Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Witam! Mam problem z tą grą. Instalacja przebiega normalnie, wszystko OK, a gdy wlączam grę to wyskakuje mi [Were is the guru?] i nie moge uruchomić gry. Co mam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz za mało pamięci wirtualnej. Mi ten problem wyskoczył chyba ze dwa razy i zrobiłem tak:

Mój Komputer------>Właściwości------>Zaawansowane----->Wydajność (Ustawienia)------>Zaawansowane--------->Pamięć Wirtualna (Zmień) i zmieniłem.

EDIT: Myślałem, że to temat ogólny o Gothic 3. Rozwiązanie jest to samo, ale problem to mi wyskoczył w podstawce, dodatek mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:10, vojdżek napisał:

Witam! Mam problem z tą grą. Instalacja przebiega normalnie, wszystko OK, a gdy wlączam
grę to wyskakuje mi [Were is the guru?] i nie moge uruchomić gry. Co mam zrobić???


Zainstaluj patcha i będzie (powinno) być OK ;) - Mi i innym graczom tak właśnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:27, kamil E napisał:

> Witam! Mam problem z tą grą. Instalacja przebiega normalnie, wszystko OK, a gdy
wlączam
> grę to wyskakuje mi [Were is the guru?] i nie moge uruchomić gry. Co mam zrobić???


Zainstaluj patcha i będzie (powinno) być OK ;) - Mi i innym graczom tak właśnie pomogło.


Patcha zainstalować należy po instalacji gry? Bo nie mam dostępu do internetu w domu i muszę zgrać patch na pendrive. Czy tak da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, zainstalowałem, zacząłem szukać guru, zainstalowałem patch, znów szukałem guru, odinstalowałem i teraz myślę co dalej :).
Właśnie ściągnąłem najnowsze sterowniki od grafy, dysk jest w trakcie defragmentacji, książeczka od nabożeństwa jest już przyszykowana i próbuję dalej ^^.

[Edit]
Najdziwniejsze jest to, że z podstawką nie miałem żadnych problemów, więc sądziłem, że z dodatkiem będzie podobnie, jednak ta gra jest nieobliczalna w negatywnym tego słowa znaczeniu ;\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 20:57, vojdżek napisał:

> > Witam! Mam problem z tą grą. Instalacja przebiega normalnie, wszystko OK, a
gdy
> wlączam
> > grę to wyskakuje mi [Were is the guru?] i nie moge uruchomić gry. Co mam zrobić???

>
>
> Zainstaluj patcha i będzie (powinno) być OK ;) - Mi i innym graczom tak właśnie
pomogło.

Patcha zainstalować należy po instalacji gry? Bo nie mam dostępu do internetu w domu
i muszę zgrać patch na pendrive. Czy tak da radę?


Tak - najpierw instalujesz grę, a później poprawkę do niej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wydania, to oceniam go na 4-/6. Zero dodatków - dobra rozumiem to przecież to tylko dodatek. Obrazki w instrukcji są z angielskiej wersji gry, widać, że była robiona "na szybko". Boli też brak poradnika, który byłby miłym dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:28, kamil E napisał:

> > > Witam! Mam problem z tą grą. Instalacja przebiega normalnie, wszystko
OK, a
> gdy
> > wlączam
> > > grę to wyskakuje mi [Were is the guru?] i nie moge uruchomić gry. Co mam
zrobić???
>
> >
> >
> > Zainstaluj patcha i będzie (powinno) być OK ;) - Mi i innym graczom tak właśnie

> pomogło.
>
> Patcha zainstalować należy po instalacji gry? Bo nie mam dostępu do internetu w
domu
> i muszę zgrać patch na pendrive. Czy tak da radę?

Tak - najpierw instalujesz grę, a później poprawkę do niej ;)


A czy katalogi, który pobieramy jako łatkę trzeba rozpakować w Win.RAR czy automatycznie się wszystko zrobi itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 21:28, milten6 napisał:

Kupiłem, zainstalowałem, zacząłem szukać guru, zainstalowałem patch, znów szukałem guru,
odinstalowałem i teraz myślę co dalej :).
Właśnie ściągnąłem najnowsze sterowniki od grafy, dysk jest w trakcie defragmentacji,
książeczka od nabożeństwa jest już przyszykowana i próbuję dalej ^^.

[Edit]
Najdziwniejsze jest to, że z podstawką nie miałem żadnych problemów, więc sądziłem, że
z dodatkiem będzie podobnie, jednak ta gra jest nieobliczalna w negatywnym tego słowa
znaczeniu ;\.


Żeby tylko mi sie tak nie zdarzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2008 o 21:55, vojdżek napisał:

Żeby tylko mi sie tak nie zdarzyło...


Drogi kolego nie liczyłbym na to na twoim miejscu ;). Wystarczy przeczytać opinie innych graczy... Ścinki, zawiechy, wywalanie do Windowsa to aktualnie największy problem tej gry... ;). Oj biedni wy biedni ;). Ja poczekam na lepsze czasy dla tej gry ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinach z męczeniem płytki instalacyjnej, odpaliłem grę bez "Where is the guru?".
Zmiany w optymalizacji jakie zauważyłem na moim kompie to fakt, że gra ładuje się szybciej niż podstawka (co pewnie wynika z mniejszego świata gry). Reszta pozostała bez zmian, czyli (na moim kompie - rzecz jasna :) w miastach gra chodzi tragicznie (~5-9 fps), a na zewnątrz znośnie (~15 fps). Po około 40 minutach gry, gra zachciała wyjść sobie do Windowsa ^^. Czekam na kolejne patche, może za kilka miesięcy będzie dało się w to grać ;\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 16:08, wdowiakm napisał:

Wątpię byśmy przesadzali... Skoro na bardzo dobrym procesorze i 4 GB pamięci RAM gra
zacina, wychodzi do Windowsa oraz są problemy z zainstalowaniem to jest tutaj coś nie
tak. Mam nadzieję, że kolejna łatka poprawi płynność gry i jej działanie...


No troszku jednak przesadzacie, mam Intela 2 x 1,8 GHz, 3 GB RAM GF 7900 GS 256 RAM, starego Sound Blastera Audigy i dysk 80 GB na ATA (!!) i jestem po 3 godzinach gry bez żadnego zwisu, wypulpicenia itp. Engine jest identyczny z tym w podstawce, więc gra przycina na full detalach w tych samych momentach co w podstawce, ale to nie przeszkadza w graniu - przycinka trwa ułamek sekundy. BTW mój OS to WIN XP Sp2.

A teraz mały Bug Report:
- strzelanie z łuku - pole widzenia przesłania jakaś wielka czarna rozczochrana tekstura (hmmm... grzywka??)
- kamienny korzeń jest niezbieralny
- nazwa smoczego korzenia jest nieprzetłumaczona (stoi jak wół dragonroot)
- na samym początku gry w chatce z Anogiem po wiśnięciu PPM na kufrze Beziego podniósł całą jego zawartość bez otwierania
- problem z dżwiękiem 5.1 - czasami słychać trzaski jakby ktoś bawił się krótkofalówą - ponowne uruchomienie gry naprawia problem
- zanikające kwestie mówione - gdy rozmawiamy z npcem i w okolicy pojawia się głośniejszy dźwięk, kwestia mówiona wycisza się aż do następnej.

To tyle co mogę powiedzieć tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemik juz zgłoszony do pomocy technicznej... poczekamy, zobaczymy co mają do powiedzenia. Bo takie dodatki co nawet nie chcą ruszyć to niech sobie wsadzą wiecei gdzie :D. A dla porównania Gothic 3 chdził mi z bardzo lekkimi ścinkami na max full detalach przy rozdzielczości 1280:1024. Przynajmniej można było włączyć grę! A tutaj to zrobili sobie z nabywców kompletną kpinę i jeśli nie rozwiążą mojego problemu to im elegancko odeślę tę grę i poproszę o zwrot pieniędzy. Za taką kasę miałbym porządne konto w Metin2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 08:55, milten6 napisał:

Jeśli ktoś chciał zostać myśliwym i "buszować" po lasach Myrtany - zapomnijcie :).


Te jego włosy nie zawsze przeszkadzają, a jeśli już to wystarczy scroll''em pokrecic aby mieć widok troszkę oddalony i wtedy jest OK ;) no i przypomina ten styl strzelania z podstawki ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 10:02, kamil E napisał:

Te jego włosy nie zawsze przeszkadzają, /.../


Te jego włosy mnie denerwują, nie dość że przeszkadzają to jeszcze są brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować