Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego w Falloucie 3 nie można zabijać dzieci? Pagliarulo tłumaczy

269 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 16:43, Seccolo napisał:

> > Myślę że dobrze napisałeś że masz coś nie tak z psychiką. Wcale bym się nie
zdziwił
> gdyby
> > się okazało że "kolekcjonujesz" pewne rzeczy.
>
> Cieszę się, że mnie uświadomiłeś ... ostatnio coraz więcej ludzi (i to ludzi, których

> kompletnie nie zam) stara się uzmysłowić mi, że, jak to Kasa śpiewa: "wiedzą o mnie
więcej,
> niż ja o sobie sam". Chcesz kogoś oceniać ? Oceń najpierw Siebie. Tyle w temacie.

> A co do owej kolekcji, to skąd wiedziałeś, że kolekcjonuję czaszki dziewic zabitych
podczas
> pełni księżyca przez piorun z jasnego nieba ? Kurde no, wydało się ...
>
> Po prostu takie rzeczy jak możliwość zabijania dzieci w świecie Fallouta są (raczej
były)
> czymś normalnym. Jak również czymś normalnym były potem reakcje NPCów na takiego
dzieciobójcę.
> I tak dokładnie powinno być to rozwiązane, jak w poprzednich częściach. Nie podoba
się,
> nie grajcie. Ale zaraz ... przecież Bethshita wszystko już załatwiła: teraz nie
musicie
> się obawiać, że jakiś maniak grający w Fallouta 3 podejdzie i strzeli waszemu dziecku

> 32 razy w głowę ... inna sprawa, że dziecko i tak przeżyje, więc nie macie się czego

> obawiać.
>
> Tyle z mojej strony, EoT.

Powiem ci szczerze że nie obchodzi mnie co robisz bo to twoje życie. Ale szkoda że nie
kolekcjonujesz wiedzy zdobytej w szkole powiem ci że miałbyś z tego lepszy pożytek.

W przypadku Fallouta cieszę się że Bethesda nie uległa presji jakiś małolatów którzy
podniecają się tym że kogoś można zabić, spalić czy odgryźć głowę i jeszcze im mało.
- Patrzcie, patrzcie rozwaliłem dziecku głowę ale fajne nie?
Tyle mam do powiedzenia.

Jakoś w pierwszych dwóch częściach można było zabijać dzieci i nikt później nie słyszał, że "zabiłem swoją córkę/syna bo w F2 tak można". Co więcej, takie karygodne zachowanie (w grze) było później "nagradzane" odpowiednią reputacją, która ciągnęła się za naszą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 16:43, Seccolo napisał:

W przypadku Fallouta cieszę się że Bethesda nie uległa presji jakiś małolatów którzy
podniecają się tym że kogoś można zabić, spalić czy odgryźć głowę i jeszcze im mało.
- Patrzcie, patrzcie rozwaliłem dziecku głowę ale fajne nie?
Tyle mam do powiedzenia.



Tak, posluchala idiotow, ktorzy na widok flakow, krwi, spalonych zwlok, odgryzionych glow i kto wie jeszcze czego robia "LULZ XD ALE FAJNE".
Jaki ty jestes fajny, tyle udawania, ze jest sie doroslym, a kiedy otwierasz buzke to wszystko to peka jak banka mydlana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:56, SoundWave napisał:


> W przypadku Fallouta cieszę się że Bethesda nie uległa presji jakiś małolatów którzy

> podniecają się tym że kogoś można zabić, spalić czy odgryźć głowę i jeszcze im mało.

> - Patrzcie, patrzcie rozwaliłem dziecku głowę ale fajne nie?
> Tyle mam do powiedzenia.


Tak, posluchala idiotow, ktorzy na widok flakow, krwi, spalonych zwlok, odgryzionych
glow i kto wie jeszcze czego robia "LULZ XD ALE FAJNE".
Jaki ty jestes fajny, tyle udawania, ze jest sie doroslym, a kiedy otwierasz buzke to
wszystko to peka jak banka mydlana.


Pytał cię ktoś o zdanie?
Masz mleko pod nosem a wymądrzasz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 16:59, Seccolo napisał:

Pytał cię ktoś o zdanie?


Wlasnie pokazales userom gram.pl jaki to ty jestes dorosly i jakie masz dobre pojecie, co to jest "forum" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:04, SoundWave napisał:


> Pytał cię ktoś o zdanie?

Wlasnie pokazales userom gram.pl jaki to ty jestes dorosly i jakie masz dobre pojecie,
co to jest "forum" ;]


Za to ty próbujesz udowodnić że jesteś najmądrzejszą osobą na świecie ale wyraźnie ci to nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 17:10, Seccolo napisał:


Za to ty próbujesz udowodnić że jesteś najmądrzejszą osobą na świecie ale wyraźnie ci
to nie wychodzi.

Nie, po prostu pokazuje jak idiotyczne i zalosne jest wmawianie innym w co i jak maja grac.
Zreszta gdzie jest zabawa w pokazywaniu, ze jest sie madrzejszym od ciebie? Kazdy moze to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:14, SoundWave napisał:


>
> Za to ty próbujesz udowodnić że jesteś najmądrzejszą osobą na świecie ale wyraźnie
ci
> to nie wychodzi.
Nie, po prostu pokazuje jak idiotyczne i zalosne jest wmawianie innym w co i jak maja
grac.
Zreszta gdzie jest zabawa w pokazywaniu, ze jest sie madrzejszym od ciebie? Kazdy moze
to zrobic.


Myślę że twój rozum zatrzymał się na poziomie przedszkola weź idź się pobaw lalkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 17:17, Seccolo napisał:


Myślę że twój rozum zatrzymał się na poziomie przedszkola weź idź się pobaw lalkami.


Tak, to od poczatku bylo widoczne, ze o kwestii moralnosci w grach masz pojecie zerowe, a wpadles tylko po to, by pochwalic sie jaki to ty jestes dorosly, co wyszlo dosc mizernie. Masz cos jeszcze do powiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:19, SoundWave napisał:


>
> Myślę że twój rozum zatrzymał się na poziomie przedszkola weź idź się pobaw lalkami.


Tak, to od poczatku bylo widoczne, ze o kwestii moralnosci w grach masz pojecie zerowe,
a wpadles tylko po to, by pochwalic sie jaki to ty jestes dorosly, co wyszlo dosc mizernie.
Masz cos jeszcze do powiedzenia?


Za to ty oczywiście masz pojęcie? Chyba za dużo nagrałeś się w gry typu GTA i teraz próbujesz udowodnić jaki to jesteś maczo i że zabijanie to nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Szczerze to jeszcze nie spotkałem się z jakimś filmem w którym były by sceny dzieciobójcze. No może pomijając dokumenty, albo film na faktach, ale tak w filmie (w sensie fabuła wyssana z palca) to nie, ale nawet jeśli takie filmy istnieją, są dostępne to co to za różnica skoro osoba, która chciała by mieć w grze dzieci dla samej satysfakcji ich zabijania może to obejrzeć.

Jednak w tym przypadku problemem wcale nie jest to, że nie ma takiej możliwości, tylko jak sam napisałeś. Bethesda po raz kolejny pokazuje, że zależy im na rankingach i sprzedaży, a nie na wiernej kontynuacji, co zresztą widać po samej grze. F3 może zapomnieć o mojej sympatii.

Ja osobiście nawet nie wiedziałem, że można zabijać dzieci w poprzednich częściach, co zresztą napisałem i kontynuując, nie widzę w tym nic specjalnie złego, (i dodając) jeżeli takie zachowanie będzie odpowiednio piętnowane w samej grze.

I w zupełności nie zgodzę się z wypowiedzią Seccolo, że Bethesda nie uległa młodzieży. Właśnie dla nich to jest napisane, a nie dla fanów poprzednich części z serii i pisze to co pisze tylko po to by przypodobać się i nie wyrażać jakiś kontrowersyjnych wypowiedzi, a dowodem tego jest jego zachowanie i dyskusja z SoundWave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:24, Paddy Lary napisał:

To co? Wybiłem całe miasto albo wysadziłem bombę w nim... wielki krater a dzieci se chodzą jak by nigdy nic?


Pewnie miasta, bądź też schrony, w których są dzieci nie można zbombardować/zniszczyć, a tak to cała populacja przeżyła klonując się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 17:23, Seccolo napisał:

Za to ty oczywiście masz pojęcie? Chyba za dużo nagrałeś się w gry typu GTA i teraz próbujesz
udowodnić jaki to jesteś maczo i że zabijanie to nic złego.


Na pewno wiecej od ciebie (jej, coz za osiagniecie), a do tego wystarczy po prostu sobie zdawac sprawe, ze dzieci w grach mozna juz bylo zabijac, nie bylo to tak dawno temu i nikt nie wylazl na ulice zabijac dzieci pod pretekstem grania w Fallouty.
Ale to wiedza tylko wtajemniczeni, a nie ludki, ktore jeszcze ssaja cyca mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:25, Madoxx napisał:

> To co? Wybiłem całe miasto albo wysadziłem bombę w nim... wielki krater a dzieci
se chodzą jak by nigdy nic?

Pewnie miasta, bądź też schrony, w których są dzieci nie można zbombardować/zniszczyć,
a tak to cała populacja przeżyła klonując się ;)

W ogóle jakim bezsensem jest gadanie o usuwaniu możliwości zabijania dzieci, jak na początku gry mamy opcję detonacji ładunku nuklearnego w mieście? Zabijając WSZYSTKICH jego mieszkańców? W takim razie zabijanie dzieci jest złe, ale ludobójstwo już jest jak najbardziej ok? Na miłość boską, jak się tworzy grę o świecie pozbawionym w dużej mierze jakichkolwiek zahamowań moralnym i dodatkowo zostawia się opcję nuklearnej eksplozji, to niech nie wmawiają nam, że zabijanie dzieci jest już zbyt drastycznym widokiem i dlatego zostało wycięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:25, Madoxx napisał:

> To co? Wybiłem całe miasto albo wysadziłem bombę w nim... wielki krater a dzieci
se chodzą jak by nigdy nic?

Pewnie miasta, bądź też schrony, w których są dzieci nie można zbombardować/zniszczyć,
a tak to cała populacja przeżyła klonując się ;)


Aha to niech Konami doda opcję że będą w czasie meczu nawalanie z pseudokibicami i będzie git.
Zabijanie z konieczności a zabijanie dla rozrywki to coś innego. w CoD musisz zabijać żeby przeżyć bo to jest Wojna.
W takim chociażby Max Paynie również walczysz z mafią. I ok.
Ale zabijanie dla rozrywki dzieci jak dla mnie jest porąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:29, SoundWave napisał:


> Za to ty oczywiście masz pojęcie? Chyba za dużo nagrałeś się w gry typu GTA i teraz
próbujesz
> udowodnić jaki to jesteś maczo i że zabijanie to nic złego.

Na pewno wiecej od ciebie (jej, coz za osiagniecie), a do tego wystarczy po prostu sobie
zdawac sprawe, ze dzieci w grach mozna juz bylo zabijac, nie bylo to tak dawno temu i
nikt nie wylazl na ulice zabijac dzieci pod pretekstem grania w Fallouty.
Ale to wiedza tylko wtajemniczeni, a nie ludki, ktore jeszcze ssaja cyca mamy.


SoundWave cwaniaczku podskakujesz jak kangur a w rzeczywistości jesteś mały jak mrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja tam akurat post wyżej napisałem co o tym sądzę, a ten to akurat był taki sarkazm. ;)
Ale jeśli już mówimy o ludobójstwie to proponuje Fable, gdzie zabijamy wszystkich mieszkańców miasta, strażników, którzy nas gonią przepraszamy (i to dosłownie, co pozwalnia nas w całkowicie z odpowiedzialności) potem kupujemy mieszkania naszych ofiar i wynajmujemy ich mieszkania by zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:33, Seccolo napisał:

Aha to niech Konami doda opcję że będą w czasie meczu nawalanie z pseudokibicami i będzie
git.
Zabijanie z konieczności a zabijanie dla rozrywki to coś innego. w CoD musisz zabijać
żeby przeżyć bo to jest Wojna.
W takim chociażby Max Paynie również walczysz z mafią. I ok.
Ale zabijanie dla rozrywki dzieci jak dla mnie jest porąbane.

Pierwsze dwa Fallouty były grami RPG. Jeśli nie wiesz co to RPG, to zapraszam na wikipedię, lub na odpowiednie serwisy o tychże grach. W RPG chodzi - w skrócie - o to, że masz możliwość odgrywania swojej postaci w taki sposób, w jaki uważasz za stosowny. Największe zastosowanie ma to oczywiście w papierowych systemach, natomiast na grunt komputerowy zawsze będzie ten aspekt przeniesiony nie do końca. I TAK - jeśli ktoś w pierwszych dwóch Falloutach chciał grać maniakiem mordującym wszystkie dzieci jakie napotka na swej drodze, to mógł to zrobić, a później musiał borykać się z tego konsekwencjami. Tak samo można było odegrać kupca, osobę niezwykle charyzmatyczną, bezwzględnego najemnika itp, itd. W F3 takiej opcji już nie ma, bo niektóre osoby z bardzo wąskimi horyzontami myślowymi doszły do wniosku, że jeśli ktoś w grze morduje dzieci, to jest degeneratem (lub takim może się stać). Jak dalekie jest to od prawdy, to wiedzą praktycznie tylko osoby bardziej dojrzałe, lub takie, które regularnie biorą udział w sesjach RPG. Gdyby niektórzy wiedzieli jakie rzeczy odchodzą na niektórych bardziej klimatycznych sesjach, to zabijanie dzieci wydałoby się im dziecinną igraszką. I jakoś ci gracze, którzy odgrywają największe menty społeczeństwa wychodzą z sesji i idą do pracy, na uczelnię, odwiedzić rodziców. W skrócie mówiąc - wracają do normalnego życia.

Zdaje sobię sprawę, że odgrywanie postaci i ogólnie roleplaying to coś, co nie mieści się w głowie dzisiejszym graczom (bo za trudne do pojęcia), ale na miłość boską nie wszyscy kupujący tą grę są w wieku 12-14 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2008 o 17:35, Seccolo napisał:

SoundWave cwaniaczku podskakujesz jak kangur a w rzeczywistości jesteś mały jak mrówka.

Hej, wiem, ze dopiero jestes mlody wiec podpowiem ci jak to dziala- jesli uwazasz, ze sie myle to mowisz gdzie jest blad i mowisz jak jest naprawde ;] No chyba, ze jest tak jak mowie i FO1 i 2 nie przyczynily sie do zwiekszenia sie morderstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować