Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zachęca Sony do wypracowania jakiejkolwiek strategii dla PSP

23 postów w tym temacie

Zaitsev

Konsolka PSP od czasu premiery ostatniego Monster Huntera i Final Fantasy VII: Crisis Core bije rekordy sprzedaży w Japonii. Poza nią radzi sobie słabo. Rob Cooper z Ubisoftu doradza Sony, co począć w tej sytuacji.

Przeczytaj cały tekst "Ubisoft zachęca Sony do wypracowania jakiejkolwiek strategii dla PSP" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, to chyba główny problem Sony - strategia. Czy to PSP czy też PS3 to jakieś niekonsekwentne działania, kierowane chwilą.
W przypadku PS3 coś już się zarysowało. Kampania this is living, postawienie na gry, społeczność, multimedia. (chodzi mi o hasła, nie zaczynajmy dyskusji jak im się udaje to realizować :P )

Jedna i druga maszynka są mocno wypakowane, PSP teraz może udawać mesangera, GPS''a, można mieć zdalny dostęp do zasobów na PS3 itp itd...

Jak widać czasem dużo nie znaczy dobrze. Z punktu widzenia dojścia do Klienta masowego. Mnie martwi jedno, ta chęć dotarcia do "casuala" czyli do dużych pieniędzy za wszelką cenę. Czy w świecie rozrywki multimedialnej nie może być tak jak choćby w samochodach? Są modele tanie i popularne oraz jeśli chcesz masz brykę bajerancką albo terenową.
Ja wiem, że gry są najważniejsze. Ale jakoś twierdzenie, że konsola może mieć tylko jeden przycisk jeśli tylko produkcje na nią będą grywalne i miodne nie przemawia do mnie.

A, że Ubi nie robi tony "badziewia" na jakąś konsolę to akurat mnie nie martwi :)

I żeby nie było. Akurat DS czy Wii mi się podobają, szczególnie przez inne podejście do rozrywki. Jak widać sterowanie potrafi zaowocować wdużą ilością tytułów, które świetnie to wykorzystają i tworzą nową jakość.

Po prostu nie widzę rozrywki growej poprzez pryzmat taniej konsoli i "casualowych" tytułów.
No i ten ducha winny casual. Skąd ta wiara, że o jeden przycisk za daleko wszystko dla niego jest? Casuali, których ja znam można posadzić przed i skomplikowaną grą, byle interfejs był jak trzeba a gra miodna.

PS: fotka jak to mówią młodzi - wyczesana :D Nie pierwszy raz macie znakomite wizualizacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh chyba ich pogieło z tym nadmiernym skomplikowaniem.

Przeciez te pare guzikow co sa na PSP to powinien srednio rozgarniety szympans opanowac w 15 minut.

IMHO powinni inwestowac w wiecej gier pokroju FF VII czy Gowa na PSP to by sie lepiej sprzedawalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP to konsolka w której drzemie potencjał, lecz rzeczywiście na tą platformę wydawana jest naprawdę mała ilość gier. Czy zauważyliście, że wydawcami gier na nią są przede wszystkim Sony i EA? Co ciekawsze większość pozycji na kieszonsolkę Sony to konwersje (czyt. okrojone wersje) gier z nieprzenośnych systemów grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP w ogóle jest dziwną konsolką nie wiadomo dla kogo i po co.
DS wyrósł z długiej linii gameboyów i nie znając nawet samego sprzętu można się domyślać dla kogo Nintendo stworzyło tę platformę i co po niej oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to gier na PSP ciekawych dużo nie ma, ale ta konsola bije na łeb każdą MP4 czy jakieś tam przenośne odtwarzacze filmów, a jest w nich perfekcyjna.

PSP może nie jest najlepsze przez gry, ale pozostałe jej funkcje biją na łeb DS''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 13:17, Gol Galad napisał:

PSP może nie jest najlepsze przez gry, ale pozostałe jej funkcje biją na łeb DS''a...


Fajnie to zabrzmiało, biorąc pod uwagę, że PSP jest do grania właśnie. ;)

IMO potencjał DS-a jest jeszcze większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gol Galad ekhmm ejst wiele pmp ktore tluka psp po glowie i jej odtwarzanie moviesow ;p ,do tego slaba rozdzielczosc ekraniku ow konsolki daje ciala ;] . Kazdy umpc czy mid radzi sobie z tym duzo lepiej ,czy fachowe pmp ;] . Niedlugo wchodiz pandora neiwiele wieksza od ds''a i tez pokaze co to znaczy odtwarzac multimedia . PSP mial byc konsolka ,a teraz jest niewiadomo czym . Samo sony nei wie do jakich celow stworzyli ta zabaweczke i teraz jest jak jest ,czyli z grami kiepsko i te jej "ficzery" w wiekszosci to zbedne bajery wciskane na sile ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chryste, mógłbyś sprawdzić co wyskrobałeś przed dodaniem posta. Nie da się tego czytać.

Co do samej wiadomości.
Brak wizji tego czym ma być PSP widać od samego początku i żadne to odkrycie. SONY po sukcesach dwóch pierwszych Playstation przyzwycziło się do pozycji monopolisty. Myśleli, że czego nie wyprodukują będzie uber sukcesem. No i konkurencja ich zaskoczyła. Zupełnie nie rozumiem czemu jest tak mało fajnych tytułów na PSP.

Natomiast jej rzekome zbyt duże skomplikowanie i za wysoka cena to chyba jakiś żart. Krzyżak i 4 przyciski geometryczne to dla pana z UBI czarna magia? Cena też nie jest wygórowana. Nawet w Polsce jest do zaakceptowania, a przecież SONY celuje w "zgniły zachód". Nie sądzę, żeby zmniejszenie jej ceny i odjęcie paru funkcji zwiększyło sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmiejecie się ze skomplikowania, ale nie bardzo macie pojęcia ...

owszem gracz, który miał pad w ręku w życu nie widzi w tym problemu, ale zauważcie, że osoby, które grają bardzo rzadko, albo wcale, i zapragnęły kupić konsolkę oczywiste jest, że nie wybiorą PSP, tylko DS gdzie masz rysik i ekranik dotykowy - tam to dopiero jest to łatwe, bez potrzeby "nauki" (nawet banalnie prostej) przycisków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to skomplikowanie i dodatkowe wyposażenie PSP jest właśnie plusem nad DS''em, ale to tylko moje, nie-casualowe zdanie ;) Wracając do tematu gier - założę się, że większość osób mówiących że na PSP jest mało gier w swojej kolecji ma zapewne tylko kilka tytułów, a połowy nawet nie zna, więc zamiast narzekać, lepiej poszperać na Allegro, czy Ebay''u, a na pewno coś sensownego można trafić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale te słowa padające ze strony Ubisoftu są trochę dziwne - sami nawet gier na PS3 nie umią tworzyć, bo każdy ich tytuł gorzej działa na maszynie od Sony, ma niższy spadek frameratu...
No, ale wracając do głównego tematu - sam wielkiego zdania nie mam. Za bardzo nie interesuje się handheldami, ale jak miałem kilka razy styczność z PSP to konsola mi się spodobała. Na DSie niestety nie miałem okazji zagrać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie psp od strony technicznej i wykonania jest małym mistrzostwem świata. Konsolka jest świetna do multimediów, ma bajerancki wygląd, przejrzyste menu i świetnie rozwiązane sterowanie (no może drugiego analoga trochę brakuje).

Wszystko super, wszystko cacy ale czemu do cholery nie ma na to grywalnych gier??? Co ja mam w tego tekkena i finala do końca świata ciorać? Litości, wydawcy nie pieprzcie, że sterowanie zbyt skomplikowany tylko bierzcie dupy w troki i róbcie gry równie okazałe jak te co wymieniłem. Żal mi tej konsoli, bo ma naprawdę przeogromny potencjał i możliwości. Nic tylko oglądać na niej filmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować