Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2014 o 20:02, Vytotas napisał:

2 lata ? Nie wierzę, że nikt tu nie pisał przez tak długi czas. Nikt już nie ogląda/gra
w siatkę ?

Pewnie ze ogladam/gram juz rzadziej. Tez sie dziwie ze ten watek zawsze słabo stał bo to imo dosc popularna dyscyplina w Polsce. Ale trudno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 20:02, Vytotas napisał:


Gram od pięciu lat raz w tygodniu amatorsko. Tylko przez kilka treningów w klubie z młodszym rocznikiem. Ze swoim 173 cm wzrostu ;)
Według mnie sport dający największą satysfakcję. Szczególnie, że gdy zaczynałem byłem jeszcze niższy i młodszy, więc wiele błędów mi wybaczali starsi znajomi. Teraz gram spokojnie na ich poziomie, albo przerosłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 21:54, Nikodem95 napisał:

>
Gram od pięciu lat raz w tygodniu amatorsko. Tylko przez kilka treningów w klubie z młodszym
rocznikiem. Ze swoim 173 cm wzrostu ;)
Według mnie sport dający największą satysfakcję. Szczególnie, że gdy zaczynałem byłem
jeszcze niższy i młodszy, więc wiele błędów mi wybaczali starsi znajomi. Teraz gram spokojnie
na ich poziomie, albo przerosłem.

Przyjmujący ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 16:17, Vytotas napisał:


Przyjmujący ? :D

Bardzo śmieszne :D
Sam jestem niesamowicie zadowolony ze swojego wyskoku. Wybacz nie powiem dokładnie jakiego, ale jest godny chłopaków grających ze mną powyżej 180cm, także chyba nie jest najgorzej. W każdym razie wystarczający by piłkę zaatakować, a nie raz postawiłem tzw. "czapę". Może nie jest to wszystko tak wygodne, jak z wyższych zasięgiem, ale nie narzekam. Zawsze jednak największą satysfkację widziałem w rozegraniu. Szkoda, że rozgrywający są jakby to powiedzieć... niedoceniani? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze

Dnia 26.03.2014 o 18:09, Nikodem95 napisał:

jednak największą satysfkację widziałem w rozegraniu. Szkoda, że rozgrywający są jakby
to powiedzieć... niedoceniani? ;)

Rozgrywajacy niedoceniani? Toz to najwazniejszy facet w zespole. Od niego wszystko zalezy:) Reprezentacja ktora ma w druzynie swiatowej klasy rozgrywajacego moze walczyc o najwazniejsze trofea. Sam osobiscie lubilem rozgrywac poniewaz słaby bylem strasznie w przyjeciu a i z atakiem srednio sobie radziłem. Co do najbardziej niedocenianej pozycji w siatkowce to zdecydowanie dla mnie libero. To taka mrowcza robota ktorej raczej rzadko sie docenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:09, Nikodem95 napisał:

>
> Przyjmujący ? :D
Bardzo śmieszne :D


Oj tam :D. Rozgrywający niedoceniani ? Tak jak napisał Ziggy to najważniejszy element zespołu. Najczęściej obracam się właśnie tam i na przyjęciu, na atak jestem troszkę przymały (184, lol). Potrzebowalbym właśnie ćwiczeń wyskoku. Jak wyrobiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mówię, że niedoceniani w takim powszechnym środowisku. Chociaż w tych klubach w średnich miejscowościach wszystko się staje takie piłkarzykowe. I tylko ATAK! xD
Libero byłem w rozgrywkach międzyszkolnych. Straszna męczarnia i odpowiedzialność. Podziwiam libero.

Co do właśnie "piłkarzykowania" siatkówki. Jak widzę, że teraz wszyscy grają w koszykarskich Nike, których kolor jest taki, że oczy bolą, to aż mnie ściska. Traci się z widoku piękne Mizuno, czy Asicsy. Chłopczyk fryzurki sobie robią na piłkarzyków, bleee :D

Jak wyrobiłem wyskok? Dużo w tym siły woli heh, gdyż chciałem po prostu doścignąć swoich starszych kolegów ;)
Wyskok zawsze miałem dobry. Ale głównie, to dużo biegania i wskakiwania na podwyższenia ( niesamowicie polepsza wybicie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę popadł w stan agonii, a dziwne że nic się tutaj nie dzieje - zważywszy na fakt, że dziś w naszym kraju rozpoczynają się MŚ siatkarskie.
Otwarcie na "narodowym" i zastanawiam się jak w takich warunkach będzie zachowywać się piłka. Wielka przestrzeń, klimatyzowana - myślę że w takich warunkach techniczna zagrywka i floty mogę sprawić więcej problemów.
62 tys. kibiców na stadionie (więcej niż na otwarciu Euro 2012), ogromny doping - to będzie na pewno wielka oprawa w wykonaniu naszych świetnych kibiców siatkarskich. Na pewno zrobią silne wrażenie na Serbach. Oby tylko taki doping nie stał się przytłaczający dla naszych chłopców. Na pewno zdają sobie sprawę, że oczekiwania i presja na nich się bardzo duża - do tego grają u siebie.
Ważne jest byśmy wygrali mecz otwarcia, najlepiej za 3 pkt. - Polska - Serbia 3:1 to byłby dobry wynik otwarcia (na 3:0 też bym się nie obraził).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dobrze że mi ktoś o tym przypomniał bo znając mnie dowiedziałbym się a w zasadzie - przypomniałbym sobie o tym parę dni później. Rzecz jasna - będę oglądał i będę trzymał kciuki za naszych - ciekawy jestem w jakiej są formie i jak sobie poradzą na własnym terenie. Bo nich można liczyć i jest na co patrzeć w przeciwieństwie do tych chłopaczków kopiących piłkę po murawie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem formy naszych zawodników - przegrana z Bułgarią i wygrana z Rosją nie dają jednoznacznej odpowiedzi.
Ceremonia otwarcia pokazała możliwości kibiców :) Ojjj - będzie szał na trybunach. Wierzę w medal, chociaż cały czas pamiętam rozczarowanie z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie każdy obstawiał złoto dla Polaków - zakończenie tej historii wszyscy znamy :(
Mamy wielu wspaniałych zawodników, ale brak powołania dla Kurka wydaje się być ... mocno kontrowersyjny. Mam nadzieję że Antiga wie co robi - zawodnik z niego był świetny, a czy trener również dobry... przekonamy się ! Chociaż pewniej czułbym się wiedząc, że drużyną kieruje Anastasi lub Castellani.

Cóż.. co ma być - to będzie (czytaj : będzie medal) :D
DO BOJU POLACY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł gdzie można obejrzeć w chociaż względnej jakości dzisiejszy meczyk w sieci? Nie posiadam polsatowego ''talerza'' więc lipa. Jest jakaś ciekawa opcja i transmisja gdzie chociaż da się odróżnić kto jest kto? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i patrzę i aż czasami się wierzyć nie chce że mamy aż takie duże problemy z Kamerunem. Nie wiem co się stało, czy to przeciwnik nam nie podpasował, czy mają jakąś technikę na nas, czy to może my opadliśmy z sił czy też może podeszliśmy do tego meczu zbyt lajtowo patrząc na statystyki grupowe, tak nasze jak i ich? Co prawda na razie jest 1:1 ale ... nasi grają wyraźnie gorzej niż w poprzednich meczach za to Kamerun gra ... no naprawdę dobrze, mają niezły odbiór, bronią sporo piłek które już byłyby nie do odratowania, szacun mimo wszystko. Mam wrażenie że jak na razie pierwszy set był kluczowy. Uciekają nam na parę punktów w kluczowych momentach seta a potem musimy ich gonić, odrabiać i stawać na głowie. Gramy punkt za punkt, to nie wróży dobrze - mam nadzieję że przez przerwę ogarną jakoś taktykę i przejmą inicjatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt tu nie zagląda?

Polska - Włochy. Co to miało być? Już pomijając naszą grę która do idealnych nie należała to co to za żenada była sędziowska, ktoś mi powie? Prawie że od samego początku w krytycznych momentach sędzia robił takie cyrki że to jest po prostu żałosne, nawet nie zabawne. Oczywiście można było się spodziewać że włoskie chłopczyki będą się zachowywać jak dzieci w piaskownicy i robić teatrzyk, wykłócać się o wszystko o co można a nawet o to o co nie można. Ale kuriozalna ślepota w nie widzeniu ruszającej się siatki w 4 secie? No litości. Generalnie Włosi mimo że grali nie jakoś łajzowato to nic nie usprawiedliwia ich zachowania. A my za to mamy sporo do przemyślenia i nadrobienia, załatania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam za kazdym razem:) Ale po co pisac jak temat lekko kuleje.
Cóż sedziowanie było beznadziejne ale troszke przesadziles. Oczywiscie wiecej bledow sedzia w nasza strone popelnil ale tez w druga strone robil bledy. Druga sprawa co ci przyznam byly to nie raz kuriozalne bledy. Dzisiaj bylo ciezko, ale wygralismy charakterem. Włosi jak to oni troche pocwaniakowali ale taki ich styl bycia. Dobrze ze Antiga powoli poszedl po rozum do głowy i wykorzystuje zmiany czym w sumie wygralismy mecz. Oby w sobote od poczatku z Igła, Kubiakiem I Mozdzonkiem i bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 22:37, Tyler_D napisał:

Naprawdę nikt tu nie zagląda?

Bo nikt nie ogląda, elo.

Mówiąc całkiem serio. Z powodu słabego łącza, który nawet streamingów 300kb nie ciągnie, to wszystkie mecze poza pierwszym były kiepskimi komentarzami wp.pl i aktualizowany wynik :/ ale z tego co czytam i co urywkami widziałem wczoraj, to wygląda na to, że jutrzejsza pauza dobrze im zrobi. Nie zdążą się rozleniwić, a za to będą mieli chwilę na przemyślenei wszystkiego przed trudnymi meczami.

No i ufam, że Możdżon jeszcze się pozbiera, bo nie chcę by mi dziurę w ZAKSIE robił :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak niewiele osób ma Cyfrowy Polsat, u mnie na okolicę to co drugi dom :)
Cała ta atmosfera z potajemnym losowaniem i zmienianiem terminarzu nie specjalnie służy pozytywnemu nastawieniu. Szczególnie, główni faworyci Rosja i Brazylia miałczą że "tak im źle, tak im szaro" ;)
Zamiast marudzić kto z kim i kiedy zagra, lepiej skoncentrować się na osiągnięciach boiskowych.
Czytałem, że Michaś Winiarski jest gotowy do gry - tylko nie wiadomo czy wyjdzie w wyjściowej "szóstce".
Byłoby lepiej gdyby od początku grał z Kubiakiem na przyjęciu, bo choć lubię i cenię Mikę to jeszcze widać że to "świeżak" i nie zawsze ma "wolną głowę".
Mimo tego, że "Guma" to wg mnie jeden z najlepszych playmakerów siatkarskich na Ziemi - uważam, że Fabian na tym turnieju jest bardziej wszechstronny i lepiej się rozumiem z chłopakami.
Libero raczej bezpieczne na Zatorskiego. "Igła" dostał szansę i grał jak debiutant - nerwowo i niepewnie. To pewnie jego ostatnie mistrzostwa, bo deklarował zakończenie kariery reprezentacyjnej.
W środku, to już chyba Stefan rozumie że nie warto trzymać na zmianę Możdżonka - tylko dać mu grać od początku. Na tym turnieju nasz najpewniejszy środkowy, mimo że to Piotrek i Karol z reguły wychodzą od początku.
Rywale trochę psioczą, bo mają problemy kadrowe. My puki co mamy spójny/równy skład i liczę dziś na niezłe widowisko. Najlepiej by było dziś wygrać za 3 pkt., ale nawet po pięciosetowej wygranej bym nie płakał.
Trzymam kciuki, panowie odpalajcie kanał 444 Volleyball Channel.
P.S. Podziękujcie za to panu Donaldowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować