Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kapitan Oczywisty: Carmack: "klawiatura i myszka lepsze od padów"

92 postów w tym temacie

SoundWave przecież bezprzewodowe myszki i klawy już dawno są na rynku i to dość po taniej cenie nawet 60 zł za zestaw. A co do tematu to ja jako posiadacz PS3 powiem że nigdy nie kupię FPS na konsolę bo nie umiem na padzie, co najwyżej TPP kupiłem 2 razy ale i tak na myszce lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:40, Baluk25 napisał:

Rumcajs: Da się ;d. Jak masz jako podkładkę książkę, to nie jest tak źle xD.

Mój kumpel kiedyś zrobić coś podobnego, tyle że zamiast książki wziął stolnicę :| Ale powiedzmy sobie szczerze, wygodne to to jest? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:28, Rumcajs52 napisał:

Życzę powodzenia z celowaniem myszką która leży na łóżku...

Zycze powodzenia z celowaniem padem lezac na lozku.

errtime- sarkazm, ironia etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:41, errtime12 napisał:

SoundWave przecież bezprzewodowe myszki i klawy już dawno są na rynku i to dość po taniej
cenie nawet 60 zł za zestaw.


To był sarkazm a nie na serio ze strony SoundWae''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jak by nie było. Dla mnie pad jest o wiele lepszy od myszy. Wiadomo że do gier w stylu QL wystarczy tania mysz. Ale pady są praktyczniejsze, możemy grać na dużą odległość i mamy wile dodatkowych funkcji. Taka moja opinia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:00, SoundWave napisał:

Zycze powodzenia z celowaniem padem lezac na lozku.

Nie trzeba mi życzyć powodzenia, ja zawsze gram leżąc w łóżku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:11, Valium napisał:

Mi sie lepiej gra w FPS na padach, polecam filmik z Cod4 na gametrailers.com, koles na
xboxie wrzuca takie headshoty (ze skokow rowniez) ze glowa mala nawet dla czlowieka z
myszka. Natomiast strony internetowe niech zostana dla PC.


Zapomaniałeś dodać, że w grach na konsole są na ogół auto-aimy i większe hit-boxy niż na PC-tach.
Odnośnie komentarza Zaitseva, nie dostrzegam w nim żadnej ironii, a więc jest po prostu nie na miejscu, gdyż Carmac niczego takiego nie napisał, że konsole są gorsze. I popierwam go w całej rozciągłości, że klawiatura i myszka jest najlepszym rozwiązaniem w grach FPS. Zastanawia mnie tylko ta kwesta Quake Zero, bo gdzieś ostatnio czytałem, że Carmac jest jednak rozczarowany rezultatami tego projektu i skupia się bardziej na innych (RAGE, DOOM 4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:10, krzysztof wytr napisał:


qba767 masz rację.Grając przed piecem prędzej oślepniesz i dostaniesz garba niż leżąc
z padem na kanapie.Pad dużo wygodniejszy.Komputery były stworzone do pracy i nic tego
nie zmieni!


Gdyby komputer od początku do chwili obecnej był tylko i wyłącznie do pracy, to ciekawe czy powstałyby konsole stworzone tylko do gier? Hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończcie te śmieszne i żenujące kłótnie co jest lepsze pad czy klawiatura&myszka, zniżacie się do poziomów fanboyów. Myszka czy pad grunt, że jest satysfakcja z gry, niestety wiele osób o tym zapomniało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2008 o 19:24, Zyniom napisał:

Gdyby komputer od początku do chwili obecnej był tylko i wyłącznie do pracy, to ciekawe
czy powstałyby konsole stworzone tylko do gier? Hmm....


W końcu ludziom znudziłyby sie komputery i wymyśliliby konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest :) jakoś nie mogę się przyzwyczaić do grania w Gears of Wars na padzie :/
Może jak jeszcze poćwiczę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu każdy w komentarzach porównuje konsolę z PC mimo, że ten pan nic takiego nie powiedział. W dodatku do PC da się bez problemu podłączyć pada a sam PC podłączyć do TV jak komuś monitor i K&M tak nie pasuje. Z kolei do konsoli K&M można podłączyć tylko przez jakieś badziewne przejściówki w których większość funkcji nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zauważył to był jego osobisty komentarz.
A tu cytat z Carmacka:
"The keyboard/mouse interface is definitely still the superior interface for a competitive first-person shooter experience, much better than an analog joypad."
Ani słowa o internecie.


Oceniam na podstawie tego co widzę w newsie, a nie na jego blogu. "Środowisko przeglądarek jest szybsze - poruszanie się po stronach internetowych na konsolach jest naprawdę nudnym doświadczeniem" To też cytat z niego inaczej by się tu nie znalazł, czyli jednak słowo o internecie padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 16:47, RaukoMP_MODED napisał:

Tylko w takim wypadku chodzi o zupełnie inny klimat gry w przypadku grania na padzie.
Każda strzelanka, która jest pisana również pod pada, nie jest tylko głupim zaznaczaniem
kolejnych głów przeciwników, ale nieco wolniejszą rozgrywką nastawioną na klimat - myślenie
(taktykę) itd.


A żeś teraz dowalił. Jak chcesz więcej myślenia, to zagraj w gry taktyczne, strategiczne i przygodówki. Będziesz go miał pod dostatkiem. Klimat zaś powinna kreować fabuła i świat przedstawiony, a nie niedopracowane sterowanie.

Nieustająco śmieszą mnie również komentarze, że pady są lepsze do FPS-ów, bo gra jest przez to trudniejsza -mówiąc "trudniejsza", myślą "ciekawsza i ambitniejsza". Tyle że to zupełnie ślepa uliczka, bo idealne sterowanie w grze powinno być jak najbardziej intuicyjne i precyzyjne. W przeciwnym razie możnaby grać w RPG-i wpisując komendy z palca - tylko czy gra była przez to ambitniejsza i ciekawsza, czy po prostu denerwująca do niemożliwości? Wyzwaniem w grach powinna być rozgrywka, pojedynek z żywym przeciwnikiem bądź naprawdę dobrą sztuczną inteligencją.

Dnia 25.11.2008 o 16:47, RaukoMP_MODED napisał:

Oczywiście w RTS-a myszka jest o wiele wygodniejsza i nie ma tutaj żadnego argumentu
za padem ;)


Prawda jest taka, że zestaw klawa + mysz (w przypadku RTS-ów czy FPS-ów) nie jest w żaden sposób zagrożona przez pad - po prostu jest fizycznie niemożliwe wycelować szybko i precyzyjnie za pomocą pada. To tak jakby porównywać arkebuza z M16. Można strzelać oboma. :) Zmienić ten stan rzeczy może dopiero inny kontroler. W tej chwili pad obiektywnie i ogólnie rzecz biorąc jest gorszy od k+m - mimo że oczywiście wiele osób będzie sobie z nim świetnie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:24, Zyniom napisał:

Gdyby komputer od początku do chwili obecnej był tylko i wyłącznie do pracy, to ciekawe
czy powstałyby konsole stworzone tylko do gier? Hmm....


Widzisz, sęk w tym, że historia gier komercyjnych zaczęła się właśnie od konsol -> Magnavox Odyssey (1972). Równie wielką rolę odegrały automaty arcade. Komputery osobiste na rynku zaczęły się liczyć dużo, dużo później. Można więc powiedzieć, że komercyjne gry wideo zaczęły się od konsol.

Choć oczywiście sama historia gier elektronicznych nie zaczęła się od konsol, a od komputerów wojskowych i uniwersyteckich np. Spacewar!. Pamiętajmy, że konsola to również komputer, tyle że wyspecjalizowany. Wszystko w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 16:49, Bambusek napisał:

A Carmack to mógłby chociaż ustabilizować przekonania, bo jeszcze niedawno jechał po PC równo.


Nie mógłby, bo to koniunkturalista. Po prostu obłudnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... tak jak już ktoś pisał najważniejsza jest satysfakcja z gry... a poza tym są gry(mówimy o fps''ach) stworzone dla pada i gry stworzone dla klawiatury i myszki... tak jak w HALO na PC gra się ponoć badziewnie tak nie wyobrażam sobie CS''a na padzie... a co do samego newsa... sterowanie takie jak na padzie teoretycznie można zastosować w konsolkach przenośnych (mówię o dwóch gałkach...) a obecna ich generacja już pozwala na łączenie się z internetem (no... tylko przez wifi ale nie sądzę że nawet w najbliższej przyszłości[następna generacja handheldów] producenci nie postarają się o dostęp "cały czas" np. dodając do konsolki funkcje komórki... właściwie jest to możliwe już teraz ale ceny internetu "w komórce" są duże i nie miało by to wzięcia) więc to raczej pad zwycięży pod względem "gdzie można zagrać w..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować