Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista Service Pack 2 w kwietniu

19 postów w tym temacie

Czytałem co będzie w sobie zawierał SP2 i z tego co wiem będzie on niewypałem... Szkoda, chociaż ja na Vistę poskarżyć się nie mogę, wszystkie gierki chodzą wyśmienicie, system nie wywala żadnych błędów, a BS widziałem ostatnio jakiś miesiąc temu. Jest mistrzowsko :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie kazda latka na system ktora ma docelowo poprawic jego dzilanie jest dobra. Nie to zebym byl zwolennikiem M$ ale mimo wszystko fajnie ze wspieraja swoje produkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś z głową na karku... Już nie mogę słuchać tych krzykaczy "Vista do bani, XP jest super" itp. Ja z systemu korzystam już półtora roku i mam bardzo podobne zdanie. :P

P.S Ostatnio z pewnych względów musiałem przesiaść się na XP - po prostu beznadzieja w stosunku do Visty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wydadzą SP2 to wtedy dopiero zamontuję sobie Vistę, gdyż byt przywykłem do xp:) Ale jak ktoś już powiedział wcześniej... "to fajnie że wspierają własne produkty" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co oni chcą poprawić? Vista na dzień dzisiejszy jest prawie perfekcyjna. Jedyne na co mogę się skarżyć to brak muzyki w GOTHIC i GOTHIC 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden sukces, to jest jedna wielka porażka. Jeżeli ktoś uważa wydanie patcha, do czegoś, za sukces to powinien się zastanowić na co wydaje swoje pieniądze. A co do wojny Vista-XP to powiem tylko jedno: Vista ucina pół GB RAMu na różne badziewia graficzne, których nie ma w XP. Mi to wystarczy żeby zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę dziwnych i irytujących problemów Vista sprawia, więc jest co poprawiać :) Nie każdemu daje się to we znaki, bo kazdy eksploatuje komputer na inny sposób, gra w inne gry i korzysta z różnych programów i funkcji systemu. Mi się póki co dają we znaki problemy z zamykaniem aplikacji-gier, przy niektórych wyskakuje zbędny komunikat typu "aplikacja xxx przestała działać" z opisem błędu, chociaż gry wyłączam normalnie (i nie wieszają się).

Są też małe problemy z niektórymi grami nadal (np Max Payne i brak dźwięku na Vista, trzeba montować nieoficjalnego patcha) i z instalatorami (w moim przypadku miałem duże problemy z instalacją np dema Wiedźmina czy programu Nero), choć możliwe że to po prostu wina producentów. Znajdzie się jeszcze kilka pomniejszych bugów, luk i utrudnień, ale te akurat nie są aż tak istotne.

Miejmy tylko nadzieję, że przez SP2 Vista nie spowolni jeszcze bardziej ( http://www.pcworld.pl/news/147780/Vista.SP1.czasem.szybciej.czasem.wolniej.niemal.zawsze.w.tyle.za.XP.html ) i nie sprawi kłopotów z prawidłowym działaniem gier, również tych starszych.

PS. Mam Vista 64 bit, więc zanim zaczniecie się ze mną spierać, zastanówcie się czy macie 32 czy 64 bit, bo ma to znaczenie nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 16:58, Xqu napisał:

To nie jest żaden sukces, to jest jedna wielka porażka. Jeżeli ktoś uważa wydanie patcha,
do czegoś, za sukces to powinien się zastanowić na co wydaje swoje pieniądze.


Jakaś alternatywa? Linuchy są updateowane prawie codziennie a co pół roku wychodzi nowa wersja. Macosy są updateowane co 3 miechy a nowa wersja wychodzi co 2 lata. Czyli SP2 i updaty do Visty do normalka w świecie OSów.

Dnia 26.11.2008 o 16:58, Xqu napisał:

Szkoda, chociaż ja na Vistę poskarżyć się nie mogę, wszystkie gierki chodzą wyśmienicie, system nie wywala
żadnych błędów, a BS widziałem ostatnio jakiś miesiąc temu


Z tym BS to tak dla jaj czy na poważnie? Bo ja cuś takiego to widziałem ostatni raz jak mi pamięć się skopała jakieś 3 lata temu, od tamtej pory mimo regularnego zawalania windy różnymi badziewiami mi się to nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 15:31, MisioKGB napisał:

system
nie wywala żadnych błędów, a BS widziałem ostatnio jakiś miesiąc temu.


zdecyduj sie. albo żadnych błędów albo bs co miesiac :]
ja na swoim xp bs widzialem ostatni raz.... yyy.. hm. chyba nigdy nie widziałem.
na 98SE widziałem wiele lat temu.
wystarczy dbać o system..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam aż panowie którzy mają małego i miękkiego, zabiorą się za Windows Zero Configuration i umożliwią wywalenie w cholerę tego gówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować