Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Squeenix odpowiada na pogłoski dotyczące FFXIII na PC

46 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2008 o 00:24, krzysiek-xxx napisał:

W 100% popieram Pana ze Squeenix. Taki zatwardziały PeCetowiec jak np. ja przechodzi
obojętnie obok takich tytułów.

Eh, nie tyle przechodzi obojętnie, co nie jest przyzwyczajony do tego typu gier. Bo kiedy dobry (podkreślam dobry) jRPG ukazał się na blaszaku? Ja znam jeno jeden - FFVII. Nie dziwię się więc, dlaczego PeCetowcy nie trawią japońskich cRPG''ów - po prostu takowych na blaszaki ze świecą szukać. Nie lubię tego typu ''topiców'' - odradzają one jedynie odwieczne walki fanbojów... Zresztą news jest bezsensowny - na cholerę nam wiedzieć, że Square-Enix nie ma NA RAZIE w planach wersji PeCetowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 13:33, Metalhead86 napisał:

Eh, nie tyle przechodzi obojętnie, co nie jest przyzwyczajony do tego typu gier. Bo kiedy
dobry (podkreślam dobry) jRPG ukazał się na blaszaku? Ja znam jeno jeden - FFVII. Nie
dziwię się więc, dlaczego PeCetowcy nie trawią japońskich cRPG''ów - po prostu takowych
na blaszaki ze świecą szukać. Nie lubię tego typu ''topiców'' - odradzają one jedynie
odwieczne walki fanbojów... Zresztą news jest bezsensowny - na cholerę nam wiedzieć,
że Square-Enix nie ma NA RAZIE w planach wersji PeCetowej?

Jeśli chodzi o mnie to przechodzę obojętnie bo jak powiedziałem turówek nie znoszę, lubię RPG typu Gothic, TES, Two Worlds, Wiedźmin, Guild Wars, Lineage II etc. Może trochę przesadziłem z tą moją niewiedzą na temat FF bo dorzucę jeszcze to, że przyglądałem się przez jakiś czas jak znajomy w to grał (pamiętam, że to była jakaś część na PS2 gdzie można było grać w piłkę wodna czy coś), ale nie zmienia to faktu, że i tak dalej poza tytułem nic mi ta gra nie mówi. Gdyby to typowy slasher (np. kliknięcie myszą to uderzenie) z walkami w czasie rzeczywistym to bardzo proszę zagrałbym. To jest tak jak z gatunkami gier. Strategie dajmy na to. Też ich nie lubię, ale mówi się, że są strategie i... jest StarCraft. I co z tego? Nie zagram choć bym nie wiem co. Dla mnie nie jest problemem kupić konsolę PS3, żeby mieć FF. I tu leży pies pogrzebany a nie w tym, że na PC nie ma turowych bo takie z reguły są jRPG''i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 15:39, krzysiek-xxx napisał:

Jeśli chodzi o mnie to przechodzę obojętnie bo jak powiedziałem turówek nie znoszę, lubię
RPG typu Gothic, TES, Two Worlds, Wiedźmin, Guild Wars, Lineage II etc.

De gustibus non est disputandum... Ja np. kocham cRPG''i takie jak seria The Elder Scrolls, Planescape: Torment czy Baldur''s Gate, aczkolwiek kompletnie nie trawię podgatunku zwanego jRPG.

Dnia 26.07.2008 o 15:39, krzysiek-xxx napisał:

Może trochę przesadziłem
z tą moją niewiedzą na temat FF bo dorzucę jeszcze to, że przyglądałem się przez jakiś
czas jak znajomy w to grał (pamiętam, że to była jakaś część na PS2 gdzie można było
grać w piłkę wodna czy coś), ale nie zmienia to faktu, że i tak dalej poza tytułem nic
mi ta gra nie mówi. Gdyby to typowy slasher (np. kliknięcie myszą to uderzenie) z walkami
w czasie rzeczywistym to bardzo proszę zagrałbym. To jest tak jak z gatunkami gier. Strategie
dajmy na to. Też ich nie lubię, ale mówi się, że są strategie i... jest StarCraft. I
co z tego? Nie zagram choć bym nie wiem co. Dla mnie nie jest problemem kupić konsolę
PS3, żeby mieć FF. I tu leży pies pogrzebany a nie w tym, że na PC nie ma turowych bo
takie z reguły są jRPG''i.

Jak to nie ma gier turowych? A Baldursy, Planescape: Torment czy Icewind Dale? Wbrew pozorom walka jest tam TUROWA, aczkolwiek rozgrywa się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. I są nie mniej dynamiczne i efektowne niż mogłoby się wydawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:10, jac22 napisał:

GoW, Mass Efect,LostPlanet tez nie mialo byc na PC. Wczesniej czy pozniej FFXIII pojawi
sie na blaszakach bo to dodatkowa kasa tym bardziej ,ze praktycznie jjest juz gotowa
pod PC wiec to praktycznie skinienie palcem i dodatkowa kasa wpada.

Mass Effect pojawił się na PC, bo BioWare jest wierne PC. S-E nie jest. I to, że gra jest tworzona na komputerach nie znaczy, że jest "gotowa" na PC. ''Komputer'' niekoniecznie musi oznaczać typowy sprzęt dla gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żadna strata. Nie znam serii Final Fantasy (jedynie ze słyszenia) i jakoś niespecjalnie żałuję tego, że nie ukaże się na PC. Zresztą w ostatnim zdaniu autor tekstu ma rację: kto jest fanem Final Fantasy pewnie ma już te gry na PS2 czy PS3, a kto jest tylko fanatykiem - jakoś to przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje

Po piersze większość z was nie zna seri z tego co widać.(pewnie za młoda <_<)
więc nie oceniajcie po okładce.

z J RPGów jeszcze na PC Wyszło jedno z Brach of The Fire i Grandia II.

Fanów FF na PCta jest dużo może ne na tym forum bo większość siedzi pewnie na stronach emulujących PS 1-2 itp.

naprawde duża strata według mnie.... Jakoś nie mam kasy na PS3 <_< a o inwestowaniu w PCta zapomniec raczej nie chcę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować