Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Unreal 2: The Awakening - recenzja

13 postów w tym temacie

Dlaczego w planach jest recenzja Unreal Tournamenta 2003 zamiast/razem z późniejszą recenzją Unreal Tournamenta 2004? Obie gry dzieli wiele a z tych dwóch lepszym pomysłem byłaby recenzja UT2004.

Co do Unreala2 - gra jako strzelanka była dobra ale siła Unreala tkwi w klimacie, tu pod tym względem gra leży. I multi tak jak w Unrealu nie zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz na pewno wiem, że te recki (wcześniej Unreal) powstały w związku z wydaniem Antologii ;) Pamiętam premierową cenę 169 zł (!!!) Mi tam się podobała, grałem wcześniej w U1 i nie widzę powodu aby objeżdżać ten solidny FPS (aczkolwiek strasznie krótki) za to, że nie sprostał wygórowanym oczekiwaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Mnie Unreal 2 zawiódł, ale - poczułem to dopiero po zakończeniu gry. Fakt faktem, historia jest tandetna, ale nie zgodzę się, że gra nie ma klimatu. On jest, tylko inny niż w części pierwszej, mniej "magiczny". Szkoda, że nikt nigdy nie pokusił się o stworzenie choćby twórczego remake U1 na silniku U2 - byłoby super... No ale EPIC zamierza porzucić markę, przynajmniej w trybie single, więc chyba nigdy powrót Legendy (nomen omen) już nie nastąpi...

Nie zgodzę się natomiast kompletnie ze stwierdzeniem że multi w U2 leży. Fabrycznie żadnego multi w tej grze nie było, dopiero potem dodano darmowe rozszerzenie XMP, i to już wymiatało. Po pierwsze - dostawaliśmy taktyczną rozgrywkę z podziałem na klasy oraz nietypową wariacją na temat CTF i Onslaughta w jednym. Po drugie - pojazdy! Tylko trzy, ale za to jak wyważone i charakterystyczne... XMP miało potencjał, ale niestety - w chwili obecnej nie ma nawet master servera, a mod do UT2k4, o ile wiem, umarł śmiercią naturalną. A szkoda - z bratem spędziliśmy wieeeeele godzin na serwerach XMP... I atmosfera była jakaś taka inna niż w innych grach multi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Unreal II to moim zdaniem jedyna wpadka w tej serii. Jak to powiedział Smuggler ''''Jeśli Unreal III był by jak Unreal II, to lepiej, żeby go wcale nie było''''. Cytat z pamięci.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unreal II był całkiem dobry jako strzelanka, ale marny jako kontynuacja serii. Nie miał w sobie nic z klimatu jedynki. Tutaj po prostu wykonywaliśmy kolejne misje i robiliśmy sieczkę (całkowite przeciwieństwo poprzednika). Dla mnie to była jedna z tych gier na jeden raz: zainstaluj, zagraj, zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 20:44, Spector 109948 napisał:

Tja, teraz Antologia jest po polsku i za połowę kwoty jaką wydałem na angielską wersję.
Ale nie żałuję:)


Niby tak, tylko jakoś tak zapomnieli przetłumaczyć tekstów po każdym etapie w Return to Na Pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować