Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Wydania gier

31 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 12:20, Daviochlebak napisał:

> Mam pytanie co do serii TS(albo nowe EK - nie wiem). Czy to pradwa, że z jednej
strony
> jest opakowanie TS/EK, a z drugiej oryginalna okładka z premierowego wydania gry?

W TopSellerze tak jest, sam mam pozamieniane. A jak jest w Extra Klasyce nie wiem i też
jestem ciekawy.


W Extra Klasyce tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:08, conradzik napisał:

A widziałeś niemiecką edycję kolekcjonerską Age of Empires III? Nie wiem, co napchali
do środka - ale pudło nie dość, że wielgachne, to jeszcze ze 3-4 kilo ważyło. Z początkowej
ceny 50 euro, obniżyli obecnie (MediMax) do 29,90 i gdyby nie to, że u nich właściwie
każda gra jest zlokalizowana (po niemiecku oczywiście) to już dawno miałbym ją w swojej
kolekcji. Wiedźmina widziałem, wydanie tak jak opisałeś, cena też... i o dziwo w kilka
dni zakupiono 3 z 4 wystawionych egzemplarzy, co jak na umierające miasto, jakim jest
Frankfurt nad Odrą i tak jest dobrym wynikiem.


Nie no, nie mówię, że w Niemczech wszystko jest kiepsko wydawane, bo np. widziałem wszystkie części Heresów w jednym pudle + jakieś tam gadżety - koszulka i inne duperele... ( a całość za 50 euro) Faktem jest, że reedycje są nienajlepsze, ale przynajmniej tanie: Obscure''a kupiłem za 2,50 Euro, 3 dałem za Freedom Fighters, a 4 za Rome: Totla War...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając w Irlandii od czasu do czasu kupuję nowe gry i muszę przyznać, że są wydawane o wiele gorzej niż w Polsce... Po pierwsze w oczy rzuca się opakowanie - w przypadku Gothic 3 dostałem zwykłe, plastikowe opakowanie DVD :/. Jest tak w większości spotkanych przeze mnie tytułów. Natomiast jeśli chodzi o wydania złote/platynowe (chodzi mi tutaj o wydanie gry z dodatkami itp) są naprawdę świetnie przygotowane - dla przykładu złota edycja gry Warhammer 40,000 z wszystkimi dodatkami została wydana w metalowym pudełku :>. Przyjeżdżając do Polski staram się kupić w miarę tanie i dobre gry (ostatni dokonany przeze mnie zakup to Heroes of Might & Magic V - głównie z powodu świetnej lokalizacji :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się edycje kolekcjonerskie takie jak EK GTA IV. Ma ona dużo fajnych dodatków:
Soundtrack, album "torbę do napadów" i szafkę dworcową.
Zresztą dodaję zdjęcie. Całkiem niezła jest też EK Assassin''s Creeda.

20080429204411

20080429205129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 20:51, Daviochlebak napisał:

Bardzo podobają mi się edycje kolekcjonerskie takie jak EK GTA IV. Ma ona dużo fajnych
dodatków:
Soundtrack, album "torbę do napadów" i szafkę dworcową.
Zresztą dodaję zdjęcie. Całkiem niezła jest też EK Assassin''s Creeda.


GTA IV EK to super wydanie dla kolekcjonerów, Metal Box AC nie jest aż tak bogaty, ale metalowe pudełko i cena (MB kosztuje mniej więcej tyle ile normalna wersja), są bardzo atrakcyjne i bardzo ładnie wygląda na półce.

Ogólnie to cały świat zazdrości nam nam Edycji Kolekcjonerskich. W końcu BioWare nie przewiduje EK Mass Effect, a CDP tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi podobała się wydanie podstawowe UT III. Za 100 prócz gry dostajesz instrukcję, poradnik, książka z rysunkami(szkicami) map i pojazdów. Dostajesz też jeszcze jedną płytę dzięki której sam możesz tworzyć mapy itp. I gra zapakowana w ładne duże pudełko. I prócz UT III fajnie prezentuje się wydanie gier z Platynowej Kolekcji. Też prawie jak edycja kolekcjonerska. Wiem bo zakupiłem sobie CoH z tej serii. I jeszcze jedna seria jest niezła czyli Superseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 21:07, Coxsik napisał:

Mi podobała się wydanie podstawowe UT III. Za 100 prócz gry dostajesz instrukcję, poradnik,
książka z rysunkami(szkicami) map i pojazdów. Dostajesz też jeszcze jedną płytę dzięki
której sam możesz tworzyć mapy itp. I gra zapakowana w ładne duże pudełko. I prócz UT
III fajnie prezentuje się wydanie gier z Platynowej Kolekcji. Też prawie jak edycja kolekcjonerska.
Wiem bo zakupiłem sobie CoH z tej serii. I jeszcze jedna seria jest niezła czyli Superseller.


Właśnie takie EK mają za granicą, a u nas takie są edycje zwykłe. I to między innymi kocham w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wolę pierwsze wydania, chociaż czasem tak bywa, że daną grę kupuję z opóźnieniem i już sprzedają tylko w wersji "gold" czy jakiejś innej "klasyce".

Czasem łapie mnie nostalgia na wspomnienie o tych starych grach w wielkich pudłach rozmiaru tak mniej więcej A4 - to było coś - wprawdzie pudła były niepraktyczne to było w nich coś magicznego. Pamiętam jaki szok przeżyłam, kiedy z 7 lat temu, w Anglii widziałam w sklepie gierki w pudełkach dvd (takich jak dzisiaj u nas) - zupełnie mi to nie przypadło do gustu.

No i kiedyś dawali fajne upominki do gier - do dziś mam i noszę moją koszulkę z pierwszego wydania PS:T ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to lubię funkcjonalne wydania, denerwuje mnie duże puste opakowanie, albo duży kartonowy box - wywalić szkoda, a stoi takie wielkie bydle i miejsce zajmuje (na szczęście mam tylko SHIV:The Room) ...
Podobają mi się wydania gier z KK, chudziutkie, często wypchane prawie do pełna, stonowane kolory, estetyczne nie rzucające się w oczy. Ogólnie nei przywiązuję specjalnej wagi do poradników i innych bonusów dołączanych, ale jakoś przywiązałem się do mini instrukcji (i puste pudełka np. w Combat Mission, Close Combat V, JA:Wildfire, czy Ghost Reccon rażą), jakieś drobne bonusy, poradniki, czy dodatkowe materiały bywają miłym bonusem... choć nie na tyle miłym, aby w większości wypadków chciało mi się płacić za nie więcej.
Strasznie mi się nie podobała kolorystyka EKN, była znośna jedynie dlatego, że przy ostatnim remoncie pomalowałem ściany na błękitno.
Z mojego doświadczenia, to jeśli chodzi o rynek tanich serii jesteśmy dobrze rozwinięci i trochę rozpieszczani (przynajmniej w porównaniu do tego co widziałem w Anglii). Tam wszystkie gry, które miały oznaczenia tanich serii były tanie i brzydkie oraz bez bonusów - zazwyczaj puste pudełko, podłe menu instalacyjne i podle wytłoczone płyty - chyba z każdą grą miałem problem z instalacją.
Piszę głównie o tanich seriach, bo głównie takie kupuję, lubię sprawdzać wiele tytułów, a najważniejsza jest dla mnie użyteczność/cena... Plus czekam na wymianę kompa, zapewne po napisaniu pracy mgr, więc nie mam po co przepłacać, skoro i tak wiele gier nie pójdzie + ostatnimi czasy gustuję w abandonach i starych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wydaniach gier na konsole? Podobają wam się pudełka od PS3, PSP, Xboxa 360? Osobiście najbardziej podobają mi się pudełka od Xboxa - takie, fajne zielone (uspakajają xD). A pudełka od PSP też są sympatyczne - proporcjonalne i do płyty i konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować