Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Creative Assembly zapowiada Medieval 2: Total War

45 postów w tym temacie

Domek

Firma Creative Assembly, po krótkim romansie z gatunkiem zręcznościowych gier akcji (w postaci Spartana), wraca do tego, dzięki czemu zasłynęła - czyli do tworzenia złożonych gier strategicznych, łączących epickie bitwy ze strategicznym zarządzaniem. Prosto mówiąc - zapowiedziano Medieval 2: Total War.

Przeczytaj cały tekst "Creative Assembly zapowiada Medieval 2: Total War" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 18:47, ProChaoS napisał:

Ojjj zapowiada sie naprawde dobra gra strategincza. Ale czy bedzie ciekawa? Nie... tylko mediwal
w nowej skorze.


No i własnie dlatego będzie ciekawa. To będzie Medieval z nowym silnikiem graficznym i z nowymi opcjami. ;]

Skoro jest news na gram.pl to zapewne CDP zostanie polskim dystrybutorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 19:13, Bambusek napisał:

> Ojjj zapowiada sie naprawde dobra gra strategincza. Ale czy bedzie ciekawa? Nie... tylko
mediwal
> w nowej skorze.

No i własnie dlatego będzie ciekawa. To będzie Medieval z nowym silnikiem graficznym i z nowymi
opcjami. ;]

Skoro jest news na gram.pl to zapewne CDP zostanie polskim dystrybutorem.


Zapewne bedzie uzywal silnika Rome:Total War. Wiec dla mnie to rzadna nowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze bedzie używał silnika Rome. Tylko podrasowanego. To ma być odsłona ewolucyjna, dokładnie to samo, czym był pierwszy MTW. Żadna rewolucja, a po prostu ulepszenie tego, co kulało w poprzedniej odsłonie. Ale rewolucja w serii będie, tylko jeszcze nie tearz (MTW 2 będzie 4 TW, a jużtrwajaprace nad 5, który własnie ma być rewolucyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poprzez "przyciąganie osób nie interesujących się do tej pory grami tego typu" nie rozumieją terminu "uproszczenia". No i że jednostki nie będą takie pstrokate, bo nie przeszkadzało mi to do czasu odpalenia pierwszego lepszego moda. No i 10 000 osób to realia epoki, a nie jak w rome parodia starożytnej bitwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:17, hellgate napisał:

No i będzie można zagrać jedną z ówczesnych potęg światowych czyli Polską :)


Polska w średniowieczu nie była potęgą. W wieku XI Polska była wciąż młodym i niestabilnym krajem więc o potędze nie ma co nawet mówić. Wieki XII, XIII i początek XIV, to rozbicie dzielnicowe, więc gdzie tu potęga się ja pytam? Jeśli chodzi o wiek XV to tutaj można zacząć mówić o początkach dominacji Polski, ale tylko w regionie, w którym się znajdowała. Wiek XVI, to złoty wiek Polski. Dopiero tutaj można mówić o potędze, ale trzeba zaznaczyć, że ten wiek, to już nie średniowiecze...

Jeśli chodzi o samą grę, to mam nadzieję, że realia historyczne zostaną nieco mocniej w niej oddane niż w pierwszej części Medievala. Prowincja "Polska" czy prowincja "Litwa" (a takie były w poprzedniej części), to lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 22:10, hellgate napisał:

Dobra, dobra, zrozumiałem przesłanie..jeszcze któryś chce się wymądrzać?


Ja się nie wymądrzam tylko sprostowuję informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 22:10, hellgate napisał:

Dobra, dobra, zrozumiałem przesłanie..jeszcze któryś chce się wymądrzać?


ja nie widze tutaj zadnego wymadrzania
+ dla sarafana ze sprostował, sredniowiecze konczy sie upadkiem Konstantynopola bodaj w 1453, ne? :)

@Sarafan - wiek XVI to raczej nei wiek potegi polski, bo wtedy zaczely sie wszystkie wojny, wlasciwie to najbardziej ustabilizowana polska byla za czasow Kazka wielkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować