Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ekranizacja Maksa Payne'a zarabia, ale nie zadowala recenzentów

65 postów w tym temacie

Ja uważam że puki nie obejrzę to się wypowiadać na temat jakości filmu nie chce. Dużo zależy od podejścia do filmu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nastawiam się negatywnie. Trzeba zrozumieć, że filmy są jak gry. Człowiek który gra całe życie po prostu wyśmieje grę wtórną, nie prezentującą zbyt wysokiego poziomu graficznego, i średnio-grywalny tytuł. Co innego człowiek, który nie gra w ogóle lub sporadycznie - nawet średnią grę zbierającą przeciętne oceny można docenić. Pół biedny gdy chodzi o recenzentów growych - bo oni potrafią wyciągnąć plusy i minusy i dość obiektywnie grę ocenić.

Z filmami jest ten ból, że każdy może interpretować to co widzi jak chce :]. Dlatego śmieszą mnie 10/10 dla głupich romansów czy czeskich filmów. Pewnie Max Payne będzie porządnym widowiskiem dla takiego "nie chodzi do kina" jak ja :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 13:54, arabik napisał:

film widziałem :) u kumpla pobrał z torrentów powiem...dno :D


"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka" A.Einstein

Piractwo
propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od jakiegoś czasu przeczytałem komenty i jestem załamany ...

Jeden używa przekleństwa jako epitetu , inny chwali się że oglądał u kumpla już z torrenta ...
gram.pl robi się powoli jak Gry-Online gdzie można sobie pisać co się chce w komentach .

A co do filmu to jestem ciekawy specjalnie w wakacje kupiłem Antologie Maxa żeby skończyć wreszcie te gry , a w sobote ustawiony już do kina jestem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę.
Max Payne jako gra była super. Miała wciągającą fabułę, wspaniały klimat i bardzo interesującego bohatera.

Pójdę do kina ze względu na to że lubię tą postać ale oceny mnie odstraszają. Chyba dobra imię Maxa Payne''a zepsuli niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż max p. byc może dołączy do chlubnego kanonu dzieł nijakich.nie wiem jaki jest sens robienia filmów na podstawie gier, jeśli rzeczywiście nie ma się jakiegoś ciekawego pomysłu na adaptację. decydują pewnie względy komercyjne. na znanym tytule można lepiej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie części gry świetne.Film się okaże.Ja nigdy nie patrze na tych wielkich recenzentów filmowych bo każdemu podoba się co innego.Jeden pójdzie na jakiś film o miłości i będzie na nim płakał a inny obejrzy i po wie że takiego crapu to jeszcze na oczy nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIIIIIIIIGDY nie przejmujcie się gadaniem recenzentów. Większość z nich to gbury w krzykliwych, obcisłych sweterkach którzy widzieli już WSZYSTKO i szukaja w filmach tego czegoś czego sami nie wiedzą. Założę się ze 95% z nich nigdy nie grało w Maxa Payna a 50% nawet nie wie że jest to ekranizacja gry komputerowej. Ja liczę tylko na krwawa jatkę z użyciem Desert Eagle, bullettime i piękną Monę z równie zabójczym arsenałem;p Byle do piątku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja puki co nie przejmuje się tymi negatywnymi ocenami, bo tak czy siak już w ten piątek przekonam się czy filmowy Max Payne jest godny swojego tytułu. Jakiś tydzień temu odświeżyłem sobie pamięć przechodząc po raz kolejny pierwszą cześć gry, więc mam nadzieję, że nie zrażę się do imienia pana Payne''a oglądając film. Co najwyżej będę żałował, że zmarnowano tak świetny materiał i po raz kolejny nie udało się obalić stereotypu nieudanych "growych" ekranizacji... Oby tak się jednak nie stało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zdanie recenzentów nie ma tu nic do rzeczy, bo oni na filmach akcji się nie znają. Dość powiedzieć, że film "Aliens" ma u nich średnią 4/10, a IMO jest to jeden z lepszych filmów ever. Dla nich jak nie ma potrójnych metafor, zwielokrotnionych przemyśleń i głębokiej, bogatej w symbolikę fabuły, to nie ma filmu. Jak zacznie się lawinowe pisanie "do gry się nie umywa", to będzie się można martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie kilka recenzji "widzów", oraz kilka przejrzałem i zdaje mi się, że rewelacją ten film nie będzie. Oceny widzę bardzo zróżnicowane, od totalnego dna do super filmu, choć część oceniających dobrze film ma zupełnie rozbieżny gust z moim - bo jeśli ktoś pisze, że jest to najlepsza adaptacja filmowa gry po Silent Hill, a dla mnie film SH to jeden z największych zawodów...
Zobaczymy jak będą wyglądały dalsze opinie, na razie zachęcony do wizyty w kinie się nie czuję, bo z tego co mi dane było poczytać wnioskuję, że elementów które mi najbardziej odpowiadały w grze film może być pozbawiony.
Może ktoś znów załatwi darmowe bilety, albo znów dostanę ofertę promocyjną z Orange''a to wtedy się wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu genialnie. Niestety z tego co zauważyłem w 99% przypadków mam podobne zdanie do recenzentów. Na Maxia się wybiorę, ale tylko ze względu, że jestem wielkim fanem serii gier. Lepszy od Maxa może być jedynie Hitman (jeżeli chodzi o gry) bo film też był dnem. Ogólnie mówiąc, moje dwie z trzech ulubionych serii gier zostały splamione ekranizacją. Teraz niech tylko trzecia moja ulubiona seria gier, czyli Call of Duty zostanie zekranizowana... zapewne też byłby chałą. Choć gdyby wzieli się za niego ludzie odpowiedzialni za Kompanie Braci mogło by wyjść coś ciekawego.

Maxiu, spoczywaj w pokoju. Ten film Cie zabił [*]

PS. Tak ten teks o zabijaniu Maxa miał wyglądać jak onetowy komentarz... jest żałosny, zresztą pewnie jak sam film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie są recenzenci, i krytycy, bo ci, to zawsze będą wychwalać filmy których przeciętny człowiek zazwyczaj nie ogląda.

Problemem jest to, że komentarze widzów nie są bardziej przychylne :/ Wygląda na to że film jest gorszy od Hitmana, który był notabene średniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją opinie wyrażę po obejrzeniu filmu w piątek, bo kierowanie się opiniami innych (krytyków) nie zawsze jest zgodne z naszymi oczekiwaniami ;]

Darkstar181 - też racja, ale nie wiemy czy widzowie znali historię Maxa z gry. Zwykłego widza, film może i nie zadowoli, ale fan gry może być poniekąd usatysfakcjonowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka" A.Einstein

Pan moderator ma tupet by cytować te słowa kiedy sam nie potrafi nawet zinterpretować cudzych.Ale muszę przyznać imponuje mi ta szczerość nie każdy może o sobie tak napisać.

No i szanowny pan/pani Inki najlepiej Ty nam dyktuj co mamy pisać a co nie,i powiedz nam cóż możemy zrobić byś nie czuł/a się więcej załamany/a.

A film mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2008 o 13:53, SAL3M napisał:

Deecom... Jaka jest różnica między 35 mln $, a 76 mln zł, wiesz co to kurs dolara?...
Przeciez 35 mln dolarów to więcej niż 76 mln zł (a szczególnie 7 lat temu). ;P

Eeee jakbym tego w swoim zdaniu nie napisał... Co i tak nie zmienia faktu, że film ma budżet Quo Vadis sprzed 7lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie jestem znachorem i mogę tylko przypuszczać, iż produkcja jest typowym kinem akcji z elementami SF. A już miałem nadzieję na jakiś cięższy dramacik skłaniający do myślenia i refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Qis: Widać, że nie czytujesz komentarzy na gry-online.pl. Wulgaryzmy, głupota, brak jakichkolwiek zasad ortografii, ot co! Ja rozumiem..."wolność słowa", ale jakieś granice muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować