Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTAIV na pecety... w kolejce do ESRB!

77 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 18:46, beavisx napisał:

Jednak wracając do tematu. Jeśli GTA4 wyjdzie na peceta, na pewno część graczy z szacunku
dla twórców za zmianę zdania,


A skąd wniosek, że to zmiana zdania? Ja osobiście uważam, że od początku taki jest plan. Najpierw wydanie konsolowe i kilka miesięcy później wydanie PC. A nawet jeśli byłoby to "zmiana zdania" to z pewnością nie spowodowana szacunkiem do graczy - tylko żądzy do ich portfeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa wyjscia. Albo to rzeczywiscie pomylka (chlopaki sie rozpedzili i zaczeli wypisywac najpopularniejsze platformy) albo Rockstar powiedzial "Te! Mieliscie jeszcze tego nie ujawniac" ;]

Ja wierze ze na dniach ukaze sie news "GTA IV NA PC OFICJALNIE!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa a myślałem że będzię tak pięknie i PC nie doczeka się GTA 4. Dajcie spokój ile można. Gangsta i gangsta.
Jawn!!! przez duże J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:27, pRed@toor napisał:

jak by nei patrzeć gta 4 nie będzię pierwszym gta który nie wyjdzie na pc...
a tak miedzy bogiem a prawdą to ja nei znam nikogo kto ma orginalne gta na pieca, więc
ciężko siem rockym trochę dziwić

Ja znam bardzo wiele osob ktore moja orginalnego GTA...
Co prawdaw osobosci kilka, ale przrez internet znam wiele takich osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co mieliby to ukrywać...większy zysk jest napewno gdy gra na dany nośnik ma odpowiednia reklamę nawet parę miesięcy przed premierą...a może chodzi o ochronę przed piractwem:D jak to miało miejsce z przedpremierowym filmikiem z x-boxa pewnego gracza:Ld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak było GTA SA to narzekali na wielkie piractwo. To trzeba było wtedy pomyśleć i dać normalną cenę 100zł a nie 250zł. 250zł za grę to za dużo. Ale chytry 2x traci. Nawet moi znajomi którzy kupowali same oryginały kupili pirata i czekali aż wyjdzie tania wersja żeby wtedy ją kupić. A co do tego że piractwo jest tylko na PC. 6 moich znajomych ma PS2 każdy z nich przerobił konsole chipem i zasuwa na piratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na Kotaku i nie jest to żadną niespodzianką. Usunięcie ego po jakimś czasie jest na pewno sprawką Rockstara po to aby ludzie mieli jakiś hype podczas ogłoszenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wszystko to, bo cieb...dla marketingu. Rozgłos to reklama, reklama równa się większy popyt na grę co z kolei przenosi się na większe zyski. GTA IV wyjdzie na PC bo zawsze wychodziło. (po jakimś czasie od trafienia gry na konsole ale i tak na PC witało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wydanie GTA4 na PC było planowane od początku z obsuwką, dlatego żeby sprzedać prawie ten sam produkt dwukrotnie. Wystarczy choćby poczytać komentarze graczy konsolowych na zagranicznych forach, 80% piszących deklaruje, że dla samych modów zrobią upgrade PC i kupią GTA 4 jeszcze raz ze względu na same mody (w poprzednich GTA w tej materii nie było problemów i niedoboru produkcji graczy ;)).

Dość prosta sprawa:
1. Część graczy kupuje wersję konsolową, żeby pograć wcześniej w GTA4.
2. Reszta graczy + spora część tych co kupili wcześniej kupuje rozbudowaną wersję na PC.

Tym sposobem Rockstar zarabia dwukrotnie na jednej grze, bo koszty konwersji (zwłaszcza na PC) są bardzo niskie.

Gdyby Rockstar oficjalnie poinformował od razu, że gra wyjdzie także na PC, to znacznie więcej osób by po prostu poczekało grając w tym czasie w inne gry i dwukrotna sprzedaż by się nie udała. A teraz wystarczy dodać ulepszony tryb multi, poprawić grafikę, od razu rzucić narzędzia dla modderów i liczyć kasę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale z tego gram.pl sie szmatławiec robi... moglibyście dawać tylko pewne informacje, a nie jakieś ploty typu FFXIII bedzie na PC bo gre robią na PC, albo GTAIV bedzie na PC bo ktos sie pomylil w ESRB i po 10 minutach poprawił pomyłke. Albo chociaż dodawajcie przed tytuł newsa jakieś ''Plotka:'' albo ''Pogłoska:'', bo jak narazie to ostatnio ciagle robicie sensacje z niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darros
ale z tego gram.pl sie szmatławiec robi... moglibyście dawać tylko pewne informacje, a nie jakieś ploty typu FFXIII bedzie na PC bo gre robią na PC, albo GTAIV bedzie na PC bo ktos sie pomylil w ESRB i po 10 minutach poprawił pomyłke. Albo chociaż dodawajcie przed tytuł newsa jakieś ''Plotka:'' albo ''Pogłoska:'', bo jak narazie to ostatnio ciagle robicie sensacje z niczego.

czepiasz się .... :P a co do gta 4 to nawet zdaje mi się ze gram.pl nakręca ludzi na tą produkcje heeheh nie ma to jak reklama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to im chodzi, podgrzewając atmosferę, aby więcej ludzi się zainteresowało. Myślę, że GTA IV na PC na pewno powstanie, podobnie było zresztą z SA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

włąsnie włąsnie mogli by już tyle nie mieszać z tą wersją na PC ,, bo jak nie będzie trzeba sobie w końcu kupić te PS3 ,, jakoś sie starszego na mówi :D .. ale na kompy też by mogło wyjsc zawsze dla bezpieczeństwa można by pocieszyc tą grą na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować