• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
jakubg7

Tną się gry.

Pytanie

Może są już takie tematy, ale brakuje w nich rozwiązania mojego problemu. Otóż tną mi się praktycznie wzystkie gry. Nie pomógł format. Mam najnowsze sterowniki do płyty głównej, karty graficznej i dźwiękowej. Sądzę, że gry takie jak Colin Mcrae Rally 3, Xpand Rally, Xpand Rally Xtreme, GTI Racing, Toca Race Driver 2, BMW M3 Challenge oraz Trainz Railroad Simulator 2006, nie powinny się ciąć na najniższych detalach, na komputerze:
Płyta Główna- Gigabyte GA 8IE
Karta Dźwiękowa- Realtek AC''97
Karta Graficzna- Ati Radeon X1300 Series (256mb)
Procesor- Intel Celeron 2,4 Ghz
Pamięć RAM- 768 MB DDR
System Operacyjny- Windows XP Professional SP2
Jeżeli nie mam racji (Bo np. te gry ciąć się powinny) to mimo wszystko proszę o pomoc w tym co mógłbym do mojego kompa dokupić/zamienić. Bardzo proszę o pomoc!
P.S. Te gry wcześniej nie cięły się na najwyższych detalach ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

53 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.08.2008 o 11:42, jakubg7 napisał:

Może są już takie tematy, ale brakuje w nich rozwiązania mojego problemu. Otóż tną mi
się praktycznie wzystkie gry. Nie pomógł format. Mam najnowsze sterowniki do płyty głównej,
karty graficznej i dźwiękowej. Sądzę, że gry takie jak Colin Mcrae Rally 3, Xpand Rally,
Xpand Rally Xtreme, GTI Racing, Toca Race Driver 2, BMW M3 Challenge oraz Trainz Railroad
Simulator 2006, nie powinny się ciąć na najniższych detalach, na komputerze:
Płyta Główna- Gigabyte GA 8IE
Karta Dźwiękowa- Realtek AC''97
Karta Graficzna- Ati Radeon X1300 Series (256mb)
Procesor- Intel Celeron 2,4 Ghz
Pamięć RAM- 768 MB DDR
System Operacyjny- Windows XP Professional SP2
Jeżeli nie mam racji (Bo np. te gry ciąć się powinny) to mimo wszystko proszę o pomoc
w tym co mógłbym do mojego kompa dokupić/zamienić. Bardzo proszę o pomoc!
P.S. Te gry wcześniej nie cięły się na najwyższych detalach ;(


Rzeczywiście. Gry powinny chodzić płynnie nawet w niektórych przypadkach na wysokich. Widać jest jakiś konflikt:P

A do wymiany to jedna kości 1 GB(80zł) i karta pokroju GF 7600(200-300zł) i spoko komputerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro jest jakiś konflikt to jakoś trzeba go rozwiązać. Dlatego założyłem ten temat... I dzięki za porady techniczne marcinshinoda, ale to była ostateczność? Nie da się nic zrobić innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 12:06, jakubg7 napisał:

Skoro jest jakiś konflikt to jakoś trzeba go rozwiązać. Dlatego założyłem ten temat...
I dzięki za porady techniczne marcinshinoda, ale to była ostateczność? Nie da się nic
zrobić innego?


Na pierwszy strzał u mnie by poszedł memtest [masz taki program do ściągnięcia, darmowy] pamięci, być może coś się posypały i powodują błędy.
Na drugi strzał bym myknął taki patent, że pożyczyłbym od kogoś kartę graficzną podobnego pokroju, albo nawet słabszą i sprawdził, czy dalej tak zwalnia, jeżeli nie - to najprawdopodobniej karta graficzna.
Na trzeci strzał bym się upewnił, czy są najnowsze sterowniki od karty graficznej ;-). [Najlepiej podaj jaką wersję masz zainstalowaną].
Ostatecznie bym uznał zamulanie Celerona, z nim czasami były problemy, ale jeżeli piszesz, że wcześniej Ci te gry działały płynnie, to raczej nie wadzi.
BTW. sprawdzałeś np. 3DMarkiem 03? Mógłbyś z niego wrzucić jakieś testy [nie ma co się męczyć w tym przypadku z nowszymi 3DMami]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 12:29, Choinix napisał:

Na pierwszy strzał u mnie by poszedł memtest [masz taki program do ściągnięcia, darmowy]
pamięci, być może coś się posypały i powodują błędy.
Na drugi strzał bym myknął taki patent, że pożyczyłbym od kogoś kartę graficzną podobnego
pokroju, albo nawet słabszą i sprawdził, czy dalej tak zwalnia, jeżeli nie - to najprawdopodobniej
karta graficzna.
Na trzeci strzał bym się upewnił, czy są najnowsze sterowniki od karty graficznej ;-).
[Najlepiej podaj jaką wersję masz zainstalowaną].
Ostatecznie bym uznał zamulanie Celerona, z nim czasami były problemy, ale jeżeli piszesz,
że wcześniej Ci te gry działały płynnie, to raczej nie wadzi.
BTW. sprawdzałeś np. 3DMarkiem 03? Mógłbyś z niego wrzucić jakieś testy [nie ma co się
męczyć w tym przypadku z nowszymi 3DMami]

Memtest mówi, że - 0 errors
Pożyczenie karty graficznej od kumpla będzie problemem tak dużym, że nie wiem czy uda się to zrobić.
Sprawdzenie karty 3D Markiem? Na koniec otrzymałbym jakiś wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 12:44, jakubg7 napisał:

Memtest mówi, że - 0 errors

Tutaj nic nie zdziałamy, m''kay.

Dnia 31.08.2008 o 12:44, jakubg7 napisał:

Pożyczenie karty graficznej od kumpla będzie problemem tak dużym, że nie wiem czy uda
się to zrobić.

Kiepska sprawa, bo może być to rozwiązaniem "zagadki" ;/.

Dnia 31.08.2008 o 12:44, jakubg7 napisał:

Sprawdzenie karty 3D Markiem? Na koniec otrzymałbym jakiś wynik?

Teoretycznie tak, jeżeli taki jak powinien być, to być coś się sypie z całkowicie innego powodu, np. Winda nie doinstalowuje czegos, czy cos psuje przy instalacji [porysowana plyta, nie wiem...].
Cóż, trzeba próbować różnych rzeczy, inaczej do niczego nie dojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jakubg7 napisał o hardware, to ja o software. pomijając tak oczywiste rzeczy jak (co zresztą już wymieniłeś) sterowniki do grafy, chipsetu płyty głównej i uaktualnienia do Windowsa, można też przeprowadzić:
1) defragmentację dysku twardego - przez Windows (start/akcesoria/narzędzia systemowe) albo przez jakiś osobny program, np. http://www.programosy.pl/program,perfectdisk.html
2) przeskanowanie kompa programem antywirusowym na obecność syfu - polecam 30-dniową wersję kasperskiego http://dnl-eu6.kaspersky-labs.com/products/polish/homeuser/kav2009/kav8.0.0.357pl.ex e oraz programem anty-spyware np. http://www.programosy.pl/program,adaware.html
3) usunięcie wszelakiego syfu, tworzonego przy użytkowaniu kompa następującymi programami:
http://franmo.pl/odk.htm
http://www.instalki.pl/programy/download/narz edzia_systemowe/CCleaner.php
http://www.filecenter.pl/p909/regseeker
http://www.da rmoweprogramy.org/76/NTREGOPT
jak juz pobawisz się w/w nie zdziw się, że przy pierwszym uruchomieniu komp znacząco zmuli, bo będzie musiał sobie zindeksować nowe pliki lub brak starych. niemniej później powinna być znacząca zmiana w wydajności in plus

edit: jak linki są zrypane, to wklej je w przeglądarce i usuń wolne miejsca (zwróć uwagę na linka do kasperskiego, bo tam brakuje na samym końcu literki "e")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Transfer jest już OK idzie 130kB/s.
szypek26-
1. Defragmentację zrobię choć niewiele będzie miał do defragmentowania bo 2 dni temu był format w serwisie.
2. Avast! może być do skanowania?
3. Odkurzacz niewiele usunie jak ma się CCleanera
CCleaner to norma (przynajmniej raz dziennie)
RegSeekerem nie uszkodze kompa? Proszę o odpisanie
NTREGOPT 1.1j ten program będzie 2 po 3DMarku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 14:14, jakubg7 napisał:

2. Avast! może być do skanowania?

nie, nie i jeszcze raz nie. wywal to gówno w cholerę i nigdy więcej nie instaluj... avast jest równie udanym produktem co windows bez pożądnego przegrzebania rejestru i plików systemowych. z płatnych antywirusów liczą się tylko kasperski i nod32. z darmowych - nie wiem, nie używam - ale polecają avg. niemniej ściągaj tą 30-dniówkę i skanuj

Dnia 31.08.2008 o 14:14, jakubg7 napisał:

3. Odkurzacz niewiele usunie jak ma się CCleanera

odkuracz ma też inne moduły, ale dobra :P

Dnia 31.08.2008 o 14:14, jakubg7 napisał:

RegSeekerem nie uszkodze kompa? Proszę o odpisanie

o ile będziesz używał standardowych metod czyszczenia rejestru (nie wybierzesz opcji "eksperymentalne szukanie" czy jakoś tak) to wszystko będzie ok. ja używam go już kilka lat i zero problemów

Dnia 31.08.2008 o 14:14, jakubg7 napisał:

NTREGOPT 1.1j ten program będzie 2 po 3DMarku

...?

edit: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 14:20, szypek26 napisał:

> 2. Avast! może być do skanowania?
nie, nie i jeszcze raz nie. wywal to gówno w cholerę i nigdy więcej nie instaluj... avast
jest równie udanym produktem co windows bez pożądnego przegrzebania rejestru i plików
systemowych. z płatnych antywirusów liczą się tylko kasperski i nod32. z darmowych -
nie wiem, nie używam - ale polecają avg. niemniej ściągaj tą 30-dniówkę i skanuj

OK, może naprawdę masz rację, kiedy miałem kaspersk''ego to go zawsze wyłączałem na czas grania, a w Avaście można tylko wyłączyć ochronę...

Dnia 31.08.2008 o 14:20, szypek26 napisał:

> 3. Odkurzacz niewiele usunie jak ma się CCleanera
odkuracz ma też inne moduły, ale dobra :P

Nie ma tych modułów chyba więcej...

Dnia 31.08.2008 o 14:20, szypek26 napisał:

> RegSeekerem nie uszkodze kompa? Proszę o odpisanie
o ile będziesz używał standardowych metod czyszczenia rejestru (nie wybierzesz opcji
"eksperymentalne szukanie" czy jakoś tak) to wszystko będzie ok. ja używam go już kilka
lat i zero problemów

OK

Dnia 31.08.2008 o 14:20, szypek26 napisał:

> NTREGOPT 1.1j ten program będzie 2 po 3DMarku
...?

tym programem już rejestr zoptymalizowałem (można sobie język złamać), a defragmentacja też już gotowa. Jeszcze został ten drugi program do rejestru i 3DMark03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 17:24, jakubg7 napisał:

OK, może naprawdę masz rację, kiedy miałem kaspersk''ego to go zawsze wyłączałem na czas
grania, a w Avaście można tylko wyłączyć ochronę...

;) avast bardzo też lubi nie wykrywać prawdziwych wirusów, za to "zdrowe" pliki wskazuje jako zainfekowane. sam wiem, bo miałem go. i musiałem formatowac system, bo mi skasował pół windowsa ^^
i co, przeskanowałeś już?

Dnia 31.08.2008 o 17:24, jakubg7 napisał:

Nie ma tych modułów chyba więcej...

no jak wchodzisz do folderu z odkurzaczem, to masz kilka różnych ikon - jeden moduł jest do syfu na dysku, drugi do rejestru, trzeci do porzuconych folderów itp itd

Dnia 31.08.2008 o 17:24, jakubg7 napisał:

tym programem już rejestr zoptymalizowałem (można sobie język złamać), a defragmentacja
też już gotowa. Jeszcze został ten drugi program do rejestru i 3DMark03.

z tym, że 3DMark po prostu jest to program do mierzenia wydajności kompa, wiesz o tym? :P

jak już skończysz się z wszystkim bawić, napisz czy komp ci przyspieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć!

Mam podobnego kompa i praktycznie ten sam problem - większość gier jakie mam, ma bardzo niskie wyniki fps. Weźmy na przykład grę "Mafia" - tnie się jak diabli. To tylko jedna z setek gier...

Mój komputer

Intel Celeron 2.6GHz
GeForce 7600GS (512MB)
1024MB RAM

Aha i planuję zakup nowej karty dźwiękowej - Creative X-Fi Gamer, czy poprawi się płynność gier? Bo jak czytam te wszystkie recenzje w internecie...

Z góry dzieki za pomoc! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 17:51, DoMiNo1992 napisał:

Aha i planuję zakup nowej karty dźwiękowej - Creative X-Fi Gamer, czy poprawi się płynność
gier? Bo jak czytam te wszystkie recenzje w internecie...

Z góry dzieki za pomoc! :]

może doda Ci z 5 FPS - po prostu odciąża trochę procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha i przeprowadziłem przed chwilą test 3D Markiem 2003, wynik był bardzo jak na taką specyfikację bardzo niezadowalający, bo niecałe 1800 punktów... co jest? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 19:09, DoMiNo1992 napisał:

Aha i przeprowadziłem przed chwilą test 3D Markiem 2003, wynik był bardzo jak na taką
specyfikację bardzo niezadowalający, bo niecałe 1800 punktów... co jest? :/

Wydaje mi się, że jest to wina procesora, sam mam Celerona, o trochę wyższym taktowaniu, ale bardzo wiele gier nie wyrabia właśnie przez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.08.2008 o 19:09, DoMiNo1992 napisał:

Aha i przeprowadziłem przed chwilą test 3D Markiem 2003, wynik był bardzo jak na taką
specyfikację bardzo niezadowalający, bo niecałe 1800 punktów... co jest? :/


Jako, że mam w tym teście blisko 15x więcej punktów, to rzeczywiście z tym wynikiem coś jest nie tak.
Dokładnie przeskanuj kompa na obecność wirusów, to raz.
Po drugie, gdy nie będziesz na kompie nic robił (wyłącz komunikatory i inny chłam), wciśnij CTRL+ALT+DEL i sprawdź zużycie mocy procesora - nie powinno przekraczać 2%. Jeżeli przekracza, to znaczy, że w systemie coś się źle dzieje.
Po trzecie, spróbuj zainstalować najnowszą wersję sterowników do karty graficznej, a jeżeli już je masz, to przeciwnie - zainstaluj jakieś sprzed roku. Jak (dokładnie) wyczyścić system ze sterowników, przeczytasz w pierwszym poście w temacie Kart Graficznych Kącik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu spróbował wyłączyć kartę dźwiękową na moment i odpalić którąś z powyższych gier... Kiedyś miałem podobne problemy w niektórych grach i wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej pomagało i to bardzo (zwłaszcza w ToCa:RD 2) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja podsumuję swoją robotę.
Zrobiłem:
-test MemTestem (niczego nie wykrył)
-zrobiłem defragmentację dysku
-przeskanowałem kompa Kaspersk''ym AA (4 obiekty bardzo niebezpieczne, 1 neutralnie niebezpieczny- luki)
-wyczyściłem go CCleanerem oraz NTREGOPTem
Do zrobienia:
-Wyczyścić RegSeekerem
-Przeprowadzić test 3DMarkiem03(coś się zainstalować nie chcę- klikam na ikonę instalacyjną pokazuję się klepsydra no i tyle).
I teraz pytanie jak wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową???
P.S. Jak na razie dzięki za pomoc. Na innych forach po prostu ludzi olewają lub mówią daj loga z Hijacka. Później, że log jest czysty i dopiero wtedy olewka :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować