Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozbudowany BioShock dla konsoli Sony już oficjalnie

35 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Firma Take-Two oficjalnie potwierdza prace nad BioShockiem w wersji na PlayStation 3 i jednocześnie zapewnia, że nie będzie to zwykła konwersja. W miarę zbliżania się terminu debiutu gry ujawniana będzie jej nowa zawartość, mająca skłonić do ponownego zanurzenia się pod wodę tych, którzy Rapture już raz odwiedzili. Premiera w listopadzie.

Przeczytaj cały tekst "Rozbudowany BioShock dla konsoli Sony już oficjalnie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to wypadnie jak fanboyowska wypowiedź, nie chcę wkładać kij w mrowisko. Ale mam takie podsumowanie do newsa:

Tak, X ma dużo gier, więcej niż PS3, o PC nie mówię, bo to ciekawa platforma do gier, ze sporą listą fajnych rzeczy (szczególnie masówek sieciowych) ale nie ma nic co nie wylądowaloby na konsolach albo musi czekać na tytuł aż konsole zarobią dość...

Ale, jeśli się dobrze przyjrzeć, to mając X''a nie ma się tak na prawdę żadnego specjala :) Wychodzą później te gry i tak na PC więc w PL jako, że i tak wszyscy mają pecety to wręcz nawet mnie dziwi ta popularność X''a w Polsce (obydwie platfrormy - PC i X są spiracone więc to nie jest powód uzupełnienia urządzeń do grania w domu). I co "najgorsze" co ważniejsze tytuły wychodzą tak czy siak na PS3. I chyba Bioshock jest tego najgłośniejszym przykładem (no bo chyba nie Lost Planet :P ).

Jakby lista exclusive tytułów na PS3, które są seksi a zostaną tylko na tej platformie jest moim zdaniem dłuższa niż takich tytułów na Xboxie... (tylko GoW?)

Poruszam ten temat nie po to by usłyszeć gardłowanie, czy przerzucanie się czy lepiej mieć darmowe i polskie środowisko on-line czy bogatszą ofertę lecz płatną i "nieosiągalną" w PL...
Jako, że z X''em mam mniej do czynienia i mniej mnie kręci niż moja czarnulka zatem i i mniej newsów przyswajam o nim. Dlatego też dyskusję fanboyowską jaka zazwyczaj pod takimi newsami się pojawia chciałbym raczej przekuć w ciekawe wypowiedzi jakie gry lubicie na swoich maszynach, które byście chcieli zazdrośnie zostawić tylko dla siebie :)

I jak producenci szanują te wasze ciche pragnienia. Zapewne my playstationowaci nie wyobrażamy oddania GP5, Little Big Planet, Uncharted, MGS...? A parę tytułów "naszych" sprzedali innym dla marnych miedziaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, bo czemu posiadacze PS3 nie mają sobie zagrać w jedną z lepszych gier jakie w ogóle powstały? Nie jestem fanbojem żadnej z konsol, bo po prawdzie z żadną nie miałem styczności :PP no, dawno temu napierdzielaliśmy z kumplem na jego PSX-ie, ale to dawne dzieje :). Miłym bonusem było to, że nie posiadał on czegoś takiego jak karta pamięci :P Fajnie grało się np w Rage Racer ze świadomością, że wszystkie te zdobyte w pocie czoła samochody przepadną po zresetowaniu konsoli :PP

Co by nie gadać - parę tytułów chciałbym jednak zobaczyć na PC. Takich, dla których warto wyłożyć trochę kasy, takich, których się nie zapomina i które nie są zwykłymi grami tylko jakby nowym doświadczeniem. Mówię tu np o GTA 4 czy MGS 4 (poprzednie części jakoś dało się wrzucić na PieCa, więc dlaczego nie te?). Wiem, że to nierealne, ale ja jednak siedzę na tej stronce i jak debil wyczekuję na jakąś informację o jakiejś konwersji gry z konsoli. I czekam i czekam, i.. chyba się nie doczekam :PP No trudno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 09:51, BasValinor napisał:

oddania GP5, Little Big Planet, Uncharted, MGS...? A parę tytułów "naszych" sprzedali


Jest możliwość że Gran Turismo 5 (jeśli te GP 5 to GT 5??)może będzie na PC tak jak Street Fighter 4 i Burnout: Paradise, Little Big Planet to raczej nie będzie na innej platformie oprócz PS3 bo to tę grę robi Sony i Media Molecule, Uncharted wątpie (only PS3) MGS 4 na pewno nie będzie na PC i X360 z powodu że gra zajmuje 50 GB, więc to będzie ostro problemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z BasValinor X360 ma dużo więcej tytułów ale ile ma tytułów tylko dla siebie? Nawet GoW nie jest exclusivem, w końcu jest na PC. Puki co jedynymi ekskluzywnymi perełkami na X''a są Halo 3 (choć w sieci pojawiły się pogłoski o konwersji na PS3, na PC tez pewnie będzie przy okazji wyjścia DX11 hehe), Ninja Gaiden 2, Fable 2 oraz GoW 2 (który na 100% wyląduje na PC)

A jak wygląda sprawa z PS3?
Uncharted
Ratchet & Clank
MGS 4
Filan Fantasy XIII
Final Fantasy Versus XIII
GT 5
Killzone 2
God of War 3
Heavenly Sword

Oczywiście to są moje perełki z PS3 w które gram i na pewno zagram, oraz tytuły z X360 w które chciałbym zagrać, jak widać na PS3 jest zdecydowanie więcej tytułów, przynajmniej dla mnie:)
Pozdro dla wszystkich fanów Finla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerro: hehe, dodałbyś Super Stardust HD i byłaby to toczka w toczkę i moja lista "ulubieńców" :D

BTW jak widać nie ważne czy gP czy gT jak piątka obok to grand turismo ;)

Sephirath podał nowy argument dlaczego mając peceta ma się jeszcze konsolę, czasem wystarcza on jeno do pracy i WoWa a do bezstresowego grania łapie się pada? Tylko co taniej wychodzi? Upgrade''y sprzętu by załapać taniej gierkę czy koszt kanapy by rozsiąść się z padem przed TV? (to jest pytanie retoryczne !!! :D już dość analiz finansowych tutaj było :) )

Gazstop: hmm, czyli nie powinniśmy pomijać w tej dysklusji peceta, mój błąd. Ale wychodzi na to, że to rodzaj "konsoli", która poza multi i strategiami (a to chyba już tylko kwestia czasu) będzie najbardziej narażona na odtwórcze czekanie na tytuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do strategii na PS3 Red Alert 3 i World in Conflict zbliżają się nic tylko podłączyć mysz i klawiaturę :D ( oby dali możliwość sterowania nimi tak jak to zrobiono w UT3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 09:51, BasValinor napisał:

Ja wiem, że to wypadnie jak fanboyowska wypowiedź, nie chcę wkładać kij w mrowisko. Ale
mam takie podsumowanie do newsa:

Tak, X ma dużo gier, więcej niż PS3, o PC nie mówię, bo to ciekawa platforma do gier,
ze sporą listą fajnych rzeczy (szczególnie masówek sieciowych) ale nie ma nic co nie
wylądowaloby na konsolach albo musi czekać na tytuł aż konsole zarobią dość...

Ale, jeśli się dobrze przyjrzeć, to mając X''a nie ma się tak na prawdę żadnego specjala
:) Wychodzą później te gry i tak na PC więc w PL jako, że i tak wszyscy mają pecety
to wręcz nawet mnie dziwi ta popularność X''a w Polsce (obydwie platfrormy - PC i X są
spiracone więc to nie jest powód uzupełnienia urządzeń do grania w domu). I co "najgorsze"
co ważniejsze tytuły wychodzą tak czy siak na PS3. I chyba Bioshock jest tego najgłośniejszym
przykładem (no bo chyba nie Lost Planet :P ).

Jakby lista exclusive tytułów na PS3, które są seksi a zostaną tylko na tej platformie
jest moim zdaniem dłuższa niż takich tytułów na Xboxie... (tylko GoW?)

Poruszam ten temat nie po to by usłyszeć gardłowanie, czy przerzucanie się czy lepiej
mieć darmowe i polskie środowisko on-line czy bogatszą ofertę lecz płatną i "nieosiągalną"
w PL...
Jako, że z X''em mam mniej do czynienia i mniej mnie kręci niż moja czarnulka zatem i
i mniej newsów przyswajam o nim. Dlatego też dyskusję fanboyowską jaka zazwyczaj pod
takimi newsami się pojawia chciałbym raczej przekuć w ciekawe wypowiedzi jakie gry lubicie
na swoich maszynach, które byście chcieli zazdrośnie zostawić tylko dla siebie :)

I jak producenci szanują te wasze ciche pragnienia. Zapewne my playstationowaci nie wyobrażamy
oddania GP5, Little Big Planet, Uncharted, MGS...? A parę tytułów "naszych" sprzedali
innym dla marnych miedziaków :D



PC nie ma nic takiego? Hmm pierwszy tytuł z brzegu Medieval. Dalej wszelkiej maści sieciówki, dalej klasyczne RPG-i, przygodówki. Jeszcze? :)


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goros w wypowiedzi BasValinor''a chodziło właśnie o to ze na PC właśnie takie tytuły są. Jak dla mnie to na PC zostały dwa gatunki, które na konsolach jeszcze nie wojują: Strategie i klasyczne RPG, co do strategii powoli się to zmienia, a co do RPG to wątpię żeby tak się stało, konsola kojarzyła mi sie zawsze z jRPG, Final i tym podobne:)
Choć nie powiem z miłą chęcią popykałbym w takiego WoWa na konsoli:)
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Wreszcie będę mógł zagrać w Bioshocka :)

Jestem bardzo zadowolony, że te wszystkie plotki się potwierdziły. Jak widać studio Take Two woli kierować gry do większej liczby odbiorców, takim przykładem jest właśnie Bioshock. Fajnie, że w wersji na japońską konsole znajdzie się także dodatkowa zawartość - miło ze strony twórców. Cóż, pora czekać na piękną, złotą jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje PC, ale jak dodatki beda niebywale duże i ciekawe to i pewnie się skusze na wersje PS3.
PC mam bardzo mocnego, wiec nie mam ograniczen w zabawie na nim.
A z Xboxa360 chciałbym Ninja Gaiden 2, reszta jego exlusive mnie całkowicie nie interesuje, bo i tak pewnie wyjdą na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 09:51, BasValinor napisał:

Tak, X ma dużo gier, więcej niż PS3, o PC nie mówię, bo to ciekawa platforma do gier,
ze sporą listą fajnych rzeczy (szczególnie masówek sieciowych) ale nie ma nic co nie
wylądowaloby na konsolach albo musi czekać na tytuł aż konsole zarobią dość...


Powyższy tekst albo świadczy o Twojej ignorancji, albo o demagogii. Jedno z dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerro: dzienks za wsparcie intelektualne :)

Vojtas: dziękuję za słowa krytyki :D Gdybyś jeszcze strzelił mi w twarz jakimś argumentem to bym cicho siedział w kącie zapłakany.

Ale wymień mi tytuł, który nie jest multi a jest głośnym, czy to przez medialny hype czy też dzięki jakości i ślinotoku u graczy a jest exclusivem na peceta?

Ja na rynku gier widzę sporą migrację tytułów. I to wielopoziomową:
- tytułu z założenia multiplatformowe z sub podziałem na masę (fify szmify) oraz na jakość (CoD)

- tytuły z założenia z ograniczoną multiplatformowością - tylko konsole + założenie, że jak dość kasy spłynie to idziemy po bonus z pecetów (choćby GTA? czego życzę pecetowcom)

- tytuły pseudo exclusive, bo zaraz potem "nagle" z kapelusza wyjmuje się bonusowe grabie na kasę w postaci portu na peceta albo "wrogą" konsolę (prym tu moim zdaniem wiedzie Xbox)

- tytuły exclusive - które z powodów politycznych, finansowych (wyłożono dość spore zadość uczynienie za bycie exclusivem), czy też takich że faktycznie ktoś się pokusił zrobić coś korzystające z wad i zalet konkretnej platformy. Tutaj akurat mam wiedzę ograniczoną ale jednak chyba to cecha najbardziej szczególna dla PS3

No i na tak namalonwanym obrazie przedstawiającym panoramę gier na nasze platformy to akurat pecet jest tym "upośledzonym"? Oczywiście mówimy o grach a nie jednym dwóch tytułach, ktore są dla kogoś naj i w ogóle i sratata ...

:)

PS: Vojtas nie musisz pisać po "albo" że jedno z dwóch po to idem per idem czyli masło maślane. A tak na marginesie to poprawniej by było napisać lub bo przecież mogę być też ignorantem siejącym demagogiczne tezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zerro: dzienks za wsparcie intelektualne :)
>
> Vojtas: dziękuję za słowa krytyki :D Gdybyś jeszcze strzelił mi w twarz jakimś argumentem
> to bym cicho siedział w kącie zapłakany.

Nie piszę tu nic po to, by cokolwiek komukolwiek udowodnić. W przeciwieństwie do wielu ludzi piszących tutaj, doceniam wiele platform - na wielu grałem, znam ich zalety i wady.

> Ale wymień mi tytuł, który nie jest multi a jest głośnym, czy to przez medialny hype
> czy też dzięki jakości i ślinotoku u graczy a jest exclusivem na peceta?

Civilization IV, Heroes of Might and Magic V, eXperience 112 i wiele innych. No ale pomijając to, nie napisałeś we wcześniejszym poście, że chodziło o gry z tzw. "medialnym hypem", choćby takim jaki towarzyszył GTA4. Powiadają, że nie wszystko złoto, co się świeci - i mają rację.

Poza tym dziwne jest pomijanie Wii.

> PS: Vojtas nie musisz pisać po "albo" że jedno z dwóch po to idem per idem czyli masło
> maślane. A tak na marginesie to poprawniej by było napisać lub bo przecież mogę być też
> ignorantem siejącym demagogiczne tezy?

Różnica jest zasadnicza - taka jak między nieświadomością a świadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no, warto mieć jakiś cel :) Nawet w pisaniu. Moim było zmiana kierunku "naszych" fanbojowskich bitew na platformy na coś moim zdaniem ciekawszego - pochwalenie się swoimi ulubionmi grami, którymi byśmy się nie podzielili z kolegami, w końcu gry to jak kobiety nie są szczoteczkami do zębów :)

Taka litania plus spojrzenie na to jak nasze ulubione tytuły potraktowali wydawcy byłoby ciekawym sposobem na fajne wnioski?

A listy takie mają to do siebie, że są osobistymi rzeczami... Z tego powodu też pominąłem Wii jako platformę. No i dlatego też, iż w naszych realiach to nie platforma acz ciekawostka. No a tytuły fajne są naturalnymi exclusivami z uwagi na sterowanie. Ja mam dwa tytuły z Wii dzięki którym ścieram z niej kurz: No More Heroes oraz szalone króliki. Ale to tytuły hermetyczne i nie wyobrażam ich sobie bez wiilota.

A hype medialny? Potrzebny bo bez niego tytuły zostają naturalnymi exclusivami, nie opłaca się ich przenosić tam i na zad :)

Zwróćmy jeszcze uwagę na to, że nawet przyglądając się liście Vojtasa choćby widać, że exclusivy pecetowe to wlaśnie taka resztka gatunków, które jeszcze się nie rozmościły na konsolach. A to tylko kwestia czasu, kiedy wydawcom tytuły "konsolowe" w zrozumieniu pecetowym nie wystarczą do zarabiania. No i trzeba czasu by w sumie by dostrzeżono fałszywość postrzegania konsolowców jako ludzi nielubiących wyzwań intelektualnych czy hardcorowych :)

Ja to tak postrzegam. Temat zarzucam zaś bo chciałbym w sposób pełniejszy poznać jak to postrzegają zieloni i pecetowcy. Bo pomimo jakiegoś tam szerszego rozeznania (Mac (i siłą rzeczy windowsy na nim czasem), Wii, PSP, PS2, PS3... tak wiem, wiem, strasznie playstatiowy kolo ze mnie :D ) siłą rzeczy nie śledzę aż tak tytułologi na xboksie czy też przyznać się wstyd i pececie (tak, wygrało we mnie lenistwo i maka odpalam jeno pod WoWa już... bo poza tytułami dobrymi acz starymi jak te vojtasowe już dawno nic mi się na pececie nie objawiło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować