Zaloguj się, aby obserwować  
Arachnos

GRID za trudny :/

65 postów w tym temacie

ja niewiem jak mogli dać 10/10 w CDA dla GRIDa, wiele gier które zasłużyły, dostało max. 9+ bo nie zgadzali sie na 10, a tu moim zdaniem grze właśnie należy sie 9+, faktycznie przecholowali z tym poziomem trudności, ale to nie jedyna wada gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:34, szynka140 napisał:

ja niewiem jak mogli dać 10/10 w CDA dla GRIDa, wiele gier które zasłużyły, dostało max.
9+ bo nie zgadzali sie na 10, a tu moim zdaniem grze właśnie należy sie 9+, faktycznie
przecholowali z tym poziomem trudności, ale to nie jedyna wada gry


A ja ci powiem że np. taki Test Drive Unlimited też dostał 10/10 mimo iż uważam że ta gra jest totalnie poroniona... Kupiłem pełną wersję na X360 kierując się recenzją w CDA i kompletnie nie dało się w to grać! Model jazdy gorszy niż w GTA III mają zwykłe samochody. Sprzedałem TDU po trzech godzinach gry (dałem 150zł, musiałem troche pograć :-/)

A GRID jest dla mnie najlepszą samochodówką tego roku i uważam iż w pełni zasługuje na 10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:34, szynka140 napisał:

ja niewiem jak mogli dać 10/10 w CDA dla GRIDa, wiele gier które zasłużyły, dostało max.
9+ bo nie zgadzali sie na 10, a tu moim zdaniem grze właśnie należy sie 9+, faktycznie
przecholowali z tym poziomem trudności, ale to nie jedyna wada gry


Wielka różnica między 9+ a 10, przecież nie ma się co grysc, to nie my daliśmy jej dziesiątkę , ale jak ja miałbym dać jej ocenę to właśnie dałbym jej 10. Nie wiem co wy wymyślacie z tym poziomem trudności, jak jesteś niedzielnym graczem to ustawisz sobie "Basic" a jak z Ciebie Hardcorowiec to "Hard" i nie ma co wymyślać. Po to między innymi się robi różnie poziomy trudności, żeby każdy gracz mógł pograć i poczuć się jak zwycięzca. Co do modelu jazdy to nie wiem kompletnie czego niektórzy się czepiają ...Proszę Cię napisz jeszcze jakie gra ma "wady". Jak dla mnie gra przewyższa plusami minusy i jest kozacka. Model zniszczeń to coś przepięknego, drfit - najlepszy jaki widziałem, ilość samochodów przytłacza, graficznie - miód dla oczu. Ja uznaje, że gra słusznie otrzymała 10/10, ponieważ jest dla mnie najlepsza samochodówką w jaką grałem. ^^
Pozdor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 09:41, Qbasmok007 napisał:

> ja niewiem jak mogli dać 10/10 w CDA dla GRIDa, wiele gier które zasłużyły, dostało
max.
> 9+ bo nie zgadzali sie na 10, a tu moim zdaniem grze właśnie należy sie 9+, faktycznie

> przecholowali z tym poziomem trudności, ale to nie jedyna wada gry

Wielka różnica między 9+ a 10, przecież nie ma się co grysc, to nie my daliśmy jej dziesiątkę
, ale jak ja miałbym dać jej ocenę to właśnie dałbym jej 10. Nie wiem co wy wymyślacie
z tym poziomem trudności, jak jesteś niedzielnym graczem to ustawisz sobie "Basic" a
jak z Ciebie Hardcorowiec to "Hard" i nie ma co wymyślać. Po to między innymi się robi
różnie poziomy trudności, żeby każdy gracz mógł pograć i poczuć się jak zwycięzca. Co
do modelu jazdy to nie wiem kompletnie czego niektórzy się czepiają ...Proszę Cię napisz
jeszcze jakie gra ma "wady". Jak dla mnie gra przewyższa plusami minusy i jest kozacka.
Model zniszczeń to coś przepięknego, drfit - najlepszy jaki widziałem, ilość samochodów
przytłacza, graficznie - miód dla oczu. Ja uznaje, że gra słusznie otrzymała 10/10, ponieważ
jest dla mnie najlepsza samochodówką w jaką grałem. ^^
Pozdor


Jak jesteś niedzielnym graczem, to nawet tej gry nie dotykaj. Chłopie ja szaleję w ścigałkach od czasów pierwszego NFS na PC. Jak by ci się nie chciało czytać to również w symulacje pokroju GTR i TOCA, ale tak poronionego modelu jazdy w życiu nie widziałem. Czy wy w ogóle mieliście okazję prowadzić prawdziwy samochód wyścigowy? Nie wydaje mi się, bo byście głupot nie gadali. A jak nie wiesz jakie ma gra wady zajrzyj na sam początek wątku i przeczytaj co tam napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2008 o 10:14, Arachnos napisał:


Jak jesteś niedzielnym graczem, to nawet tej gry nie dotykaj. Chłopie ja szaleję w ścigałkach
od czasów pierwszego NFS na PC. Jak by ci się nie chciało czytać to również w symulacje
pokroju GTR i TOCA, ale tak poronionego modelu jazdy w życiu nie widziałem. Czy wy w
ogóle mieliście okazję prowadzić prawdziwy samochód wyścigowy? Nie wydaje mi się, bo
byście głupot nie gadali. A jak nie wiesz jakie ma gra wady zajrzyj na sam początek wątku
i przeczytaj co tam napisałem.


Powiedź mi proszę, gdzie ja napisałem, że jestem niedzielnym graczem ??
Pisałem tylko, że gdy ktoś jest "niedzielnym graczem" to może sobie ustawić najniższy poziom trudności, akurat ja gram na średnim. Powiedź mi też czy ja już mam prawo jazdy?? Nie, więc nie truj mi tu o jeździe prawdziwym samochodem, okej ? Ja tam jak gram [gram jakiś tydzień] nie zauważyłem żadnych wad gry. Również szaleję w wyścigi samochodowe, lecz nie od first N4S, ale od Most Wanted i uważam, że gra jest niemalże doskonała. Wiesz każdy może mieć własne zdanie na temat każdej gry. Wg niektórych model jazdy jest ciekawy i fajnie zrobiony, i w tej grupie jestem właśnie ja. Może dla Ciebie cała gra to jedna wielka wada ? Albo nie znasz się a grach, albo masz inny stosunek do nich niż ja :P Pozdor
PS. Grasz w Multii ? Kto będzie chciał grać to pisać mi na gg:2605316, chętnie sobie pojeżdżę. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 13:30, Qbasmok007 napisał:

Powiedź mi proszę, gdzie ja napisałem, że jestem niedzielnym graczem ??
Pisałem tylko, że gdy ktoś jest "niedzielnym graczem" to może sobie ustawić najniższy
poziom trudności, akurat ja gram na średnim.

Litości, czytaj ze zrozumieniem. Poziom trudności między normal a basic różni się tylko ilością powtórek, z resztą w górę z poziomami jest ta sama sytuacja.

a teraz mały update. Otóż tzw. wspomagacze w grze PRZESZKADZAJĄ. Po wyłączeniu kontroli trakcji samochody zaczęły jeździć bardziej logicznie. Niestety na niewidomych przeciwników i brak trybu treningowego nie ma rady. Wracam do TDU aż do wyjścia 2 części. Dla tych co mówią o realizmie w GRID. Własnie w TDU samochody prowadzą się jak te prawdziwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> a teraz mały update. Otóż tzw. wspomagacze w grze PRZESZKADZAJĄ. Po wyłączeniu kontroli
> trakcji samochody zaczęły jeździć bardziej logicznie. Niestety na niewidomych przeciwników
> i brak trybu treningowego nie ma rady. Wracam do TDU aż do wyjścia 2 części. Dla tych
> co mówią o realizmie w GRID. Własnie w TDU samochody prowadzą się jak te prawdziwe. :)

Dokładnie i ja... wracam do TDU ,bo gra jest tym co najbardziej lubię : swibodna jazda po przepięknie zrobionej hawajskiej wyspie ,gdzie jest możliwość zjazdu z dróg "gdzie nas oczy poniosą" . ..oczywiście w granicach wyspy.. ;) no i oczywiście WYŚCIGI ,gdzie CZUĆ ,że możesz zapanować nad dobrym (i 1-wszym) miejscem ,a nie jak w GRID-zie ,gdzie cię uderzą ,co praktycznie skutkuje porażką.. :(
Ale jest jescze coś co sprawiło odsunięcie ,hmm nawet deinstalację GRID-a... : dziwne problemy z kompem (!) . Dokładnie nie wiem czy to faktycznie ma związek ,ale nigdy wcześniej nie zdażyły się takie zdarzenia : wykrycie dwóch "narzędzi hakerskich" właśnie w GRID-ie (być może "przeniknęły" na serwerach sieciowych -wiadomo zdjęty Firewall dla gry) ,i dziwne WYŁĄCZENIA -restart kompa gdy grałem czy w to czy nawet w inną grę po pewnym czasie grania (!) . I pojawiało się info ,że "komputer odzyskał sprawność po poważnym błędzie".. i po wysłaniu raportu błędu na stronce Microsoftu coś pisało o jakiejś niewłaściwej aktualizacji ostatnio instalowanej.. (???) (!) Dodam ,że "hakery" zneutralizowane ,dysk C:\ "odzyskał jakieś tam oddzielone pliki" (?!) ,wszystko sprawdzone i zdefragmentowane ... ,a problem restartów był nadal.. :(( Przypomniłem sobie o patchu 1.1 do GRID-a ,że bez niego gra zamykała się OK ,a z nim w trakcie wyjścia z GRID-a wykazywało jakiś pasek z błędem (?) czy jakąś nieprawidłowością (?)...
Już myślałem ,że kompa może (ale nie musi) uratuje przywracanie Systemu do "czasu sprzed GRID-a ".. lub nawet PRZEINSTALKA WINDY !! l(((
Ale najpierw odinstalowałem GRID-a i ... 2 dni gram w różne gry i żadnego restartu ! :D
Więc nie wiem co myśleć.... czy możliwe to że jest jakaś wada w patchu do GRID-a ? ,czy 2 "hakery" usunięte a np. 3-ci jakiś świetnie "zakamuflowany" przed PANDĄ pozostał ... i szkodził ? (!!)
Pewnie się nie dowiem...
W każdym razie TERAZ znowu "rządzi" TDU !!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się absolutnie nie zgadzam z twierdzeniem, że Grid jest za trudny.
Ale nie ten problem zajmuje mi teraz głowę. Mój problem polega na graniu w Grid''a w necie, a dokładniej na rankingu w nim prowadzonym... Ktoś z Was gra w sieci albo chociaż grał?
Po każdym wyścigu otrzymuje się punkty, a wraz z ich przyrostem rośnie nasza ranga.
Póki jeżdzę wszystko ok, rośnie co ma rosnąć. Gorzej jak wyjdę z Grida, po kolejnym uruchomieniu znów mam najniższą rangę i 4 (nie mam pojęcia czemu akurat 4) punkty ?!??!?!?!?!?
Frustruje mnie to i sprawia, że trochę spada motywacja do grania....Gdzię słyszałem, że niby po 24 godzinie (czy po 24 godzinach) aktualizują punktację na serwerach, ale coś mi się nie wydaje.
Ktoś coś wie na ten temat ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to właśnie w TDU nie da się "zapanować" nad prowadzeniem w wyścigu. A co do GRID''a- gram z kamerą ustawioną na kokpit samochodu (u kumpla bo moja kupa złomu nie pociągnie) i trudno robi się dopiero, gdy ustawi się poziom trudności w graniach najwyższego.

Nie wiem dlaczego narzekacie na model jazdy w GRID, z resztą mówcie co chcecie. W takim razie nie polecam odpalania poprzednich części, gdzie jazda była zbliżona do symulacji, bo część osób by się sfrustrowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy jestescie durni model jazdy jest jednym z najlepszych a co do trudnosci to jestescie smieszni mowiac ,,za trudna'''' co wy byscie chcieli wygrywac caly czas i miec minute przewagi nad przeciwnikiem ? trzeba sie troche pomeczyc powtarzac wyscig raz za razem az sie uda a nie zawsze tak jest a co do modelu ziszen najlepszy jaki widzialem lepszy nawet od flatouta2 i jak sie nie umie jezdzic to odlozcie ta gre na bok i wroccie do niezniszczalnych samochodow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GRIDzie niektórzy mają coś nie tak z modelem jazdy. Grałem w mnóstwo ścigałek (TDU, wszystkie NfSy od Porsche 2000 w górę, TOCĘ Race Driver 3 i wreszcie robionego na tym samym enginie DIRTa) i wszędzie model jazdy (raz prostszy, raz bardziej skomplikowany) był sensowny. U mnie w GRIDa na klawiaturze nie da się grać (nie mam kierownicy) nawet na maksymalnie uproszczonym modelu jazdy. Nie wierzę żeby ta gra była aż tak trudna (zwłaszcza Drifty) bo to by ją zupełnie przekreśliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:46, HELMOOT1 napisał:

W GRIDzie niektórzy mają coś nie tak z modelem jazdy. Grałem w mnóstwo ścigałek (TDU,
wszystkie NfSy od Porsche 2000 w górę, TOCĘ Race Driver 3 i wreszcie robionego na tym
samym enginie DIRTa) i wszędzie model jazdy (raz prostszy, raz bardziej skomplikowany)
był sensowny. U mnie w GRIDa na klawiaturze nie da się grać (nie mam kierownicy) nawet
na maksymalnie uproszczonym modelu jazdy. Nie wierzę żeby ta gra była aż tak trudna (zwłaszcza
Drifty) bo to by ją zupełnie przekreśliło.

Ja grałem w demo, drifty uważam jak ty: zupełnie ją przekreśliły/ Z resztą sobie radzę, jestem na pierwszym miejscu, ale trochę bardziej poobijany niż inni. Dam ci radę:
1. Nie używaj ręcznego hamulca
2. Im ostrzejszy zakręt tym bierz go na niższym biegu.Zawrót bież na 2 biegu.
3. im ostrzejszy zakręt tym bardziej zwalniaj.
Ja używam tej metody i wygrywam. Nie używaj ręcznego!!! Na drifty nie mam metody, sam sobie nie radzę. Największe combo miałem *3. Gram na klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 09:30, rob300i napisał:

> ja niewiem jak mogli dać 10/10 w CDA dla GRIDa, wiele gier które zasłużyły, dostało
max.
> 9+ bo nie zgadzali sie na 10, a tu moim zdaniem grze właśnie należy sie 9+, faktycznie

> przecholowali z tym poziomem trudności, ale to nie jedyna wada gry

A ja ci powiem że np. taki Test Drive Unlimited też dostał 10/10 mimo iż uważam że ta
gra jest totalnie poroniona... Kupiłem pełną wersję na X360 kierując się recenzją w CDA
i kompletnie nie dało się w to grać! Model jazdy gorszy niż w GTA III mają zwykłe samochody.
Sprzedałem TDU po trzech godzinach gry (dałem 150zł, musiałem troche pograć :-/)

A GRID jest dla mnie najlepszą samochodówką tego roku i uważam iż w pełni zasługuje na
10!


tez tak myślałem na początku, po zakupie TDU na PieCa (ale mam X360 pada do PC), ale poszukałem pomocy na różnych forach itp. i dowiedziałem się, że są wspomagacze no to ustawiłem wszystkie na full i da się grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model jazdy w demie jest trochę inny niż w pełnej wersji ... przynajmniej takie odnoszę wrażenie ;P

Gra jest dość łatwa. Różnice między poziomami trudności nie polegają wyłącznie na zwiększeniu liczby powtórek. Na najłatwiejszym poziomie możesz nawet dublować niektórych kierowców, a na najtrudniejszym będą ci siedzieć cały czas na tyłku ( o ile w ogóle ich wyprzedzisz ;> ).
Mam takie wrażenie że niektórzy pograli 5 minut i od razu zaczęli oceniać tą grę.

Ja bym jej dał 11/10, bo ostatnio tak nieźle się bawiłem w NFS''ie 4 i w RBR ... czyli dość dawno temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, co wy gadacie? gra jest bardzo łatwa, gram na klawiaturze, w ustawieniach samochodu czy gry nie grzebałem i gra mi się prawie komfortowo. Prawie dlatego że mam zasłaby sprzęt i trochę czasami zwalnia (zwłaszcza w nocy).
A drif jest to najlepsza i najłatwiesza według mnie konkurencja. W single przeszedłem całą japonię, a w multi zajmują prawie zawsze pierwsze miejsce (mówięc ciąglę o japoni)

>Ja używam tej metody i wygrywam. Nie używaj ręcznego!!! Na drifty nie mam metody, sam
>sobie nie radzę. Największe combo miałem *3. Gram na klawiaturze.
*3 czyli że, combo razy 3? że tak powiem lol. Mój rekord w multi to *57 combo.Mogę zrobić screena statystyk w czasie gdy się będzie ładować wyścig...Ale to dopiero jak wróce bo narazie nie jestem w Polsce.
Ps.Ja oczywiście też nie używam ręcznego.
Pps.aha ja też gram na klawiaturze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie GRID ma najlepszy model jazdy z dotychczasowych gier wyścigowych. Ostatnio pograłem z 2-3 godziny u brata i po powrocie do domu włączyłem TDU - w ogóle nie mogłem wyczuć samochodów w TDU, w GRID''ie jest to bardzo łatwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 12:51, Kolumb22 napisał:

>sobie nie radzę. Największe combo miałem *3. Gram na klawiaturze.
*3 czyli że, combo razy 3? że tak powiem lol. Mój rekord w multi to *57 combo.Mogę zrobić
screena statystyk w czasie gdy się będzie ładować wyścig...Ale to dopiero jak wróce bo
narazie nie jestem w Polsce.

To może dasz mi radę co robić aby driftować tak jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:20, Dominik000 napisał:


> >sobie nie radzę. Największe combo miałem *3. Gram na klawiaturze.
> *3 czyli że, combo razy 3? że tak powiem lol. Mój rekord w multi to *57 combo.Mogę
zrobić
> screena statystyk w czasie gdy się będzie ładować wyścig...Ale to dopiero jak wróce
bo
> narazie nie jestem w Polsce.
To może dasz mi radę co robić aby driftować tak jak ty?



Używaj ręcznego ;P, każdy mały poślizg na prostej powoduje przedłużenie comba. Ja gram na klawiszach i naprawdę nie wyobrażam sobie drifta bez ręcznego ;P. Drift jest naprawdę zarąbisty w tej grze ^^ ... na mapie z demo wyciągnąłem około 25 milionów punktów, a widziałem gostka który miał chyba 58 mil :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:35, k13 napisał:

>
> > >sobie nie radzę. Największe combo miałem *3. Gram na klawiaturze.
> > *3 czyli że, combo razy 3? że tak powiem lol. Mój rekord w multi to *57 combo.Mogę

> zrobić
> > screena statystyk w czasie gdy się będzie ładować wyścig...Ale to dopiero jak
wróce
> bo
> > narazie nie jestem w Polsce.
> To może dasz mi radę co robić aby driftować tak jak ty?


Używaj ręcznego ;P, każdy mały poślizg na prostej powoduje przedłużenie comba. Ja
gram na klawiszach i naprawdę nie wyobrażam sobie drifta bez ręcznego ;P. Drift jest
naprawdę zarąbisty w tej grze ^^ ... na mapie z demo wyciągnąłem około 25 milionów punktów,
a widziałem gostka który miał chyba 58 mil :S

Dzięki, ale ja ręcznego nie używam tylko w zwykłych wyścigach. W drifta nie gram, to nie były rady do drifta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 22:15, Arachnos napisał:

Czy to były arcade''owe nfsy czy symulacyjne Coliny i GTRy to zawsze radziłem sobie doskonale. Jednak tutaj > jest zupełnie inaczej.

Jak z GTR sobie radziłeś, to tu powinieneś być "miszczu":)

Dnia 21.06.2008 o 22:15, Arachnos napisał:

Samochody bez zależności w jakiej klasie są absolutnie niezrozumiałe.
Hamulce są tak słabe, że litość bierze. Ostry zakręt, hamowanie w odpowiednim momencie
i po wyjściu z zakrętu gaz, a samochód bączka mi puszcza (całe wspomaganie włączone).

To co zauważyłem, to straszna podsterowność. Przy sensownej prędkości b. trudno wejść w zakręt bez wspomagania ręcznym. A bączki zdarzają się, ale raczej rzadko.

Dnia 21.06.2008 o 22:15, Arachnos napisał:

Najgorszy jest komputerowy przeciwnik. Wydaje się jeździć jak psycho kamikaze.
Zaczynam mieć wrażenie, że tu nie istnieje AI tylko
samochody na ślepo jadą wyznaczoną trasą. Zawsze we mnie wjeżdżają, spychają i demolują
samochód. Przecież na żadnych zawodach takie rzeczy nie mają miejsca. Owszem może pojedyńcze
przypadki, ale są karane przez oragnizatorów, a kierowcy to przecież ludzie i się pozabijają
przy takich akcjach.

Nie jest tak źle. Tragedia była w TOCA RD3. Tamci kierowcy faktycznie byli brutalami. Do tego ich auta były znacznie wytrzymalsze. W GRID tego nie zauważyłem.

Dnia 21.06.2008 o 22:15, Arachnos napisał:

Wysokie oceny tej gry mnie po prostu śmieszą.

Mnie nie. Sam oceniam tę grę b. wysoko. Przede wszystkim za dynamikę, dzięki której adrenalina utrzymuje się na wysokim poziomie.

Dnia 21.06.2008 o 22:15, Arachnos napisał:

Poziomy trudności są zupełną fikcją (na kazdym przeciwnik jest równie psychopatyczny).

Hmm. Gram na Savage, widok z kokpitu. Zdarza mi się wygrywać wyścigi (na drugim "szczeblu" kariery, na pierwszym znacznie częściej). Jako kontrolera używam klawiatury.

Jeśli chodzi o fizykę, to w porównaniu do przytaczanego w tym wątku TDU jest bosko:D. Gdyby auta jeździły tak jak w TDU nikt jeżdżący supercarami nie przeżyłby roku posiadania takiego autka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować