Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel Centrino 2 - premiera 22 czerwca

14 postów w tym temacie

Harpen

Zaledwie kilka dni musieliśmy czekać na konkretną datę premiery mobilnej platformy Intel Centrino 2, która pierwotnie miała ujrzeć światło dzienne na targach Computex 2008, lecz w wyniku problemów technicznych pojawi się dopiero 22 czerwca.

Przeczytaj cały tekst "Intel Centrino 2 - premiera 22 czerwca" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się Intel wziął ostro do roboty... Ja osobiście to w tej chwili nie jestem przekonany, czy notebooki faktycznie nie dorównają stacjonarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ludzie nie znaja sie na sprzecie :P Laptopy juz dorownaly stacjonarkom :P A Centrino 2 to nic innego jak nowe procesory wykonane w technologii 45nm ;) Plyty gł na ktorych umieszczone sa komponenty sa z chipsetem P965 LoL jak Centrino 1 :D Sam posiadam Notebooka Centrino (co prawda nie najlepszych lotow) ale smiem twierdzic ze smialo dorownuje stacjonarce o podobnych parametrach :P I slowa typu stacjonarka lepsza sa nieadekwatne do rzeczywistosci... stacjonarki sa tansze a nie lepsze :P Za stacjonarke z C2Q 4gb ramu i GF8800 SLI zaplacisz 1/4 ceny jak za lapka ;) (taki Gateway z prockiem C2Q, 4gb ramu i grafa 8800SLI do tego dwa twarde w trybie RAID zabulimy ggrubo ponad 15 000 zł) I kto powiedział ze lapej nie jest wydajny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Chester znawco nigdy lapek nei będzie tak wydajny jak PC, pomimo, że maszynki za 10 000 zł są mocne, ale Pc stacjonarny za tyle kasy to rakieta. PC stacjonarnego z takim sprzętem można mieć jak mówisz za 4500 zł albo taniej nawet i lepszy. Laptopy nie dorównają PC w wydajności gdyż to nie jest ich przeznaczeniem. Już tłumaczę wam znawcy. Po 1 do laptopa obecnie wsadzają pamięci RAM DDR2 max 800 MHz. Do PC jak masz dobrą płytę główną i kasę np. płyta ASUS 790 SLI Ultra(czy jakoś tak) możesz wsadzić RAM taktowany z częstotliwością DDR3 2000 MHz, co jest znacznie wydajniejsze od DDR2 800 MHz. Po 2 taki procek do lapka T8400 ma tylko 3mb pamięci cache, jego brat do stacjonarnych E8400 ma 6mb pamięci cache.. czyli jest znacznie wydajniejszy. Po trzecie Chester to do Pc można wsadzić Triple-Sli co jest mocniejsze od zwykłego SLI jak sama nazwa wskazuje. Ludzie i nie oszukujcie si, że mając laptopa pobijecie w wydajności kogoś kto będzie miał PC za taką samą cenę jak wy noteboooka. Bo to niemożliwe. Zwracam też uwagę na ortografię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim - porownujecie 2 rozne swiaty! a) notebook kosztuje drozej, niz podobna stacjonarka, ale... ilu z was dolicza do niej porzadna matryce? klawiature? mysz? (choc fakt, touchpad nie nadaje sie np. do fpsow i innych gier akcji) glosniki? (dobra, nie sa dobrej jakosci, ale to przez ich rozmiary)? kamerke, ktora -moze nawet jak ktos nie uzywa - jest w tym sprzecie. blu-tooth. wi-fi. to wszystko kosztuje. pamietajcie tez o tym, ze laptop ma tez dzialac z zalozenia na wlasnym zasilaniu. a to sprawia, ze czasem musza byc obnizane jego osiagi. przykladowo - ja mam ARISTO PRESTIGE 1700. z 2gb ram, 160gb dyskiem i centrino duo t7500 (2.2ghz). i niech mi ktos zlozy CALEGO kompa podobnej klasy za ta sama cene. szczegolnie, ze np. dysk tez mam porzadnej firmy, bo toshiby. za ta cene, co dalem za niego pol roku temu, naprawde niewiele odbiegal on od stacjonarnego odpowiednika, ale jednak pod pewnymi wzgledami go przewyzsza. szczegolnie, jak sie studiuje, bo trzeba przyznac, ze w dzisiejszych czasach jest to niemal niezbedne narzedzie do nauki na kierunkach jak informatyka i jej pokrewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie laptopy będą wydajniejsze (te z Centrino 2 oczywiście). Ale, żeby mówić, że od razu będą tak wydajne jak zwykłe PC? To lekka przesada. Laptopy będą nadawały się do nowych gier, kiedy pojawią się GCPU (hybrydy procesora i układu graficznego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać...Centrino 2 posunie laptopy o jedną epokę dalej, ku lepszemu,ale wciąż zostaną o epokę do tyłu od PC, a o wydajności porównywalnej do PC nie ma mowy...nigdy nie dorówna. Laptopy i PC-ty są to dwie różne ścieżki. Laptopy są robione pod kątem pracy, a nie zabawy multimedialnej...te najdroższe laptopy pozwalają na zabawę, tylko kto z nas gra w pracy np. Wiedźmin??? - i są podyktowane osobą co nie wiedzą co z kasą zrobić. A najistotniejsze to jest to,że nowości wychodzą pod PC , a potem z czasem przerabiane są na laptopy, więc o czym wy tu piszecie???..PC-et zawsze będzie lepszy od swojego małego braciszka i będzie o wiele tańszy od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prymusx jakbym wygrał w totka to bym sobie kupił takiego jakiegoś super lapka w USA np. Alienware albo Vigoor gaming. Ale póki co nei wygrałem :P I zawsze PC > laptop. PC > Konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, te procesory będą o wieeele lepsze od procesora używanego przeze mnie w domowym komputerze. ;p
Chyba czas na zmiany. xD
P.S. "Troszkę" te procesory drogie. Cóż, taka polityka Intela... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mocną procesora i pamięci bym nie przesadzał, nie jest ona "znacząco" różna.
Ale jeśli chodzi o wydajność grafiki to jest tu przepaść (i zawsze będzie prawdopodobnie). Bo jak na baterii ma pracować monstrum wciągające 200W?

Dnia 30.05.2008 o 19:16, Falrinth napisał:

Ale póki co nei wygrałem :P I zawsze PC > laptop. PC > Konsola

Jeśli chodzi o mobilność to zawsze laptop > PC.
Jeśli chodzi o dobrą zabawę bez problemów to zawsze PC > Konsola.
Jeśli chodzi o moc (szczególnie graficzną) to zawsze PC > Konsola i PC > laptop.
Tylko po co taka moc jak nie ma w co grac ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować