Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O (nie)możliwości podkręcania Core i7 słów kilka

31 postów w tym temacie

Co się przejmować procesorami i7. I tak dla graczy seria Core2 Duo wystarczy spokojnie na 2 lata albo i na dłużej. Gry nie wymagają aż tak dobrych procków jakimi są i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze coś z tymi DDR 3, no ale trzeba przecież iść z duchem czasu i z kolejną generacją procków nowe pamięci ludziom wciskać.... Sorry, ale póki co i7 to dla mnie niewypał, bo zapowiadają się jakoś rewelacynie jeśli chodzi o skok wydajności. Niby są te 4 rdzeniowce ciekawe, ale ich cena z nóg z wala. Za 1 taki proc całą jednostkę się złoży( o ile sie nie mylę cos koło 2k zł mają kosztowac ofc po przeliczeniu:). No ale jest plus obecne c2d stanieją, więc dosyć tanio będzie można wymienić sprzęt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma kiedyś swój koniec...
Teraz swój koniec mają podatne na podkręcanie procesory Intela...
Co to oznacza?
AMD znów dostaje szansę i może ją wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 18:07, LTM napisał:

AMD znów dostaje szansę i może ją wykorzystać...


I oby się udało bo nie chcę słyszeć zdania "Ceny ustala Intel" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:30, pendejo napisał:

Koniec żartów skoro wyższe napięcie na pamięci te procki uszkodzi (zastanawia mnie jak?),


Jak: rdzeń procka i kontroler pamięci będą miały jedno zasilanie (czyli napięcie RAMu = napięcie procka). Dziwny krok.

Dnia 08.10.2008 o 15:30, pendejo napisał:

to powinni tą sprawę rozwiązać programowo w taki sposób, że jak płyta wykryje i7 to automatycznie
zablokuje ustawienie napięcia większego od 1,6 V


Tu nie ma co kombinować. Płyty pod i7 będą obsługiwać tylko i7, więc nie powinny w ogóle dopuszczać wyższego napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham to:) Wiadomo było już wcześniej że podkręcanie procków na nowej platformie Intela będzie a-wykonalne ale żeby aż tak przegieli? Jezu jak to dobrze że AMD nie ma takich pomysłów:)

Połączenie w procku kontrolera pamięci ma swoje zalety ale Panowie... AMD robi procki które do OC sie nadają a tu to lipa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 18:43, lol94 napisał:

I oby się udało bo nie chcę słyszeć zdania "Ceny ustala Intel" ;]

Ja też nie, chociaż Intela lubię... :P

No to po - bądź co bądź - małej porażce Intela czekamy na ofensywę AMD... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2008 o 19:00, Radziol88 napisał:

Tu nie ma co kombinować. Płyty pod i7 będą obsługiwać tylko i7, więc nie powinny w ogóle
dopuszczać wyższego napięcia.


skoro tak to ok myślałem że dalej są pod LGA775 w takim razie jestem ciekaw skąd intel wziął pamięci ddr3 zasilane tak niskim napięciem? no chyba, że testują tylko na dd2 bo ponoć oba rodzaje pamięci mają być obsługiwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W i7 będzie zintegrowany w procesorze kontroler pamięci który działa na takim samym napięciu jak ram -
> analogiczna sytuacja jak w Athlonach od S754 w górę (ale one wytrzymywaly chyba do ok 2,6V czy coś w tym stylu)


chyba wiecej (jesli na 100% napiecie pamieci bylo takie samo jak napiecie kontrolera w procku to moj a64 x2 wytrzymal 2.9V na ramie i 1.5V na rdzeniu :P )

tak czy tak intel pokazal droge rozwoju producentom ramu :)

jeszcze pytanko i7 nie beda dzialaly z ddr2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co Intel odwala to mogę się nie zdiwic jak i DDR1 będzie obsługiwany xD

Serio to nie wiadomo ale chyba tylko ddr3 będzie obsługiwany tylko skąd te 1,65v? Chyba z kosmosu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że AMD wykorzysta okazję i znowu zrobi procesory, które bedą dyktowały warunki. Dominacja Intela mnie już nudzi, tym bardziej, że od zawsze byłem za zielonymi. No i ciekawe jest to 1.65V. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób uzyskali takie napięcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować