Zaloguj się, aby obserwować  
HiddenNick

Abonament - World of Warcraft

95 postów w tym temacie

++++++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!!++++++++++++++++++++++++
ATTENTION!!!
Widzę że znów mnie nikt nie zrozumiał(a przynajmniej ci co tu piszą):

Cały sens mojego tematu jest w ostatnim zdaniu: "Więc błagam skończcie z tym bełkotem, jaki często się słyszy na forum - "jaki to blizzard jest wspaniały bo odwala taką robotę tylko dla nas"."

Nie chodzi mi bynajmniej o to że abonament mi się nie podoba, czy to że blizzard na nim zarabia(napisałem w pierwszym post swoje zdanie na ten temat)! Tylko że nie podoba mi się jak ludzie głoszą że on jest tylko po to żebyśmy mogli grać w WoW!(czytajcie co pisze wyraźniej bo ja to już tłumaczyłem wyżej).

Inaczej mówiąc(bo niektórzy na 100% znów nie zrozumieli), ten temat nie dotyczy Blizzard''a(no tylko w pewnym pobocznym sensie), nie dotyczy też WoW(tytuł z WoW zwraca uwagę i też pewnym sensie ten temat go dotyczy), nie dotyczy on także tego iż abonament jest za wysoki czy nie jest, ale dotyczy ludzi którzy grają w WoW i ubóstwiają Blizzard''a, a głównie tego co piszą na forum.
Bo piszą oni czasami takie bzdury że nie można przy tym wytrzymać(przykłady wyżej). Jedną z nich(w kółko się powtarzającą) jest to na co jest przeznaczany abonament(dlatego taki tytuł)... a mianowicie według nich większość tych pieniędzy idzie na sprzątaczki i patch''e.
Np. ktoś napisał że patch kosztuje 250000dolarów! W mordę jak by tak było to byśmy nie ujrzeli ani jednego patch''a to ani jednej gry!

I ja chciałem wyjaśnić tym osobą że Blizzard nie pracuje społecznie. Oni nie chcą spędzić życia robiąc jedną grę, tylko się rozwijać. Więc muszą mieć na ten cel pieniądze i co za tym idzie muszą cały czas zarabiać. To jest dokładnie tak jak z każdą firmą która chce iść na przód.

Mój pierwszy Post był tak napisany że nie każdy mnie zrozumiał, ale mam nadzieję(chociaż pewnie zaraz ktoś będzie mi wrzucał) że teraz stało się jasne co mam na myśli.

PS nie jest ładnie też zwracać uwagę na to że ktoś robi błędy ortograficzne bo niektórzy mają tzw. dysleksję i tego nie kontrolują - tak jak ja, tyle że staram się z tym walczyć i prawie błędów nie robię.

PS a moje post''y jak ktoś zauważył wyżej często(prawie zawsze) pojawiają się w news''ach o WoW bo pojawiają się prawie we wszystkich news''ach w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 19:46, J.a.k napisał:

++++++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!!++++++++++++++++++++++++
ATTENTION!!!

No to dobrze wzystko zrozumiałem :D.. i przyznałem Ci pewną dozę racji ;).. Wszystko w porządku, chyba, że ja z kolei wypowiedziałem się w moim poprzednim poście w sposób zbyt mało czytelny. Nie zmiania to faktu, że ustanowiona przez Ciebie teza (tzn, że wierzą, iż patche kosztują.. itp.. itd) tyczy się jedynie pewnego naprawdę mocno zawężonego grona osób.. ekhm. Ja postuluję tylko to, iż nawet mimo tego, że ta kasa jest blizzardowi potrzebna tylko do tego żeby zarabiać i iść naprzód - póki jest on jedną z tych firm, które równoczesnie dbają o klienta, dopracowują i rozwijają swoje projekty wznosząc się momentami na "wyżyny grywalnych możliwości" :P.. To naprawdę nie mam nic przeciwko a i jeszcze większego im wzrostu i rozrostu życzę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu jesteś właśnie idealnym przykładem gościa do którego kieruje ten temat.

Widzisz temat o WoW i nie ma w nim zachwytów to myślisz że trzeba zjechać gościa który to "coś" napisał. Nawet nie wiesz o co chodzi.

Są gry MMORPG które się ściąga z internetu, a potem tylko płaci abonament i nie jest to żadne "Tibii"(nie wiem co to jest) np. Lineage czy Ragnarok(abonamnt jest prawie taki sam jak w WoW).

PS zanim mi znów zaczniesz wrzucać przeczytaj POST pod tytułem: "Attention".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj post

Mam zamiar kupić sobie WoW-a, ale przedtym musze zapytać o parę rzeczy.:

1. Pierwszy miesiąc gry jest gratis. Czy np. jak nie bede miał pieniędzy na nastepny miesiac to dostaje kare czy nie moge grać aż zapłace?
2. Ile kosztuje abonament i na ile miesięcy jest karta pre-praid?
3. Jak nie mam karty płatniczej to czym wtedy płace abonament?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władco jesteś idealnym przykładem władcy, którego władczość jest nazbyt władcza aby nad nami władać.

W pierwszym poście napisałeś: "Ale dwie bomby za pudełko z grą to, niczym nie uzasadniona, przesada.", a następnie w poście ATTENTION!!!: "Inaczej mówiąc(bo niektórzy na 100% znów nie zrozumieli), ten temat nie dotyczy Blizzard''a(no tylko w pewnym pobocznym sensie), nie dotyczy też WoW(tytuł z WoW zwraca uwagę i też pewnym sensie ten temat go dotyczy)", albo nawet jeszcz lepiej: "I ja chciałem wyjaśnić tym osobą że Blizzard nie pracuje społecznie. Oni nie chcą spędzić życia robiąc jedną grę, tylko się rozwijać. Więc muszą mieć na ten cel pieniądze i co za tym idzie muszą cały czas zarabiać. To jest dokładnie tak jak z każdą firmą która chce iść na przód."

Czyli najpierw piszesz, że gra jest straaasznie droga, a potem bronisz Blizzarda, że jednak muszą mieć pieniądze na ten cel i że to jest tak naprawde OK("To jest dokładnie tak jak z każdą firmą która chce iść na przód").

" że nie podoba mi się jak ludzie głoszą że on jest tylko po to żebyśmy mogli grać w WoW" - a mi się nie podoba, że niejaki J.a.k głosi, że on jest po to, abyśmy przejrzeli na oczy.

Jak to napisał Ferilas de Rienne, mocno zawęziłeś grono fanów WoWa tylko do tych, którzy gloryfikują Blizzarda. A niech sobie gloryfikują! Kochają tę grę, a to, że niektóre argumenty, którye przytaczają w celu obrony WoWa są nieprawdzwie to już mniejszy problem. Są atakowani z zazdrości, czyli tym bardziej przez zupełnie nie uzasadnione argumenty. Każdy człowiek ma prawo do obrony. Czy ktoś z niego korzysta, czy nie, czy używa go dobrze, czy nie to jego sprawa. Ważne, jest to, że WoW jest dla nich sposobem na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:27, graczomaniak napisał:

1. Pierwszy miesiąc gry jest gratis. Czy np. jak nie bede miał pieniędzy na nastepny miesiac
to dostaje kare czy nie moge grać aż zapłace?
2. Ile kosztuje abonament i na ile miesięcy jest karta pre-praid?
3. Jak nie mam karty płatniczej to czym wtedy płace abonament?


1. Twoje konto zostanie zamrożone i nie będziesz mógł grać - aż zapłacisz. Innych kar nie ma.
2. Abonament oscyluje wokół kwoty 50 złotych (w zależności od kursu złotówka-euro i okresu za który chcesz apłacić). Karta prepaid przedłuża grę o 60 dni.
3. Kartą prepaid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:27, graczomaniak napisał:

moj post

Mam zamiar kupić sobie WoW-a, ale przedtym musze zapytać o parę rzeczy.:

1. Pierwszy miesiąc gry jest gratis. Czy np. jak nie bede miał pieniędzy na nastepny miesiac
to dostaje kare czy nie moge grać aż zapłace?
2. Ile kosztuje abonament i na ile miesięcy jest karta pre-praid?
3. Jak nie mam karty płatniczej to czym wtedy płace abonament?
:)


1.) tak/ poprostu nie mozesz grac
2.) karty sa chyba na 1 miesiac i na 2 miesiace i kosztuja 109-120zl( 2 miechy) a ile abonament nie orientuje sie ale taniej bo jak placisz karta to jak placisz z gory caly rok np to placisz oczywiscie mniej.
3.) to wtedy uzywasz karty zdrapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli kupie karte pre-praid na dwa miechy to dopiero po tych dwóch miesiącach bede mógł kupic nastepną zeby opłacic nastepne miechy??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:51, graczomaniak napisał:

Czyli jeśli kupie karte pre-praid na dwa miechy to dopiero po tych dwóch miesiącach bede mógł
kupic nastepną zeby opłacic nastepne miechy??:)

kupic sobie mozesz wczesniej i aktywowac ja wtedy kiedy skonczy ci sie aktualna :D nawet jak masz kase nie wiem czy na kartach sa jakies daty waznosci czy co :D kupic x takich karty zeby miec zapas na wiele miesiecy :D
jak cos zle powiedzialem to niech mnie ktos poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:17, graczomaniak napisał:

Ale aktywować bede go mógł po 2 miesiącach jak skonczy mi sie stary abonament????:)

hmm tutaj to juz jakis wow maniak musi ci powiedziec bo tak dokladnie to sie juz orientuje czy mozna aktywowac np 2 karty i miec 4 miechy. ale co to za roznica konczy ci sie wpisujesz kod z karty i grasz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedział Ferilas prawda jest po obu stronach, owszem ci ludzie którzy mówią że Blizzard nic na tym nie zarabia są w błedzei ale fakt jest faktem że część pieniędzy z tego abonamentu idzie na utrzymanie tych serverów, ale nie wszystko reszta idzie do kieszeni blizzarda, ale co w tym złego wkońcu stworzyli najlepszego MMORPGA na świecie :D.
PS. A co ma za znaczenie ile ten gość ma lat, jest poczatkujący, nie wie wszystkeigo i che się dowiedzieć tutaj wiek nie gra roli (czemu tak wielu sie zawsze czepia o wiek :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:25, J.a.k napisał:

Mogę się założyć że masz mniej niż 15lat.

Nawet gdyby miał to co to ma do rzeczy?
Mądrze prawi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:17, graczomaniak napisał:

Ale aktywować bede go mógł po 2 miesiącach jak skonczy mi sie stary abonament????:)


Jak chcesz, to możesz aktywować nawet wszystkie karty na raz np. aktywujesz 1 kartę - masz 2 miesiące grania, aktuwyjesz drugą kartę po miesiącu - masz 3 miesiące grania (1 z pierwszej i 2 z drugiej), aktywujesz na raz 6 kart - masz 12 miesięcy niczym nieograniczonego grania. Jak pierwsza karta "wyczerpie się", to automatycznie (o ile masz już aktywowaną drugą), włączy się druga (zmieni się jej status z pending na active), potem trzecia itd. Mimo wszystko lepiej zainwestować w kartę płatniczą i płacić abonament, w skali roku wychodzi znacznie taniej (kurs euro + im więcej na raz zapłacisz, tym mniej płacisz, ponadto płacąc za karty nie uzględnia się zmiennego kursu ero na bieżąco, a dodatkowo dochodzi jeszcze opłata za przesyłkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:25, J.a.k napisał:

Mogę się założyć że masz mniej niż 15lat.


A nie zgadłeś. Ale z tej właśnie wypowiedzi jestem przekonany, że to TY masz mniej niż 15 lat.
1:0 dla mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nic złego mieć mniej niż 15lat jak ma się troche oleju w głowie, a ty mimo swojego wieku nadal masz tam pusto.
Cytujesz jakieś wyrwane z kontekstu zdania, a potem interpretujesz je jak chcesz!

"Czyli najpierw piszesz, że gra jest straaasznie droga, a potem bronisz Blizzarda, że jednak muszą mieć pieniądze na ten cel i że to jest tak naprawde OK("To jest dokładnie tak jak z każdą firmą która chce iść na przód")."

W tym zdaniu gdzie pisze o cenie WoW, wyraziłem tylko swoje zdanie. Jest ono moje i myśle że mam trochę racji. Bo inne gry tego typu tyle nie kosztują - rzecz jasna pudełko z płytkami, opłaty miesięczne są wszędzie takie same i pewnie racjonalne(to ostatnie zdanie napisałem specjalnie dla ciebie żebyś się znów nie doje**ł)! Głównym jedneak wątkiem ono w założeniach nie było. Chciałem tylko wyjaśnić tam że: "abonament jest jak dla mnie ok, więc nie podejmujcie tego tematu". A tu wszyscy zagożali fani Blizza wyłapali tylko to zdanie gdzie pisze o cenie pudełka i zaczęli usprawiedliwiać producenta, że jest ona także ok. Czyli jednak mam rację twierdząc że wy zawsze staracie się wyidealizować Blizzard(mimo że gra jest najdroższym tytułem w sklepie gram.pl).

"Jak to napisał Ferilas de Rienne, mocno zawęziłeś grono fanów WoWa tylko do tych, którzy gloryfikują Blizzarda."

No pewnie są i tacy którym podoba się WoW nie ze względu na to że wyprodukował go Blizzard, którzy widzieli inne MMORPG by mieć porównanie i mają gdzieś fakt że to Azeroth. Ale bardzo dużo osób po prostu uległo reklamie jaką gwarantował świat Warcrafta oraz baśni o idealnym Blizz''zie który robi "idealne, innowacyjne i wyznaczające nowe standardy gry".

PS Jak nie wieżycie to obserwujcie losy Ghost którego Blizz dopieszcza od czterech lat. Konsolowi gracze mają w nosie fakt że to Blizz i powiedzą ile w rzeczywistości jest warta ta gra(zerżnięta z genialnego MGS i osadzona w jednym z uniwersów Blizzard''a - historia lubi się powtarzać tylko że teraz finał będzie inny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co... a ten tak się przejął tą swoją krucjatą, że nawet osobne wątki na forum w tym celu zakłada. Najzabawniejsze jest to, że najwięcej kyrytki i czepiania na temat abonamentu, WoWa i okrutnego Blizzarda słyszy się od osoby, która w ogóle nie ma pojęcia na temat tego, co komentuje. Za troskę o moje pieniądze z góry dziękuję, ale radzę pilnować własnej kieszeni. Podsumowując... nudne robi się czytanie postów J.a.k.`a - zawsze to samo, tylko w nieco innym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.. Ja nie widzę tu sensu by dyskutować z nim.. Bo to do niczego nie prowadzi.. Ciągnie cały czas to samo w kółko i nic do niego nie dociera.. Ba najlepsze jest to że pisze o czymś o czym nie ma zbyt dużego pojęcia... I tu przychodzi mi do głowy jedno pytanie:

J.a.k po co ten temat założyłeś? Po co o WoW-ie piszesz? Jaki w tym twój cel? Nawet w to nie graszi blade pojęcie o tej gierce masz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wróce na miesiąc do WoW, specjalnie dla was moje myszki.
Bo świat pełny takich jak wy i bez moich inteligętnych komentarzy by nie był ciekway. Stwór daj na siebie na miary to się odezwę do ciebie w grze i udowodnie że grałem w WoW. Ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować