Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wojna cenowa między Nvidią i ATI bardzo możliwa

23 postów w tym temacie

Harpen

Wszystko wskazuje na to, że Nvidia jest gotowa do wojny cenowej z ATI. Świadczyć może o tym fakt, że koncern planuje obniżyć ceny GeForce'ów GTX 280 i GTX 260, które wynoszą odpowiednio 649 i 399 dolarów. Przy dużo niższych kwotach, jakie potencjalni nabywcy zapłacą za Radeony HD 4800, strategia Nvidii wydaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem.

Przeczytaj cały tekst "Wojna cenowa między Nvidią i ATI bardzo możliwa" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Przypominają mi się czasy, kiedy karta ze średniej półki (np. GF6600gt) kosztowała tyle, co dzisiaj sprzęt klasy 8800 GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4870, który pierwotnie miał kosztować 329 dolarów, pojawi się na sklepowych półkach prawdopodobnie z etykietą $299.
(...)Że za GTX''a 260 zapłacimy więc nie 399, lecz 349 dolarów. W takim układzie różnica w cenach między wspomnianą kartą, a Radeonem HD 4870 - jak nietrudno policzyć - wyniesie zaledwie 30 zielonych.

349 - 299 = 50

Jednak trudno policzyć.


EDIT: Jeśli liczyłoby się od jeszcze oficjalnej ceny HD4870 różnica i tak nie wyniosłaby 30$ tylko 20.

:) pozdrawiam matematyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... aż trochę szkoda, że moje plany na najbliższą przyszłość to PS3+laptop :-) chociaż desktop stoi cicho w kąciku, robiąc za maszynę do pisania z 2GB RAM, płytą pod procki 4-rdzeniowe i pustym PCI-E, więc kto wie, co przyszłość przyniesie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje, spekulacje i spekulacje na temat tych cen. ATI nie da się wyprzedzić w cenach i basta, a to dla tego, że oni głównie cenami przewyższają Nvidia. Zieloni mogą sobie obniżyć cenę, ale co to im da oprócz straty kasy? Jak dla mnie to Nvidia trzyma coś w zanadrzu, bo jak do tond nie znałem ich z prób walk cenowych z ATI, tylko z walki jakościowej, ale cóż... Wszyscy się zmieniają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować