Zaloguj się, aby obserwować  
Mafioso_PL

Problem z filmami HD

14 postów w tym temacie

Witam.
Mam spory (jak dla mnie) problem.
Wymieniłem kartę graficzną z mojego Galaxy 7900GS 256MB na Gigabyte 9600GT 720/2000 Silent Pipe.
Odkąd mam nową kartę, filmy w HD 720p (zwiastuny filmów, gier/gameplay''e itp) strasznie mi się zacinają. Tak jak by PC był za słaby. Ale przecież na starej karcie było dobrze, to teraz powinno być co najmniej tak samo (jak nie lepiej).

Próbowałem już chyba wszystkiego, od reinstalacji codeców, sterowników od grafiki/dźwięku/procesora/mobo po reinstalacje całego systemu. Nic nie pomaga.
Może są jakieś specjalne sterowniki do karty pod filmy HD? O_o

Reszta PC w podpisie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze nie ma zadnych specjalnych kodekow bo na moim radeonie 720p dzialalo bardzo slabo (dzwiek szybszy niz obraz, zwalnianie itp), a na obecnym 3870 dziala wybornie - kodekow uzywam identycznych co kiedys.

czyli chyba problem sprzetowy, jeszcze powiedz jakie kodeki stosujesz ? Dla upewnienia moze wrzuc jakiegos codec-packa (np: k-lite) żre to niepotrzebnie zasoby, ale na najnowszym powinno dzialac wszystko bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś korzystać z playerów z wbudowanymi kodekami (subedit), albo np Media Player Classic - u mnie niektóre filmiki działy tylko na nim ;). Jak wszystko będzie działać, to przynajmniej wiesz że to nie kodeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 18:42, MTSMAFIOSO napisał:

Próbowałem właśnie tych 3 :P
Tzn, ogólnie korzystam tylko z MPC, ale SubEditem próbowałem i WMP także.
Wszystko tak samo :/

spróbuj vlc, on nie korzysta z systemowych kodeków. Zaś subedit to nakładka na WMP, której główną funkcją jest dodawanie do filmu napisów z osobnego pliku (a także ich edycja na co wskazuje zresztą nazwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:37, sig. napisał:

spróbuj vlc, on nie korzysta z systemowych kodeków.


Tu jeszcze gorzej, bo obraz się zatrzymał, i tylko dźwięk był normalny O_o

Dnia 11.10.2008 o 19:37, sig. napisał:

Spróbuj AllPlayer''em, ja z niego korzystam i jestem zadowolony.


Także nic.


To raczej nie jest wina Playera ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to może warto odkurzyć komputer i spróbować odtworzyć film przy otwartej klapie od obudowy. Wiem że może się to wydawać głupie, ale zbyt wysoka temperatura któregoś z podzespołów może powodować naprawdę dziwne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że wymieniłem niedawno kartę, a przy takiej czynności raczej sprawdza się wnętrzności blaszaka.
Temperatura karty w stresie, po wielogodzinnej grze nie przekracza 56-60 stopni, procesora nawet 50. Więc to raczej nie to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Instalacja/Reinstalacja sterowników potem kodeków już an nowej karcie jeśli nie pomoże
a) reinstalka windowsa z podstawowymi kodekami - to drastyczna i czasochłonna metoda ;)
b) spróbuj linuxa czy tam tak samo się zachowuje - może nawet przed decyzją o reinstalacji systemu
c) sprawdź czy w sterownikach nie ma jakiejś opcji
2. nV słabo wspiera HD - ale to na marginesie
3. Radeony serii 3xxx/4xxxchyba jako jedyne w pełni wspierają

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
To może ja dorzucę swoje dwa grosze.
Jeszcze miesiąc temu miałem kartę 7900GS Galaxy (czyli tą samą, co miałeś) i nigdy nie pojawiły się żadne problemy z materiałem HD (720p lub 1080p, ten drugi tylko testowałem). Jedynie problemy były w niektórych wolnych scenach, bo wtedy (po dłuuugiej rozkminie) okazało się, iż napisy do filmów ujęte w "{}" muliły czasem jedno jajo proca, a po przerobieniu na "[]" było już super.
Do rzeczy - obecnie mam 9800GT na starej platformie (idzie do wymiany) i także wszystko ładnie chodzi. Według mnie zupełnie niepotrzebnie ruszałeś Windowsa, bo w 99,9% przypadków to nie on jest powodem złego chodzenia programów czy sprzętu. Ja używam zawsze najnowszych wersji sterowników NVidii (teraz 178.15), pakietu kodeków K-Lite Codec Pack Full z dekoderem HD Matroski i dekoderem dźwięku Dolby 5.1 AC3 Filter, a do odtwarzania filmów używam Media Player Classic v.6 bez żadnych dopalaczy (piszę o plikach *mkv, ale także z *avi i *wmv nic się nie działo złego). Nawet pliki *mov 720p w nim odpalam (używając Quick Time Alternative Lite) i chodzą bardzo dobrze.
Jeśli faktycznie na nowym systemie sprawa się nie zmieniła, to problem jest raczej sprzętowy. Ja mam starą płytę główną MSI Neo-F a na niej zainstalowane najnowsze stery nForce, do tego dziadowskiego Athlona (tego, co Ty masz) z driverem Dual Core Optimizer i nie ma problemów.
Nvidia wzorowo wspiera Full HD od serii 9xxx, gdzie dodano funkcję Pure Video HD (wcześniej była starsza, bez "HD" w nazwie). Również mój wujek na lepszym sprzęcie, ale z kartą GF8800GT (korzystając z mojego software''u) nie ma problemów z materiałem HD.
Nie ma sterów dla stricte HD i nie spotkałem się, by na kompie tej klasy były jakieś problemy. Wydaje mi się jednak proste, że skoro zmieniłeś kartę i problemy się zaczęły to... winna jest karta. Choć z drugiej strony nie jest ona jakoś specjalnie używana przy dekodowaniu strumienia i skoro wymagające gry działają (ale tego nie wiem, bo nie napisałeś), to co miałoby być uszkodzone - procesor odpowiedzialny za Pure Video? Wiesz co, najlepiej przetestować tę kartę na innym kompie albo wrzucić ten soft, co mam ja (skoro u mnie działa, a kompy mamy wręcz identyczne).
Ja mam sporą szajbkę z technologią High Definition i pewnie taki problem, jaki Ty masz, spowodował by zatrzymanie akcji sera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować