Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 01:36, zamber1 napisał:

/.../
Jako DJ, nie mogę nawet nagrać legalnie ściągniętych utworów z beatportu na CD, bo w razie jakiejkolwiek kontroli będę oskarżony o piractwo.


W tej sytuacji nie możesz, podobnie jak osoba, która na własnym weselu ma nagraną swoją muzykę (bo legalnie kupiła płytę), nie może jej wyemitować publicznie. Łamiesz wtedy prawa autorskie, ponieważ zabronione jest publiczne odtwarzanie utworu, który jest objęty prawem autorskim. Chyba, że opłacisz możliwość emisji utworu w urzędzie.
Trochę to chore, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 02:41, greg_f napisał:

W tej sytuacji nie możesz, podobnie jak osoba, która na własnym weselu ma nagraną swoją
muzykę (bo legalnie kupiła płytę), nie może jej wyemitować publicznie. Łamiesz wtedy
prawa autorskie, ponieważ zabronione jest publiczne odtwarzanie utworu, który jest objęty
prawem autorskim. Chyba, że opłacisz możliwość emisji utworu w urzędzie.
Trochę to chore, niestety.


W rzeczy samej.
Niestety u nas jest taki bur... ten tego, że śmiech na sali.
W teorii organizacje typu ZAIKS są od tego by kontrolować takie rzeczy, tyle że w przypadku zawodu DJ, nienormalnym jest wymaganie opłat za emisję konkretnego utworu skoro DJ potrafi jednego wieczora zagrać nawet i kilkaset utworów, wykorzystując ich fragmenty.

W cywilizowanych krajach, sprawę rozwiązano licencjami DJ''skimi, ale oczywiście u nas musi minąć chyba z milion lat by ktokolwiek pomyślał o czymś takim.
Dlatego też Ustawa o Prawach Autorskich jest nagminnie ignorowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:05, zamber1 napisał:

/.../ W cywilizowanych krajach, sprawę rozwiązano licencjami DJ''skimi, ale oczywiście u nas musi minąć chyba z milion lat by ktokolwiek pomyślał o czymś takim. Dlatego też Ustawa o Prawach Autorskich jest nagminnie ignorowana.


Mieszkam w Irlandii i tutaj sprawa jest bardzo dobrze rozwiązana. Każdy klub opłaca raz na rok coś w rodzaju podatku i może bez ograniczeń emitować, miksować czy nawet wydawać swoje wersje piosenek na CD i pobierać za to pieniądze.
Każdy kraj musi się z tym użerać na własny sposób. Jednego tylko nie pojmuję:
http://www.pardon.pl/artykul/6211/cenzura_w_polskim_internecie_zaiks_walczy_z_gitarzystami/wszystkie
Normalnie brak słów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pardon to akurat erhgm bardzo niskiej wiarygodności źródło polityczne, taki polityczny pudelek ;)
Ale w tym kraju można się akurat wszystkiego spodziewać, na przykład ,,zabierz bogatemu daj biednemu"...
32% podatek, ludzie to jest chore!
Po co płacić też składki na ZUS skoro i tak ci co są chorzy wolą się leczyć niewiele drożej prywatnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:13, greg_f napisał:


Faktem jest, że ZAIKS to tylko banda darmozjadów.
Ale podobnie jak lama123, polecam w ogóle nie zwracanie uwagi na portal o2.pl
Dokładnie w całości jest on czymś na wzór dziennika Fakt i kultowego tygodnika Skandale. :D

Jedyne do czego może być przydatny ten portal, to do poprawienia sobie humoru czasami. ;)
Poniżej ostatnio wynaleziona perełka z forum o2.pl xD
http://img149.imageshack.us/img149/8910/bueheheheas3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:46, lama123 napisał:

Nie moge xD
Do kwasów to prędko :P
Swoją drogą ostatnio obserwuję też zeszmacenie TVN24, opowiadają o paris hilton, dodzie,
przeklejają newsy z plejada.pl , cholera FOX pełną gębą!


No forum z o2.pl jest jednym z lepszych miejsc do poprawienia sobie humoru, bo tam już mało zostało prowokatorów, a głównie spotkać można właśnie takich naturalnych debili. :D
Jeszcze jeden z najbardziej znanych Polskich portali torrentowych jest wart odwiedzania dla komentarzy właśnie, bo to co się tam dzieje, to czasami przechodzi aż ludzkie pojęcie.
Onet.pl zwyczajnie przestał już śmieszyć, bowiem większość komentarzy, to nienaturalne dzieła prowokatorów, których sztuczność wali na kilometr.

Co do telewizji, to się nie wypowiadam, bo z informacyjnych tylko CNN i BBC oglądam, a i też nie ostatnio, bo nie chce mi się zainstalować oprogramowania do karty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepszym miejscem do poprawienia sobie humoru jest kombo nonsensopedia + joemonster, gdzie masz tony takich upakowane w jednym miejscu :)
No i nie należy zapominać o 4chanie :)
A co do mediów: Polskie media coraz mniej nadają się do oglądania, polast cały czas nalatuje na gry komputerowe, TVN szuka tanich sensacji, a TVP cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:55, lama123 napisał:

I tak najlepszym miejscem do poprawienia sobie humoru jest kombo nonsensopedia + joemonster,
gdzie masz tony takich upakowane w jednym miejscu :)
No i nie należy zapominać o 4chanie :)
A co do mediów: Polskie media coraz mniej nadają się do oglądania, polast cały czas nalatuje
na gry komputerowe, TVN szuka tanich sensacji, a TVP cóż...


Nonsensopedia jest niezwykle nudna dla mnie.
Joemonster to tylko plagiat wszystkiego co można na necie znaleźć i sporo tam "kradzionego" materiału, który już gdzieś wcześniej widziałem.
To co głównie mnie odrzuca od tych dwóch, to także ta wspomniana wcześniej sztuczność, tak widoczna na onecie.

4chan to inna półka, fajna, ale w końcu nie ma to jak rodzimy obraz debilizmu, a nie wymysły jakichś nerdów z zachodu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:59, zamber1 napisał:

Nonsensopedia jest niezwykle nudna dla mnie.

Zagraj w grę ;)

Dnia 05.01.2009 o 03:59, zamber1 napisał:

Joemonster to tylko plagiat wszystkiego co można na necie znaleźć i sporo tam "kradzionego"
materiału, który już gdzieś wcześniej widziałem.
To co głównie mnie odrzuca od tych dwóch, to także ta wspomniana wcześniej sztuczność,
tak widoczna na onecie.

No Joemonster to właśnie takie skupisko wszystkiego i to jest fajne bo nie muszę szukać po 306236236083202680368207820378320 stronach ;)

Dnia 05.01.2009 o 03:59, zamber1 napisał:

4chan to inna półka, fajna, ale w końcu nie ma to jak rodzimy obraz debilizmu, a nie
wymysły jakichś nerdów z zachodu. ;)

4chan stworzył amerykanin i wszystko jest tam po hamerykańsku 0o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.
Pierwsze wydanie "Pana Tadeusza" zostało "sprzedane" za 99.000zł na Allegro...

Nie wiem jakim trzeba być jemiołem by taką pozycję wstawiać na Allegro.
Cena jest sztucznie zawyżona, bo w końcu takim "białym krukiem" pozycja nie jest, skoro ponoć zachowało jej się 1000egz.
No i po drugie, raczej na bank szczęśliwy nabywca nie zapłaci za te pozycję tylu pieniędzy, co zresztą było do przewidzenia, że najprędzej znajdzie się właśnie takiego "klienta" na Allegro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gazeta już jest bardziej wiarygodnym źródłem :)
Ale ostatnio coś dużo o tych aukcjach allegro jest na różnych portalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 04:47, lama123 napisał:

Gazeta już jest bardziej wiarygodnym źródłem :)


:D
Akurat o tej aukcji wiedziałem już kilka dni temu, ale fakt ze teraz kliknąłem w link z "aktualności" Liska. ;)

Ja muszę poszukać nieco informacji, bo mam arcyciekawy album Rosyjskich znaczków, gdzieś z 1930roku.
Może też z 99k jest wart, a nie powiem że nie pogniewałbym się za taką sumkę, szczególnie, że te opasłe tomisko wyniosłem za "chwilę strachu" =] ze swojej szkoły podstawowej ponad 20lat temu z pomieszczenia z makulaturą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to by wystarczyło na granie przez co najmniej 10 lat ;]
Ja się niestety nie mogę żadnym takim białym krukiem pochwalić, ale gdybym miał takie coś to bym poczekał i sprzedał za parę lat gdy cena będzie nie 90k a 900k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 05:07, lama123 napisał:

Oj to by wystarczyło na granie przez co najmniej 10 lat ;]
Ja się niestety nie mogę żadnym takim białym krukiem pochwalić, ale gdybym miał takie
coś to bym poczekał i sprzedał za parę lat gdy cena będzie nie 90k a 900k ;)


Pewnie że można czekać, ale to przejaw zachłanności. ;D
Za rok może wybuchnąć wojna światowa, jakiś galaktyczny robak zeżreć cały zapas papieru na ziemi, tudzież zwyczajnie Ponury może szarpnąć koło nas kosą. ]:>

Z takich "akcji", to do końca życia nie zapomnę "życzliwości" ojca jednego z moich kumpli z podstawówki.
Był zapalonym filatelistą, a ja pochwaliłem się że też mam sporo znaczków.
Gdy wybrałem się do niego w końcu z klaserami, pozamienialiśmy się z kumplem czymś tam z kolekcji (sporo moich znaczków to były popularne ówcześnie serie za grosze, ale i parę dziwnych znaczków po jakimś wujku czy kimś tam, zostało).
Jak to dzieciak (miałem wtedy chyba 9 lat), pozamieniałem te "szare i brzydkie" na "kolorowe i fajne" :D.
Po paru miesiącach, jakimś tam cudem (już nie pamiętam dokładnie) dowiedziałem się, a raczej moja mama, że jeden z tych znaczków został sprzedany za jakąś gigantyczną sumę (ojciec kumpla kupił samochód i wykupił mieszkanie w bloku), bo okazał się jakimś tam "białym krukiem". :/
Z kolekcji tej został mi tylko jakiś jeden znaczek z cesarstwa Austro-Węgierskiego czy czegoś tam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 05:21, zamber1 napisał:

Pewnie że można czekać, ale to przejaw zachłanności. ;D

Hmm to jest naturalne :P

Dnia 05.01.2009 o 05:21, zamber1 napisał:

Za rok może wybuchnąć wojna światowa,

Nawet teraz może wybuchnąć, klękajcie narody ;)
>jakiś galaktyczny robak zeżreć cały zapas papieru na ziemi,
A razem z papierem ludzi ? :P

Dnia 05.01.2009 o 05:21, zamber1 napisał:

tudzież zwyczajnie Ponury może szarpnąć koło nas kosą. ]:>

Ee tam ponury nie jest taki agresywny (jeśli chodzi nam o tego samego ) :]

Dnia 05.01.2009 o 05:21, zamber1 napisał:

Z takich "akcji", to do końca życia nie zapomnę "życzliwości" ojca jednego z moich kumpli
z podstawówki.
Był zapalonym filatelistą, a ja pochwaliłem się że też mam sporo znaczków.
Gdy wybrałem się do niego w końcu z klaserami, pozamienialiśmy się z kumplem czymś tam
z kolekcji (sporo moich znaczków to były popularne ówcześnie serie za grosze, ale i parę
dziwnych znaczków po jakimś wujku czy kimś tam, zostało).
Jak to dzieciak (miałem wtedy chyba 9 lat), pozamieniałem te "szare i brzydkie" na "kolorowe
i fajne" :D.
Po paru miesiącach, jakimś tam cudem (już nie pamiętam dokładnie) dowiedziałem się, a
raczej moja mama, że jeden z tych znaczków został sprzedany za jakąś gigantyczną sumę
(ojciec kumpla kupił samochód i wykupił mieszkanie w bloku), bo okazał się jakimś tam
"białym krukiem". :/
Z kolekcji tej został mi tylko jakiś jeden znaczek z cesarstwa Austro-Węgierskiego czy
czegoś tam... :/

Za błędy młodości płacimy już w młodości :>
Może ten klaser który chcesz sprzedać to przeznaczenie :P
Swoją drogą, to głupie ile ludzi chcą wydać za kawałek papieru z rysunkiem, pare machnięć pędzlem, czy kawałek srebra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 05:36, lama123 napisał:

Swoją drogą, to głupie ile ludzi chcą wydać za kawałek papieru z rysunkiem, pare machnięć
pędzlem, czy kawałek srebra...


Sztuka Panie. Sztuka...

;)

Edyta: Ło matko! Nawet nie wiedziałem, że to już tak rano. :P
Partyjka w Warcrafta i mykamy spać. :)

Dobranoc, a raczej Dzień Dobry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:21, lama123 napisał:

/.../

Sam fakt, że ZAIKS chce pozyskiwać opłaty za używanie ich licencjonowanych utworów, jest akurat bardzo wiarygodny. Podałem akurat to źródło, ponieważ trafiło mi w googlach jako pierwsze.
Chodziło mi raczej o efekt końcowy, nie o sposób zaprezentowania.

A tak na marginesie, to polecam wspaniałą grę, jaką jest Rise of the Argonauts od Codemasters. Od kiedy przeszedłem Prince of Persia, niesamowicie umila mi czas ;]
Trailer HQ: http://pl.youtube.com/watch?v=8n9u4MBwoik&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 03:27, zamber1 napisał:

O proszę... Ktoś jeszcze tutaj przesiaduje nocami oprócz mnie. ]:>
A myślałem, że tutejsi bezsenni już wyginęli. :D

Wyginęli bo wolne się skończyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować