Zaloguj się, aby obserwować  
st41k3r

MASS EFFECT - Bring Down the Sky i patch

68 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 14:19, v1t4m1n napisał:

Niestety CDP jest odpowiedzialne za zmiane zabezpieczeń, a tym samym - takie cuda które
się tutaj dzieją. Mogli zostawić to zabezpieczenie które było i nie byłoby żadnych problemów.

No nie wiem czy nie byłoby problemów. 3 instalacje/konfiguracje? Już miałbym jedną w plecy. Za jakiś tydzień wymienię procesor i mam druga w plecy. Potem świadomość, że jakakolwiek zmiana w konfiguracji sprzętowej, konieczność przeinstalowania systemu i muszę pisać błagalne maile do EA by łaskawie pozwolili mi zainstalować czwarty raz grę (nie mówiąc już o takich hockach-klockach jak pożyczenie karty dźwiękowej od kumpla i sprawdzenie, czy działa lepiej niż zintegrowana). Innymi słowy gdyby nie zmiana zabezpieczenia to w życiu bym nawet nie zagrał w Mass Effect. Tu akurat CDP się postarało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem - po dniu, może dwóch po prostu zostałoby to załatwione. Nik nie miał z tym problemów, a jeżeli spieszyłoby Ci się bardzo można by po prostu zadzwonić i zrobić to w 15minut-godzine. A to wszystko przez tych **** piratów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 14:53, v1t4m1n napisał:

To nie jest problem - po dniu, może dwóch po prostu zostałoby to załatwione. Nik nie
miał z tym problemów, a jeżeli spieszyłoby Ci się bardzo można by po prostu zadzwonić
i zrobić to w 15minut-godzine. A to wszystko przez tych **** piratów...


Zgadzam sie ze zabezpieczenie takie czy inne nie jest problemem. Uwazam ze gdyby na pudelku z gra wydana przez CDP znalazlaby sie wyrazna informacja iz ta wersja nie jest zgodna z wersja zachodnia i dodatki wydane do tej zachodniej wersji nie beda z nia dzialaly to decydujac sie na zakup tej wersji bylbym swiadom ze kupuje inny produkt, z mniejsza funkcjonalnoscia. Niestety - nic takiego nie mialo miejsca, wiec wedlug mnie zostalem z premedytacja oszukany przez CDP (informacja o niekompatybilnosci zostala po prostu zatajona - a w jakim celu - zapewne 90% z nas nie kupiloby tej wersji gry wiedzac ze dodatki nie beda z nia dzialaly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 14:53, v1t4m1n napisał:

To nie jest problem - po dniu, może dwóch po prostu zostałoby to załatwione. Nik nie
miał z tym problemów, a jeżeli spieszyłoby Ci się bardzo można by po prostu zadzwonić
i zrobić to w 15minut-godzine.

Dzwonić, pisać? Tłumaczyć się? Czy tłumaczysz się idąc do szkoły/pracy, że wyglądasz inaczej bo kupiłeś sobie nowe spodnie? Nie sądzę. Ja nie mam zamiaru.

Dnia 12.09.2008 o 14:53, v1t4m1n napisał:

A to wszystko przez tych **** piratów...

Problem w tym, że właśnie nie przez nich. Piraci to piraci - grupy zajmujące się łamaniem zabezpieczeń to bardzo utalentowani ludzie i wiadomo, że nie ma dla nich przeszkód nie do przejścia. Ani Steam, ani StarForce, ani coś innego. Wszystko da się ominąć większym lub mniejszym nakładem pracy. Miej świadomość, że zabezpieczenie jest kierowane w ciebie oraz twojego sąsiada, jest tam po to, byś nie mógł pożyczyć mu płyty by sobie zainstalował i równocześnie z tobą grał. I druga sprawa - ostatnio mnie to olśniło. Takie zabezpieczenia są walką z rynkiem wtórnym. Owszem, to też da się obejść ale ludzie, którzy kupują wersje legalne (z pierwszej lub drugiej ręki - to już nie istotne) robić to mogą tylko z dwóch powodów: światopogląd lub wygodnictwo. Bo oryginał to wygoda ( o ile nie uszczęśliwia nas jakieś fikuśne zabezpieczenie "antypirackie") kupujesz, wkładasz, instalujesz, grasz. Pirat wymaga zakręcenia się, minimalnej choć umiejętności w operowaniu pewnymi programami, poszukania krakersa (co z kolei bywa niebezpieczne, nawet takie niewinne nocd dla prostych zabezpieczeń), nie wspominając już o takich zabawach jak odłączanie napędu fizycznego lub połączenia z internetem.
W tym jednak co pokazano w przypadku BioShock i Mass Effect wygodniej jest sięgnąć po jakieś krakersy czy co tam jest do tych gier dostępne bo dzwonienie, mailowanie i czekanie na odpowiedź do spraw wygodnych nie należy. I domyślam się, że trzeba też odpowiadać na jakieś pytania (może jeszcze skany rachunków za nowy sprzęt chcą?).

O ile łata by się przydała to nie widzę powodów na dramatyzowanie jeśli chodzi o ten dodatek. Musiałby naprawdę wzbić się na wyżyny miernoty (zadań pobocznych) by być wartym kłopotania się w organizowanie wersji zachodniej i skazywania się na wspaniały DRM. Co prawda pojęcia nie mam jak on rzeczywiście wygląda bo zwyczajnie mnie to nie interesuje. Gdy (a raczej: jeśli) nastąpi realna możliwość zainstalowania go na wersji PL to zacznę się zastanawiać czy jest wart jakichkolwiek pieniędzy a jeśli będzie darmowy to po prostu pobiorę. Nie czuję owczego pędu bym musiał mieć to już, zaraz, teraz. Niby dlaczego? Tu nie ma multi, które jest jedynym argumentem za pośpiechem w kupowaniu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczeń antypirackich to poczytaj o FADE - z tego co wiem to nikt tego nie złamał. I masz absolutną racje - nie chcesz grać to nie graj. Ja wole się podenerwować, pisać maile, robić szum na forach itp. Może to coś zmieni? Jeżeli gracze będą biernie czekać na kolejne kłody rzucone pod nogi przez wydawców to sytuacja się nie poprawi a może się jedynie pogorszyć. Przynajmniej ja będę wiedział że zrobiłem wszystko co mogłem (kupuje oryginały, staram się "interweniować" mailami), a mogę niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomocy czy ktoś wie gdzie morzna znaleśc patha do polskiej wersi Mass Effect.
Gra prawie przy karzdym ładowaniu zacina się lub wyłącza do tego stopnia rze zanim sobie pogram musze kilka razy włączyć gre. pomocy powoli jusz trace cierpliwość do tej gry

20080923175009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:34, v1t4m1n napisał:

Co do zabezpieczeń antypirackich to poczytaj o FADE - z tego co wiem to nikt tego nie
złamał.

Z tego co wiem to zabezpieczone tym było Operation Flashpoint - jeśli również wersja PL to z przykrością stwierdzam, że do "złamania" tego zabezpieczenia wystarczyła odpowiednio nowoczesna (jak na 2002 rok) nagrywarka - żadnych cracków czy czegoś takiego. Sam miałem zrobioną kopię zapasową i to jej używałem bez narażania oryginału na efekty uboczne transportu (graliśmy w OF w kafejkach internetowych więc ryzyko było spore) czy zwykłego porysowania w domu.
Robienie szumu jest jak najbardziej ok - więcej ludzi świadomych = mniej gier z fikuśnymi zabezpieczeniami sprzedanych co w końcu kogoś doprowadzi do dołka finansowego. Oczywiście jeszcze ktoś musi zrozumieć, że prze w ślepą uliczkę... o ile to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP ewidentnie olewa klientów, ale czasy mamy takie, że klienci mogą olać CDP, zamawiam grę w Anglii, ciekawe, żeby aż tak nie dbać o public relations...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby sie aby jakaś wzmianka, coś co by dało nadzieje że chociaż patch jest przygotowywany, nie mówiąc już o dodatku..., to naprawde tak dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 15:29, hallas napisał:

robić to mogą tylko z dwóch
powodów: światopogląd lub wygodnictwo. Bo oryginał to wygoda ( o ile nie uszczęśliwia
nas jakieś fikuśne zabezpieczenie "antypirackie"
) kupujesz, wkładasz, instalujesz,
grasz. Pirat wymaga zakręcenia się, minimalnej choć umiejętności w operowaniu pewnymi
programami, poszukania krakersa (co z kolei bywa niebezpieczne, nawet takie niewinne
nocd dla prostych zabezpieczeń), nie wspominając już o takich zabawach jak odłączanie
napędu fizycznego lub połączenia z internetem.


Tylko i wyłącznie światopoglądu - w wygodzie użytkowania orginal nie umywa sie do pirata pod zadnym pozorem - plytki w napedzie, securomy, aktywacje online,etc.

A co do ME to ja powoli godze sie z mysla , ze dodatek moze wyjdzie jak gra bedzie przechodzic do nizszych serii wydawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc, ze na ten patch/dodatek bedziemy chyba czekac, az do premiery ME2. Ale to jest Polska. Empik mial patronat nad nowa plyta zespolu Metallica, a w dniu premiery plyt nie bylo w sklepach. Zreszta przez dluzszy czas byl/jest problem z tymi plytami. Jaki kraj taki obyczaj jak to mowia - szkoda. Przechodzimy ME bez patcha i dodatkowego questa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika jedna prosta nauczka na przyszlosc. Skoro CDP tak traktuje swoja klientele, to chyba jej nie lubi... Nie wiem jak wy, ale ja chyba podziekuje naszemu kochanemu polskiemu dystrybutorowi(-om) i wydawcy (-om) i zaczne kupoac zagranica. Moze i wyjdzie ciut drozej, moze nie, ale przynajmniej bede mial pewnosc ze otrzymam produkt pelen, a nie okrojona wersje...
A jak jeszcze zazadaja kasy za Bring Down the Sky to chyba ich wysmieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 11:56, Rezed napisał:

Z tego wynika jedna prosta nauczka na przyszlosc. Skoro CDP tak traktuje swoja klientele,
to chyba jej nie lubi... Nie wiem jak wy, ale ja chyba podziekuje naszemu kochanemu polskiemu
dystrybutorowi(-om) i wydawcy (-om) i zaczne kupoac zagranica. Moze i wyjdzie ciut drozej,
moze nie, ale przynajmniej bede mial pewnosc ze otrzymam produkt pelen, a nie okrojona
wersje...
A jak jeszcze zazadaja kasy za Bring Down the Sky to chyba ich wysmieje...


I dlatego nie będzie (pewnie) tego dodatku ,czyli gdyby miał coś kosztować -choćby i 20 zeta jak widziałem "pudełkowy" dodatek-rozszerzenie do "Wiedżmina" ,czy 50 zeta za dodatek"U-bots mission" do "Silent Hunter 4" - to mielibyśmy go ... ,a jako ,że wyszedł na "Zachodzie" jako bezpłatny to "u nas" nikomu charytatywnie nie będzie się chciało nad nim pracować ,tzn spolszczać i dostosowywać by działał z wersją wydaną "u nas" (w Polsce)...
Tak więc nie wiedząc czy mogą mimo wszystko zarobić na tym dodatku wolą nie podejmować dyskusji czy będzie...
A więc chyba wszystko jasne : niezbyt uczciwe byłoby zarabianie na nim ... więc nie będzie go wcale ! - i kropka ! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:02, Chris119 napisał:

I dlatego nie będzie (pewnie) tego dodatku ,czyli gdyby miał coś kosztować -choćby i
20 zeta jak widziałem "pudełkowy" dodatek-rozszerzenie do "Wiedżmina" ,czy 50 zeta za
dodatek"U-bots mission" do "Silent Hunter 4" - to mielibyśmy go ... ,a jako ,że wyszedł
na "Zachodzie" jako bezpłatny to "u nas" nikomu charytatywnie nie będzie się chciało
nad nim pracować ,tzn spolszczać i dostosowywać by działał z wersją wydaną "u nas" (w
Polsce)...
Tak więc nie wiedząc czy mogą mimo wszystko zarobić na tym dodatku wolą nie podejmować
dyskusji czy będzie...
A więc chyba wszystko jasne : niezbyt uczciwe byłoby zarabianie na nim ... więc nie będzie
go wcale ! - i kropka ! :((


Pewnie masz rację tylko po co była ta informacja: "CD Projekt pragnie zrekompensować nad wyraz długi czas oczekiwania na tak gorący hit, jakim zdaniem wielu komentatorów jest Mass Effect. Rodzima wersja jako jedyna na świecie nie będzie wymagała bezpośredniego połączenia z Internetem. Ponadto wszyscy gracze, którzy zakupią omawiany tytuł, a następnie zarejestrują go w sklepie gram.pl jako pierwsi otrzymają od CD Projektu informacje o dodatku do ME, zatytułowanym Bring Down the Sky."???? Opublikowana na gram.pl w artykule "Mass Effect później niż planowano!"we wtorek 17 czerwca 2008 roku, czyli na miesiąc przed premierą w naszym kraju. A teraz co Panowie i Panie z CDP, głowa w piasek i udajemy że to nie nasz problem i nie nasza wina - to pewnie moja że bazując na takich informacjach podjąłem decyzję o kupnie ME wydanego przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 00:00, jacq napisał:

"(...) a następnie zarejestrują go w sklepie gram.pl jako pierwsi otrzymają od CD Projektu informacje o dodatku do ME"

Hehehe, przecież spełnili to co jest napisane, informację dostaliśmy. Nie napisali, że będzie do ściągnięcia ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 20:06, Marco Polo napisał:

Hehehe, przecież spełnili to co jest napisane, informację dostaliśmy. Nie napisali, że
będzie do ściągnięcia ;-P


Idąc tym tropem - nie napisali też że będzie działać z ich wersją gry i można tak długo wymieniać ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 12:55, jacq napisał:

> Hehehe, przecież spełnili to co jest napisane, informację dostaliśmy. Nie napisali,
że
> będzie do ściągnięcia ;-P

Idąc tym tropem - nie napisali też że będzie działać z ich wersją gry i można tak długo
wymieniać ;-D


Ha ,ha ,ha ,tylko się uśmiać jak sprytnie się zabezpieczyli przed pomówieniem ich o niespełnienie obietnic !
Możemy zapomnieć o dodatku , może ,ale morze jest szerokie ;) ,jak się "zlitują" to patcha wydadzą ,ale dodatek ? - za free ? ,komu się będzie chciało dostosować .. :(
... chciałbym się mylić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja na dzień dzisiejszy zakończyłem współpracę ze sklepem gram.pl. Teraz gdy zobaczę grę sygnowaną przez CDP co najmniej dwa razy się zastanowię czy ją kupić, z założenia jednak podchodził będę do niej na "nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm odnoszę wrażenie, że co najmniej połowa wypowiadających się tu Obywateli to jedna i ta sama osoba.. ;)

BTW takich cyrków jakie odchodzą w CDP chyba nigdy nie widziałem np. w Cenedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować