Zaloguj się, aby obserwować  
shadowfan50

W co sie bawic? 5 gier hack and slash, które pozwolą nam szczęśliwie doczekac się premiery Diablo 3

28 postów w tym temacie

shadowfan50 ->

Dnia 18.08.2008 o 13:30, shadowfan50 napisał:

Jaki koleś XD


ceSSar ->

Dnia 18.08.2008 o 13:30, shadowfan50 napisał:

noo nastepny.........


Przypominam Panom, że jesteście na forum a nie na irc-u.
Za spamowanie otrzymujecie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 14:05, ceSSar napisał:

czlowieku nie ucz ojca dzieci robic bo delegatem to juz bylem 2 x


No to czemu nadal nie tniesz cytatów? Robisz pełno błędów :/ Straszny śmietnik się robi.

Dnia 18.08.2008 o 14:05, ceSSar napisał:

a jak losu mojego nie chcesz podzielic to wypowiadaj sie w temacie a nie pouczaj


Wypowiadam się na temat. Pouczam się, bo się czepiasz kogoś, że napisał stwierdzenie, że DS jest z domieszką strategii, a w rzeczywistości, to nie był JEGO tekst. dyskutujemy o tym skopiowanym tekście, więc myślę, że na temat.

Dnia 18.08.2008 o 14:05, ceSSar napisał:

totalnie bezsasadne twe pouczenia....:P


Nie uważam tak.

Odnośnie DS jako gry z domieszką strategii, to muszę się z takim stwierdzeniem zgodzić.
Strategia została tutaj użyta nie jako określenie gatunku gry, tylko samego sposobu sterowania. Kierujesz grupą 6(8) osób, stosujesz aktywną pauzę, masz jakieś 30 umiejętności dla każdej z typu postaci, kilkaset itemów do wykorzystania... Myślę, że słusznie zostało to nazwane "rzezią z domieszką strategii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 14:17, greg_f napisał:

> czlowieku nie ucz ojca dzieci robic bo delegatem to juz bylem 2 x

No to czemu nadal nie tniesz cytatów? Robisz pełno błędów :/ Straszny śmietnik się robi.


co cie to obchodzi jak nie chcesz to nie czytaj
pokaz mi jeden blad oprocz braku polskich liter
smietnik robisz ty bo za nauczyciela chcesz robic

Dnia 18.08.2008 o 14:17, greg_f napisał:


> a jak losu mojego nie chcesz podzielic to wypowiadaj sie w temacie a nie pouczaj


Wypowiadam się na temat. Pouczam się, bo się czepiasz kogoś, że napisał stwierdzenie,
że DS jest z domieszką strategii, a w rzeczywistości, to nie był JEGO tekst. dyskutujemy
o tym skopiowanym tekście, więc myślę, że na temat.

no to jak nie jego tekst to niech dowie sie wiecej a nie bezmyslnie kopiuje jakies pierdoly

Dnia 18.08.2008 o 14:17, greg_f napisał:

Odnośnie DS jako gry z domieszką strategii, to muszę się z takim stwierdzeniem zgodzić.


bzdura totalna i nie zgadzam sie z tym

Dnia 18.08.2008 o 14:17, greg_f napisał:


Strategia została tutaj użyta nie jako określenie gatunku gry, tylko samego sposobu sterowania.
Kierujesz grupą 6(8) osób, stosujesz aktywną pauzę, masz jakieś 30 umiejętności dla każdej
z typu postaci, kilkaset itemów do wykorzystania... Myślę, że słusznie zostało to nazwane
"rzezią z domieszką strategii".


pokaz mi tylko jeden portal (oczywiscie mowa tu o powaznych i znajacych temat) ktory stwierdzi ze to domieszka strategi no chociaz jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 14:17, greg_f napisał:

z typu postaci, kilkaset itemów do wykorzystania... Myślę, że słusznie zostało to nazwane
"rzezią z domieszką strategii".

Raczej taktyki, choć w grach tego typu zazwyczaj ten element taktyczny jest mocno spłycony (podejrzewam, że tak jest w jedynce, bo osobiście grałem tylko w 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 19:31, shadowfan50 napisał:

Minusem gier ze studia Blizzard jest chyba tylko to, że trzeba na nie tak długo czekać.
Prócz tego cykle Warcraft, Starcraft czy Diablo są właściwie pozbawione wad. Faktem faktem,
czekanie może się jednak dłużyć. Skoro dobrych kilka lat nadstawialiśmy ucha na ledwie
ploteczkę o możliwości wydania Diablo 3, to ile przyjdzie nam teraz czasu spędzić zanim
skończona gra wyląduje w napędach naszych komputerów? Diabli wiedzą. W międzyczasie trzeba
rzecz jasna w coś grać, a że cykl Diablo doczekał się licznych naśladowców, jest z czego
wybierać. Przedstawiam 5 gier, które skrócą czas oczekiwania na króla gatunku hack''n''slash.


Dungeon Siege - rzeź z domieszką strategii


Cykl Dungeon Siege doczekał się na PC dwóch odsłon (i kilku dodatków), z których upodobałem
sobie przede wszystkim pierwszą. Gra, na modłę poważnych RPG, pozwalała prowadzić małą
drużynkę dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy - na modłę Diablo - łoili wszystko co
stanęło im na drodze i nie wzięło nóg za pas. Oryginalną cechą Dungeon Siege był system
aktywnej pauzy, który pozwalał w zawierusze latających toporów zatrzymać grę, zaparzyć
kawę, wyskoczyć po bułki, na spokojnie wskazać wszystkim członkom drużyny nowe cele,
zapalić papierosa i dopiero wówczas dokończyć dzieła zniszczenia. Sprawiało to, że z
Dungeon Siege robiła się PRAWIE strategia. Równie oryginalnym pomysłem było sprezentowanie
drużynie gracza jucznego osiołka, który był przenośną centralą zaopatrzenia, w razie
czego potrafiącą sprzedać wrogom parę siarczystych kopniaków.



Sacred - rzeź na szeroką skalę



W przeciwieństwie do Dungeon Siege Sacred był w znacznej mierze zręcznościówka, ale oferował
zmagania na naprawdę rozległych, otwartych terenach. Tylko do gracz należała decyzja
gdzie skieruje swoje kroki (albo kroki swojego wierzchowca) i kiedy porwie się z motyką
na słońce w postaci dużo silniejszych przeciwników. Siłę wrogów można było zresztą w
Sacred ocenić już na pierwszy rzut oka, bowiem wrażym kreaturom zdarzało się zajmować
i po pół ekranu komputera. Pierwszy Sacred cierpiał co prawda na pewne techniczne problemy,
typu znikające łupy, ale rozbudowanej wersji gry zatytułowanej ambitnie Sacred Plus,
trudno już było coś zarzucić.



Loki - rzeź, której się nie udało



Największym problemem Loki było to, że do wesołej kompanii gier hack''n''slash dołączył
zbyt późno, kiedy karty były już rozdane. Loki niestety nie trafiła się mocna talia,
bowiem nie miał do zaoferowania nic ponad to, co pokazały już konkurencyjne tytuły. Pozostało
mu nadrabianie oprawą audio-wideo. W efekcie został uznany za wybitnie przeciętną próbę
zbicia kasy na klonowaniu Diablo i słuch po nim zaginął. A szkoda, bo - jeśli przeszło
się już wszystkie najlepsze hack''n''slashe, to właśnie Loki był następny w kolejce.


Titan Quest - rzeź, której się udało



Na pierwszy rzut oka Titan Quest nie oferował niczego więcej ponad standardowego klona
Diablo. Był natomiast wybitnie ładny i wybitnie grywany. Gra robiła dobry użytek ze starożytnych
realiów pozwalając graczom zwiedzić Grecję, Babilon czy Egipt i rozklikać na łopatki
setki znanych z mitologii bestii. Sukces Titan Quest zdyskontował dodatek zatytułowany
Immortal Throne.


Space Hack - rzeź po polsku



Dwie główne zalety Space Hack to jego polski rodowód i umieszczenie akcji w przyszłości,
na pokładzie gigantycznego statku kosmicznego. To rozwiązanie sprawiło, że o wiele bardziej
niż pałki, miecze i topory liczyły się w Space Hack pistolety i karabiny. Niestety, gra
nie odniosła spektakularnego sukcesu, przeciwnie - mało kto o niej słyszał a jeszcze
mniej osób miało okazję w nią zagrać. Ja próbowałem. Przy pierwszym odpaleniu Space Hack
padł mi dysk twardy, spalił zasilacz i z trzaskiem zdechło pół komputera. Dlatego akurat
tej gry nie wspominam najlepiej.



Ten koleś skopiował z takiej jednej strony.Widzialem tam takie coś,normalnie identyko.Nie powiem co to za stronka była bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Shadowgrounds Survivor. H''n''s w klimatach s-f i inwazją obcych. Super siekanina. Zero myślenia, palec na spuście i do przodu. Idealny odstresowywacz. Jucha chlapie na ściany, podłogi, na bohatera i co tam jeszcze. Wszystko wokół wybucha dzięki beczkom z paliwem. Naprawdę się zdzwiiłem kiedy wsiąkłem na pare godzin przy tej grze. Nie sadziłem, że jest taka fajna.
Trzy postacie, każda z pistoletem i dwiema róznymi spluwami plus granaty. Wybór narzędzi exterminacji jest wystaczający. Naprawde polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Titan Questa wraz z dodatkiem. Obecnie IMO najlepszy hack''n''slash po diablo...
Diablo i Diablo II polecać nie będę, bo to chyba oczywiste, że każdy fan tego gatunku powinien wiedzieć co jest święte... :P

Dla patriotów - Frater -> gra jest ogólnie słaba, ale jak się człowiek nudzi to można w nią pograć... :P

Legend: Hand of God -> też bardzo dobry slash, wart uwagi

Loki przynudzają, ale jak masz dużo czasu i nie wiesz co z nim zrobić, to możesz go poświęcić tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, szkoda, że post startowy jest ewidentnym plagiatem:

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,5408899,W_co_sie_bawic__5_gier _hack_and_slash__ktore_pozwola.html

Ale takie czasy nastały, że nawet prace magisterskie "pisze się" metodą "kopiuj/wklej". W Diablo ilość questów i ich "fabuła" wołały o pomstę do nieba, ale grywalność tej gry była po prostu fenomenalna.

Ja ze swej strony poleciłbym "Divine Divinity". Młócka też była przednia, a ilość i jakość questów była nieporównywalnie bogatsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować