Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2009 o 12:38, luke_nuke napisał:

P.S. Dzięki za wcześniejsze porady, gdyby ktoś miał pytania, to bardzo chętnie pomogę
;D bo i mi pomagali ;D



OK już znalazłem złoża są na północnym wschodzie - na wyspie w północnej jej części, w górach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 14:05, luke_nuke napisał:

OK już znalazłem złoża są na północnym wschodzie - na wyspie w północnej jej części,
w górach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Anno 1404 ?
Mam wszystkie poprzednie części i jestem z nich zadowolony.
Jedynie co mi brakuje to walka, trochę jej za mało.
Z tego co słyszałem w najnowszej części też jest jej mało - ale jakoś to przeżyję :)
Chodzi mi głównie o grafikę i rozgrywkę... Czy budowanie miastai patrzenie jak się rozwija sprawia tyle przyjemności co zawsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was grał już w dodatek Wenecja? Ja uruchomiłem grę z dodatkiem i nie widzę kampanii z podstawowej wersji :( Bo słyszałem, że dużo fajnych bajerków jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra jest grywalna i czy ma błędy jest dobrze zoptymalizowana i czy są wojska lądowe jak w 1602 i czy jest gra ciągła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci nie starczyło,

>Czy ta gra jest grywalna i czy ma błędy jest dobrze zoptymalizowana

demo na to spokojnie wystarczy żeby odpowiedzieć

Są wojska lądowe ale takie ograniczone bodajże Mała Armia i Duża Armia oraz Katapulta, po stronie Orientu nie pamiętam ale też coś jest.
Gra ciągła co przez to rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 20:33, Karol44 napisał:

Grałeś w anno 1602 tam była gra ciągła że nigdy się nie skoczył.I podobno w pełnej wersji
gry sevy się psują.


dzis skonczylem po raz drugi kampanie z podstawki - ani razu nie mialem problemow z saveami.

Wojska ladowe sa - ale nie ma walki jednostka vs jednostka. Sa obozy wosjkowe, przemieszczaja sie, rozstawiaja oboz i sa gotowe do ataku na budynek przeciwnika. Walka jest podobna do tej z Anno na DSa - obozy i przemieszczanie armii. Wg mnie najlepsza walka w calej serii, bo w koncu ma sens ;)

Jest gra ciagla, sa tez hmmm "scenariusz" (takie ktore nie sa czescia kampani), ktore sa baaardzo czasochlonne. No i ustalasz zasady gry ciaglej - piraci, urodzajnosc, kleski zywiolowe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od paru dni w pełną wersje Anno 1404. Włączyłęm sobie grę ciągłą(albo scenariusz - nie wiem jak to się nazywa). Budujęsobie miasti itp. i najbardziej mnie wkurza jak mi mieszkańcy nie chcą awansować na wyższy poziom. Np. tużobok domu patrycjuszy są pionierzy, którzy mają wszystko zaspokojone na maksa. Czy to ja coś źle robię, czy po prostu muszą być jacyś mieszkańcy o niższym stopniu rozwoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 12:37, Andrew_15 napisał:

Czy to ja coś źle robię, czy po prostu muszą
być jacyś mieszkańcy o niższym stopniu rozwoju ?

Też czasem mam problem z awansami na wyższe stopnie rozwoju.
Podstawowy warunek to potrzeby. Te łatwo sobie podpatrzyć w odpowiednim oknie. Kolejny, który musi być spełniony to odpowednie ilości budulca w magazynie. W zależności od grupy docelowej do udoskonalenia domów należy posiadać drewno, narzędzia, kamień, szkło. Trzecim jest chyba właśnie stosunek niższych grup społecznych do wyższych. Nie wiem niestety jak to dokładnie wygląda bo nigdzie nie natrafiłem na konkretne wzmianki w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 12:37, Andrew_15 napisał:

Gram od paru dni w pełną wersje Anno 1404. Włączyłęm sobie grę ciągłą(albo scenariusz
- nie wiem jak to się nazywa). Budujęsobie miasti itp. i najbardziej mnie wkurza jak
mi mieszkańcy nie chcą awansować na wyższy poziom. Np. tużobok domu patrycjuszy są pionierzy,
którzy mają wszystko zaspokojone na maksa. Czy to ja coś źle robię, czy po prostu muszą
być jacyś mieszkańcy o niższym stopniu rozwoju ?


musza byc o nizszym stopniu rozwoju, czyli musisz miec odpowiednio duzo pionierow by zrobic tych drugich w opowiedniej ilosci (nie da sie awansowac wszytkich). W Targowisku (ten socjalny budenk gdzie zabraniasz rozbudowy) masz wyszczegolnione ile mozesz ulepszyc domostw maxymalnie, jak jest to zbyt malo trzeba dobudowywac i awansowac pierwsze domki - wtedy limit wzrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować