Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce PhysX - zestaw ze sterownikami i grą Warmonger już jest

47 postów w tym temacie

Miałem okazję pobawić się tą paczką na GeForce 8800GT i Mass Effect, gra która chodziła spokojnie od miesiąca wywaliła się 3 razy w ciągu godziny, musiałem zainstalować poprzednią wersję. Nie zauważyłem żadnego skoku fps w grach, strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą - byłem właśnie na chwilę u znajomego i jego zdaniem jedynym przydatnym programem w tym pakiecie jest BadaBOOM bo bardzo szybko konwertuje filmy (jakieś 10x szybciej niż przez procesor). Wszystko inne można sobie ponoć odpuścić. Szkoda tylko, że BadaBOOM to 30-dniowy trial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja: Core 2 Duo E8400, 2 x 2GB RAM Patriot EP 800MHz CL4, Gigabyte GA-EP45-DS3L i Gigabyte Geforce GTX 260 896MB, Windows XP 32bit. Jak działają gry po zainstalowaniu sterowników i włączeniu PhysX-a:
- Warmonger - przedtem 15-20 fps, teraz 35-50 fps;
- Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - przedtem 80-100+ fps, teraz 40-60 fps, da się grać, w Ageia Island drzewa łamią się podobnie jak w Crysisie;
- Gears of War - działa idealnie, cały czas 62 fps, może mi tylko ktoś wyjaśnić, na czym konkretnie polega działanie PhysX-a w tej grze?
- Infernal - jak wyżej;
- Rainbow Six: Vegas - przedtem 50-70 fps, teraz skacze z 70 do 36 fps, przy większych akcjach spada do 15 fps (!!!) - Nie Da Się Normalnie Grać Z Włączonym PhysX-em, A To Przecież Gra Z 2006 Roku! :)
- Alpha Prime - gra nie włącza się po instalacji sterowników, niezależnie czy "akceleracja" PhysX jest włączona, czy nie, wywala błąd pliku Physxloader.dll. Problem da się obejść usuwając ten plik z foldeu, ale wtedy nici z PhysX-a. Co mnie to obchodzi, że to mało popularna niskobudżetówka, jeśli jest na oficjalnej liście gier wykorzystujących PhysX to ma działać.

Obawiam się, że nVidia troche robi ludzi w jajo. Cały czas, z tego co pisali można było wywnioskować, jakoby ich karty miały jakąś ukrytą funkcjonalność względem obsługi PhysX-a. Tymczasem w rzeczywistości widać, że tak naprawdę to nic innego, niż tylko ordynarna, software-owa emulacja za pomocą GPU. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że to etap przejściowy i z każdą następną wersją sterowników będą ten kod optymalizować. Załóżmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 17:14, gctechs napisał:

Obawiam się, że nVidia troche robi ludzi w jajo. Cały czas, z tego co pisali można było
wywnioskować, jakoby ich karty miały jakąś ukrytą funkcjonalność względem obsługi PhysX-a.
Tymczasem w rzeczywistości widać, że tak naprawdę to nic innego, niż tylko ordynarna,
software-owa emulacja za pomocą GPU. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że to etap przejściowy
i z każdą następną wersją sterowników będą ten kod optymalizować. Załóżmy.


Przecież to logiczne! Skoro karta graficzna część mocy ma poświęcać na obliczenia fizyki, to przecież musi być wolniej...A już na pewno nie szybciej, bo to byłoby niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maja karta graficzna GeForce 8600 GTS chyba załapała się do tego nowego zestawu sterowników i nie będę ukrywał że się z tego powodu cieszę. :) Akurat ten mod do gry Unreal Tournament III do niczego mi się nie przyda , bo niestety nie posiadam tej gry , ale za to darmową grę Warmonger z chęcią przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tymi sterownikami ;(.Ściągnąłem stery do 64 bitowej Visty i jak chciałem je zainstalować to instalacja kończyła się w połowie i potem się pojawiło zakończenie instalacji i pisało że się nie zainstalowało :(.Odinstalowałem poprzednie sterowniki ale i tak nadal to samo.Wiecie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować