Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Footballowo - historia wirtualnej piłki nożnej

28 postów w tym temacie

gram.pl

W dniach, kiedy cały świat żyje piłką nożną, trudno się od tej dyscypliny sportu odciąć. My postanowiliśmy przypomnieć sobie i Wam, jak się zaczął boom na elektroniczne kopanie gały oraz jak na przestrzeni lat zmieniały się kolejne gry i całe serie pozwalające poczuć się gwiazdą stadionów świata.

Przeczytaj cały tekst "Footballowo - historia wirtualnej piłki nożnej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam kiedy gralem pierwszy raz w fife 98 ^^ kolega przyniosl do mnie gre, zainstalowalismy. Kazal mi grac na myszce, on gral na klawiaturze. Przegralem 10:0 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przewijalem pobieznie pierwsza strone artykulu i jeden screen przyciagnal moja uwage, a mianowicie Goal 3, ktorego ja znam pod nazwa Kuniu Kun Neccetsu Soccer League (!) i swego czasu rypalem w niego calkiem sporo. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Przeczytalem, o Golu 3 z wypiekami na twarzy i zauwazylem juz, ze pelna nazwa zostala wymieniona. ;] Troche nieporadnie mi to jednak wyszlo, ale jak sam Bambusku pisales, nazwa trudna do zapamietania, wiec jestem usprawiedliwiony. ;P Obok Kuniu Kuna (ja jednak zawsze tak te gre bede nazywal) moje ulubione to dwie, a w zasadzie trzy nawet fify - 98'', 02'' i 05''. Moze ulubione dlatego, ze w tylko te (najwiecej) gralem, co nie znaczy jednak, ze dwie ostatnie wersje do dzis mam na dysku i coraz jedna z nich opalam dla luznego popykania. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Sensible Soccer :) a do tego wielkość save''ów z Championship Menagera (po 400 MB) co w dobie dysków 10 GB było niesamowicie dużo (nadal jest jak na POJEDYŃCZEGO save''a)

pozdro

PS: kurcze ... a Niemcy jednak pokonali Portugalię :/ sic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Goal 3, i to jak dobrze. Nie ma gry piłkarskiej, która by mnie bardziej wciągnęła niż ten Goal. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba, to naprawdę świetny tytuł. Z kolegami często się grało multi, albo przeciwko sobie albo w jednej drużynie. Ogólnie Pegasus miał nieco kopanych, ale Goal 3 + Tsubasa były najlepsze, reszta tak nie wciągała.

FIFA International Soccer to teraz jest dobra, jak ktoś chce bezstresowo powygrywać 100:0 czy podobnie. Tylko ciężko zdobyć, jakiś czas temu grałem na emulatorze SNES w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygode z wirtualną piłką zacząłem od...Goal 3 na Pegasusie. To było jakoś 12 lat temu a może więcej wtedy jako dzieciak nałogowo oglądałem Tsubasę ;) Później Fifa 96 i te bramki z połowy boiska przestałem grywać w wirtualna kopanę jakoś na Fifie 07 i PES 6 ale przez EURO 2008 znów mam ochotę zagrać więc grywam na lapku Fifę 06 i czekam na nowe odsłony PES-a i Fify jak i... Football Managera. Jakoś mam słabość do gier strategiczno-ekonomicznych z zarządzaniem a szczególnie jeśli chodzi o piłkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie boje sie tego przyznać ale można powiedzieć że jestem dzieckiem FIFY. Odkąd dostałem PC czyli 1998 r, przez następne kilka lat grałem w każdą fife. Od wersji 98 do 08(wliczając wszystkie pucharowe edycje). Przez pierwsze kilka lat to były moje jedyne gry w ktore grałem na dłuższą mete. Teraz fifa troche sie zwaliła i gram w nią nie wiele, ale w następną cześć i tak zagram. Narazie gram w PES2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wyniki 19:18 w Sensible Soccerze... to były czasy... nawet gdzieś jeszcze tą grę mam razem z Amigą A500 :P Kompa mam od 2004, ale na amidze przestałem grac w 2001. Powód? Monitor się spalił. Ale kumpel mi dał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby EA oddała halę. Ale tego się nie doczekamy, bo jest FIFA Street, a EA pewnie nie widzi różnic między kopaniem ulicznym a halowym. Szkoda, że Konami się nie pokusi w PES o zabawę na hali. Albo ogólnie całą gra skoncentrowana na futsalu, w końcu są na świecie turnieje i imprezy halowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek sprzęt grający nie posiadałem to gry o tematyce futbolowej omijałem szerokim łukiem, nie spasował mi ten gatunek mimo upływu lat i ubytku włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Futbol. Oh yeah! :)

Pierwsza FIFA w jaką na poważnie grałem to ta z numerkiem 99. Natomiast teraz gram tylko i wyłącznie w PESa (oraz będę grał za parę dni w FIFĘ na X360 ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam najbardziej FIFE Word Cup 2002, bo tam jak nie udalo ci się strzelić gola to mogłęś wyżyć się wślizgiem na bramkarzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować