Zaloguj się, aby obserwować  
shadowfan50

W co sie bawic? 5 gier hack and slash, które pozwolą nam szczęśliwie doczekac się premiery Diablo 3

28 postów w tym temacie

Minusem gier ze studia Blizzard jest chyba tylko to, że trzeba na nie tak długo czekać. Prócz tego cykle Warcraft, Starcraft czy Diablo są właściwie pozbawione wad. Faktem faktem, czekanie może się jednak dłużyć. Skoro dobrych kilka lat nadstawialiśmy ucha na ledwie ploteczkę o możliwości wydania Diablo 3, to ile przyjdzie nam teraz czasu spędzić zanim skończona gra wyląduje w napędach naszych komputerów? Diabli wiedzą. W międzyczasie trzeba rzecz jasna w coś grać, a że cykl Diablo doczekał się licznych naśladowców, jest z czego wybierać. Przedstawiam 5 gier, które skrócą czas oczekiwania na króla gatunku hack''n''slash.

Dungeon Siege - rzeź z domieszką strategii


Cykl Dungeon Siege doczekał się na PC dwóch odsłon (i kilku dodatków), z których upodobałem sobie przede wszystkim pierwszą. Gra, na modłę poważnych RPG, pozwalała prowadzić małą drużynkę dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy - na modłę Diablo - łoili wszystko co stanęło im na drodze i nie wzięło nóg za pas. Oryginalną cechą Dungeon Siege był system aktywnej pauzy, który pozwalał w zawierusze latających toporów zatrzymać grę, zaparzyć kawę, wyskoczyć po bułki, na spokojnie wskazać wszystkim członkom drużyny nowe cele, zapalić papierosa i dopiero wówczas dokończyć dzieła zniszczenia. Sprawiało to, że z Dungeon Siege robiła się PRAWIE strategia. Równie oryginalnym pomysłem było sprezentowanie drużynie gracza jucznego osiołka, który był przenośną centralą zaopatrzenia, w razie czego potrafiącą sprzedać wrogom parę siarczystych kopniaków.



Sacred - rzeź na szeroką skalę



W przeciwieństwie do Dungeon Siege Sacred był w znacznej mierze zręcznościówka, ale oferował zmagania na naprawdę rozległych, otwartych terenach. Tylko do gracz należała decyzja gdzie skieruje swoje kroki (albo kroki swojego wierzchowca) i kiedy porwie się z motyką na słońce w postaci dużo silniejszych przeciwników. Siłę wrogów można było zresztą w Sacred ocenić już na pierwszy rzut oka, bowiem wrażym kreaturom zdarzało się zajmować i po pół ekranu komputera. Pierwszy Sacred cierpiał co prawda na pewne techniczne problemy, typu znikające łupy, ale rozbudowanej wersji gry zatytułowanej ambitnie Sacred Plus, trudno już było coś zarzucić.



Loki - rzeź, której się nie udało



Największym problemem Loki było to, że do wesołej kompanii gier hack''n''slash dołączył zbyt późno, kiedy karty były już rozdane. Loki niestety nie trafiła się mocna talia, bowiem nie miał do zaoferowania nic ponad to, co pokazały już konkurencyjne tytuły. Pozostało mu nadrabianie oprawą audio-wideo. W efekcie został uznany za wybitnie przeciętną próbę zbicia kasy na klonowaniu Diablo i słuch po nim zaginął. A szkoda, bo - jeśli przeszło się już wszystkie najlepsze hack''n''slashe, to właśnie Loki był następny w kolejce.


Titan Quest - rzeź, której się udało



Na pierwszy rzut oka Titan Quest nie oferował niczego więcej ponad standardowego klona Diablo. Był natomiast wybitnie ładny i wybitnie grywany. Gra robiła dobry użytek ze starożytnych realiów pozwalając graczom zwiedzić Grecję, Babilon czy Egipt i rozklikać na łopatki setki znanych z mitologii bestii. Sukces Titan Quest zdyskontował dodatek zatytułowany Immortal Throne.


Space Hack - rzeź po polsku



Dwie główne zalety Space Hack to jego polski rodowód i umieszczenie akcji w przyszłości, na pokładzie gigantycznego statku kosmicznego. To rozwiązanie sprawiło, że o wiele bardziej niż pałki, miecze i topory liczyły się w Space Hack pistolety i karabiny. Niestety, gra nie odniosła spektakularnego sukcesu, przeciwnie - mało kto o niej słyszał a jeszcze mniej osób miało okazję w nią zagrać. Ja próbowałem. Przy pierwszym odpaleniu Space Hack padł mi dysk twardy, spalił zasilacz i z trzaskiem zdechło pół komputera. Dlatego akurat tej gry nie wspominam najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Space Hack i nawet przyjemnie sie grało^^ Grafika troche kańciasta ale wreszcie jakieś inne lokacje i inne uniwersum niż średniowiecze i fantasy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na D3 oczywiście czekam, ale nie uważam że muszę zapychać czas produkcjami diablopodobnymi:) Choć przyznam, że w pierwszą część Dungeon Siege grało się bardzo przyjemnie, lekko to odmienne od D, ale bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby o wiele szybciej i łatwiej, jakbyś napisał: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5408899,W_co_sie_bawic__5_gier_hack_and_slash__ktore_pozwola.html


No i nie trzeba by było tyle kopiować ;P

A co do HnS... Przy każdym z nich oprócz obu części Diablo się zaczynałem w końcu nudzić... Najdłużej wytrzymałem chyba przy Sacred, ale i ten tytuł mi się dość szybko jak na taką grę znudził... Chyba muszę spróbować tego Titan Questa, może w końcu trafię na to, co lubię ^^

EDIT: Link jak zwykle się rozwala xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 21:39, DDK napisał:

Byłoby o wiele szybciej i łatwiej, jakbyś napisał: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5408899,W_co_sie_bawic__5_gier_hack_and_slas
h__ktore_pozwola.html


No i nie trzeba by było tyle kopiować ;P

A co do HnS... Przy każdym z nich oprócz obu części Diablo się zaczynałem w końcu nudzić...
Najdłużej wytrzymałem chyba przy Sacred, ale i ten tytuł mi się dość szybko jak na taką
grę znudził... Chyba muszę spróbować tego Titan Questa, może w końcu trafię na to, co
lubię ^^

EDIT: Link jak zwykle się rozwala xP



Ja też najdłużej wytrzymałem przy sacred

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Space Hack''a grałam tylko trochę, całkiem przyjemny hack and slash, niemniej wolę klimaty fantasy (jedyny wyjątek to Mass Effect i KOTOR). Z tych gier uwielbiam Sacreda- ogromny świat który możemy zwiedzać od samego początku, dużo broni, różnorodni przeciwnicy i ciekawe postacie do wyboru;)
Pamiętam jak ze znajomym się ścigaliśmy kto będzie miał wyższy level i zabije więcej smokówxD

Loki''ego uruchomiłam niedawno, ale to nie to samo - czegoś tej grze brakuje, poza tym gra jest za długa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:17, ceSSar napisał:

przepraszam gdzie tu strategia?

W używaniu umiejętności :) Trzeba wiedzieć, kiedy której użyć :)
Fakt, że wedle tej definicji Diablo II jest strategią pełną gębą, podobnie jak każdy hack''n''slash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:19, ziptofaf napisał:

> przepraszam gdzie tu strategia?
W używaniu umiejętności :) Trzeba wiedzieć, kiedy której użyć :)
Fakt, że wedle tej definicji Diablo II jest strategią pełną gębą, podobnie jak każdy
hack''n''slash.


noo nastepny.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:30, shadowfan50 napisał:

>
> >
> > Dungeon Siege - rzeź z domieszką strategii
> >
> przepraszam gdzie tu strategia?
>
>

Jaki koleś XD


gdzie tu strategia?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ludzie chociaz poczytajcie na temat jakiejs gry potem sie wypowiadajcie bo bajki piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:40, ceSSar napisał:

noo nastepny.........


Gdybyś nie zauważył, mój post był ironią :) W Dungeon Siege grałem i strategią go nie nazwę.
Strategia = Warcraft, Warhammer 40.000, Supreme Commander, World in Conflict...Dungeon Siege nijak nie pasuje mi do tej grupy. Ale gdyby zamiast słowa strategia użyć taktyka, to miałoby to sens. Bo troszkę pomyślunku na bossów trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:41, ceSSar napisał:

ludzie chociaz poczytajcie na temat jakiejs gry potem sie wypowiadajcie bo bajki piszecie


To może ty przeczytasz kilka postów wyżej, że to nie jego tekst, tylko go zerżnął perfidnie z obcej strony.
Wiesz? Czyta się temat, w którym się wypowiadasz. Tnie się posty. Jesteś brygadzistą i takich podstawowych rzeczy nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2008 o 13:51, ziptofaf napisał:


Gdybyś nie zauważył, mój post był ironią :) W Dungeon Siege grałem i strategią go nie
nazwę.


sorki ale zacytowales mojego posta i sie przerazilem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:56, greg_f napisał:

> ludzie chociaz poczytajcie na temat jakiejs gry potem sie wypowiadajcie bo bajki
piszecie

To może ty przeczytasz kilka postów wyżej, że to nie jego tekst, tylko go zerżnął perfidnie
z obcej strony.
Wiesz? Czyta się temat, w którym się wypowiadasz. Tnie się posty. Jesteś brygadzistą
i takich podstawowych rzeczy nie wiesz?


czlowieku nie ucz ojca dzieci robic bo delegatem to juz bylem 2 x
a jak losu mojego nie chcesz podzielic to wypowiadaj sie w temacie a nie pouczaj

totalnie bezsasadne twe pouczenia....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować