Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TGS08: WAR - już 3/4 miliona subskrybentów!

39 postów w tym temacie

Ludzie, co Wy do cholery mówicie... Kiedyś WoW miał w porównaniu do Wara czy AoC o niebo lepie w sprawie zdobywania graczy. Owszem, wcześniej w porównaniu do dzisiaj było mniej grających w MMO, ale WoW jako 1szy pokazał wyższą jakość tego gatunku na rynku. Każdy był zainteresowany, spróbował i jako że na rynku nie było konkurencji, to większość pozostała przy WoW''ie. Teraz Warhammerowi (który jest IMO świetną grą i IMO lepszą od WoW''a) i AoC jest o wiele trudniej odebrać graczy od WoW''a, tym bardziej że szykuje się nowy dodatek z nowymi farmami. 3/4 miliona jak na taką konkurencję to jest gigantyczne osiągnięcie, mam nadzieję że produkt przebije tą magiczną granicę miliona i będzie rosnąć ta liczba wraz z premierą dodatku do WoW''a. A że twórcy chwalą się takim wynikiem - nie ma nic w tym złego! Chwaląc się zawsze jakiś ułamek graczy przyciągną do gry, bo sporo osób jeszcze było z wątpliwościami. Zobaczymy jak się rozwinie społeczność Wara po pół roku, póki co twórcy słuchają inteligentnych uwag graczy, poprawiają na bieżąco błędy i gra miewa się ku dobremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko czekać na 18 października, bo wtedy dopiero wyjdzie na jaw jak to w istocie z tą grą jest - jak wspomniał kolega, AOC też był pretendentem do WOW-trying-killera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony WAR-owi trudniej walczyć o ludzi ze względu na dominację WoW-a, ale też z drugiej - WoW był prekursorem, który faktycznie otworzył oczy ludziom i sprawił, że większe rzesze ludzi zaczęli interesować się tymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pozostaje przy WoW''ie , spodziewałem się trochę więcej po Warhammerze. Jak widzę jak porównujecie kto ma więcej graczy to zauważcie, że to WoW był prekursorem i dzięki temu teraz jest taka gra jak WAR, dawniej trudno było znaleźć wielu graczy, a teraz to mały pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 08:34, Budo napisał:


Każdy ułamek trzeba napisac, żeby tylko ten magiczny milion się w tytule pojawił
co nie...


poprostu 750 000 było by za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co mówić która lepsza, ale wiadomo WAR jest grą która skupia się na PvP z namiastką PvE WoW ma na odwrót. Ja wolę bardziej PvE i od czasu do czasu PvP tak więc WoW jest dla mnie każdy wybierze co mu odpowiada. I wszystko na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 09:12, neonek90 napisał:

Ludzie, co Wy do cholery mówicie... Kiedyś WoW miał w porównaniu do Wara czy AoC o niebo
lepie w sprawie zdobywania graczy.

O rly?

Dnia 11.10.2008 o 09:12, neonek90 napisał:

Owszem, wcześniej w porównaniu do dzisiaj było mniej
grających w MMO, ale WoW jako 1szy pokazał wyższą jakość tego gatunku na rynku. Każdy
był zainteresowany, spróbował i jako że na rynku nie było konkurencji, to większość pozostała
przy WoW''ie.

Jest tak jak napisałeś: WoW kilkukrotnie(-nastokrotnie?) powiększył grono odbiorców gier MMO.

Dnia 11.10.2008 o 09:12, neonek90 napisał:

Teraz Warhammerowi (który jest IMO świetną grą i IMO lepszą od WoW''a)
i AoC jest o wiele trudniej odebrać graczy od WoW''a, tym bardziej że szykuje się nowy
dodatek z nowymi farmami. 3/4 miliona jak na taką konkurencję to jest gigantyczne osiągnięcie,
mam nadzieję że produkt przebije tą magiczną granicę miliona i będzie rosnąć ta liczba
wraz z premierą dodatku do WoW''a.

Widzisz tu należy rozróżnić 2 grupy graczy: gracze kupujący pudełko(+ wliczony miesiąc) i gracze płacący abonament. O liczność tej pierwszej grupy martwić się dzisiaj nie trzeba ze względu na duży target gier MMO (powstały głównie dzięki WoW), ta druga grupa natomiast to nie lada wyzwanie bo trzeba jakościowo pokonać WoWa. A to ta druga grupa determinuje przychody w długim okresie czasu.
I widzisz: w obecnej chwili do tej drugiej grupy nie należy ani jeden(!) gracz WARa.
Weryfikacja obecnej sytuacji w WARa nastąpi za jakiś tydzień kiedy skończy się darmowy miesiąc. Następna miesiąc po tym jak wyjdzie Wotlk, a następna za pół roku jak już wszystko się ustabilizuje.
W tej chwili możemy mówić o dużej sprzedaży gry, ale nie o sukcesie na polu MMo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> WAR miałby teraz 3 miliony gdyby nie abonament :P
Podobnie miewa się sprawa z WoW''em, gdyby nie był na abonament to byłoby jeszcze więcej graczy... Ale przecież za coś trzeba serwery opłacać, pracę game masterów też? Więc abonament przy mmo to raczej podstawa.

> Pozostaje tylko czekać na 18 października, bo wtedy dopiero wyjdzie na jaw jak to w istocie
> z tą grą jest - jak wspomniał kolega, AOC też był pretendentem do WOW-trying-killera.
Z tego co wiem, AoC (nie grałem, czytałem dość sporo) miał masę bugów co zniechęciło graczy, dlatego odniósł porażkę. W Warhammerze, aż tylu bugów co tam nie uświadczymy (ale wiadomo, każda gra - nawet wow - miała na początku jakieś tam bugi, trzeba przez to przerbnąć), dzięki czemu jest szansa na utrzymanie dużej ilości graczy.

> Ja jednak pozostaje przy WoW''ie , spodziewałem się trochę więcej po Warhammerze. Jak
> widzę jak porównujecie kto ma więcej graczy to zauważcie, że to WoW był prekursorem i
> dzięki temu teraz jest taka gra jak WAR, dawniej trudno było znaleźć wielu graczy, a
> teraz to mały pikuś.
Mylisz się i to cholernie dużo. Może w Polsce było trudniej znaleźć nowych graczy, ale na całym świecie to był psikus, bo wtedy b. dużo ludzi posiadało internet i się interesowało grami w tym kierunku. Teraz ciężej o nowych graczy, bo w końcu mało komu chce się zostawić daną wyexpioną i ubraną w super fiolet itemy postać w WoW''ie aby zacząć gdzieś od nowa.

> No nie ma co mówić która lepsza, ale wiadomo WAR jest grą która skupia się na PvP z namiastką
> PvE WoW ma na odwrót. Ja wolę bardziej PvE i od czasu do czasu PvP tak więc WoW jest
> dla mnie każdy wybierze co mu odpowiada. I wszystko na ten temat
No cóż, racaj w tym jest. WoW i Warr różnią się pod tym względem. Aczkolwiek, system instancji w War''ze bardziej mi się podoba. Ale fakt, jest ich mniej i w końcu gra nastawiona głównie na pvp, które jest obecnie najlepiej wykonane z dostępnych gier mmo.

> O rly?
O rly! :P

> Jest tak jak napisałeś: WoW kilkukrotnie(-nastokrotnie?) powiększył grono odbiorców gier
> MMO.
To nie ulega wątpliwości, bo zapoczątkował lepszą jakość tego gatunku.

> I widzisz: w obecnej chwili do tej drugiej grupy nie należy ani jeden(!) gracz WARa.
Obecnie tak, dlatego trzeba poczekać do tego 1szego miesiąca istnienia Wara na rynku.

> Weryfikacja obecnej sytuacji w WARa nastąpi za jakiś tydzień kiedy skończy się darmowy
> miesiąc. Następna miesiąc po tym jak wyjdzie Wotlk, a następna za pół roku jak już wszystko
> się ustabilizuje.
Sporo graczy z WoW''a na chwilę uciekło do czasu dodatko, także sporo osób ma zamiar wbić 80 lvl (co pewnie trochę im zabierze czasu) i dopiero wybrać między obie gry. Jednakże osobiście jestem dobrej myśli, bo War prezentuje solidny poziom.

> W tej chwili możemy mówić o dużej sprzedaży gry, ale nie o sukcesie na polu MMo.
Wiesz, z tych 3/4 miliona osób duża część zostanie, dla mnie to jest pewne. Na kilka miesięcy na pewno. Ale fakt, na lepszą ocenę sytuacji tego wszystkiego można podyskutować za rok. Póki co ja nie rezygnuję z Wara (podobnie jak b. duża ilość osób). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie porownywalbym AoC do WAR. Z punktu widzenia profesjonalizmu i podejscia do gracza (oraz kompletnosci) ,te dwa tytuly to zupelnie inna liga. Z korzyscia dla WAR oczywiscie.

Jasne ze WAR moze stracic czesc subskrybentow po pierwszym miesiacu,dzieje sie tak z kazdym z tytulow mmo, po prostu do czesci klientow gra nie trafia gameplayem, czasem istnieja tez inne powody.Niemniej jednak, nie spodziewalbym sie powtorki z AoC. Raczej powiedzialbym,ze gra zacznie sie stopniowo rozwijac i zwiekszac baze uzytkownikow.

WAR jest naprawde swietny,w ramach swojego zalozenia. Zachecam wszystkich lubujacych sie w pvp do przynajmniej dania tej grze szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:03, PatryKcja napisał:

No nie wiem czy uda sie Warhammerowi przebić WoW, skoro do WoW wychodzą nowe dodatki
to to jest po prostu nie możliwe !

-.- ...

Powiedz mi jedno, czy ktoś gdziekolwiek wspomniał o tym, że warhammer przebije WoW''a? Chyba w snach. Obecnie taka sytuacja nie nastąpi z jednego prostego powodu. A tym powodem są gracze, którzy się dzielą na różne "warstwy społeczne": - Ci co widzą w WoW''ie szansę na ogromny zarobek (sprzedaż golda itd.); - Ci, dla których WoW to drugi dom a czasem nawet jedyny; - Ci, którzy cenią daną grę mmo i widzą tylko w tym zabawę; - Ci, którzy nudzą się WoW''em, ale grają bo obecnie nie mają nic innego do zagrania; - Oraz Ci, którzy cenią tylko i wyłącznie pve.

Pewnie o jakiś tam warstwach zapomniałem, bo jeszcze jest ich dość sporo. Wiadomo, WoW wykonał sobie solidny fundament, jeżeli chodzi o ilość graczy, a Ci dość szybko nie zostawią tej gry na rzecz innej. Warhammer może jedynie liczyć na tych, co cenią dobrą zabawę (i będą chcieli skosztować innej gry), tych co się znudzili WoW''em i jego stylem rozgrywki oraz tych co bardziej cenią pvp niż pve oraz chcą spróbować bardziej rozbudowanej wersji tego typu zabawy.

Nikt niestety nie może liczyć na to, że Warhammer przebije WoW''a pod względem ilości graczy, ale ma możliwość stać się jako 2gi na podium gier mmo.

P.S - nie wychodzą nowe dodatki a dodatek tak a propos. To już jednak tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WAR wymiata po prostu, tu nie chodzi czy przebije WoWa czy nie - ważne jest to, że pojawiła sie wreszcie klimatyczna alternatywa do blizzardowego "cukierka". Klimat WARa jest świetny, mechanika gry też jest świetna - jak dla mnie przynajmniej - nigdy więcej zmulającego WoWa :D Suma sumarum ciekawe co będzie w dodatkach do WARa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 13:29, VrOObel69 napisał:

WAR wymiata po prostu, tu nie chodzi czy przebije WoWa czy nie - ważne jest to, że pojawiła
sie wreszcie klimatyczna alternatywa do blizzardowego "cukierka". Klimat WARa jest świetny,
mechanika gry też jest świetna - jak dla mnie przynajmniej - nigdy więcej zmulającego
WoWa :D Suma sumarum ciekawe co będzie w dodatkach do WARa :D


Skaveni xD

Z tym, że WoW rozwinął rynek to nie bardzo rozumiem o co chodzi. Ludzie widza grę, podoba im sie to kupują, no chyba ,że ktoś ocenia rynek polski, bo tu trzeba ludzi przekonać. Naprawdę myślicie, że ludzi na np. w UK obchodzi cena gry albo, że się wahają kupić i odłożyć na półkę jak im się nie spodoba? Koleżanka z Irlandii opowiadała mi jak to tam wygląda, a i nie tylko ona, więc ludzie pomyślcie nie wszędzie jest jak u nas czy dalej na wschód, nie wszędzie trzeba człowieka przekonać do gatunku, wystarczy reklama a tych na zachodzie nie mało (chodzi o reklamy gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, wynik naprawdę niezły.

750 tysięcy aktywnych kont to naprawdę bardzo dużo, patrząc na to, że Warhammer Online jest dostępny od około miesiąca. Widać, że gracze od razu pokochali nowe MMO, tym razem w uniwersum Warhammera. I w sumie im się nie dziwię, bo gdybym nadal grał na PC i miał pieniądze na abonament to także przyłączyłbym się do "Waaagh!". A tak pozostaje mi tylko oglądać jak inni grają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie i gadacie o WoW vs WAR a na serverze na którym ja gram jest gildia (niestety najlepsza orderowa :P) która CAŁA przeniosła się z WoWa do WARa, poszło się z nimi do gunbad, poszło się zdobywać twierdze i cóż :P
(na pve sa spoko ale na pvp to cio...ś im brak, pozatym znowu potwierdziło się kto gra w wowa [mam na myśli dzieciaki 11-17 lat]), ale o to o co mi chodzi to o to, że nie zamierzają wracać do WoWa bo podoba im się PvE w warze xP,

Wielkie WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGH! za te 750k luda, teraz czekać co będzie pod koniec miesiąca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować