Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2008 o 14:21, Ania. napisał:

U pewnego handlarza w Geldern znalazłam zbroję paladyna za 1 (słownie: JEDNĄ) sztukę
złota... Myślę sobie, chyba świąteczną promocje zrobili :P na szybcika kupiłam i zonk...
Zbroi się nie da założyć :( Buuu... Potem ten handlarz miał kilka takowych zbroi, ale
już się nie dam naciągnąć...


Zbroje paladyna ze wszystkimi statysykami da się normalnie znalezc w skrzyni, gdzieś w sali tronowej, albo powyżej(piętro wyżej) w Vengardzie(tam gdzie Lee stacjonuje). Może i obejrzec wszystkie miecze, znajdzie sie jakiś jednoreczny +140 obrażen i bodajże najlepsza tarcza w grze.

Teleport do Vengardu jest w Gothcie w jaskini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gamecorner.pl , ukazała się videorecenzja Zmierzchu Bogów , zdecydowanie mniej krytyczna wobec tego dodatku od recek na GOLu i gram.pl.Sugerująca nawet , że mamy do czynienia z lepszym dopracowaniem gry , niż w przypadku Gothic 3.Dla każdego ,kto ma ochotę pooglądać , link : http://gamecorner.pl/gamecorner/10,86651,6042685,Gothic_3__Zmierzch_bogow___wideorecenzja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach lepiej wierzyć graczom niż recenzentom ;/
Przecież wiadomo, że Gothic 3 jest dużo lepsza od dodatku Gothic 3 Zmierzch Bogów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:04, wdowiakm napisał:

W tych czasach lepiej wierzyć graczom niż recenzentom ;/


Tak też robię , przynajmniej w większości wypadków.A jeżeli chodzi o recenzję , to być może na w miarę pozytywną ocenę wpłynął fakt , iż dodatek działał na sprzęcie recenzenta poprawnie.Na GOLu było bardzo dużo o wykrzaczaniu się gry , a na gamecorner właściwie nawet o tym nie wspomniano.Czyżby w ocenie Zmierzchu Bogów największy udział miała przedziwna cecha , powodująca iż na 2 podobnych sprzętach , gra działa zupełnie różnie? Z Gothic 3 właśnie tak było.
Najbardziej zdziwiło mnie zdanie o bardzo udanej fabule dodatku.Jak do tej pory słyszałem tylko głosy o durnowatych zadaniach , ale najwyraźniej co kto lubi.W każdym razie na pewno nie można zarzucić recenzentowi napisanie pieśni pochwalnej o ZB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:46, nataniel14 napisał:

Mam problem ze ściągnięciem patcha, czy jest dostępny na jeszcze jakiejś witrynie www?


Czyżbyś ściągał z gram.pl? Strone- może 2 wcześniej znajduje się kilka linków na inny serwer do pobrania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:31, KrzychW napisał:

> W tych czasach lepiej wierzyć graczom niż recenzentom ;/

Tak też robię , przynajmniej w większości wypadków.A jeżeli chodzi o recenzję , to być
może na w miarę pozytywną ocenę wpłynął fakt , iż dodatek działał na sprzęcie recenzenta
poprawnie.Na GOLu było bardzo dużo o wykrzaczaniu się gry , a na gamecorner właściwie
nawet o tym nie wspomniano.Czyżby w ocenie Zmierzchu Bogów największy udział miała przedziwna
cecha , powodująca iż na 2 podobnych sprzętach , gra działa zupełnie różnie? Z Gothic
3 właśnie tak było.
Najbardziej zdziwiło mnie zdanie o bardzo udanej fabule dodatku.Jak do tej pory słyszałem
tylko głosy o durnowatych zadaniach , ale najwyraźniej co kto lubi.W każdym razie na
pewno nie można zarzucić recenzentowi napisanie pieśni pochwalnej o ZB.


no bo fabuła jest autentycznie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:54, castlerock napisał:

no bo fabuła jest autentycznie ok.


W recenzjach do głównego wątku było chyba najmniej zarzutów.Głównie pastwiono się nad questami dodatkowymi , że wtórne i zbyt proste.
A tak na marginesie , to Delegat castelrock posty niech tnie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 14:21, Ania. napisał:

U pewnego handlarza w Geldern znalazłam zbroję paladyna za 1 (słownie: JEDNĄ) sztukę
złota... Myślę sobie, chyba świąteczną promocje zrobili :P na szybcika kupiłam i zonk...
Zbroi się nie da założyć :( Buuu.../.../

A jesteś już wystarczająco silna? ja jeszcze do tego miejsca nie doszedłem, ale z Gothic''a 3 pamietam, ze do wszystkich rodzajów broni i zbroji trzeba było mieć odpowiednio rozwiniętą postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:46, nataniel14 napisał:

Mam problem ze ściągnięciem patcha, czy jest dostępny na jeszcze jakiejś witrynie www?

Najpierw ściągnij i zainstaluj sobie program Free Download Manager a potem ściągaj - choćby z gram.pl. Program sam znajdzie inne serwery, na których jest patch i bedzie ściągał jednocześnie z 10 albo wiecej, bedzie też wznawiał rewane połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

> U pewnego handlarza w Geldern znalazłam zbroję paladyna za 1 (słownie: JEDNĄ) sztukę

> złota... Myślę sobie, chyba świąteczną promocje zrobili :P na szybcika kupiłam i
zonk...
> Zbroi się nie da założyć :( Buuu.../.../
A jesteś już wystarczająco silna? ja jeszcze do tego miejsca nie doszedłem, ale z Gothic''a
3 pamietam, ze do wszystkich rodzajów broni i zbroji trzeba było mieć odpowiednio rozwiniętą
postać.


Tej zbroi nie da się założyć xP To jakiś zabytek chyba... bo prawdziwy pancerz paladyna jest bardziej wypolerowany i droższy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa ... i da się go wyciągnąć ze skrzyni i NIKT ci nic nie zrobi ... dlaczego? Bo programistą nie chciało się przypisać skryptów ludzi do skrzyń i te z G3 pozostały "bezpańskie" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz gość miał zbroje orków tą najlepszą w całej grze za 1g ale u buntowników gość miał tą zbroje na zbyciu to wziołem i pózniej sprzedałem 59500g czyli miałem 59499g zyski + 1g w skrzyni przy dziadzie to = 59500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemyślenia po ukończeniu:

Spoiler

Hmm, wykorzustując bugi w grze, udało mi się wygrac z bugami :). Bo miałem zbugowanego Lee, za teksturami...
Warto było? Zdecydowanie nie! Ostatni boss to jakiś żart, mały, z oryginalną nazwą "szef". 5 kuli ognistych najsłabszej mocy położyło go na łopatki(250 prastara magia). Żadnej bitwy, krótkie gadanie na koniec i...zostaje królem...nawet się nie pofatygowali aby jakąś porządną koronacje zrobic...tylko kilka obrazków na temat tego, co bezimienny zrobił dla Martyny...zreszta do skromnych osób on sam nie należy...zresztą był taki system, że ukończyłem gre magiem ognia, bez najpotężniejszych czarów, bo nie miałem zielonego pojecia, gdzie ich się nauczyc, zgaduj zgadula...
Ogólnie mówiąc żałuje każdej złotówki jaką wydałą na tą gre, cała gra ma polot pojedynczej dłuższej misji pobocznej z Gothica 3...czyli fajnie, ale z tego gry nie da się zrobic. Już nie wspominając o liczbie bugów które przeszkadzaja w tej misji. Podsumowując najwiekszym wyzwaniem było pokonanie samych bugów(programistów), ale wykorzystując ich broń wygrałem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 16:55, KrzychW napisał:

Na gamecorner.pl , ukazała się videorecenzja Zmierzchu Bogów , zdecydowanie mniej krytyczna
wobec tego dodatku od recek na GOLu i gram.pl.Sugerująca nawet , że mamy do czynienia
z lepszym dopracowaniem gry , niż w przypadku Gothic 3.Dla każdego ,kto ma ochotę pooglądać
, link : http://gamecorner.pl/gamecorner/10,86651,6042685,Gothic_3__Zmierzch_bogow___wideorecenzja.html


Chyba dostali w łape. : O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto klasyfikacja Gothiców:P
Gothic 1 - Dobry 9/10
Gothic 2 - Wymiatacz 11/10
Gothic 2 Noc Kruka - Bardzo Dobry 10/10
Gothic 3 - Średni - 6/10 (z Wszystkimi patchami 8,5/10 ;-) )
Gothic 3 Zmierzch Bogów - Gniot 2,5/10 (z wszystkimi patchami...kolejna załamka nie pomogły :[ 1/10 XD
Gothic 4 Arcania - ??? - ???/10 MAM NADZIEJE ZE SIE NAUCZYLI CZEGOS NA SWOICH BŁĘDACH.
dla mnie gothic skończyl sie na Gothic 3 ale i on ma inny klimat niz poprzednie czesci moze Khorinis ma tai kilmat kto wie.
Ja wiem ze na poprawe humoru odpalilem dzis Obliviona :P i czekam na Gothic 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem na Hyperze program o Gothic 3 Zmierzch Bogów i trzeba przyznać , że dodatek właściwie jest tylko chwalony.Zaznaczam , iż nie widziałem pierwszych 5 minut.Ciekawa fabuła , ciekawe questy dodatkowe , na filmikach praktycznie nie widać zacinek.Cud , miód.O dziurawych teksturach chyba nic nie było , o bugach wspomniano jednym zdaniem i to bardzo ogólnikowo , o blokowaniu się NPCów w różnych miejscach padło tylko kilka słów.O niewidzialnych ścianach nie wspomniano , system walki ok itp.itd. To skąd recenzje na 54%? Chyba już dawno nie czytałem i nie oglądałem tak "nierównych" materiałów na temat jakiejś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:45, KrzychW napisał:

/.../ To skąd recenzje
na 54%? Chyba już dawno nie czytałem i nie oglądałem tak "nierównych" materiałów na
temat jakiejś gry.

Nie miałem czasu pograć, ale dzisiaj to zrobie - po dalszych trzech godzinach grania bedę miał juz jakieś refleksje i nie omieszkam o tym napisać. Nie ma to jak własne doświadczenie! Chociaż, coś w tych krytykach jest, o ile od Morrowinda czy Gothoc''a 1, 2, 3 trudno było się oderwać, to do Zmierzchu Bogów juz tak mnie nie ciągnie. Ale poświęcę się dla dobra ludzkości ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 07:49, KrzysztofMarek napisał:

> Chociaż, coś w tych krytykach jest, o ile od Morrowinda czy Gothoc''a 1, 2, 3 trudno
było się oderwać, to do Zmierzchu Bogów juz tak mnie nie ciągnie. Ale poświęcę się dla
dobra ludzkości ;-D

mnie tez jakoś nie trzyma przed kompem...ale to chyba ja się zmieniłem ;) w ogóle już zadna gra dłużej nie jest mnie stanie przy kompie usadzić....a juz o 7-10 godzinnych nasiadówkach mowy nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale poświęcę się dla

Dnia 11.12.2008 o 07:49, KrzysztofMarek napisał:

dobra ludzkości ;-D


Pewnie , że się poświęcaj.:-)
Ja też jestem cząstką tej ludzkości i czekam na kolejne głosy graczy.W Zmierzch Bogów zagram na pewno , zastanawiam się tylko czy ryzykować kiepskie działanie gry kupując dodatek już teraz , czy spokojnie poczekać na kolejne patche , które być może odpowiednio poprawią ten tytuł.
Oficjalnych recenzji raczej nie biorę pod uwagę , znacznie więcej wierząc głosom zwykłych graczy , więc poproszę o reckę w miarę rozbudowaną. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować