Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najnowsze informacje o grze Gothic 4!

179 postów w tym temacie

No, z jednej strony, że nowy twórca to fajnie, bo będzie to powiew świeżości, ale to już nie to samo co z Piraniami. I jak zobaczyłem, że "główny bohater odwiedzi cztery wyspy" to się lekko przestraszyłem. Wątpię, że wymagana będzie obsługa DirectX 10. Według mnie, gra będzie dość słaba. Mogliby zmienić nazwę z Gothica na coś innego. Ale Piraniom też brakuje honoru, gdyż swój następny projekt mają tworzyć z JoWood''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G4 robione przez inne studio? Podziękuję. Już "trójka" zawiodła mnie pod paroma względami (ale samą serię lubię... i nie piszę tego jako fanboy Obliviona, którego "lubię" jeszcze mniej): m.in. robionymi najwyraźniej "na szybkiego", schematycznymi questami, zdominowaniem głównej osi zadań przez bzdurne " zbierz ''n'' sztuk ''czegoś'' " oraz systemem walki, który ograniczał się praktycznie do męczenia jednego przycisku. Skoro w zapowiedzi twórcy mają niewiele do powiedzenia o samej fabule (zresztą, co owe "wyspy dziesięć lat później" mają wspólnego z zakończeniem G3?!), a wolą przechwalać się detalami technologicznymi, które nie są w żadnym wypadku nowością, to nie wierzę, że G4 będzie czymkolwiek innym, niż tylko silnikiem ''next-gen'', do którego, dla świętego spokoju i spełnienia developerskiego obowiązku, dodano jakieś mechanizmy rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zakupie Gothic''a 4 a jeśli będzie to nawet w wersji kolekcjonerskiej(tak jak "trójkę").Jest to moja ulubiona seria gier-nawet 3 mimo tego zbugowania. Mam nadzieje ze zmiana studia nie wplynie na klimat chociaz i tak wiem ze ta nadzieja bedzie plonna. eh;/ pozostalo czekac i odswiezyc poprzednie czesc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 07:32, Patryk Mogilno napisał:

Mam nadzieje ze czesc 4 bedzie miała mniej błedów niż 3

wiesz nie sądzę ale jak na tak olbrzymi śwai to jak ma nie być błędów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Po 3 części bałem się, że to ostatnia. Martwi mnie tylko czy autorom uda się uchwycić klimat poprzednich części, szczególnie pierwszych. Ale póki co trzymam kciuki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to wypas rze będzie 4 część ale z tego co tu wypisujecie to ma nie być bezzimnego bochatera a to zepsuje gre. W całej trylogi chodził o tego gośćia (ja nawet na kodach dałem mu imie (bartek) )
O o polskoł wersie się nie martwie bo przecierz CDPROJEKT SIĘ tym zaimie tak dobrze jak poprzednimi częściami a x boxa to morze sobie kupie ale wontpie bo mam dwa komputery i niedługo będe mjeć trzeci (windows2000 ;XP;VISTA DO GOTHICA4 BO PRZECIERZ DIREX10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 gothica mnie urzekły i powaliły na kolana :D Trójka straciła klimat poprzedniczek, ale miała jakiś tam swój(niestety gorszy). Natomiast skoro za 4 bierze się inne studio... umieram ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wzburzony kilkoma aspektami:
1. Podtytuł (Arcania)- poprzednie części nie miały takowych, a ten tylko psuje nazwę
2. Spellbound, a nie Piranie- to studio nie ma doświadczenia z RPG, a ich gry to kicz i zniszczą Gothic''a
3. Za duży nacisk na "super wypasioną grafę", która jest wogóle niepotrzebna- z poprzednich części można wyciągnąć wnioski, że im bardziej ulepszano grafikę, tym gorsza była fabuła
4. Za mały nacisk na fabułę- grafika nie zwiększy grywalności jeśli gra nie będzie miała swojego "gothicowego" klimatu
5. Ujeżdżanie bestii :|- i po co te bajery? w 3 to też miało być, ale na szczęście zrezygnowano. Kiedy chodziliśmy to zawsze weszliśmy w jakąś mogłoby się wydawać niewidoczną norę
6. Zatracona ciągłość fabuły z poprzednich części- 10 lat później?! Śmiech na sali! W trylogii było wszystko po kolei, a nie jakaś dziura czasowa... :/
7. Next-gen?!- Gothic zawsze był na kompa i tak zostać powinno... Koniec, kropka.!
8. No i najważniejsze...
Nie będzie "Beziego"!!!- co to wogóle ma być?!! Będziemy chodzili jakimś frajerem zamiast naszym kochanym Bezimiennym :(
Już wolałbym, żeby ta gra nie wychodziła, niż ma robić ją Spellbound...
Ale fani Piranii nie martwcie się... Oni robią jakieś genialne RPG. Nie chcą o nim nic mówić, żeby nas zaskoczyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całkowicie zgadzam się z Kostro wygląda na to ze GOTHIC 4 będzie równie słaby jak poprzednik no ale mam nadzieje ze Spellbound miło mnie zaskoczy , dlatego tez mimo wielu negatywnych wypowiedzi zakupie "czwórkę" . Z tą grą byłem od samego początku i nie zostawię jej teraz i mimo tylu zapowiadanych zmian które niezbyt przypadły mi do gustu jestem strasznie ciekawy fabuły nawet jeśli będzie ona dendna to i tak chciał bym wiedzieć jak sie skończyła kolejna cześć serii GOTHIC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:00, Shaddix napisał:

Krejt> Jak na mnie to wydawca ma ostateczne słowo jeśli chodzi o termin wydania gry.
Jowood wydając G3 zdawał sobie sprawę z jego niedopracowania. No ale co tam, durni fani
kupią wszystko na czym pisze "Gothic". A potem najlepiej umyć ręce i zwalić wszystko
na PB.


nie pasi ci G4 koleś to nie kupuj i nie pyszcz nam tu od durnych fanów. a iswe infantylne refleksje mozesz wygłaszać jak juz w g4 zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 15:52, castlerock napisał:

nie pasi ci G4 koleś to nie kupuj i nie pyszcz nam tu od durnych fanów. a iswe infantylne
refleksje mozesz wygłaszać jak juz w g4 zagrasz.

(Nie)stety chyba musze się zgodzić z Shaddix, bo po pierwsze nie odnosił się do g4, tylko g3, a po drugie i chyba najważniejsze:
- był wielki popyt na trójkę pomimo ostrzeżeń portali i prasy (a ludzie ciągle narzekają na to, że najpierw jest długi artykuł wstępny jakiś czas przed testem)
- ludzie kupili średniaka, a i tak wygłaszali pochlebne opinie
- kupią got 4 nawet jeśli będzie crapem - oby nie
Gothic tak, ale nie jako pre-order i nie jako kaszana... Ocenia się nie sagę, tylko osobne tytuły (np. fajny most wanted, słaby carbon - moje odczucie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

martwia mnie wymagania tej gry bo G3 pokazalo klase z wymaganiami czego niemożna powiedziec o fabule i braku bugów lecz dajmy szanse Gothic 4 jakbyście mieli jakieś info na temat G4 kopsnijcie na gg 2772828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie gothic 3 to już nie gothic. Wogule tam niema rozdziałów tak jak w g1 i g2 . Fakt jest leprza grafika ale fabuła słabsza mam nadzieje że g4 będzie o 5x lepszy i że będzie miał miejsze wymagania bo jak tak to na niewiele kompów będzie dostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:27, Kostro napisał:

Jestem bardzo wzburzony kilkoma aspektami:
1. Podtytuł (Arcania)- poprzednie części nie miały takowych, a ten tylko psuje nazwę
2. Spellbound, a nie Piranie- to studio nie ma doświadczenia z RPG, a ich gry to kicz
i zniszczą Gothic''a
3. Za duży nacisk na "super wypasioną grafę", która jest wogóle niepotrzebna- z poprzednich
części można wyciągnąć wnioski, że im bardziej ulepszano grafikę, tym gorsza była fabuła
4. Za mały nacisk na fabułę- grafika nie zwiększy grywalności jeśli gra nie będzie miała
swojego "gothicowego" klimatu
5. Ujeżdżanie bestii :|- i po co te bajery? w 3 to też miało być, ale na szczęście zrezygnowano.
Kiedy chodziliśmy to zawsze weszliśmy w jakąś mogłoby się wydawać niewidoczną norę
6. Zatracona ciągłość fabuły z poprzednich części- 10 lat później?! Śmiech na sali! W
trylogii było wszystko po kolei, a nie jakaś dziura czasowa... :/
7. Next-gen?!- Gothic zawsze był na kompa i tak zostać powinno... Koniec, kropka.!
8. No i najważniejsze...
Nie będzie "Beziego"!!!- co to wogóle ma być?!! Będziemy chodzili jakimś frajerem zamiast
naszym kochanym Bezimiennym :(
Już wolałbym, żeby ta gra nie wychodziła, niż ma robić ją Spellbound...
Ale fani Piranii nie martwcie się... Oni robią jakieś genialne RPG. Nie chcą o nim nic
mówić, żeby nas zaskoczyć ;]


Kostro jak nie masz dobrych informacji to nie wproadzaj ludzi w błąd. Masz linka do wywiadu ze Spellboundem http://www.gothic.phx.pl/news.php?id=810


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować