Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: A Gothic Tale - zapowiedź

107 postów w tym temacie

Tez mnie nie cieszy fakt ze nie będziemy chodzić Beziem ale oczywiście kupie kolejną część nawet jeśli wypowiedzi na jej temat Bendą kiepskie, a dlatego ją kupie ze jestem straszni ciekawy fabuły nawet jeśli będzie do niczego i nie będzie się trzymała kupy to mimo wszystko chce ją zobaczyć a kto wie może to co innym się nie spodoba mi akurat przypadnie do gustu oczywiście żyje nadzieją ze jednak nowa części przebije dotychczasowe części

PS. Niepokoi mnie jednak jeden fakt mianowicie Spellbound który jest znany z : Desperados, Airline Tycoon Robin Hood: Legenda Sherwood . Czyli firma ma spore doświadczenie lecz nie w tego typu grach, Gothic to zupełnie inna kategoria no ale miejmy nadzieje że im to jakoś wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do co niektórych graczy jestem pełen optymizmu co do nowej części Gothica. Zapowiadane zmiany raczej wyjdą grze na dobre.
Że bohaterem nie będzie Bezimienny? Tylko przyklasnąć. No ile można wałkować tego samego bohatera, zwłaszcza że w GIII osiągnął już taką potęgę (po raz kolejny) że naprawdę ciężko by było wytłumaczyć konieczność ponownego zdobywania doświadczenia. A to że Bezio stał się zdobywcą łatwo da się wyjaśnić, wszak wiadomo że władza deprawuje :)
Że nie będzie to już "ten Gothic". GIII to już nie był ten Gothic i wielu się zgodzi że został koszmarnie spieprzony. A to wystarczający powód żeby spróbować czegoś odmiennego


PS. Osobiście spodziewałem się że jeśli kiedykolwiek powstanie kolejna część Gothica to będą to przygody Bezimiennego w nieznanych krainach do których udał się on z Xardasem prze kamienny portal. Dałoby to o wiele większą swobodę, można by zrezygnować z Innosa, Adanosa i Beliara, za to wprowadzić magię działającą zupełnie inaczej, ciekawszy panteon itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo dobrze ze Piranha Bytes juz tego nie robi, G1 byl swietny, G2 byl odgrzewanym kotletem, a G3 byl niewypałem... marka staczała sie coraz bardziej.

2. Bardzo dobrze ze gre Spellbound - porzadne gry robili, moze troche "niszowe" (bo zbyt trudne dla przecietnego gracza ktory chce tylko zabijac)

sporo obiecuja, ale juz udowodnili ze potrafia zrobic dobre gry, jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo dobrze ze Piranha Bytes juz tego nie robi, G1 byl swietny, G2 byl odgrzewanym kotletem, a G3 byl niewypałem... marka staczała sie coraz bardziej.

2. Bardzo dobrze ze gre Spellbound - porzadne gry robili, moze troche "niszowe" (bo zbyt trudne dla przecietnego gracza ktory chce tylko zabijac)

sporo obiecuja, ale juz udowodnili ze potrafia zrobic dobre gry, jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"a ja nie rozumiem ludzi którzy narzekają na gothic 3. Ja grałem na moim kompie (na średnich utawieniach) 2x 2.0 ghz 1gb ramu i na radku x1650xt gra troche rwała ale to jest gothic i każdy fan nie powinien narzekac!"

Jak kupisz kompa za 5k i ci gra bedzie " rwala" to zrozumiesz :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieć należy tylko jedną nadzieję. Ze optymalizacji kodu gry pobije G3, bo to co reprezentuje ta część pod tym względem to porażka totalna. Mam P4-2,8GHz, 2 GB RAM, GF 8600GT i na min detali sensownie grać się w to nie da, a to przecież sprzęt nieco lepszy niż wymagane minimum. Mogę do płyt włożyć co prawda Core 2 Duo 7200, ale nie wiem czy to co pomoże? Posiadacze dwurdzeniowców, powiedzcie da to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam osobiście mam cztero-rdzeniowca tak wiec użycie nie jest wysokie mimo wszystko G3 tnie sie a czemu odpowiedz jest prosta RAM a raczej jego brak po tym jak dokupiłem sobie 2 GB RAMu (co mi dało 4 GB a dokładnie 3,5 bo win xp 32-bitowy widzi max 3,5 GB) gra śmigała juz elegancko tak wiec moim zdaniem kluczowa sprawa to RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem sagi Gothic i grałem we wszystkie części. Fakt, że JooWood trochę się przeliczył z trójką, która miała ciekawą fabułę, ładną grafikę, ale wewnątrz była jednym wielkim błędem w programie. Myślę, że dobrze, że grę przejął Spellbound i gra zmieniła tytuł. Dzieki temu gracze zawiedzeni trójką chętnie kupią Arcanię. A że Bezimienny już nie jest głównym bohaterem? W końcu lata płyną i nawet najlepszy wojownik też się starzeje... :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja grałem przy procku 2.3 GH i 2 Gb ramu i na full detalach jedyne na co moglem narzekać to czas ładowania i zapisywania gry...
Jednakowoż nie zmienia to faktu, że 3 zabrakło tej "magii", którą miała 1, bezimienny bohater był już zdecydowanie "przepakowany". Fabuła OK, tylko szkoda, że wystarczyło zdobyć "lepsziejszy" pancerz i już nic nas nie mogło zabić.. Jenak bugi zjadły tę gra, a szkoda bo potencjał miała.
Poczekamy, zobaczymy, mozliwe, że Arcania przywróci nam to co zniszczyła trójka, gotycką opowieść o walce jednostki w nieprzyjaznym nam świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast zmieniać proca zmień grafikę to na pewno pomoże (polecam 8800gt dobry stosunek cena-wydajność ) a co do gothic4 to martwi mnie to że robiona jest na konsole (nie żebym był jakimś fan boyem pc) ale jak wszyscy wiemy gry na konsole są strasznie upraszczane przykład Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 21:46, Ramonek napisał:

Bez Bezimiennego to nie gothic , możliwość zabicia go ? każdy kto grał i jest fanem gothica
nie tknie go !!!

Dziwne .. jestem fanem Gothica ( może nie jakimś maniakalnym, ale zawsze ) i w G4 zapewne zagram, i jeśli będę miał możliwość zabicia Bezimiennego, to zrobię to bez wahania ( gdyż ta postać strasznie mnie wkurza [ najchętniej zagrał bym orkiem :P] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa... a co z Miltenem Laresme Gornem Diego ;] i innymi oraz z Orkami itp itd ładny las to nie wszystko bardzo lubie gothicki ale dla mnie to juz nie bedzie satry klimatyczny gothic ale pozyjemy zobaczymy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ah bylbym zapomnial co z Xardasem?! a i ciagla puszcza to troche monotone widzac po raz 100 oboz drwali a obok stadko wilkow wiec mysle ze bardziej to roziwna np o zniszczony spalony las czy cos i co zastapi orkow ;] xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego tytułu mam mieszane uczucia, nie podoba mi sie bardzo pomysły związane z fabułą gdyż nie potrafię wyobrazić sobie bezimiennego w roli okrutnego króla zrozumiałbym bym bardziej jak był to syn bezimiennego który nie poszedł w ślady ojca. Oprócz tego nie podoba mi się tez pomysł zmiany klimatu gry tylko dlatego by była większa kasa. Zaletą gry jak na razie może być spotkanie starych znajomych na co bardzo liczę( choć nie wiadomo czy będą) oraz poprawienie systemu walki chodź może nie aż tak radykalnie jak podają teraz. Podsumowując, tytuł ten nie uzyska wielkiej popularności wśród fanów serii może jedynie wśród młodszych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po oglądałem sobie dzisiaj bardziej doładnie te skreny. Jak taką grafikę wcisną na konsolę, a nie będzie to miało instalki na HDD, to szykują się z 2 albo 4 DVD, i doczytywanie mapy co 100m terenu. Ogólnie wolałbym mniej wypraw z Nactional Gegraphic i Dewidem Atenborow, a więcej ciekawej gry. To nie GTA że do taksówki można sobie wsiąść i na miejsce misji dojechać.
PS Przepraszam jak coś po angielsku źle napisałem, nie jest to moja mocna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie, że bez Beziego to nie będzie Gothic... on osiągnął tyle, że bez sensu by było znowu zdobywanie doświadczenie i ratowanie świata... szkoda, że będzie złym królem, ale cóż - władza potrafi zniszczyć. Bardzo lubię Beziego, ale miejmy nadzieję, że dodatek do G3 - Forsaken Gods będzie dobrym zakończeniem jego historii.
Co do zmiany bohatera to Xardasem w G3: The Beginning mnie się fajnie grało. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, Piranha Bytes zrobiła kawał dobrej roboty z G1, G2. dodatkiem NK i G3. Trine Games zrobi G3: FG, a Spellbound G4. :)
Miejmy nadzieję, że dodatek do G3 jak i G4 będą piękne (ja jestem osobiście dobrej myśli) . ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 22:46, Kalejdoskop86 napisał:

Nie przesadzaj, Piranha Bytes zrobiła kawał dobrej roboty z G1, G2. dodatkiem NK i G3.
Trine Games zrobi G3: FG, a Spellbound G4. :)
Miejmy nadzieję, że dodatek do G3 jak i G4 będą piękne (ja jestem osobiście dobrej myśli)
. ^^


Dla mnie G2 i NK to popluczyny po bardzo dobrym G1, G3 to wogole pomylka - tendencja spadkowa, bardzo dobrze ze nie robia dodatku ani kolejnej czesci. Czekam i trzymam kciuki za Spellbound

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować