Zaloguj się, aby obserwować  
Ranthar

Gothic 3: The Beginning

56 postów w tym temacie

Jako że nie ma tematu o Gothicu na komórkę, a oficjalny temat G3 jest od wersji na PC, więc zakładam nowy.

Informacje o Gothicu w wersji na komórkę pojawiły się jakiś rok temu, wraz z pierwszymi screenami - zresztą pisałem o tym. Gra miała być rewolucją wśród komórkowych erpeegów na miarę Gothica 1 na pecety, więc od razu ją pobrałem, gdy tylko pojawiła się na Wapsterze. Gra prezentuje się mniej więcej tak: jako komórkowa "popykałka" w sam raz, jako GOTHIC - dno. Totalne dno. Tak więc Gothic 3: The Beginning jest z jednej strony genialną, chyba najlepszą grą RPG, jaka wyszła na komórki, i jednocześnie beznadziejnym udawaniem Gothica. Piszę to, żeby od razu oszczędzić zawodu tym, którzy jeszcze nie grali.
Fabuła - najważniejsza chyba zaleta Gothica jest zredukowana do minimum. Gramy młodym Xardasem, sto ileś lat przed G1. Gra toczy się na miniaturowej wyspie Khorinis, na której zapanowała zima:O Totalnie rujnuje to ten charakterystyczny ciepło-mroczny klimat. Na siłę można doszukiwać się podobieństw z "prawdziwym Khorinis" - ale właściwie jedynym znanym miejscem jest miasto Khorinis - czyli kilka chałup z kupcem, kowalem, trenerami, świątynią i paroma innymi atrakcjami. Zresztą poruszanie się po mapie zostało również udziwnione - dostępne są jedynie główne lokacje, po dziczy poruszamy się ikonką na mapie. Taki Fast Travel - przydatne na komórce, ale to ma być Gothic! Na szczęście co jakiś czas pojawia się komunikat, że napotkało się przeciwników i można zdecydować się na walkę w czasie rzeczywistym, w GENEROWANYM LOSOWO kawałku zewnętrznego świata, z losowymi potworami i losowymi przedmiotami pochowanymi po różnych gałęciach i kamykach, bardzo rzadko w skrzyniach. Na szczęście generator jest dobry i potwory są znane (ścierwojady, krwiopijce i klika). Walka jest dziwna, ale nie wnikam.
NPCów jest malutko i linie dialogowe są często dość kiepskie, ale parę niespodzianek można spotkać (uważać na skłóconych braci:)
Questów jest mało. W większości są "na siłę" zrobione nieprzewidywalnymi.
Najważniejsze umiejętności i atrybuty są podobne - siła, zręczność, łuki, kusze itd... Jest nawet otwieranie zamków, dość ciekawe i przydatne.
Ekwipunek wygląda niemal identycznie jak w G1 i bardzo dobrze - jest wygodny. Przedmiotów w grze jest mało i zdobywa się je na ogół w losowych lokacjach.
Magia jest niezła, w czasie gry zdobywa się runy, które wiadomo jak działają. Zwojów brak.
Main quest jest oczywiście liniowy, ale można po gothicowemu zrobic sobie zawsze przerwę i porobić questy poboczne i pochodzić po całym świecie.
Największym plusem jest chyba muzyka - orgyinalne melodie z gry, przeniesione na MIDI, ale mimo to brzmiące super na komórce.
Znowu się kurde rozpisałem, przepraszam za zanudzanie. Lepiej poświęcić tę dychę z hakiem i samemu się przekonać, jak się gra;)

Załączam moje skriny z emulatora...

20080329091807

20080329091816

20080329091845

20080329091857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:57, Szperacz Robson napisał:

A na jakie telefony jest dostępna ta gra?

Na każdy nowy model. Tzn z 2 generacji. Ja mam SE D750i i działa lux. Mam tylko problem bo na samym początku nie moge sobie poradzić ze zwierzętami ... zawsze mnie zabijają. Jakieś rady?? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 10:26, mlynar911 napisał:

> A na jakie telefony jest dostępna ta gra?
Na każdy nowy model. Tzn z 2 generacji. Ja mam SE D750i i działa lux. Mam tylko problem
bo na samym początku nie moge sobie poradzić ze zwierzętami ... zawsze mnie zabijają.
Jakieś rady?? :]


Jest prosty trik na sporo kasy i sprzętu - trzeba trochę chodzić po dziczy i gdy się pojawi komunikat o wrogach, zgodzić się na walkę. Jak się mapka wczyta, sprzątnąć cały sprzęt omijając wrogów - czasem nawet kilkaset złota i opuścić mapę. Za tę kasę można się szkolić. PD najlepiej zdobywać na początku na krwiopijcach i wilkach.

Mi gra idzie bardzo fajnie, mam 24 poziom, specjalizuję się w broniach dwuręcznych a PN inwestuję przede wszystkim w punty życia.

Warto wiedzieć, że wszystkie losowe mapki są skalowane do poziomu gracza. Przy moim poziomie wszędzie spotykam grupki po kilkadziesiąt orków, a bronie i pancerze za kilka tysięcy leżą sobie byle gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 15:55, Ranthar napisał:

Jest prosty trik na sporo kasy i sprzętu - trzeba trochę chodzić po dziczy i gdy się
pojawi komunikat o wrogach, zgodzić się na walkę. Jak się mapka wczyta, sprzątnąć cały
sprzęt omijając wrogów - czasem nawet kilkaset złota i opuścić mapę. Za tę kasę można
się szkolić. PD najlepiej zdobywać na początku na krwiopijcach i wilkach.

Właśnie raz tak zrobiłem i sobie kupiłem troche siły ;p

Dnia 29.03.2008 o 15:55, Ranthar napisał:

Warto wiedzieć, że wszystkie losowe mapki są skalowane do poziomu gracza. Przy moim poziomie
wszędzie spotykam grupki po kilkadziesiąt orków, a bronie i pancerze za kilka tysięcy
leżą sobie byle gdzie:)

Ja spotykam tylko 2 potworki ;] 2 ścierwojady albo wilka i 2 ścierwojady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w piątek ubiegłego tygodnia po wyczyszczeniu i naprawieniu komórki oraz sprawdzeniu, czy wszystko ok (wszystko ok było :) ) zacząłem przechodzić G3: The Beginning i w ten sam dzień ją ukończyłem. Świetna gra i wyjaśnia wiele zagadnień, chociażby to, dlaczego np. w G3 Xardas wykorzystał moc smoka-ożywieńca do zniszczenia magii runicznej i ogólna znajomość Dworu Irdorath (nie, nie było go jeszcze 140 lat temu) i... nie powiem, bo nie chcę psuć smaku innym. Dodam, że warto przejść niekoniecznie z sentymentu dla Gothica. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam D750i... A trzeba mieć jakieś usługi ? I gdzie można ją kupić (Dokładnie)?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
To moze Ty drogi Kalejdoskopku ;] powiesz mi gdzie jest koszula Jesbara i brat Taklara?? I ten ostatni koleś zły mag z Irtini czy jakoś tak z tej wysepki? Bo nie moge tych rzeczy/osób znaleźć ;D


albinskia

heheh mamy te same komy ;p też taką posiadam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:01, mlynar911 napisał:

/..../
To moze Ty drogi Kalejdoskopku ;] powiesz mi gdzie jest koszula Jesbara i brat Taklara??
I ten ostatni koleś zły mag z Irtini czy jakoś tak z tej wysepki? Bo nie moge tych rzeczy/osób
znaleźć ;D

Rozwaliłem Dusaro i jego popleczników, ale brata Taklara i koszula Jesbara nie znalazłem, a expiłem na całej wyspie... cóż, może bug? (mogliby inaczej oznaczyć tę grę, bo chyba "trójka" daje te bugi ;P )

Co do tego maga to hmm... szczerze to nie pamiętam już o kogo chodzi, a komórkę mam rozładowaną.
Może tak będzie prościej: na jakim etapie rozgrywki jesteś? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:00, albinskia napisał:

Ja też mam D750i... A trzeba mieć jakieś usługi ? I gdzie można ją kupić (Dokładnie)?

Pozdrawiam.

Ja to mam od kolegi. Przesłał mi. A skąd on ma nie wnikam ;] i nie nie trzeba do niej żadnych usług uaktywniać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:03, Kalejdoskop86 napisał:

Co do tego maga to hmm... szczerze to nie pamiętam już o kogo chodzi, a komórkę mam rozładowaną.
Może tak będzie prościej: na jakim etapie rozgrywki jesteś? :>

No na samym końcu musze tego Dusaro całego znaleźć tego złego. I nie wiem gdzie on jest ;/ szukam go po całej wyspie i nic ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:07, mlynar911 napisał:

No na samym końcu musze tego Dusaro całego znaleźć tego złego. I nie wiem gdzie on jest
;/ szukam go po całej wyspie i nic ... ;/


Mniej więcej środek dużego lasu w prawym "dolnym" rogu głownej mapy i szukaj takiego randomu jak przy losowych spotkaniach z bestiaruszem czy bandytami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No na samym końcu musze tego Dusaro całego znaleźć tego złego. I nie wiem gdzie on jest
> ;/ szukam go po całej wyspie i nic ... ;/
On jest w takim duuużym lesie. :)
Na mapie Khorinis będzie las, a w nim taki pusty kwadracik. Będzie odpowiednio opisany oczywiście.

> Ja to mam od kolegi. Przesłał mi. A skąd on ma nie wnikam ;] i nie nie trzeba do niej
> żadnych usług uaktywniać ;]
A ja jak oglądałem jakąś gazetę z programem telewizyjnym to zobaczyłem Xardasa i magiczny napis "Gothic 3: The Beginning" . Wysłałem SMS''a za około 11 zł (10.98zł chyba to było) , ale w każdym bądź razie standardowa cena za grę na komórkę, no i później ściągnąłem. :)
Nie żałuję, że wtedy miałem kartę na skończeniu i jeszcze ściągnąłem sobie Gothica. O dziwo karta wytrzymała do czasu kupna nowej karty (tej, co ładuje pieniądze) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:07, mlynar911 napisał:

No na samym końcu musze tego Dusaro całego znaleźć tego złego. I nie wiem gdzie on jest
;/ szukam go po całej wyspie i nic ... ;/

Wybacz, co mi się kiepści i posta nie skierowała do ciebie...

@RRohen

Kolega miał taniej i po PL, a ja zassałem z jakiejś gazety z programem TV i mam po angielsku, ale znam go bardzo dobrze, więc to nie była zapora. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:11, hunter22 napisał:

Mniej więcej środek dużego lasu w prawym "dolnym" rogu głownej mapy i szukaj takiego
randomu jak przy losowych spotkaniach z bestiaruszem czy bandytami :)

Mam to sie nazywa kryjówka hordy ;p ehh a ja tak sie meczylem i tego nie znalazlem ... ;p dziękować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:16, mlynar911 napisał:

Mam to sie nazywa kryjówka hordy ;p ehh a ja tak sie meczylem i tego nie znalazlem ...
;p dziękować ;D

;(
A mi nie podziękujesz? Gdyby nie druga część posta to byłbym szybszy i... i... :D
Powodzenia w walce z potworami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować