Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fatalne sterowanie w Dead Space? "Przesada"

73 postów w tym temacie

Właśnie kupiłem Dead Space i sterowanie jest dobre. Podłączyłem też pada X-Boxowego żeby sprawdzić czy faktycznie tak "świetnie" się na nim gra. Jeśli ktoś umie grać na klawiaturze bez problemu poradzi sobie w Dead Space. Ekwipunek hologramowy jest genialny, a to iż jest wyświetlany w czasie rzeczywistym tylko podnosi poziom adrenaliny. Gra naprawdę godna polecenia więc _sahib_skończ ten bezpodstawny lament. Choć z chęcią wysłucham pozostałych 9/10 rzeczy, które możesz zarzucić EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 11:38, Dante-Sparda napisał:

Właśnie kupiłem Dead Space i sterowanie jest dobre. Podłączyłem też pada X-Boxowego żeby
sprawdzić czy faktycznie tak "świetnie" się na nim gra. Jeśli ktoś umie grać na klawiaturze
bez problemu poradzi sobie w Dead Space. Ekwipunek hologramowy jest genialny, a to iż
jest wyświetlany w czasie rzeczywistym tylko podnosi poziom adrenaliny. Gra naprawdę
godna polecenia więc _sahib_skończ ten bezpodstawny lament. Choć z chęcią wysłucham
pozostałych 9/10 rzeczy, które możesz zarzucić EA.


Będzie szybciej:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=109022&n=45

A co do newsa: pytanie pijarowców EA mija się z celem. Nawiasem mówiąc szkoda, że nie podrążono tematu np. którzy polscy czołowi dziennikarze zajmowali się tą sprawą. I skąd te plotki się wzięły jej zdaniem. I dlaczego cena będzie wysoka. I czy będzie SecuROM gratis. (czy tylko ja mam takie wymagania, czy dziennikarz powinien być dociekliwy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 11:38, Dante-Sparda napisał:

Właśnie kupiłem Dead Space i sterowanie jest dobre.

Wersja pc jest ju w sklepach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gre od 2 godzin (lezy juz w jednym z duzych marketow..)
I niestety - z tym sterowaniem to prawda! Generalnie chodzi o jakas absurdalna bezwladnosc myszki. Praktycznie nie ma szans zeby w cos prezyzyjnie trafic za pierwszym razem. Jakis koszmar, naprawde nie wiem kto cos takiego wymyslil.
Co gorsza myszka tak samo zachowuje sie w menu gry.

Generalnie cos w grze jest spieprzone w obsludze myszki a jak widac EA proboje zamknac wszystkim buzie przed premiera.

Żal...

Co do samej gry.. Ciezko ja ocenic z tego powodu. Lokacje fajne, klimat fajny, dzwieki super. Chodzenie jest ok, ale walka.. Porażka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 22:52, motarny napisał:

Mam gre od 2 godzin (lezy juz w jednym z duzych marketow..)
I niestety - z tym sterowaniem to prawda! Generalnie chodzi o jakas absurdalna bezwladnosc
myszki. Praktycznie nie ma szans zeby w cos prezyzyjnie trafic za pierwszym razem. Jakis
koszmar, naprawde nie wiem kto cos takiego wymyslil.
Co gorsza myszka tak samo zachowuje sie w menu gry.

Generalnie cos w grze jest spieprzone w obsludze myszki a jak widac EA proboje zamknac
wszystkim buzie przed premiera.

Żal...

Co do samej gry.. Ciezko ja ocenic z tego powodu. Lokacje fajne, klimat fajny, dzwieki
super. Chodzenie jest ok, ale walka.. Porażka!


Oto remedium na twoje problemy:
http://ve3d.ign.com/articles/news/42453/Dead-Space-PC-Mouse-Lag-Work-Arou nd

Wyłącz vsync, ponoć niweluje to efekt bezwładności myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem dead space ale niestety w niemieckiej wersji wiec sterowanie na pc to tragedia. BLAGAM POMÓŻCIE jak np. zwalnia sie czas lub przesuwa przedmioty. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:33, banderas71 napisał:

sciagnalem dead space


Sciągnąłeś? Wybacz, ale to jest karalne prawnie i niedozwolone w Polsce. Idź do sklepu, ściągnij grę z półki i za nią zapłać - nie będziesz miał problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klawisze i ogólnie sterowanie może być. U mnie też wystepował ten opisywany lag myszy, myślałam, że wina sprzętu, ale mój spełnia wymagania i lag występował też, a nawet głównie w menu...
Dało sie go zlikwidować wyłaczając synchronizacje pionową i zwiększając rozdzielczosć do rzeczywistej rozdzielczości mojego ekranu, i teraz chodzi płynnie na max szczegółach. Jednak pewna "bezwładność" pozostaje, pewnie wiąże się to z tym, że kamera nie jest za plecami postaci tylko "pływa wokół" bohatera. Przez to ustawienie mamy trochę ograniczone pole widzenia ... i trudno patrzeć prosto w górę, np. na sufit. ale da się to przeżyc, traktując jako dodatkowe utrudnienie. Interfejs w postaci hologramu jest super, tylko parę razy włączył mi się podczas walki jakiś hologram i sami wiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem wasze wypociny i ogarnął mnie smutek i żal. Smutek, że Polacy wręcz uwielbiają narzekać bez powodu. Żal, że piszecie w większości takie pierdoły nie zaznajamiając się z tematem. Podobny lament był już wielokrotnie min.: przy Codename Panzers że przekłamuje historię. Ludzie sprawdźcie coś najpierw sami a dopiero później piszcie zdania twierdzące.
Kiepskie sterowanie ? Przeszedłem 11 z 12 rozdziałów gry i sterowanie jest super. PPM się celuje, LPM strzela. WSADem chodzi, biega z SHIFT, R - przeładowanie. Jak komuś nie pasuje trzymać wciśniętego PPM wystarczy wcisnąć CAPSLOCK i mamy stałe celowanie.
Na samym początku 1 rozdziału musiałem przyzwyczaić się do innego niż dotychczas widoku TPP ale teraz nie mam zastrzeżeń. A grę zdecydowanie POLECAM - hicior końca 2008. Must have !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żądne słowa otuchy tutaj nic nie zmienią, bohater porusza się z finezją żelbetonowego kloca. Nie ma tu co wypominać, że Dead Space nie jest dynamicznym shoterem, tylko survival horrorem, bo trailery zapowiedzi sugerowały, jakoby DS miał być następcą Dooma 3... I oto jest największy powód do żalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mi właśnie to że nasza postać nie wywija salt i nie skacze po sufitach bardzo odpowiada. (nie mam na myśli momentów w stanie zerowej grawitacji), mam już serdecznie po dziurki w nosie wypasionych komandosów, którzy odziani w ciężkie pancerze wywijają jak nie przymierzając Mroczkowie w "tańcu z głąbami".

Nasz bohater jest tylko inżynierem, w dodatku chodzi w niezbyt wygodnych (z wyglądu) stalowych trepach, więc co mu się dziwić że nie śmiga jak mały samochodzik? Włóż choćby gumowce i sprawdź wtedy jak tam Twoje sprinterskie umiejętności. Jest przynajmniej bardziej realistycznie.

A klimat gry daleko w tyle zostawia dooma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2008 o 23:29, CDS_Baxian napisał:

A klimat gry daleko w tyle zostawia dooma.


Doom''a?! Ta gra Doom''a samymi napisami poczatkowymi niszcz,posune sie dalej i stwierddze nawet że gra ma lepszy klimat niż Bioshock...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee??? A to już wiem dlaczego na pudełku mam napisane też po węgiersku... Gra jest genialna, a sterowanie - wymagające przyzwyczajenia się, jest inne co nie znaczy że złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:56, tomoliop napisał:

eee??? A to już wiem dlaczego na pudełku mam napisane też po węgiersku... Gra jest genialna,
a sterowanie - wymagające przyzwyczajenia się, jest inne co nie znaczy że złe.


Wiadomo,ta wersja gry została wydana w dwóch krajach:u nas i na Węgrzech:) EA znane jest z takich zagrań[tak samo jest z NFS]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2008 o 23:58, rafekx 12 napisał:

Wiadomo,ta wersja gry została wydana w dwóch krajach:u nas i na Węgrzech:) EA znane jest
z takich zagrań[tak samo jest z NFS]


I co w tym złego ?? Przynajmniej dostajemy gry w tym samym czasie lub zbliżonym do premier w innych krajach. Co do innych wydawców, to jeśli CDP nie zajmie się tłumaczeniem, to PL nie uświadczymy.

Przestańcie w koncu narzekać, ludzie posłuchajcie siebie, teraz gadacie na EA, innym razem pod wasz ogień pójdzie Cenega albo BioWare .. narzekacie na wszystko i na wszystkich, normalnie ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 00:05, CDS_Baxian napisał:


> Wiadomo,ta wersja gry została wydana w dwóch krajach:u nas i na Węgrzech:) EA znane
jest
> z takich zagrań[tak samo jest z NFS]

I co w tym złego ?? Przynajmniej dostajemy gry w tym samym czasie lub zbliżonym do premier
w innych krajach. Co do innych wydawców, to jeśli CDP nie zajmie się tłumaczeniem, to
PL nie uświadczymy.

Przestańcie w koncu narzekać, ludzie posłuchajcie siebie, teraz gadacie na EA, innym
razem pod wasz ogień pójdzie Cenega albo BioWare .. narzekacie na wszystko i na wszystkich,
normalnie ręce opadają.



Posłuchaj lepiej siebie-czy ja narzekam no to?!?! Po prostu powiedziałem że u EA to czesty widok jedna wersja gry na kilka krajów,ehhh...ludzie nie czytają moich postów tylko od razu krytykują n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować