Zaloguj się, aby obserwować  
BAFI999

Czy ten komputer bedzie dobry???pomocy

18 postów w tym temacie

Komputer naprawdę mocny, do nowych gier w sam raz i to na parę lat. Cena też nie najgorsza, ale pwenie sama jednostka bez Windowsa i myszki itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: systemy 32bit nie są w stanie obsłużyć pamięci RAM powyżej 4 GB (a nawet trochę mniej, 3,7 czy coś koło tego) więc o ile nie masz zamiaru kupować 64bitowej (i odpowiednio droższej) Visty to sobie daruj.

Ja aktualnie mam sprzęt (nowiutki, dwutygodniowy) o konfiguracji Core 2 Duo 2.53, 4GB Ram i karta ATI Radeon 4800 (konkretnego modelu nie pamiętam) i gry mi śmigają na maksymalnych detalach (Sprawdzone na Mass Effect, Assassins Creed, Eve Online i Kings Bounty). A za całośc dałam nieco tylko ponad 2 tysiące.

Tak więc: nie przepłacaj, zastanów się, poszukaj odpowiedników i przede wszystkim sprawdź czy na typowym Windowsie (Vista czy XP) nie okaże się, że masz połowę z wypaśnego sprzętu bo reszty system nie obsługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:41, BAFI999 napisał:

Witam
mam zamiar kupic nowy komputer znalazlem takiego na allegro.Czy bedzie dobrze sobie dawal
rade w grach??pomóżcie
http://allegro.pl/item488255638_phenom_x4_..._x2_2048mb.html


Coz... jesli Cie stac. Tak, wszystko super, choc plyta glowna mogla by byc troche nowsza, to i tak ten komp pociagnie Ci wszystkie gry na MAX. (+ AA). Pamietaj jednak, ze zeby system obslugiawal Ci osiem gigabajtow RAM''u, bedziesz potrzebowal 64-bitowego systemu (jak masz 32-bitowy, to system obsluzy ci maks. 4 - x ( gdzie x jest rowne sumie pamieci RAM kart graficznych + ew. muzycznej).

Na przyszlosc wypowiadaj sie odpowiednim w tym temacie:

Upgrade Kompa - pomoc, porady itp.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=38469

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:51, kuba9876543210 napisał:

> Witam
> mam zamiar kupic nowy komputer znalazlem takiego na allegro.Czy bedzie dobrze sobie
dawal
> rade w grach??pomóżcie
> http://allegro.pl/item488255638_phenom_x4_..._x2_2048mb.html

Coz... jesli Cie stac. Tak, wszystko super, choc plyta glowna mogla by byc troche nowsza,
to i tak ten komp pociagnie Ci wszystkie gry na MAX. (+ AA). Pamietaj jednak, ze zeby
system obslugiawal Ci osiem gigabajtow RAM''u, bedziesz potrzebowal 64-bitowego systemu
(jak masz 32-bitowy, to system obsluzy ci maks. 4 - x ( gdzie x jest rowne sumie pamieci
RAM kart graficznych + ew. muzycznej).

Na przyszlosc wypowiadaj sie odpowiednim w tym temacie:

Upgrade Kompa - pomoc, porady itp.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=38469


EDIT: Zapomnialem dodac, ze gdybys sam skladal tego kompa, to powinienes troche zaoszczedzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem AMD''ków. Podobno są z nimi kłopoty w grach. Bierz jakiegoś z C2D albo nowym i7, a do tego max 4 GB RAM. Jak chcesz zaszaleć to DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje pieknie za komentarze:D
sorry ze pomylilem tematy ale wkoncu moj pierwszy post na tym forum i jezeli ktos bedzie mi mogle pomoc niech pisze
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:54, Sarturias napisał:

Co z tego, że pamięć 8GB jak to DDR2? Ale jeśli Cię stać, to komputer kupuj.


A co ma do tego DDR 2? Może sobie być i DDR 15 a na 32bit systemie i tak będzie połowa tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy powinieneś brać Phenoma. Lepiej poszukaj czegoś z Intelem, lepiej się podkręcają, są wydajniejsze i niewiele droższe. A tak poza tym to 3200zł za taki komputer to nic, uważałbym z takimi ofertami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:53, kuba9876543210 napisał:

EDIT: Zapomnialem dodac, ze gdybys sam skladal tego kompa, to powinienes troche zaoszczedzic...


A wystarczyło tylko poprawić poprzedniego posta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak... Ja się ustosunkuję do wypowiedzi poszczególnych osób ku pożytkowi BAFIEGO.
1) Sytem 32-bitowy potrafi zaadresować 4GB pamięci odjąć pamięć karty dźwiękowej itp itd. W tym wypadku na systemie 32-bitowym będziesz miał max 2GB, ponieważ drugie 2 ma karta graficzna. Chyba, że weźmiesz system 64-bitowy, wtedy tylko Vista 64, bo XP 64 - nie warto.
2) Co za różnica czy DDR2 czy DDR3? Wydajność praktycznie ta sama, tylko, że cena trzy razy większa.
3) Z AMD NIE ma problemów w grach. Chociaż są około 10% mniej wydajne i zazwyczaj mniej się kręcą od procków Intela, to fakt.
Moim zdaniem - nie warto. Nie wiadomo jaki RAM (czyli do bani), podobnie z dyskiem. Wielkość w/w to nie wszystko, płyta główna taka sobie, procesor - lepszym wyborem byłby AMD... itd itp. Możesz złożyć sobie dużo lepszy komputer za podobną cenę w sklepie komputerowym, gdzie ci go złożą i wyślą. Zawsze to lepiej niż allegro.

Pisz w podanym wyżej temacie ile masz kasy i co dokładnie chcesz kupić (komp, komp+monitor itp), na pewno ktoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:58, Fumiko napisał:

> Co z tego, że pamięć 8GB jak to DDR2? Ale jeśli Cię stać, to komputer kupuj.

A co ma do tego DDR 2? Może sobie być i DDR 15 a na 32bit systemie i tak będzie połowa
tego...


Ale jak widać użytkownik BAFI999 jest kasiasty więc pewnie kupi wersje 64bitową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za tą kasę da się złożyć coś lepszego. Co z tego, że RAM 8GB jak:
1) I tak tego w pełni nie wykorzystasz, więc IMO teraz to raczej wyrzucanie kasy w błoto
2) Jak to już ktoś wspomniał, musi być system 64bit
3) RAM firmy ''RAM'', czy firmy ''Pamięć''?? Pewnie Ci się rozleci po tygodniu (to samo się tyczy np. dysku).
4) Jak szaleć to szaleć - dlaczego ''tylko'' 800MHz?? ;P
Słowem - nie kupuj!!!
Popytaj tu - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=38469

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki to ja bym się bała kupić jakąkolwiek część komputerową na allegro. Zero gwarancji że dostanę to, co licytowałam a do tego ryzyko uszkodzenia w transporcie... Lepiej pójść do jakiegoś renomowanego punktu (tudzież popytać po znajomych czy znają jakiś dobry a mniejszy sklep) i tam coś złożyć na zamówienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 17:56, BAFI999 napisał:

ok dziekuje pieknie za komentarze:D
sorry ze pomylilem tematy ale wkoncu moj pierwszy post na tym forum i jezeli ktos bedzie
mi mogle pomoc niech pisze
pozdro


Z tego co widzę, moi przedmówcy (przynajmniej niektórzy...) mają niewielkie pojęcie w temacie.
Sam komputer, jak za taką cenę, ma dużo błędów.
1.) Phenom X4 - jest za słaby dla HD4870 X2. O wieeeele za słaby - ledwo wykorzysta moc pojedynczego HD4870, a co dopiero X2. Dopiero podkręcony Core 2 Quad może pokazać, na co stać tę kartę graficzną.
2.) Obudowa wyjęta chyba ze śmietnika
3.) Za słaby zasilacz.
4.) Nagrywarka bliżej nieznanej marki
5.) Brak informacji o producencie dysku twardego.
Za 4026 zł (ceny wzięte z www.gral.pl) stworzyłem taki zestaw:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 - o ok. 30% szybszy od Phenoma X4 9850, a ponadto ma niesamowity potencjał podkręcania (sam zdołałem na nim wycisnąć 4 GHz!)
Płyta główna: Gigabyte EP45-DS3
RAM: A-Data 4GB Extreme Edition
Dysk: WD 500GB (WD5000AAKS)
Nagrywarka: Pioneer DVR-216
Karta graficzna: Radeon HD4870 X2
Obudowa: CoolerMaster Elite 333 Black
Zasilacz: Be-Quiet 600W
Jeżeli zestaw jest nieco za drogi, to zamiast Q9300 weź E8400 - wydajność w grach nadal wyższa od dowolnego Phenoma, za to oszczędzisz 300 zł. Całość w grach powinna sprawować się o jakieś 30-40% lepiej (albo i 60% lepiej, jeśli podkręcisz procesor) od zestawu opartego na Phenomie X4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować