Zaloguj się, aby obserwować  
reykan

Gothic 3: Zmierzch Bogów

2348 postów w tym temacie

mam kilka pytań
-gdzie znajduje się kamień teleportacyjny go geldern
-co trzeba zrobić by inog poszedł z nami do sildem po wykonaniu zadania
-gdzie jaest jakiś borys?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:27, hagen321 napisał:

mam kilka pytań
-gdzie znajduje się kamień teleportacyjny go geldern
-co trzeba zrobić by inog poszedł z nami do sildem po wykonaniu zadania
-gdzie jaest jakiś borys?????


1. Kamienie znajdują się tam, gdzie znajdowały się w podstawce
2. Jeżeli już wykonałeś jego wszystkie zadania to może masz jakiegoś buga ;)
3. Borys jest przy ognisku zaraz po wyjściu z Geldern południową bramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:33, KrzychW napisał:

/.../ więc poproszę o reckę w miarę rozbudowaną. :-)

No cóz, dopiero dotarłem do Trelis ;-D
No cóz, zielska wszędzie pełno, łatwo nazbierać roślin leczniczych i podwyższających statystyki - tyle, że zbyt wolno te statystyki rosną. A wytrzymałość spada zbyt szybko, tyle, ze mozna stosować niezawodny sposób, który juz wszyscy znaja: właczyć inwentarz, posilić sie spokojnie i zregenerować zdrowie, wytrzymałość sama się zregeneruje i mozna walczyć dalej, tylko trzeba szybko miecz wydowbyć i natychmiast atakować.
Najkrótsza moja recenzja jest taka, ze grać się da, tylko gra się zacina (ale wcale nie gorzej niż Gothic 3, jak dotąd u mnie nawet mniej)) no i dostaliśmy wczesną alfę. Tu nie ma mowy o innej kolejności zadać niż autorzy przewidzieli (a co przewidzieli nie mówia) bo gra może utknąć tak, ze zadań nie da się wykonać. Można to obejść robiąc częste sejwy. Sejwy się zresztą przydają, bo czasem wrogowie nie chcą przegrać, chociaż powinni i to my możemy zginąć. Nie wiadomo czemu niektórych można okraść a inni robia raban. Do tego też się sejwy przydają, jak robia raban to wczytac sejwa i gościa sobie odpuścić. Jowoodo pogrywa z nami dając wczesną alfę za pełna gre - chcą sobie strzelić w stopę, to proszę bardzo. Ta firma jest już u mnie na minusie.
A wracając do Zmierzchu Bogów, to zadania są takie na odwal sie. Proste, jak konstrukcja cepa: przynieś, daj w pysk, ukradnij. Może dalej bedzie lepiej. CDP też nie do końca stanął na wysokości zadania: początek dialogów czasem jest bez głosu, dobrze, że dialogi się wyświetlają i przeczytać można.
W sumie grać można, ale zachwycać się nie ma czym.
Jak pogram jeszcze to może coś dopiszę, ale chyba już swojej opinii nie zmienię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:30, kamil E napisał:

1. Kamienie znajdują się tam, gdzie znajdowały się w podstawce


Tylko w niektórych przypadkach (np. teleport do Silden, Vengardu), jeśli chodzi o Geldern to jest właśnie niedaleko owego Borysa, na kamieniu. Ale np. w Monterze w podstawce kamień był w pustym domu obok domu szefa najemników, a teraz tam go nie ma... Tak samo odnośnie Trelis, w podstawce był w skrzyni za kaplicą Beliara na zewnątrz miasta, ale teraz ta kaplica jest już wewnątrz miasta i nie ma tam żadnej skrzyni (teraz kamień jest w podziemiach świątyni Beliara, za filarem).
To teraz czekam już tylko na radę odnośnie teleportu do Montery :)

A do sali tronowej w Vengardzie nie mogę się dostać, ponieważ strażnik nie chce mnie wpuścić... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:37, GringoG3 napisał:

Gdzie jest wojownik Marc z Vergard-u ?
O ktorej jaskini mówił Tajemniczy Wędrowiec ?

Nie wiem, bo go jeszcze nie spotkałem. Ale być może Ci doradzę: jak idzie się do Trelis z Silden, to po prawej jest jaskinia a w niej na stole stoi kielich. Jak go weźmiesz, to wyswietli sie informacja, ze jest to pakunek Wędrowca. Może o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:49, KrzysztofMarek napisał:

Nie wiem, bo go jeszcze nie spotkałem. Ale być może Ci doradzę: jak idzie się do Trelis
z Silden, to po prawej jest jaskinia a w niej na stole stoi kielich. Jak go weźmiesz,
to wyswietli sie informacja, ze jest to pakunek Wędrowca. Może o to chodzi?


Mozesz wrócić mapke bo nie znajduje ten jaskini a w tych co bylem wszystko pozbieralem i nie mam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:54, hagen321 napisał:

no dobra a co zrobić żeby inog poszedł z nami a nie czytał tą księge?????


Jeśli wykonałes juz te 4 zadania które ci zlecił to musisz pogadać z tym szpiegiem którego przyprowadziłeś mu, on powie coś o czarnym magu i ty bedzie musiał uzyskać informacje ja jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 15:46, KrzysztofMarek napisał:

A wracając do Zmierzchu Bogów, to zadania są takie na odwal sie. Proste, jak konstrukcja
cepa


Taki zarzut można było przeczytać w recenzji z GOLa.Co prawda w grach RPG często wykonuje się proste do bólu i sztampowe questy , ale jak już ktoś napisał w tym temacie , po bohaterze który za chwilę ma zjednoczyć całą Myrthanę , chyba można się spodziewać czegoś więcej niż zbierania ziółek i prac należących do służby.
Aha , przypomniała mi jedna ze scen z wczorajszego programu o Zmierzchu Bogów na Hyperze.Bezi miał znaleźć jakieś rośliny w brzuchach ścierwojadów.Odszukał więc najedzone ścierwojady i zaczął do nich strzelać.Zgadnij , gdzie te stwory stały? Oczywiście pośród stadka spokojnie pasących się krów.Drapieżniki chyba orientowały sie , iż są to święte krowy , absolutnie nie do ruszenia.:-)

CDP też nie do końca

Dnia 11.12.2008 o 15:46, KrzysztofMarek napisał:

stanął na wysokości zadania: początek dialogów czasem jest bez głosu, dobrze, że dialogi
się wyświetlają i przeczytać można.


Nie wiem , czy wina leży w niedopracowanej polskiej wersji językowej , czy spowodowana jest ogólnymi błędami gry , ale można także zauważyć , iż w pewnym momencie Bezimienny odzywa się głosem swojego rozmówcy.

Dnia 11.12.2008 o 15:46, KrzysztofMarek napisał:

W sumie grać można, ale zachwycać się nie ma czym.


Oj , to chyba jednak na patch będę czekał.Skoro jest tak sobie , a na dodatek pełno bugów , pogram sobie w inne zaległe tytuły czekając na poprawki do ZB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:47, KrzychW napisał:

Taki zarzut można było przeczytać w recenzji z GOLa.Co prawda w grach RPG często wykonuje
się proste do bólu i sztampowe questy , ale jak już ktoś napisał w tym temacie , po bohaterze
który za chwilę ma zjednoczyć całą Myrthanę , chyba można się spodziewać czegoś więcej
niż zbierania ziółek i prac należących do służby.
Aha , przypomniała mi jedna ze scen z wczorajszego programu o Zmierzchu Bogów na Hyperze.Bezi
miał znaleźć jakieś rośliny w brzuchach ścierwojadów.Odszukał więc najedzone ścierwojady
i zaczął do nich strzelać.Zgadnij , gdzie te stwory stały? Oczywiście pośród stadka spokojnie
pasących się krów.Drapieżniki chyba orientowały sie , iż są to święte krowy , absolutnie
nie do ruszenia.:-)

Tak to jedno z pierwszych zadań ale u mnie te krowy nie stały tak blisko ścierwojadów, chyba, że je zaatakujesz i będą uciekały wtedy mogą się tam zatrzymać.

Dnia 11.12.2008 o 16:47, KrzychW napisał:

> W sumie grać można, ale zachwycać się nie ma czym.

Oj , to chyba jednak na patch będę czekał.Skoro jest tak sobie , a na dodatek pełno bugów
, pogram sobie w inne zaległe tytuły czekając na poprawki do ZB.

Warto chyba poczekać na patch jakiegoś, bo jest masa błędów, niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:47, KrzychW napisał:

>/.../Zgadnij , gdzie te stwory stały? Oczywiście pośród stadka spokojnie
pasących się krów.Drapieżniki chyba orientowały sie , iż są to święte krowy , absolutnie
nie do ruszenia.:-)

Tak? A ja je utłukłem w szczerym polu późnym wieczorem. I to jeszcze tego zadania nie dostałem i teraz nie wiem, czy dostane...ale nie szkodzi, bo dużo tego zielska było a każde podnosi zdolności myśliwskie.

Dnia 11.12.2008 o 16:47, KrzychW napisał:

/.../
Oj , to chyba jednak na patch będę czekał.Skoro jest tak sobie , a na dodatek pełno bugów
, pogram sobie w inne zaległe tytuły czekając na poprawki do ZB.

Ja grałem najpierw bez patcha a potem zainstalowałem patch 1.6, który zresztą wcześniej ściągnąłem. I żadnych zmian w grze nie zauważyłem. Widocznie ja akurat mam szczęście do Gothic''ów ;-D Nowego patcha chyba prędko nie bedzie. Zresztą podobno my i tak byliśmy w komfortowej sytuacji, bo CDP zrobił, przy okazji lokalizacji, patcha, którego inni dostasli po paru tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ja akurat mam szczęście

Dnia 11.12.2008 o 17:01, KrzysztofMarek napisał:

do Gothic''ów ;-D


Ja do Gothic 3 szczęścia nie miałem , więc nic dziwnego , iż w przypadku Zmierzchu Bogów obawiam się podobnej sytuacji.Trochę poczekam , bo wolę to , niż nerwy przed monitorem.Jezeli patcha przez dłuższy czas nie będzie , to na pewno zaryzykuję , bo jakoś sobie nie wyobrażam , abym nie miał poznać kolejnych przygód Bezimiennego( oj , pierwsze części najwyraźniej mnie zaraziły gothickowym bakcylem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry że zaspamuje teraz trochę ale mam problem i pytanie :) Od razu mówię że nie czytałem all stron, może ktoś już o to pytał, ale tutaj jest dużo spoilerów xD.

Bardzo mnie denerwuje "migoczący" interface, i wogóle nawet jak wyjdę do menu to też wszystko migocze. Nie wiem, pewnie wystarczy zmienić jakąś opcje w "szczegółach" ale próbuje różne kombinacje i nic nie mogę wykombinować, co chwilę tylko restartuje tą grę i nic. Patcha instalowałem.

Z góry dzięki za pomoc i sry jeszcze raz, a jeśli ktoś chce mnie ochrzanić za głupie pytanie czy cuś a na nie nie odpowie to niech sobie daruje =).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Garik kazal mi poszukać jego łuku. Podobno go zostawił w jaskiniach lub w obozie. O jakie jaskinie mu chodzi, bo w obozie tego łuku nie ma ( chodzi mi o obóz w Gocie )


PS Ogromna ilość błędów zarówno związanych z wymową, misjami jak i grafiką. Czekam na łatki ( 1.06 nie przyniósł żadnych zmian )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:09, gracz 155 napisał:

gdzie jest rudolf z zadania od Clovisa (geldern) bo to chyba nie rudolph


Myślę, że to właśnie ten Rudolph...

20081211201244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:13, Ania. napisał:

Myślę, że to właśnie ten Rudolph...

ale on nic nie odpowiada zapytałem juz nikolasa sylwestra i tego na g chyba garana i mam zapytac jescze rudolfa (zadanie o czarnym magu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować