Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Google i Valve - pogłoski rozwiane

15 postów w tym temacie

W dzisiejszym PR "no comment" znaczy praktycznie to samo co "tak", a Lombardi po prawdzie nie zaprzeczyl, że są jakieś rozmowy z Google w tej sprawie... więc nie porzucałbym tego tematu tak szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Te obrazki w dueci raczej nie wystąpią

Ech. Wam to się serio nie nudzi, ew. macie inne zajęcia niż ciągłe niesprawdzanie artykułów przed publikacją?

Te obrazki w duecie raczej nie wystąpią

...

Ps. Co do sprawy tej fuzji, to ja bym tego jeszcze nie zostawiał, nie powiedzieli wprost, że czegoś takiego nie będzie - tylko, że obecnie to plotka... :)


M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy Gugle chcą wykupić Valve, czy też może po prostu Steama... W każdym razie troszkę mnie ta myśl przeraża - Kurkowcy dotychczas byli jednym z ostatnich bastionów niezależności od korporacyjnych potęg i chyba im to tylko na dobre wychodziło. Fakt, że mieliby sami wpaść w takie trybiki systemu razem z tymi legendarnymi markami, naprawdę nie rokuje nic dobrego...

Inna sprawa: gdyby ta plotka jednak JAKIMŚ dziwnym trafem okazała się prawdziwa to Google, wcześniej tak najeżdżające na Małomiękkich, ledwo się trochę pieniążków dorobiło, zaczęłoby pogrywać sobie bardzo podobnie - czego nie mogę wymyślić / wprowadzić, toto sobie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 11:25, Dexter McAaron napisał:

Inna sprawa: gdyby ta plotka jednak JAKIMŚ dziwnym trafem okazała się prawdziwa to Google,
wcześniej tak najeżdżające na Małomiękkich, ledwo się trochę pieniążków dorobiło, zaczęłoby
pogrywać sobie bardzo podobnie - czego nie mogę wymyślić / wprowadzić, toto sobie kupię.

No i co wymyślisz swojego steama? I po co? To tak jakby teraz wprowadzić na rynek nową wyszukiwarkę oO. I kto by z niej korzystał. :D Teraz jeśli masz kasę to nie opłaca Ci się tworzyć czegoś od zera.

I nie zdziwię się jeżeli ta "plotka" okaże się prawdą... Kwestia tylko ile są wstanie zapłacić, szczególnie jeśli interesuje ich steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 11:10, Mr.M napisał:

Ps. Co do sprawy tej fuzji, to ja bym tego jeszcze nie zostawiał, nie powiedzieli wprost,
że czegoś takiego nie będzie - tylko, że obecnie to plotka... :)


Dokładnie to samo naszło mi na myśl.

Gdy przeczytałem, co powiedział przedstawiciel Google oraz Valve, to pomyślałem sobie - hm, taki krótki komentarz? To coś za mało. Sądzę, że obecnie po prostu sprawa jest zbyt mało rozwinięta, by o czym kolwiek informować, albo nie istnieje (obecnie) w ogóle. Ciekaw jestem, jak ta sytuacja zmieni się na przestrzeni kolejnych tygodni. Myślę, że jest jako taka na to szansa, tylko za bardzo nie wiem, do czego Valve przydałoby się Google, bądź na odwrót ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 12:09, Madoxx napisał:

No i co wymyślisz swojego steama? I po co? To tak jakby teraz wprowadzić na rynek nową
wyszukiwarkę oO. I kto by z niej korzystał. :D Teraz jeśli masz kasę to nie opłaca Ci
się tworzyć czegoś od zera.


Steam teraz to potęga. 15 milionów użytkowników to ładny wynik. Kiedyś niezbyt ludzie go lubili, jak się korki na serwerach porobiły przy premierze HL2, teraz po wielu łatkach, drożności serwerów, i potężnym community, Steam jest całkiem znośny. Korzystam z niego od blisko 2 lat i jestem zadowolony(choć nie miałem wyjścia:P).Wypuszczanie nowej "przeglądarki" do gier mogłoby być ryzykowne. Jak już wspomniałem Steam rodził się w bólach, a patrząc na betę Chrome jakoś mi się nie wydaje żeby ew. konkurent Steama miał łatwo:P

Dnia 18.09.2008 o 12:09, Madoxx napisał:

I nie zdziwię się jeżeli ta "plotka" okaże się prawdą... Kwestia tylko ile są wstanie
zapłacić, szczególnie jeśli interesuje ich steam.


Google zapłaci, sporo, i to z tego samego powodu, przez który Valve będzie się ostro targować: Steam jest samozwracalny. Wiele gier, i tych wielkich, i tych mniejszych, jest na nim wydawane. Ostatnio wskoczył Crysis+Warhead, Wiesiu, i kiedyś bardzo popularny OddWorld. Każda ta gra kosztuje ileś tam dolców, z czego jakaś tam część idzie do właściciela platformy - Valve. Steam jest swoistą poduszką ratunkową od której odbije się Kurek w razie(odpukać...) ewentualnej porażki którejś z ich gier. Mi tam obecny stan pasuje, nie musi się nic zmieniać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 13:43, marekl1975 napisał:

Wątpię, czy google wogóle kiedykolwiek wejdzie na rynek gier. A plotki, jak to plotki,
zdarzają się wszędzie i w każdej branży.

Nie muszą od razu ich produkować, ale być wydawcą... Czemu nie :))

Voii:
Ja tam steama lubie bez przymusu. :)) Podoba mi się tam rejestracja gier. Nie ważne potem co Ci się stanie z płytą (jeżeli w ogóle kupowałeś ze sklepu grę) Masz przypisaną grę do konta i jest to już twoja gra (gorzej by było jak by ktoś zrobił włam na konto)... Jednak jest to o wiele fajniejsze podejście do klienta niż ostatnio EA w przypadku spore. Choć faktem jest, że ze steama korzystam jedynie dlatego, że chciałem zagrać w hl2 and so one... Ale jeżeli rejestracja gry spoza Valve też gwarantuje jej użytkowość to uważam, że jest to super rozwiązanie. Problem pojawił by się jednak przypadku bankructwa "pary", ale nie widzi mi się to, a przynajmniej nie w najbliższym czasie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 23:49, Madoxx napisał:

> Wątpię, czy google wogóle kiedykolwiek wejdzie na rynek gier. A plotki, jak to plotki,

> zdarzają się wszędzie i w każdej branży.
Nie muszą od razu ich produkować, ale być wydawcą... Czemu nie :))

Voii:
Ja tam steama lubie bez przymusu. :)) Podoba mi się tam rejestracja gier. Nie ważne potem
co Ci się stanie z płytą (jeżeli w ogóle kupowałeś ze sklepu grę) Masz przypisaną grę
do konta i jest to już twoja gra (gorzej by było jak by ktoś zrobił włam na konto)...
Jednak jest to o wiele fajniejsze podejście do klienta niż ostatnio EA w przypadku spore.
Choć faktem jest, że ze steama korzystam jedynie dlatego, że chciałem zagrać w hl2 and
so one... Ale jeżeli rejestracja gry spoza Valve też gwarantuje jej użytkowość to uważam,
że jest to super rozwiązanie. Problem pojawił by się jednak przypadku bankructwa "pary",
ale nie widzi mi się to, a przynajmniej nie w najbliższym czasie :))


Tak szczerze powiedziałeś mi o Steamie parę ciekawych rzeczy. Czy Steam służy też do gier online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 10:55, marekl1975 napisał:

Tak szczerze powiedziałeś mi o Steamie parę ciekawych rzeczy. Czy Steam służy też do
gier online?

Nie wiem jak w przypadku gier z poza valve (bo jak już pisałem mam serie half lifa i tf2). Jednak jak dodasz kogoś do przyjaciół przez steama to wiesz w co (jeżeli w ogóle) gra w danej chwili i możesz się przyłączyć (o ile gra w multi oczywiście)m Służy też jako komunikator. I to wszystko kiedy Ty nie grasz a on szarpie np. w TFa.
Tylko właśnie nie wiem jak jest z innymi grami, tu musiał byś się spytać kogoś innego :))

APOSTEL16:

Dnia 19.09.2008 o 10:55, marekl1975 napisał:

Zapomniałeś chyba że czasami valve udostępnia swoje gry w wersji trial np team fortess 2 na 3 dni

ja jak napisałem mam steama tylko ze względu na HL2, no i TF2 jak wyszedł to mnie wciągnął, a tak po za tym to nie zbyt mnie interesuje co valve oferuje więc nie wiedziałem o tym akurat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście że wszystko się tak wyjaśniło. Google oraz Valve to dwa zupełnie różne światy , te dwie firmy zdecydowanie do siebie nie pasują i wole sobie nawet nie wyobrażać jakby wyglądała ta ich współpraca. Najlepiej żeby Valve nadal pozostało niezależnym producentem i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować