Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rockstar jako kolejne studio narzeka na brak dysków w X360

37 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 14:21, Kiendier napisał:

a wciąż, najlepsza gra, w jaką grałem, mieściła się chyba na trzech dyskietkach 3.5"


Ale wersja na CD też była. Wydanie razem z Railroad Tycoon Deluxe. Bo chyba o tym samym mówimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Xbox Arcade to porażka?

Za śmieszne pieniądze (600-700PLN) masz swietny system do gier a HDD wedle uznania mozna przeciez dokupic, podobnie jak pozostale dodatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 14:44, Sephirath napisał:

Haha, dobre :P

Może się M$ puknie w czoło i zacznie robić tańsze dyski :P

Pierwszy lepszy dysk na allegro.pl kosztuje 179 złotych. 20- gigowy, nowy, nieużywany. Co za problem tam kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że X360 bez dysku to jedna wielka pomyłka.
Mam X''a z 20GB hdd (w praktyce 13gb) i jest to stanowczo za mało a ceny dysków są na tyle wysokie że bardziej się opłaca kupić nowego x''a elite:/
Popieram producentów gier, może dzięki nim MS w końcu zrozumie że sam ogranicza możliwości swojego wlasnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w X360 powinien byc obowiązek posiadania dysku. Przecierz gry były by w tedy lepsze bo producenci mogliby wrzucac do niej więcej danych. I nawet cieszyłbym się gdyby na Xsie trzeba było instalowac gry gdyż później będą lepiej działac no i napęd by tak nie rzęził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten problem wśród producentów będzie ciągle narastał.

No sorry, ale naprawdę już konsola obecnej generacji powinna mieć ten dysk twardy. W takiej wersji Arcade, ostatnio bardzo popularnej jest bodajże tylko karta pamięci 256mb, na której zmieścimy save''y + ewentualnie jakieś zdjęcia, muzykę i trailery. Według mnie i ta wersja X''a powinna mieć dysk twardy - byłoby to lepiej zarówno dla producentów, jak i dla samych graczy :) Zobaczymy, co zrobi Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... ludzie, spokojnie! :)

Nie chcecie wersji Arcade, nie kupujcie. Takie są prawa rynku - coś, co się nie sprzedaje schodzi zeń i tyle. A że ów Arcade okazał się sukcesem M$owych przedsiębiorców... powiem tylko, że sprawa braku dysków w Xach jest tyleż zagadkowa co irytująca dla wydawców.

Tak nagle - w około rok po premierze - okazało się, że wydawanie Xboxów bez dysków twardych to praktyka zaniżająca wartość użytkową najnowszej konsoli Giganta z Redmont? Nie wieżę, że nie było wcześniejszych przesłanek co do tego faktu. Naprawdę nie dało się zareagować wcześniej i oszczędzić trochę potu, gadania i miejsca na gram.pl?? Wszak - nawiązując do słów newsmana - praktyka ta to nic innego jak nabijanie ludzi w butelkę... :)

Powiedzcie mi przy tym, czy X360 ma wejście na dyski twarde innych producentów niźli nasz Gigancik. Wszak takie rozwiązanie zlikwidowałoby problem ich braku - wystarczyłoby podłączyć konsolę do pc lub kupić przenośny HDD w ładnej obudowie. Obawiam się jednak, że nie - a to znaczyłoby, iż decydując się na dokup ''brakującego'' dysku do wersji Core lub Arcade musielibyśmy wyłożyć kasę na horrendalnie drogi sprzęt Giganta i jego popleczników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić, ale GTA 4 zajmuje na płycie 6,2GB jakby na to nie patrzeć zostaje jeszcze całe 3GB do zapchania, a więc w czym problem?

Wydawcom coś się pokręciło w głowach. Zwróćcie uwagę, że nie ma mowy ostatnio, że BR jest lepszy tylko, że nie ma dysku. Za przeproszeniem w duBie was mam. Dyski są do dem, dodatków i trailerów, a nie instalacji gier. Jakbym chciał instalować to bym sobie komputer kupił.

13GB to za mało na dysku?! Ja na dzień dzisiejszy mam jeszcze 9GB wolnego i to tylko dlatego, że nie chciało mi się ostatnio wywalać kilku dem. Co można trzymać na dysku konsoli?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze konsola to nie komputer i takie rzeczy jak dysk sa zbedne. kto to slyszal zeby na konsoli instalowac gre na dysk.... ? niestety wyglada na to ze pogon za grafika przezwyciezyla juz idee konsol do gier - siadasz, wkladasz plyte i grasz. moze jeszcze niedlugo doczekamy sie wymiennych kart graficznych w konsolach i bluescreenow podczas gier. eeee nie podoba mi sie i tyle - a pozatym żal mówic, ale te wszystkie gry sa coraz gorsze...kiedys przesiadywalo sie przed konsolami cale noce, gry wciagaly, zajmowaly kilka dyskietek albo 1 plyte cd - a teraz ? 20gb na gre im za malo, a nie dosc ze przejsc ja mozna w 6-8 godzin to jeszcze taka nuda ze szkoda gadac. niech nie marudza tylko zrobia to na co im sprzet pozwala a jak nie to rynek gier na PC zaprasza - tutaj miejsce na dysku nie jest ograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak już sie nie opłaca kupować X360 . Lepiej PS3 ,ponieważ moim zdaniem w następnym roku PS3 dopiero rozwinie skrzydła , produkcja gier na tą platformę stanie sie tańsza ,a X360 zacznie ograniczać twórców gier (wsumie już to widać choćby z tym HDD). Dlatego dla tych , którzy mają zamiar zainwestować w konsole i są zaiteresowani X360 to stanowczo odradzam . Warto dołożyć troche kasy i mieć o wiele lepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ździwiłbym się gdyby GTA 5 wyszło na PS3 i PC, a X360 braak dysku, po zatym to brecha z tym X360, Majtkosoft zapowiedział spore dodatki do GTA 4, a bez dysku twardego nici z dodatków hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:56, Akamaru napisał:

a ja uwazam ze konsola to nie komputer i takie rzeczy jak dysk sa zbedne. kto to slyszal
zeby na konsoli instalowac gre na dysk.... ? niestety wyglada na to ze pogon za grafika
przezwyciezyla juz idee konsol do gier - siadasz, wkladasz plyte i grasz. moze jeszcze
niedlugo doczekamy sie wymiennych kart graficznych w konsolach i bluescreenow podczas
gier. eeee nie podoba mi sie i tyle - a pozatym żal mówic, ale te wszystkie gry sa coraz
gorsze...kiedys przesiadywalo sie przed konsolami cale noce, gry wciagaly, zajmowaly
kilka dyskietek albo 1 plyte cd - a teraz ? 20gb na gre im za malo, a nie dosc ze przejsc
ja mozna w 6-8 godzin to jeszcze taka nuda ze szkoda gadac. niech nie marudza tylko zrobia
to na co im sprzet pozwala a jak nie to rynek gier na PC zaprasza - tutaj miejsce na
dysku nie jest ograniczone.

Przypominam, że na twardym dysku konsoli nie tylko instaluje się te kilka gier, ale także ściąga produkcje z XBLA i zapisuje stan gry. Poza tym... czy memory card to nie jest coś podobnego do dysku? A z pewnością używasz/łeś tego dziadostwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować