Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cryostasis: Sleep of Reason z technologią PhysX

19 postów w tym temacie

Jest nowszy, i po posiadaniu PPU lub GPU z funkcją emulowania PPU (tylko nVidia) działa szybciej, bo CPU już nie musi się zajmować obliczaniem fizyki. Po to powstały PPU, a wcześniej powstały GPU, aby CPU mogło odpocząć. Tyle w najprostszym (telegraficznym) skrócie. Więcej znajdziesz na googlach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły marketing nvidii do gry oczywiście będzie trzeba zakupić kartę Nvidia za jedyne ??
i tak co roku zmieniać karty bo będą nowe silniki jak będzie tak dalej to pozostaje zakupić raz konsole i spokój na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Havock też służy do obliczeń "fizycznych".

Sadek co do konsol to troche w tym racji.
Bo jaki sprzęt byś nie posiadał to za rok będzie stary.
Ja czekam do nowego roku.
Może stanieją te "Dżi Forsy" 260/280
To zmienie swoje 9600.

A swoją drogą kiedyś myślałem o XBoksie ale zdecydowałem
że zaczekam te pare lat na te konsole nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie ściągnąłem i obejrzałem 3 trailery prezentujące tę grę. I muszę stwierdzić, że nic nadzwyczajnego.
Pewnie dlatego twórcy wyrzucili trochę kasy na physicX aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców.
Po obejrzeniu filmików mogę powiedzieć, że ekipa idzie w klimaty naśladownicze Bioshock''a i robi kolejną powtórkę z You Are Empty. Notabene tą ostatnią grę stworzyli ci sami ludzie i miało być tak przerażająco! Co wyszło? Wiecie sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ponadto w trakcie rozgrywki pojawią się fragmenty, w których stawimy czoła nie jednemu, lecz całej grupie
> oponentów. Wówczas skorzystamy właśnie z opcji niszczenia beczek czy pudeł, które wybuchną i tym samym
> zlikwidują przeciwników.

Faktycznie, nowość.

A jak się już nacieszycie tą "nowością", to odpalcie sobie starego S.T.A.L.K.E.Ra (tego sprzed dwóch lat) i znajdziecie w nim dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że po odpaleniu Crysis''a znajdziecie znacznie więcej. :) I to wszystko bez PhysX.

Nie neguję technologii PhysX, ale wkurzają mnie newsy prezentujące jako przyszłościowy przełom coś, co można zobaczyć w tytułach dostępnych od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:19, Quessiro napisał:

> Ponadto w trakcie rozgrywki pojawią się fragmenty, w których stawimy czoła nie jednemu,
lecz całej grupie
> oponentów. Wówczas skorzystamy właśnie z opcji niszczenia beczek czy pudeł, które
wybuchną i tym samym
> zlikwidują przeciwników.

Faktycznie, nowość.

A jak się już nacieszycie tą "nowością", to odpalcie sobie starego S.T.A.L.K.E.Ra (tego
sprzed dwóch lat) i znajdziecie w nim dokładnie to samo.


Wybuchające beczki to już w DooM''ie były ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:30, k13 napisał:

> > Ponadto w trakcie rozgrywki pojawią się fragmenty, w których stawimy czoła
nie jednemu,
> lecz całej grupie
> > oponentów. Wówczas skorzystamy właśnie z opcji niszczenia beczek czy pudeł,
które
> wybuchną i tym samym
> > zlikwidują przeciwników.
>
> Faktycznie, nowość.
>
> A jak się już nacieszycie tą "nowością", to odpalcie sobie starego S.T.A.L.K.E.Ra
(tego
> sprzed dwóch lat) i znajdziecie w nim dokładnie to samo.

Wybuchające beczki to już w DooM''ie były ;]


Albo Dooma sprzed ohohohoh i jeszcze troche :P

[edit] damn k13 mnei uprzedził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:22, Quessiro napisał:

Zapomniałem dodać, że po odpaleniu Crysis''a znajdziecie znacznie więcej. :) I to wszystko
bez PhysX.

Nie neguję technologii PhysX, ale wkurzają mnie newsy prezentujące jako przyszłościowy
przełom coś, co można zobaczyć w tytułach dostępnych od dawna.


Osobiście nie widzę gdzie jest napisane że to przełom :P
A mnie jako posiadacza karty graf zdolnej do obsługiwania PhysX''a ten news interesuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co na to AMD/ATI ?. Miał miec sprzętowe wspomaganie havoka i chyba coś nie tak poszło po ich myśli. Nie podoba mi się to że aby sobie pograć w daną grę i zobaczyść jej wszystkie bajery potrzebuję GeForce. Bad bad nVidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"[...]Wówczas skorzystamy właśnie z opcji niszczenia beczek czy pudeł, które wybuchną i tym samym zlikwidują przeciwników.

Że beczki wybuchają, to wiadomo, ale żeby pudła? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 15:36, mandragora1 napisał:

A co na to AMD/ATI ?. Miał miec sprzętowe wspomaganie havoka i chyba coś nie tak poszło
po ich myśli. Nie podoba mi się to że aby sobie pograć w daną grę i zobaczyść jej wszystkie
bajery potrzebuję GeForce. Bad bad nVidia


Pewna grupa ''fanów'' ATI tworzy stery do radków by obsługiwał one PhysX''a ... najśmieszniejsze jest to że tym ''fanom'' pomaga sama NVidia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cryostasis: Sleep of Reason ciągle ma szanse zostać całkiem niezła gierką , a technologia PhysX na pewno wyjdzie tej grze na dobre. W końcu bardziej realistycznie wyglądający świat i lepsza grafika to nie byle co , ale stwierdzenie że będzie to ''''najbardziej przerażająca gra na PC'''' to zdecydowanie gruba przesada , takich cudów to nie ma co się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie postaraja to naprawde moze byc strasznie - mnie np. swego czasu bardzo sie podobal COLD FEAR a tu klimacik chyba podobny (tylko pewnie wiecej sniezyc, niz deszczu).

PhysX pewnie wiele nie wniesie, ale zawsze warto miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w cryostasis mam problem w etapie gdzie sie dopasowuje klucz do windy i wchodzi sie po drabinie ale tam stoi straznik ktury wciiaz strzela co zrobic aby ten etap przejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować