Zaloguj się, aby obserwować  
Ardhiel

Elfy- ogólnie

86 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2006 o 16:49, Puszkin napisał:

Tak a może się przekonamy :> :] może na solo jedziemy co hehe :D


Zawsze i wszędzie aby bronić honoru Elfów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ludziowie są najlepsi :) Dobry ludź i żadem zabrodaciały kurdupel, albo wysokopienny gołopupiec biegający po lesie za biednymi zwierzątkami mu nie podskoczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W elfach najbardziej bawi mnie to że cokolwiek nie zrobią uważają to za dobre... Nie przyznają się do błędu a jak ktoś spyta czy robią to na pewno dobrze, to się zaczynają wydzierać ;D a wogóle... wiecie co?? podam wam wady innych ras, i zobaczycie że elfy górą!!
Orkowie- Tepaki, idioci ;/
Krasnoludy- czy to morze być groźne?? to parodia świata fantasy!!! Pijane, zboczone, małe grubaski
Nieumarli- ich po elfach uwielbiam!!! Pewnie dlatego że są Źli, brutalni, inteligętni, mają wielu Władców Ciemności ale mam o minusach mówić. Więc tak: Są bezsensu!! Jak można zabić coś co nie żyje?!
Ogry- patrz orkowie
Ludzie- Nie tylko nie oni... Nie po to gram w rpg, żeby grać tym czym jestem w rzeczywistości!! A wogóle zawsze są pokazani jako bezwadowcy!
Hajbasi- a jest wogóle coś takiego??? ;D

Jak więc widzicie... ELFY WYMIATAJĄ!!! Dla porównania: z kim wolelibyscie być w łóżku??
A) z małą grubą włochtą, kobietą facetopodobną (krasoluda)
B) z wysoką, smukłą, o iedalnej sylwetce i długich blond włosach, oraz krągłych pierśiach (elfka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to polecam przede wszystkim książkę imć. Pratchetta zatytuowaną "Panowie i Damy", elfy mooocno tracą na swym dobru i uroku i wreszcie można je z wesołością nienawidzieć :-]. Poza tym jest jeszcze dość pokręcone anime pod tytułem "Those who hunt Elves" w którym to elfy( a konkretniej elfki) są obiektem polowania grupy istot z Naszego świata przeniesionych (razem z wielkim ruskim T-72) do świata fantasy. Przez anime przewijają się dziesiątki ślicznych(i po spotkaniu z naszymi bohaterami nagich) elfek, które kochająca je matka natura chojnie obdarzyła. Oj jest na co patrzeć :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:23, Ardhiel napisał:

Krasnoludy- czy to morze być groźne?? to parodia świata fantasy!!! Pijane, zboczone, małe grubaski

Nie wiem morze jest szerokie i glebokie (miales napisac "moze" zdaje sie) lol i dlatego wlasnie sa fajnym elementem fantasy, zazwyczaj rubaszni, zabawni, żłopia piwsko itd. a tak btw. gdyby fantasy skladalo sie z samych elfow, byloby nudne...

A zreszta cos Ty czytal, bo widze, ze nie za wiele :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:23, Ardhiel napisał:

Krasnoludy- czy to morze być groźne?? to parodia świata fantasy!!! Pijane, zboczone, małe grubaski


Za zniewaga krwi wymaga! Giń paskudo z lasu! ;-)
Jeśli uważasz za niegroźne krasnoludy to ciekawe kto według Ciebie odwala zawsze brudną robotę w pierwszej linii kiedy elfy na tyłach bawią sie tymi ich strzałkami. Trochę szacunku proszę! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa orków z idiotów to niech lepiej zagra w WarCraft III i się przekona że są jednak mądrzejsi od ludzi ;p

A co do elfów dalej to zbieram ekipe obojętnie kto tam może być krasnolud ork ogr :D żeby tylko spuścić łomot tym szczopiorom elfom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 18:16, HumanGhost napisał:

Jeśli uważasz za niegroźne krasnoludy to ciekawe kto według Ciebie odwala zawsze brudną robotę
w pierwszej linii kiedy elfy na tyłach bawią sie tymi ich strzałkami. Trochę szacunku proszę!
:-D


tak tak, wszystko sie zgadza, jest nawet takie okreslenie: "mieso armatnie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2006 o 18:55, Puszkin napisał:

A co do elfów dalej to zbieram ekipe obojętnie kto tam może być krasnolud ork ogr :D żeby tylko
spuścić łomot tym szczopiorom elfom :D


Rasizm!!! To nie sprawiedliwe!! Jak tak to ja sie bawić nie będe!! Zawołam zaraz miliony różnych odmian elfów i dobre (jest ich około miliona ;P)

A po drugie Araondoion napisał że niewiele czytałem, a ja sie z tym kategorycznie nie zgadzam!! uważasz że mało czytam bo mam dziwną opinie o Krasnoludach?? Nie moja wina, że oni są tacy!! A po kolejne: Ja nie mówie że fantasy bez krasnali, Ud, Orków itp było by lepsze, bo każda z tych ras jest ciekawa, ale uważam że elfy są "the greatnest" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem dlaczego inne rasy powierzchni, głównie krasnoludy i elfy tak szczycą się wykonywaną przez siebie bronią. Piękne miecze i potężne młoty wiszą na ścianach jako eksponaty. Moja broń jest inna, nigdy nie służyła jako eksponat. Używam jej jako narzędzia teraźniejszości, a nie pretekstu do wspomnień, a jej przeznaczenie pozostaje niezmienione, dopóki jej ostrze nadawało się do walki - do zabijania.
Rhivaune (Diablę/Łotrzyk) podniósł swoje ostrze do oczu. Lecz w jego dłoniach miecz stawał się czymś więcej niż narzędziem prowadzenia wojny. Był przedłużeniem jego gniewu, odpowiedzią na istnienie, z którym nie mógł się pogodzić jako Diablę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 09:17, Araondoion napisał:

> wolę, jak się o nas mówi ORKI :> > to bledna nazwa.


może być że tak, a może być że nie :)
dwa posty wyżej piszesz elfy - dlaczego nie elfowie
w pierwszym przekladzie skibniewskiej byly elfy - w poprawce elfowie...
mowi sie krasnoludy - chociaz Tolkien nie pisal dwarfs tylko dwarves
itd.itp.

dla mnie orkowie to zbyt uroczyste i dumne jak na orków... dlatego zawsze mowie o nas orki

BTW: uzywa sie roznie.... np. cytat:

KSIĄŻKA - RASY - ORKOWIE

W ten sposób Melkor dając upust zawiści i szyderstwu z Pierworodnych, wyhodował ohydne plemię orków, które miało być później najzawziętszym wrogiem elfów...
„Silmarillion”

Czy wiesz jak powstały orki? Były kiedyś elfami. Porwanymi przez Ciemne Moce w Pierwszej Erze- torturowanymi, okaleczonymi- zrujnowana i okropna forma życia, wychowana jako rasa niewolnicza.
Saruman Wielu Barw, Istar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, mam dawno za soba Tolkiena, ale nie rozumiesz, ze ORKI <- to glupio brzmi, to sa walenie zabojcy :P A orkowie przewijaja sie przez mnostwo swiatow fantasy i juz mnie nie obchodzi co pisal Tolkien (nie bede tu zaczynal dyskusji z fanami, bo dla nich to dzielo swiete a dla mnie pelne sentymentu ;).

dwarfs - blad w j. ang.
dwarves-> nie da sie przetlumaczyc na polski, nie ma odpowiednika
elfy, elfowie brzmi rownie dobrze w j. polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spor o to, jak wymawiac jest tak stary ze najstarsi gorale tego nie pamietaja...

krasnoludy - krasnoludowie - krzaty...

dla mnie orks - to orki i tak mówię, a przede wszystkim myślę.
wiem, że funkcjonuje także nazwa orkowie...

ale to tak jakbyś się z kimś spierał że powinno być "zniknął" a nie "znikł" - co osoba to wymowa :)

pozdrawiam.
uparty ork

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować