Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe gry Spore znane

75 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2008 o 13:42, Vojtas napisał:

Trza było zainstalować Civilization.


Chyba mnie nie zrozumiałeś...Civilization jest zacofane w prównaniu do tej gry. Grałem w 3 i 4, ale nie dostałem tego czego oczekiwałem.
Chodzi mi o grę, w której mogę zobaczyć jak moje społeczeństwo żyje, w którym może ewoluować, w którym mogę podbijać kosmos. To jest to czego Civ nie ma, a to będzie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 15:05, Ufo2 napisał:

> Trza było zainstalować Civilization.
Chyba mnie nie zrozumiałeś...Civilization jest zacofane w prównaniu do tej gry.


Tu mnie rozbawiłeś. :))

Dnia 14.06.2008 o 15:05, Ufo2 napisał:

Grałem
w 3 i 4, ale nie dostałem tego czego oczekiwałem.


A czego oczekiwałeś?

Dnia 14.06.2008 o 15:05, Ufo2 napisał:

Chodzi mi o grę, w której mogę zobaczyć jak moje społeczeństwo żyje, w którym może ewoluować,


Można to bez problemu zobaczyć w cIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 16:40, Vojtas napisał:

> Chodzi mi o grę, w której mogę zobaczyć jak moje społeczeństwo żyje, w którym może
ewoluować,

Można to bez problemu zobaczyć w cIV.


Co można niby zobaczyć w C4? Jak żyje? Nie widziałem żeby tańczyli dookoła ogniska, śpiewali piosenki lub tłukli się między sobą?
Polecieć w kosmos też nie można.
Ewoluować też nei można, przynajmniej nie przypominam sobie żeby podczas gry mnie pytało czy chce moim ludziom dodać ogon, albo wydłużyć uszy.
Dla twojej świadomości mam civ4 z dodatkami i civ3 z dodatkami, także nie musisz mi wyjaśniać co to za gry.
Spore to coś nowego, obejrzyj sobie parę trailerów i przekonaj się o tym, bądź nadal siedź w swoim zdaniu że gra jest do d..., bo robi ją studio odpowiedzialne za Simsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Chodzi mi o grę, w której mogę zobaczyć jak moje społeczeństwo żyje, w którym
> może
> > ewoluować,
> >
> > Można to bez problemu zobaczyć w cIV.
>
> Co można niby zobaczyć w C4? Jak żyje?

No a nie? Można zobaczyć na przykład jak zwierzaki biegają po puszczy (lwy, wilki, pumy, niedźwiadki), jak ludzie puszczają fajerwerki. Tak czy nie!?

> Nie widziałem żeby tańczyli dookoła ogniska,

Jak zrobisz zbliżenie na odkrytą na mapię chatkę (tę bonusową), to usłyszysz tam-tamy i zobaczysz płonący ogień!

> śpiewali piosenki lub tłukli się między sobą?

Oj, tłuczenia w civce jest sporo. Zaczyna się właśnie od maczugi!

> Polecieć w kosmos też nie można.

No jak nie można? Przecież jedno z możliwych zakończeń civ to lot na Alpha Centauri! I to zakończenie istnieje już od jedynki, czyli od 1991 roku!

> Ewoluować też nei można, przynajmniej nie przypominam sobie żeby podczas gry mnie pytało
> czy chce moim ludziom dodać ogon, albo wydłużyć uszy.

Twoje społeczeństwo ewoluuje - najpierw głównie zaspokaja swoje potrzeby fizyczne, dopiero z czasem wzrasta w nim chęć rozrywki i nauki, dokonują się ogromne zmiany mentalne - najpierw w starożytności, potem renesansie i industrializacji - ale Ty myślisz o ewolucji bilogicznej, a ja socjologicznej.

> Dla twojej świadomości mam civ4 z dodatkami i civ3 z dodatkami, także nie musisz mi wyjaśniać
> co to za gry.

No to zupełnie Cię nie rozumiem: kupiłeś Civ III z dodatkami i się zawiodłeś, a potem kupiłeś cIV również z dodatkami i też sie zawiodłeś - po kiego brałeś czwórkę? Przecież można było przewidzieć, że gra nie zejdzie do skali pojedynczego osobnika, że nie będzie tańców wokół ogniska i potrząsania dzidą! Skoro Civ to rasowa strategia turowa, to jak można było spodziewać się, że takich rzeczy? To tak jakbym od Civ oczekiwał monumentalnych bitew na miarę Medieval Total War. Gdzie tu sens, gdzie tu logika!?

> Spore to coś nowego, obejrzyj sobie parę trailerów i przekonaj się o tym, bądź nadal
> siedź w swoim zdaniu że gra jest do d..., bo robi ją studio odpowiedzialne za Simsy.

LOL. Nie wiem, skąd wziąłeś wniosek, że ja uważam Spore''a za grę do dupy. Wręcz przeciwnie, sądzę, że to może być jedna z najoryginalniejszych gier tego roku i bardzo chętnie ją kupię. W gry Willa Wrighta gram już od czasów SimCity, czyli zdaje się od 1989 roku. Tylko jak można porównywać Spore z Civ? Te gry łączy motyw budowy cywilizacji, ale różni je przede wszystkim skala (Spore - pojedynczy osobnik, Civ - 1000 mieszkańców) to są inne gry po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, wszystko rozumiem, ale tylko wspomnę, że to Ty zacząłeś to porównywać ;)
cytat:
"trza było zainstalować Civilization".

Ja do serii Civilization nic nie mam, bardzo przyjemnie mi się gra. Twoja odpowiedź na mój post zasugerowała, że jeśli chce zagrać w coś ala Spore, niech zagram w Civilization... i tu się zaczęło.

ps. Twoja odpowiedź na mój poprzedni post jest po prostu bez sensu.
Porównywalne z:
"A: patrzy na malucha kolegi ze znaczkiem mercedesa i pyta
-czemu jeździsz maluchem?
B - no jak to, przecież to mercedes!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:35, Ufo2 napisał:

ps. Twoja odpowiedź na mój poprzedni post jest po prostu bez sensu.
Porównywalne z:
"A: patrzy na malucha kolegi ze znaczkiem mercedesa i pyta
-czemu jeździsz maluchem?
B - no jak to, przecież to mercedes!"


"Nie poznałbyś żartu nawet gdyby cię kopnął w dupę".

(C) GuZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas, mam dziwne wrażenie że cytujesz parafrazę ;P Bo jak to szło?
"A ja ci powiadam, że nie rozpoznałbyś strategii nawet wtedy, gdyby wyskoczyła z krzaków i kopnęła cię w dupę." - Zoltan. No ale może to tylko moje takie dziwne skojarzenia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm........... na pewno odpali 2,8 procek , 1,5 giga ram karta nividia 6200 256mb oczywiście procek dwurdzeniowy :)
spider man 3 mi hulał (mimo że troche sie zacinał :P ) to spore na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 09:58, damos123 napisał:

Takie pytanko. Jeśli obsługiwane krty graficzne dokładniej Geforce kończą się na serii
8 to czy odpale spora na 9600gt ?.

powinno odpalić spore na tej karcie graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować