Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Star Wars - Knights of the Old Republic I & II - temat ogólny

5615 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2007 o 21:19, Pepper Ronie napisał:

Mam problem. Otóż Knights of the Old Republic I tnie się na najniższych ustawieniach tak, że
nie da się grać. Nie byłoby w tym nic dziwnego ale taki Oblivion, Far Cry czy Gothic III działają
mi płynnie!!! Gothic III mam na najniższych ustawieniach i chodzi o wiele płynniej niż Star
Wars!!! Pomożecie mi rozwiązać ten problem??? Mój komp to:
-AMD Athlon 64 3200+ 2GHZ
-1 GB RAM
-karta graficzna Radeon X200 64 MB (zintegrowana);


Ja tam na kompach się nie znam, ale pamiętam że KotOR I tnie się ZWłASZCZA na Dantooine - z tego co wiem, to na każdym komputerze. Mi pomagało zapisanie i ponowne wczytanie gry, ale każde kolejne "zerknięcie" na mapę, do ekwipunku, czy do opcji gry powodowało że gierka znowu się cięła. Na innych planetach jakoś nic takiego się nie działo, tylko Dantooine takie pechowe było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 23:15, Lady Driada napisał:

kolejne "zerknięcie" na mapę, do ekwipunku, czy do opcji gry powodowało że gierka znowu się
cięła. [...] tylko Dantooine takie pechowe było

To jest błąd sterowników. Jest to sprawa z pogranicza "to nie my, to oni". Bug ten występuje w części wersji sterowników (zarówno do Radeonów jaki i GF). Cięcie występuje nawet na najpotężniejszych kartach graficznych przekraczających o wiele najbardziej zalecaną konfigurację (np. Radki x1800 lub GF 7800).

Mozna go w 99% wyeliminować całkowicie przez dopisanie w pliku swkotor.ini w sekcji [Graphics Options] wiersza:
Disable Vertex Buffer Objects=1

Wyłącza to w dużym uproszczeniu wewnętrzny cache gry dla obiektów 3d. Od tego momentu Dantooine nigdy więcej nie będzie się cięło i jakiekolwiek cięcie będzie pochodziło od mocy karty graficznej o zbyt małej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wygląda rozgrywka w KotORze ? Czy to jest tak że chodzisz wasd , czy klikasz myszką gdzie ma iśc czy jak , bo jestem troche skołowany :p ? ( mam nadzieje że wasd bo jak wydam 150 zeta i się rozaczaruje to nie bede zbyt szcześliwy :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:57, RaV47 napisał:

A jak tam wygląda rozgrywka w KotORze ?


Rozglądasz się myszką, W do przodu, S do tyłu, Spacja- pauza. 150 zł za samego KoTOR''a? Teraz jest zestaw The Best of SW- Kotor, Republic Commando, Jedi Outcast, EAW, Battlefront i 14 dni galaxies za około 150 zł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:09, shinian napisał:

> A jak tam wygląda rozgrywka w KotORze ?

Rozglądasz się myszką, W do przodu, S do tyłu, Spacja- pauza. 150 zł za samego KoTOR''a? Teraz
jest zestaw The Best of SW- Kotor, Republic Commando, Jedi Outcast, EAW, Battlefront i 14 dni
galaxies za około 150 zł:P


znaczy chodziło mi o to że 150zł to kosztuje KotOR 1 i 2 :p . Dzięki , tera to se kupuje ale nie na pewniaka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:57, RaV47 napisał:

A jak tam wygląda rozgrywka w KotORze ? Czy to jest tak że chodzisz wasd , czy klikasz myszką
gdzie ma iśc czy jak , bo jestem troche skołowany :p ? ( mam nadzieje że wasd bo jak wydam
150 zeta i się rozaczaruje to nie bede zbyt szcześliwy :/ )


Eee, z powodu czterech klawiszy byś się rozczarował? ;]
Możesz stosować, wróć, wskazane jest abyś stosował, wróć, musisz stosować kombinację klawiatura+mysz, chociaż oczywiście możesz się pobawić samym gryzoniem przez kilka minut, co sam próbowałem na początku czynić nauczony interfejsem z Neverwinter Nights.
Tak więc odpowiedź brzmi: WASD jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha ! jeszcze jedno pytanie . Czy tak jest tak ( wiem że nie ,ale musze mieć 100% ) czy tam wystepują " tury " XD ! wiem wiem ! ale musze być pewien na 100% :P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 09:18, cieju04 napisał:

A czy jest demo SW KOTOR? Jeśli jest to podajcie jakiś link bo chciałbym zobaczyć, czy opłaca
się kupić. Bardzo prosze


Demo? nie słyszałem zeby było, ale pewny nie jestem, moze ktos inny widział...

... a tak gra mi sie bardzo podobała...

... grałem w I, w II też bym se pograł, ale droga nadal jest, a juz dawno wyszła więc nie mam zamiaru płacić jak za gre premierową, czy ktoś moze wie czy juz w końcu staniała do takiej ceny za jaką mozna było kupić I ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:36, RaV47 napisał:

Acha ! jeszcze jedno pytanie . Czy tak jest tak ( wiem że nie ,ale musze mieć 100% ) czy tam
wystepują " tury " XD ! wiem wiem ! ale musze być pewien na 100% :P !


" tury ", gra cała jest turowa...

tylko ze jak nie trafiasz na wroga to jest tak jakbys grał w czasie rzeczywistym (bo tylko ty sie ruszasz (a inne postacie zazwyczaj stoją w miejscu), gdy na drodze pojawia sie przeciwnik rozgrywka toczy sie turowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ledwo wychodzać z Mrocznego Jastrzębia na Dantooine od razu gra się tnie. No i jak tu grać ? Jest jakiś mod czy musze coś pogrzebać w grafice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem na laptopie to musiałęm wszystko pościnać, a rozdzielczość na 640x480. Ale grałem dale, choć się tylko trochę mniej cięło. Na dużym kompie to śmiga na max.! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:57, RaV47 napisał:

A jak tam wygląda rozgrywka w KotORze ? Czy to jest tak że chodzisz wasd , czy klikasz myszką
gdzie ma iśc czy jak , bo jestem troche skołowany :p ?

Jest zarówno WSAD jak i mozliwośc poruszania się i wykonywania wszystkiego myszą podobnie jak jest to np. w WoW - czyli prawy klawisz obraca kamerę, a lewy popycha Twoją postać do przodu w kierunku widzenia kamery (jeżeli masz wciśniety prawy). Dodatkowo jest klawisza do modyfikacji biegu na chód. Jezeli prawy nie jest wciśnięty, to mysz porusza kursorem do interakcji z resztą świata (rozmowy, pułapki itp.). Da się też odwrócić uzywanie tak aby domyślnei był obrót kamerą, a wciśnięcie prawego wywoływało kursor do interakcji. Mozliwa jest też zamiana kierunków myszy w kilku wariantach.
Generalnie da się grać na samych klawisza, samej myszy i wszelkie kombinacje jednego z drugim.

Dnia 26.01.2007 o 19:57, RaV47 napisał:

mam nadzieje że wasd

Można chodzić i tym, ale dla mnie osobiście sama mysz jest o wiele wygodniejsza.

Dnia 26.01.2007 o 19:57, RaV47 napisał:

bo jak wydam 150 zeta i się rozaczaruje to nie bede zbyt szcześliwy :/ )

Jezeli masz jakikolwiek wybór, to radziłbym zaczynać od jedynki. W końcu to jedynka dostała Grę Roku. Lepsza fabuła niższa cena, łatwiejsze sterowanie mniejsze wymagania, obraz taki sam. Dwójka jest jakby to powiedzieć niezła, ale tylko niezła. Jedynka jest świetna. Przekonasz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 10:42, WIkitory napisał:

Mam problem. Ledwo wychodzać z Mrocznego Jastrzębia na Dantooine od razu gra się tnie. No i
jak tu grać ? Jest jakiś mod czy musze coś pogrzebać w grafice ?

Ech 9 postów wyżej jest napisane. Jest tewż napisane w tym temacie conajmniej 10 razy na wcześniejszych stronach.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4322&pid=1083

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyjaśnienie !:) KotOR I już do mnie jedzie , a 2 kupie jak stanieje .A z jakiego moda są te skriny ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować