejść grę? A może są to dwie oddzielne historie? Czy książka nie straci
na atrakcyjności jeśli najpierw zapoznał bym się z grą?

wiesz, ksiazka zostala wydana pierwsza, lepiej od niej zaczac jak w innych podobnych przypadkach. ja po przeczytaniu wladcy pierscieni mialem zal, ze pozwolono mi najpierw obejrzec film. ;p

w metro najpierw zagralem, potem przeczytalem. wolalbym to zrobic na odwrot. ksiazka ''cos'' traci, ale z powodu drobnych roznic w fabule nie jest to takie powazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2010 o 13:48, The_Only_Truth napisał:

wiesz, ksiazka zostala wydana pierwsza, lepiej od niej zaczac jak w innych podobnych
przypadkach. ja po przeczytaniu wladcy pierscieni mialem zal, ze pozwolono mi najpierw
obejrzec film. ;p

w metro najpierw zagralem, potem przeczytalem. wolalbym to zrobic na odwrot. ksiazka
''cos'' traci, ale z powodu drobnych roznic w fabule nie jest to takie powazne.



Dzięki za informacje. Potwierdziłeś moje przypuszczenia. W 9/10 przypadkach zawsze lepiej jest przeczytać książkę niż obejrzeć ekranizację (w końcu Metro 2033 też zostało zekranizowane... na ekranach komputerów ;) dlatego też najpierw zapoznam się z książką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować