Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Złoże z wysp możesz wydobywać poprzez kopalnię, bez znaczenia czy to węgiel, miedź, złoto itd itp.
W przypadku węgla masz kopalnię I i kopalnię II, na złoże musi być II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań dotyczących ANNO 1404.
1.Zakupiłem wersję Gold z UEX, na pudełku jest znaczek PL, ale grę mam po angielsku mimo, że gdzie się dało dawałem polski podczas instalki, czy da się jakoś ustawić teraz polski?
2.Czy dodatek Venice jest oddzielną kampanią czy jakoś nakłada się na podstawkę, bo dodatek już mogę odpalić, a gdy odpalam podstawkę to mi woła 2GB aktualizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 16:11, darkwind21 napisał:

2.Czy dodatek Venice jest oddzielną kampanią czy jakoś nakłada się na podstawkę, bo dodatek
już mogę odpalić, a gdy odpalam podstawkę to mi woła 2GB aktualizacji?

Venice i Podstawka mają oddzielne kampanie z tymże w Venice jest to jakieś 11 fabularnych scenariuszy dostępnych w menu z Scenariuszami, podczas gdy zwykłe 1404 ma pełnoprawną kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, jestem w trzeciej misji podstawki, pomagam Guyowi zbudować port na krucjatę i niestety zabrakło mi narzędzi, nikt na mapie nie udostępnia już narzędzi, a wolnych kupców nie widziałem. Czy coś przeoczyłem czy tu niestety trzeba się liczyć z zasobami i muszę zaczynać misję od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 16:36, darkwind21 napisał:

Jeszcze jedno pytanko, jestem w trzeciej misji podstawki, pomagam Guyowi zbudować port
na krucjatę i niestety zabrakło mi narzędzi, nikt na mapie nie udostępnia już narzędzi,
a wolnych kupców nie widziałem. Czy coś przeoczyłem czy tu niestety trzeba się liczyć
z zasobami i muszę zaczynać misję od nowa?


Nie grałem w kampanię, ale jeśli na prawdę nikt nie sprzedaje narzędzi to:
1. Posprzedawaj niepotrzebne budynki by dostać narzędzia
2. Jeśli na mapie jest kopalnia żelaza, rozpocznij misję od nowa i spróbuj samemu zacząć produkować narzędzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 16:36, darkwind21 napisał:

Jeszcze jedno pytanko, jestem w trzeciej misji podstawki, pomagam Guyowi zbudować port
na krucjatę i niestety zabrakło mi narzędzi, nikt na mapie nie udostępnia już narzędzi,
a wolnych kupców nie widziałem. Czy coś przeoczyłem czy tu niestety trzeba się liczyć
z zasobami i muszę zaczynać misję od nowa?


W porcie daj kupno narzędzi i czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:32, LK30 napisał:

Mam pytanko:
macie jakiś opracowany sposób rozmieszczania budowli w mieście? Miałam opracowaną urbanistykę
w poprzednich częściach, ale w tej są inne zasięgi i rozmiary budowli i ciągle coś mi
się nie meści albo nie obejmuje domków....:( No i muszę od samego początku stawiać po
2 kaplice na przykład, żeby objęło wszystkie chałupki...
Podrzućcie jakieś pomysły ....:) Z góry dzięki:))))


Nomadzi to screenshot0000, a Mieszczanie itd. to screenshot0001 .

PS Co do Nomadów - wiem, że koło bazaru jest pusto, ale w czasietworzenia zdjęcia nie było czasu na wypełnienie tego.

20130121191815

20130121191901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do kampanii - utknąłem w 5 części - pomagam Ibn al Hakimowi i Shapur al Sheikowi. Szukałem akurat żelaznej skrzyneczki - kluczyk mam. Przypomnę, że to misja z 3 gwiazdkami. Można podrzucić w załączniku screenshota tej wyspy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 19:27, Metro napisał:

A co do kampanii - utknąłem w 5 części - pomagam Ibn al Hakimowi i Shapur al Sheikowi.
Szukałem akurat żelaznej skrzyneczki - kluczyk mam. Przypomnę, że to misja z 3 gwiazdkami.
Można podrzucić w załączniku screenshota tej wyspy ?

O to chodzi?
http://anno1404.wikia.com/wiki/A_Storm_Breaks_Out#Medium_quest:_The_wreck_on_the_Pearl_reef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<!---EDYCJA POWYŻSZEGO POSTA--->

Jednak nie pomogło, ponieważ się okazało, że zebrałem wszystkie skrzynki na tej wyspie,której można zabrać.Wyniki:

- skrzynek na wyspie było 5
- znaleziono: - 1 Miedziany klucz
- 4 Ulepszacze.

Jakieś inne rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć zaludnienie na wyspie by mieszkańcy nie chodzili sobie po niej, tak jak to można zrobić w anno 2070? Ich duża ilość zmiejsza płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anno 1404

Skąd mam wziąć skóry potrzebne do dalszego rozwoju miasta?
Podobno z hodowli świń, ale nie mam takiego budynku, jakie wymagania muszę spełnić by pojawił się taki budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 10:30, falibor1 napisał:

Anno 1404

Skąd mam wziąć skóry potrzebne do dalszego rozwoju miasta?
Podobno z hodowli świń, ale nie mam takiego budynku, jakie wymagania muszę spełnić by
pojawił się taki budynek?

Farmy świń to Patrician Level czyli trzeci poziom cywilizacji. Gdy już go osiągniesz to pierwszym "zestawem" budynków jakie dostaniesz to farmy zboża i łańcuch do produkcji chleba. By produkować skóry musisz podnieść liczbę Patricianów do... bodaj do 690.
Swoją drogą
http://www.anno1404-rechner.de/index.php?lang=en
Bardzo poręczna stronka, wylicza ci ile potrzebujesz danych dóbr w zależności od wielkości twojej populacji
Tu z kolei plany jak efektywnie wykorzystać przestrzeń
http://anno1404.wikia.com/wiki/Building_layout_strategies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 10:30, falibor1 napisał:

Anno 1404

Skąd mam wziąć skóry potrzebne do dalszego rozwoju miasta?
Podobno z hodowli świń, ale nie mam takiego budynku, jakie wymagania muszę spełnić by
pojawił się taki budynek?


Budynki w Anno dostajesz w zależności od wielkości populacji i poziomu cywilizacji. Aby móc zbudować farmę świń musisz mieć ok 700 patrycjuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować