Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Phenom w końcu przekracza 3 GHz

44 postów w tym temacie

"45-nanometrowym procesie technologicznym kręcą się przecież do ponad 4 GHz." no ale zawsze coś :P Im więcej będzie sie dało tam podkręcić tym lepiej. Chociaż ta temperatura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociażby tym, że jednak starają się Intela gonić, bo jak przestaną to ceny pójdą tak w górę, że nowe procesory będziesz oglądał tylko na obrazku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech AMD weźmie się do roboty bo znacznie tracą do Intela. Ale i tak dobrze, że się starają bo dzięki temu ceny procków lecą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 18:08, Uspatente napisał:

E8400 od Intela na BOX`owym coolerze kręci się powyżej 3,5 Ghz - czym tu się podniecać?


co ma piernik do wiatraka?
czemu porównujesz procka czterordzeniowego z dwurdzeniowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze Intel szybszy Mielku ;p zawsze wolalem Intela. Wszyscy przecie mowili o tych slawnych pentium (1,2,3,4 itp.) które dawały świetne osiągi. I chociaz sam mam athlona 2,5+ (tak wogole to nie mam pojecia dlaczego oni tak dziwnie to nazywają jak kreci mi sie z predkascia ok. 1800 Hz??!!) w zblizającym sie nowym kompie zamiescilem juz Core 2 Quada (2,4 GHz chociaz wolalbym extreme, ale co z tego ze mam dobry procesor jak i tak jego moc w grach nie jest wykorzystywana nawet w 50 %?? <lol>) wg mnie nie ma co sie ekscytowac tym ze go troche podkrecili bo intel i tak narazie wygrywa. :D jak AMD wymysli cos mocniejszego i bedzie mozna to z produktami Intela porównac to wtedy mozemy zaczac dyskusje co lepsze ;p a narazie... to pozdrawiam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postęp widać ale to jeszcze duuuużo za mało! Naprawdę liczyłem na więcej:(( właśnie kupuje nowego kompa (od podstaw) i wsadzę do niego cora E4500 2x2,2GHz. Starczy mi na pare lat gdy go podkręce do 2,6GHz a później do 3,2GHz (na lepszym chłodzeniu spokojnie pójdzie na 3,6GHz). AMD mogłoby wreszcie zaprezentować coś co kupują ludzie normalni czyli za około 300-600zł i żeby jeszcze było lepsze od Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwisowi FudZilla udało się podkręcić czterordzeniowego Phenoma 9850 Black Edition, który standardowo taktowany jest zegarem 2,5 GHz, do częstotliwości 3,1 GHz. Wygląda na to, że architektura w wersji B3 spełniła swoje zadanie.
a ja myślałem, że zadaniem procesora jest wykonywanie obliczeń (inaczej: przetwarzać dane), a nie ''kręcenie'' się na wysokich obrotach dla samego kręcenia :/
w ogóle to zastanawia mnie ten bzdurny mechanizm overclockingu. ja nie wiem, czy te parametry są specjalnie zaniżane, żeby potem taki napalony ''zdzisław'' jarał się tym, że jego procek chodzi szybciej niż zadeklarował to producent? tylko po kiego grzyba? różnica wydajności i tak jest znikoma, a jazda ''po bandzie'' to tylko większe zużycie prądu, większa emisja ciepła, więcej kasy na chłodzenie i większe ryzyko przegrzania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 19:08, gpodoba napisał:

pewnie to juz kwestiaparu miechow jak amd wyprzedzi Intela :] zobaczymy jak to bedzie...
cos przynajmniej ruszy sie na rynku ;D

Tak tylko że Intel już niedługo wypuści nowe procki... AMD jeszcze raczej długo jeszcze będzie go gonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować