Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Shane Kim o żywotności Xboksa 360

26 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2008 o 14:37, BROLI22 napisał:

>No fajnie a wiesz dlaczego tak jest. Ano dlatego ze gry na PS3 pisze sie znacznie
trudniej niz na 360. Jeszcze z 1 >rok i programisci powinni rozgrysc jak to robic
efektywnie. Ale z tym ze "konsola jest mniej wydajna niż starszy >XBOX360" to sie
nie zgodze bo czarnulka ma moc 2Tflopow a xpudlo az 1Tflop. Prosze nie psioczyc, ze kolejny
>fanboy ps3 sie znalazl bo nie posiadam zadnej konsoli. PC4EVER!!

Dobrze wiem dlaczego tak jest, sam pisałem jeden projekt na PS3. Nie sztuka zrobić teoretycznie
wydajne urządzenie, którego efektywne wykorzystanie graniczy z niemożliwością. Grafa
w PS3 jest "dziadowska" i CELL tego nie naprawi. A te śmieszne teraflopy to już żaden
argument... Bo to ściema... Cell ma wydajność ok 200 Gflop, karta graficzna z PS3 to
GF z serii 6/7... to następne 150-200 Gflop... i na tym sie bajka kończy. PS3 ma mniej
niz 0,5 Tflopa, a nie żadne 2 :P No chyba że pady, Bluray albo pamięć mają jakąś moc
obliczeniową :P Podobnie z XKlocem. Dla porównania taki GF 8800GTX ma właśnie 0,5 Tflopa
(sama karta graficzna)


To samo moge napisac o xpudle360 CPU to jakies 120Gflopow + okolo 300Gfolpow GPU (ulepszone R580 o ile dobrze pamietam) no i wychodzi mi tylko 0.4Tflopa a nie 1 jak to mikroshit mam wmawia... i na tym sie bajka kończy. Jedna rzecz mnie dziwi skoro sony i ms podaja odpowiedni ze ps3 ma 2 a x360 1 tflop to wydajnosc GPU powninna byc na pozionie 1.8Tflopa w pleju i 0.9Tflopa w pudle. Kurna przeciez niewydane jeszcze GT200 i RV770XT beda miec dopiero cos okolo 1Tflopa. Mozna tak gdybac i sie klucic tylko po co. To ktora konsola jest wydajniejsza pokaze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 13:22, Kraven napisał:

Widac, ze propaganda Kaza Hirai dotarla juz jednak takze do piszacych newsy.


"It''s Riiiiiiiiiiidge Raaaaaaaaaaceeeeeeeeerrrrrrrr!" ;P.

Prawda jest taka, że PS3 ma o około 30% mocniejszego CPU niż X360, GPU ma na podobnym poziomie, chociaż z tego co wiem to jednak Xenos w tym starciu prowadzi przed RSXem. No i jest jeszcze blu-ray oraz HDD w standardzie (nie to nie to samo co możliwość dokupienia, bo pozwala na wrzucanie gier z instalką ;)), ale żeby od razu pisać, że ma mocniejsze bebechy? Część ma, części nie ma, więc poziom z punktu technicznego obu konsol jest podobny (nie chodzi oczywiście o RRODy ;)).

A co do żywotności konsol, to znaczy, że X360 ma jeszcze ponad 4 lata pociągnąć jako główna konsola MS? Czyli zastój gwarantowany ;). Ale to i tak nic w porównaniu do planów Sony... PS3 ma przed sobą jeszcze ponad 8 lat? Do 2016r? No to ładnie, chlebak już wymaksowany, a oni chcą na tym jechać dodatkowe 8 lat. Przecież do tego czasu zastanie ich nie 3, ale już może nawet 4 konsola MS XD. Chyba przeoczyli moment w którym z pierwszego miejsca monopolisty spadli na ostatnie i dalej żyją przeszłością, ale ich biznes ich problem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super PS3 ma mocniejsze CPU o 30%, ekstra. Nie rozumiem tej ciągłej wojny, mnie to obojętne czy PS3 będzie miało lepszą grafike (której notabene nie widac na pierwszy rzut oka), dla mnie liczą się gry (szczególnie grywalnośc). Sam wybrałem X360, gry spoko (mało obchodzi mnie, że excluzivy takie jak GoW ukazują się na PC - i tak bym nie grał ze względu na stary sprzęt)... gdybym miał jeszcze pewnośc, ze X utrzymie się te kilka lat to już w ogóle bomba (durne rody, sam miałem 2). PS3 narazie mnie nie kręci tytułami (Jedynie Tekken, aczkolwiek chodzą pogłoski, że może i na X''a sie pojawi - wtedy śmiech na sali). Więc lepiej cieszyc się, że obie firmy walczą o byt (wii kroczy całkowicie inną drogą), a my gracze tylko czerpiemy korzyści :D

Tak więc pokój konsolowcom :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony, tylko mówi o 10 latach, ale myślę że będzie długo po tym okresie, gdzie Xs będzie miał już nowy model... a nie chodzi tu tylko co chwila wydawać nówki, tylko robić super hity sama grywalność ni jak ma się do pędu postępu, bo i diablo nie ma aż tak dobrej grafy, ale sama gara wciąga na maxa, i to samo jest z innymi grami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym wy gadacie. 7 lat na rynku XBOX''a i 10 lat PS3 to nie oznacza, ze dopiero po takim czasie wypuszcza nowe. Przeciez PS2 nadal jest zywotne mimo tego ze juz od ponad roku jest jego nastepca. I jeszcze bedzie z 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile jeszcze caszu pozostało Xbox''owi, 5lat? PS3 praktycznie drugie tyle jeszcze wytrzyma, konsola Sony dożyje do następcy X360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować